Ухвала
від 25.06.2018 по справі 621/1277/18
ЗМІЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

621/1277/18

2/621/921/18

УХВАЛА

25 червня 2018 року м. Зміїв

Суддя Зміївського районного суду Харківської області Бібік О.В., розглянувши позовну заяву Зміївської районної організації ветеранів в особі голови Комсомольської ради ветеранських організацій до Лиманського державного виробничого сільськогосподасрько - рибоводного підприємства про захист прав водокористувачів,

ВСТАНОВИВ:

31.05.2018 представник позивача ОСОБА_1, який діє на підставі доручення, звернувся до суду з позовом до Лиманського державного виробничого сільськогосподарсько - рибоводного підприємства, в якому просить винести рішення, яким затвердити право громадян на водокористування у вигляді безоплатного рибальства на ставку - охолоджувачі Зміївської ТЕС озера Лиман, розташованому на території Зміївського району Харківської області у безнерестовий період, у частині берегової лінії і на відстані від берегової лінії 300 м по південному березі зі сторони сел. Андріївка Балаклійського району до проїзджої дамби і західному березі на проїзджій дамбі до золоотлову, а також в районі розташування СТ "Аматор", по встановленим законодавством України правилам любительського рибальства.

Ухвалою судді Зміївського районного суду Харківської області від 11.06.2018 позовну заяву залишено без руху, надано термін для приведення позовної заяви у відповідність до вимог ст. ст. 175, 177 ЦПК України.

19.06.2018 до канцелярії суду надано завірену довіреність на представництво інтересів ОСОБА_1

Ознайомившись з поданою заявою, дійшов наступного:

Згідно з частиною 1 статті 4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

За правилами цивільного процесуального законодавства, позовна заява за формою та змістом повинна відповідати статті 175 ЦПК України, а також вимогам статті 177 цього Кодексу.

У відповідності до пложення ч. 7 ст. 177 ЦПК України, до позовної заяви, підписаної представником позивача, додається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника позивача.

Відповідно до п. 1 ч. 1, ч. ч. 4, 8 ст. 62 ЦПК України, повноваження представників сторін та інших учасників справи мають бути підтверджені такими документами: довіреністю фізичної або юридичної особи. Повноваження адвоката як представника підтверджуються довіреністю або ордером, виданим відповідно до Закону України "Про адвокатуру і адвокатську діяльність". У разі подання представником до суду заяви, скарги, клопотання він додає довіреність або інший документ, що посвідчує його повноваження, якщо в справі немає підтвердження такого повноваження на момент подання відповідної заяви, скарги, клопотання.

Відповідно до ч. 1 ст. 58 ЦПК України, належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування.

У відповідності до ч. 2 ст. 62 ЦПК України, довіреність фізичної особи повинна бути посвідчена нотаріально або, у визначених законом випадках, іншою особою.

За положенням ч. ч. 1, 3 ст. 64 ЦПК України, представник, який має повноваження на ведення справи в суді, здійснює від імені особи, яку він представляє, її процесуальні права та обов'язки. Підстави і порядок припинення представництва за довіреністю визначаються Цивільним кодексом України.

У відповідністю з ч. 3 ст. 244 ЦК України, довіреністю є письмовий документ, що видається однією особою іншій особі для представництва перед третіми особами. Довіреність на вчинення правочину представником може бути надана особою, яку представляють (довірителем), безпосередньо третій особі.

За положекнням ст. 245 ЦК України, форма довіреності повинна відповідати формі, в якій відповідно до закону має вчинятися правочин. Довіреність, що видається у порядку передоручення, підлягає нотаріальному посвідченню, крім випадків, встановлених частиною четвертою цієї статті. Довіреність військовослужбовця або іншої особи, яка перебуває на лікуванні у госпіталі, санаторії та іншому військово-лікувальному закладі, може бути посвідчена начальником цього закладу, його заступником з медичної частини, старшим або черговим лікарем.

Довіреність військовослужбовця, а в пунктах дислокації військової частини, з'єднання, установи, військово-навчального закладу, де немає нотаріуса чи органу, що вчиняє нотаріальні дії, а також довіреність робітника, службовця, члена їхніх сімей і члена сім'ї військовослужбовця може бути посвідчена командиром (начальником) цих частини, з'єднання, установи або закладу.Довіреність особи, яка перебуває у місці позбавлення волі (слідчому ізоляторі), може бути посвідчена начальником місця позбавлення волі. Довіреності, посвідчені зазначеними посадовими особами, прирівнюються до нотаріально посвідчених. Довіреність на одержання заробітної плати, стипендії, пенсії, аліментів, інших платежів та поштової кореспонденції (поштових переказів, посилок тощо) може бути посвідчена посадовою особою організації, в якій довіритель працює, навчається, перебуває на стаціонарному лікуванні, або за місцем його проживання.

Однак, всупереч зазначеним вимогам, з довідки - доручення № 53 від 31.05.2018, виданої головою Зміївської районної організації ветеранів ОСОБА_2, не вбачаються підстави представництва, правочини, які може вчиняти представник, правові наслідки вчинення правочину представником, передоручення, строки припинення представництва за довіреністю, скасування довіреності та відмови представника від вчинення дій, що не відповідає змісту ст.ст. 237-244, 245, 247-250 Цивільного кодексу України.

У відповідності до частини 1 ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві, що встановлено положеннями частини 3 ст. 185 ЦПК України.

На виконання даної ухвали позивачу слід додати до позовної заяви, у відповідності з вимогами ст. 177 ЦПК України, належним чином засвідчену довіреність на представництво інтересів у суді.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 174-177, 184, 185 ЦПК України, -

УХВАЛИВ:

Позовну заяву Зміївської районного організації ветеранів в особі голови Комсомольської ради ветеранських організацій до Лиманського державного виробничого сільськогосподасрько - рибоводного підприємства про захист прав водокористувачів - залишити без руху, надавши представнику позивача строк у десять днів з дня вручення копії ухвали для усунення зазначених недоліків.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя -

СудЗміївський районний суд Харківської області
Дата ухвалення рішення25.06.2018
Оприлюднено26.06.2018
Номер документу74921799
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —621/1277/18

Ухвала від 03.07.2018

Цивільне

Зміївський районний суд Харківської області

Бібік О. В.

Ухвала від 25.06.2018

Цивільне

Зміївський районний суд Харківської області

Бібік О. В.

Ухвала від 24.06.2018

Цивільне

Зміївський районний суд Харківської області

Бібік О. В.

Ухвала від 11.06.2018

Цивільне

Зміївський районний суд Харківської області

Бібік О. В.

Ухвала від 11.05.2018

Цивільне

Зміївський районний суд Харківської області

Бібік О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні