Справа № 290/128/18 Головуючий у 1-й інст. Бабич С. В.
Категорія 19 Доповідач Шевчук А. М.
У Х В А Л А
23 червня 2018 р. м. Житомир
Апеляційний суд Житомирської області в складі судді Шевчук А.М., вирішуючи питання про відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на ухвалу судді Романівського районного суду Житомирської області від 12 березня 2018 року по цивільній справі за позовом ОСОБА_2 до сільськогосподарського фермерського господарства "Шанс", відділу Держгеокадастру у Романівському районі Головного управління ДГК у Житомирській області та державного реєстратора ОСОБА_3, третя особа: ОСОБА_1, про визнання недійсним договору оренди землі та скасування його державної реєстрації,
в с т а н о в и в:
Ухвалою судді Романівського районного суду Житомирської області від 12 березня 2018 року відкрито провадження у зазначеній цивільній справі (а.с. 28-30).
Не погодившись із ухвалою судді суду першої інстанції від 12 березня 2018 року ОСОБА_1 подав апеляційну скаргу (а.с. 128).
Згідно з ч.2 ст.352 ЦПК України ухвала суду першої інстанції оскаржується в апеляційному порядку окремо від рішення суду у випадках, передбачених ст.353 ЦПК України. Перелік ухвал, які підлягають апеляційному оскарженню окремо від рішення суду є вичерпним.
Зі змісту пункту 8 частини першої статті 353 ЦПК України вбачається, що ухвала про відкриття провадження у справі може бути оскаржена окремо від рішення суду в частині порушення правил підсудності.
Апеляційна скарга ОСОБА_1 не містить будь-яких обґрунтувань щодо порушення правил підсудності при відкритті провадження у справі, натомість у апеляційній скарзі фактично йдеться про підвідомчість, оскільки на думку ОСОБА_1 справу слід розглядати не у порядку цивільного судочинства, а у порядку кримінального.
Підсудність визначає коло цивільних справ у спорах, вирішення яких належить до повноважень конкретного суду першої інстанції. Тобто, підсудність - це розмежування компетенції щодо розгляду та вирішення цивільних справ між судами загальної юрисдикції.
Підсудність справ визначена у статтях 26-32 ЦПК України.
Цивільна юрисдикція - це визначена законом сукупність повноважень судів щодо розгляду цивільних справ, віднесених до їх компетенції.
Підвідомчість - це розмежування справ між різними видами судочинства.
Оскарження ухвали про відкриття провадження у справі з підстав недотримання підвідомчості нормами ЦПК України не передбачено.
Частиною 5 ст.357 ЦПК України передбачено, що апеляційна скарга не приймається до розгляду і повертається судом апеляційної інстанції, якщо скаргу подано на ухвалу, що не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
За таких обставин, апеляційне провадження не може бути відкрито, а апеляційна скарга повертається особі, що її подала.
Керуючись ст.ст.352,353,357 ЦПК України ,
у х в а л и в:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 на ухвалу судді Романівського районного суду Житомирської області від 12 березня 2018 року повернути особі, що її подала.
Ухвала може бути оскаржена в касаційному порядку безпосередньо до Верховного суду протягом тридцяти днів.
Суддя
Суд | Апеляційний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 23.06.2018 |
Оприлюднено | 27.06.2018 |
Номер документу | 74962042 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Апеляційний суд Житомирської області
Шевчук А. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні