Справа № 442/3915/18
Провадження № 1-кс/442/866/2018
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
21 червня 2018 року
Слідчий суддяДрогобицького міськрайонногосуду Львівськоїобласті ОСОБА_1 присекретарі ОСОБА_2 ,розглянувши клопотання старшогослідчого 1-говідділення (зрозслідування тяжкихта особливотяжких злочинів)слідчого відділуДрогобицького ВПГУ НПу Львівськійобласті капітанполіції ОСОБА_3 ,про надання дозволу на проведення перевірки у кримінальному провадженні,-
В С Т А Н О В И В :
Старший слідчий 1-го відділення (з розслідування тяжких та особливо тяжких злочинів) слідчого відділу Дрогобицького ВП ГУ НП у Львівській області капітан поліції ОСОБА_3 , звернувся до суду в рамках кримінального провадження №12018140110000448, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 24.02.2018 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.206 КК У країни, з клопотанням, в якому просить дати дозвіл Державній екологічній інспекції у Львівській області, ЄДРПОУ 38057086, що за адресою: 79026, м. Львів, вул. Стрийська, 98 на проведення одноразової позапланової перевірки дотримання комунальним підприємством «Комбінат міського господарства» код ЄДРПОУ 32300054, юридична адреса : Львівська область, м. Дрогобич, вул. П.Орлика, 18 та ТзОВ «Дрогобич - еко - ресурс» код ЄДРПОУ 41949248 юридична адреса : Львівська область, м. Дрогобич, вул.Гайдамацька,25, вимог законодавства про екологічну та радіаційну безпеку у кримінальному провадженні, внесеному до ЄРДР за № 12018140110000448 від 24.02.2018 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 206 КК України;
-Встановити термін проведення перевірки протягом 3 ох тижнів починаючи з 25.06.2018;
На вирішення Державної екологічної інспекції у Львівській області при проведенні перевірки поставити наступні запитання:
-чи здійснюється ТзОВ «Дрогобич - еко - ресурс» та КП «КМГ» господарська діяльність у сфері поводження з відходами за місцезнаходженням нежитлових приміщень по вул. Гайдамацькій, 25 в м. Дрогобичі Львівської області;
-який саме здійснюється вид діяльності (сортування, зберігання, оброблення, перероблення, утилізація, видалення, знешкодження і захоронення тощо), в який період та які обладнання застосовуються хля цього виду діяльності, кому вони належать;
-кого на підприємстві призначено відповідальною особою у сфері поводження з відходами чи дотримані ТзОВ «Дрогобич - еко - ресурс» та КП «КМГ» вимоги законодавства про екологічну та радіаційну безпеку;
В обґрунтування клопотання, прокурор покликається на те, що 23.02.2018 в Дрогобицький ВП ГУ НП у Львівській області надійшли матеріали Департаменту міського господарства Дрогобицької міської ради за фактом протидії законній професійній діяльності, щодо вивезення твердих побутових відходів на Дрогобицький міський полігон, що знаходиться на території Броницької сільської ради. Відомості про дане кримінальне правопорушення внесені 24.02.2018 до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12018140110000448 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.206 КК України - протидія законній господарській діяльності, тобто протиправна вимога припинити займатися господарською діяльністю чи обмежити її, укласти угоду або не виконувати укладену угоду, виконання (невиконання) якої може заподіяти матеріальної шкоди або обмежити законні права чи інтереси того, хто займається господарською діяльністю, поєднана з погрозою насильства над потерпілим або близькими йому особами, пошкодження чи знищення їхнього майна або захоплення цілісного майнового комплексу, його частини, будівель, споруд, земельної ділянки, об`єктів будівництва, інших об`єктів та незаконне припинення або обмеження діяльності на цих об`єктах та обмеження доступу до них за відсутності ознак вимагання.
В свою чергу в Дрогобицький ВП ГУ НП у Львівській області із письмовою колективною заявою звернулись мешканці с.Брониця Дрогобицького району Львівської області, у якій зазначили, що Броницьке сміттєзвалище давно вичерпало свої ресурси, однак на його територію незаконно продовжують вивозити тверді побутові відходи. Внаслідок цього розширено межі сміттєзвалища. Згідно державного акту на право користування землею сміттєзвалища займає площу 3,48 га., самозахоплення території становить - 1, 82 га.
Відповідно до протоколу засідання тимчасової контрольної депутатської комісії по вивченню питання порушень екологічного та санітарного законодавства на території Броницької сільської ради від 03.11.2017 зазначено, що експлуатація міського полігону твердих побутових відходів в с. Брониця проводиться з грубими порушеннями вимог екологічного та санітарного законодавства. Крім цього в СВ Дрогобицького ВП ГУ НП у Львівській області надійшли матеріали від голови Рихтицької сільської ради Дрогобицького району Львівської області, за фактом незаконної діяльності по сортуванню сміття. Згідно повідомлення виконавчого комітету Рихтицької сільської ради відомо, що на території Рихтицької сільської ради, за межами населеного пункту с.Рихтичі (колишнє підприємство «Сільгоспхімія») відновлено роботи по сортуванню сміття (ТПВ) та завезено обладнання невідомого призначення (сміттєсортувальну стрічку та невідому ємність), ведуться невідомого характеру монтажні роботи. Рихтицькою сільською радою прийнято рішення за № 309 від 17.02.2017 року щодо незаконної діяльності вказаної сміттєсортувальної дільниці, а громада села категорично виступає проти ведення даного виду діяльності на території с.Рихтичі, оскільки в сільську раду не представлено проектну документацію на даний вид діяльності та не проводились громадські слухання щодо погодження детального плану території під розміщення сміттєсортувальної дільниці з подальшим відведенням землі в оренду. Зважаючи на викладене, в ході досудового розслідування виникла необхідність у проведенні органами державного контролю - спеціалістами Державної екологічної інспекції у Львівській області, перевірки дотримання вимог земельного законодавства на території сміттєзвалища в с. Брониця Дрогобицького району Львівської області, сміттєсортувальної дільниці в с.Рихтичі.
Відповідно до ч. 2 ст. 93 КПК України сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.
Ст.ст. 84, 99 КПК України, визначено, що процесуальними джерелами доказів є показання, речові докази, документи, до яких, зокрема, належать висновки ревізій та акти перевірок, висновки експертів.
Згідно з вимогами ч.1 ст. 99 КПК України документом є спеціально створений з метою збереження інформації матеріальний об`єкт, який міститься зафіксовані за допомогою письмових знаків, звуку, зображення тощо відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження. Так, відповідно до п. 4 ч. 2 ст. 99 КПК України до документів, за умови наявності в них відомостей, передбачених частиною першою цієї статті, можуть належати висновки ревізій та акти перевірок.
Згідно із вимогами ст. 2 Закону України "Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" передбачено мораторій на проведення органами державного нагляду (контролю) планових заходів із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності до 31 грудня 2017 року.
У відповідності до ст.3 вказаного Закону до 31 грудня 2017 року позапланові заходи державного нагляду (контролю) здійснюються органами державного нагляду (контролю): з підстави, передбаченої частиною другою цієї статті (за погодженням центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну регуляторну політику, політику з питань нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, ліцензування та дозвільної системи у сфері господарської діяльності та дерегуляції господарської діяльності (далі - Державна регуляторна служба); за письмовою заявою суб`єкта господарювання до відповідного органу державного нагляду (контролю) про здійснення заходу державного нагляду (контролю) за його бажанням; за рішенням суду; у разі настання аварії, смерті потерпілого внаслідок нещасного випадку, що було пов`язано з діяльністю суб`єкта господарювання.
Відповідно до пункту 7 Положення про Державну службу України з питань геодезії, картографії та кадастру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.01.2015 № 15, Держгеокадастр здійснює свої повноваження безпосередньо і через утворені в установленому порядку територіальні органи.
Відповідно до підпунктів 30, 31, 34 пункту 4 Положення про Головне управління Держгеокадастру в області, затвердженого наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 29.09.2016 № 333, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 25.10.2016 за № 1391/29521, Головне управління відповідно до покладених на нього завдань, здійснює державний нагляд (контроль) в агропромисловому комплексі: у частині дотримання земельного законодавства, використання та охорони земель усіх категорій та форм власності, в тому числі за: дотриманням вимог земельного законодавства в процесі укладання цивільно-правових договорів, передачі у власність, надання у користування, в тому числі в оренду, вилучення (викупу) земельних ділянок; дотриманням органами державної влади, органами місцевого самоврядування, юридичними та фізичними особами вимог земельного законодавства та встановленого порядку набуття і реалізації права на землю; проведенням землеустрою, виконанням заходів, передбачених проектами землеустрою, зокрема за дотриманням власниками та користувачами земельних ділянок вимог, визначених у проектах землеустрою; розміщенням, проектуванням, будівництвом та введенням в експлуатацію об`єктів, які негативно впливають або можуть вплинути на стан земель; дотриманням строків своєчасного повернення тимчасово зайнятих земельних ділянок та обов`язкового виконання заходів щодо приведення їх у стан, придатний для використання за призначенням;використанням земельних ділянок відповідно до цільового призначення; дотриманням вимог земельного законодавства органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування з питань передачі земель у власність та надання у користування, у тому числі в оренду, зміни цільового призначення, вилучення, викупу, продажу земельних ділянок або прав на них на конкурентних засадах; обстежує земельні ділянки, які підлягають рекультивації, та видає спеціальні дозволи на зняття та перенесення ґрунтового покриву земельних ділянок відповідно до проектів, затверджених у встановленому порядку, а також обстежує земельні ділянки, яким заподіяна шкода внаслідок їх самовільного зайняття, використання не за цільовим призначенням, зняття ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) без спеціального дозволу, розраховує розмір шкоди, заподіяної внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, використання їх не за цільовим призначенням, зняття ґрунтового покриву без спеціального дозволу, та вживає заходів щодо її відшкодування в установленому законодавством порядку. Поряд з цим, Постановою Кабінету Міністрів України від 25.07.2007 №963 затверджено Методику визначення розміру шкоди, заподіяної внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, використання земельних ділянок не за цільовим призначенням, зняття ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) без спеціального дозволу. Відповідно до п.7 вказаної Методики розрахунок розміру шкоди, заподіяної державі, територіальним громадам внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, використання земельних ділянок не за цільовим призначенням, зняття ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) без спеціального дозволу, проводиться Держгеокадастром та його територіальними органами.
Для всебічного, повного та об`єктивного розслідування кримінального провадження виникла необхідність у проведенні Державної екологічної інспекції у Львівській області, перевірки дотримання вимог земельного законодавства, просить позов задоволити.
Дослідивши матеріали, подані до клопотання, приходжу до наступного висновку.
Старший слідчий 1-го відділення (з розслідування тяжких та особливо тяжких злочинів) слідчого відділу Дрогобицького ВП ГУ НП у Львівській області капітан поліції ОСОБА_3 в судове засідання не з`явився.
Відповідно до ч.2 ст.107КПК України рішення про фіксацію процесуальної дії за допомогою технічних засобів під час досудового розслідування, в тому числі під час розгляду питань слідчим суддею, приймає особа, яка проводить відповідну процесуальну дію. Клопотань учасників процесуальної дії про застосування технічних засобів фіксування не поступило, а тому фіксування клопотання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Оглянувши та перевіривши надані матеріали клопотання, дослідивши докази по даних матеріалах вважаю, що клопотання підлягає до задоволення з наступних підстав.
Відповідно до ст.93ч.2КПК України сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.
Дослідивши докази по даних матеріалах вважаю, що клопотання є обгрунтованим, оскільки отримана в процесі здійснення перевірки інформація може мати суттєве значення для встановлення істини у кримінальному провадженні.
Керуючись вимогами ст.ст.40 ч.2 п.4, 93 ч.2 КПК України. -
ухвалив:
Клопотання старшого слідчого 1-го відділення (з розслідування тяжких та особливо тяжких злочинів) слідчого відділу Дрогобицького ВП ГУ НП у Львівській області капітана поліції ОСОБА_3 задоволити.
Надати дозвіл Державній екологічній інспекції у Львівській області, ЄДРПОУ 38057086, що за адресою: 79026, м. Львів, вул. Стрийська, 98 на проведення одноразової позапланової перевірки дотримання комунальним підприємством «Комбінат міського господарства» код ЄДРПОУ 32300054, юридична адреса : Львівська область, м. Дрогобич, вул. П.Орлика, 18 та ТзОВ «Дрогобич - еко - ресурс» код ЄДРПОУ 41949248 юридична адреса : Львівська область, м. Дрогобич, вул.Гайдамацька,25, вимог законодавства про екологічну та радіаційну безпеку у кримінальному провадженні, внесеному до ЄРДР за № 12018140110000448 від 24.02.2018 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 206 КК України;
-Встановити термін проведення перевірки протягом 3 ох тижнів починаючи з 25.06.2018;
На вирішення Державної екологічної інспекції у Львівській області при проведенні перевірки поставити наступні запитання:
-чи здійснюється ТзОВ «Дрогобич - еко - ресурс» та КП «КМГ» господарська діяльність у сфері поводження з відходами за місцезнаходженням нежитлових приміщень по вул. Гайдамацькій, 25 в м. Дрогобичі Львівської області;
-який саме здійснюється вид діяльності (сортування, зберігання, оброблення, перероблення, утилізація, видалення, знешкодження і захоронення тощо), в який період та які обладнання застосовуються хля цього виду діяльності, кому вони належать;
-кого на підприємстві призначено відповідальною особою у сфері поводження з відходами чи дотримані ТзОВ «Дрогобич - еко - ресурс» та КП «КМГ» вимоги законодавства про екологічну та радіаційну безпеку;
Контроль за виконанням даної ухвали покласти на Дрогобицький відділу поліції ГУ Національної поліції у Львівській області та відділ Дрогобицької місцевої прокуратури.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя: ОСОБА_1
Суд | Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 21.06.2018 |
Оприлюднено | 22.02.2023 |
Номер документу | 74986570 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області
Гарасимків Л. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні