АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
25 червня 2018 року
м. Харків
Справа № 639/9701/15-ц
Провадження № 22-ц/790/4048/18
Апеляційний суд Харківської області в складі судді судової палати у цивільних справах ОСОБА_1, перевіривши у порядку вирішення питання про відкриття апеляційного провадження по справі за позовом ОСОБА_2 до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 про стягнення заборгованості за договором підряду за апеляційною скаргою ОСОБА_2 в особі його представника ОСОБА_4 на рішення Жовтневого районного суду м. Харкова від 18 травня 2018 року у складі судді Труханович В.В., -
ВСТАНОВИВ:
Рішенням Жовтневого районного суду м. Харкова від 18 травня 2018 року у задоволенні позову ОСОБА_2 до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 про стягнення заборгованості за договором підряду - відмовлено .
Не погодившись з вищевказаним рішенням суду першої інстанції представник ОСОБА_2 - ОСОБА_4 подав апеляційну скаргу до суду апеляційної інстанції.
Перевіривши матеріали справи, вважаю за необхідне апеляційну скаргу представника ОСОБА_2 - ОСОБА_4 повернути, виходячи з наступного.
Частиною 5 статті 357 ЦПК України передбачено перелік підстав, за якими апеляційна скарга не приймається до розгляду і повертається судом апеляційної інстанції.
Зокрема, пунктом 1 частини 5 статті 357 ЦПК України передбачено, що апеляційна скарга не приймається до розгляду і повертається судом апеляційної інстанції, якщо вона не підписана, або підписано особою, яка не має права її підписувати, або особою посадове становище якої не зазначено.
З матеріалів справи вбачається, що апеляційну скаргу підписано ОСОБА_4 та до апеляційної скарги долучено копію довіреності на представництво ОСОБА_2 - ОСОБА_4. Даних, що представник має свідоцтво про право на зайняття адвокатською діяльністю матеріали справи не містять.
Відповідно до частини 1 статті 58 ЦПК України сторона, третя особа, а також особа, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, може брати участь у судовому процесі особисто (самопредставництво) та (або) через представника.
Відповідно до частини 1 статті 60 ЦПК України представником у суді може бути адвокат або законний представник.
Підпунктом 11 пункту 161 розділу ХV Перехідні положення Конституції України , передбачено, що представництво відповідно до пункту 3 частини першої статті 1311 та статті 1312 цієї Конституції виключно прокурорами або адвокатами у Верховному Суді та судах касаційної інстанції здійснюється з 1 січня 2017 року; у судах апеляційної інстанції - з 1 січня 2018 року; у судах першої інстанції - з 1 січня 2019 року.
Оскільки апеляційна скарга подана і підписана представником за довіреністю, документів про те, що представник, яким підписано апеляційну скаргу є адвокатом не надано, апеляційна скарга підлягає поверненню заявнику.
Керуючись п.1 ч.5 ст.357 ЦПК України
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргуОСОБА_2 в особі його представника ОСОБА_4 на рішення Жовтневого районного суду м. Харкова від 18 травня 2018 року у складі судді Труханович В.В по справі за позовом ОСОБА_2 до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 про стягнення заборгованості за договором підряду - повернути апелянту.
Ухвала суду апеляційної інстанції набирає законної сили з дня її прийняття, але може бути оскаржена в касаційному порядку безпосередньо до Верховного Суду протягом 30 днів з дня набрання законної сили.
Суддя - І.П. Коваленко
Суд | Апеляційний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 25.06.2018 |
Оприлюднено | 26.06.2018 |
Номер документу | 74922942 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Апеляційний суд Харківської області
Коваленко І. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні