Ухвала
від 02.07.2018 по справі 910/6960/18
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

ПРО ВІДКРИТТЯ ПРОВАДЖЕННЯ У СПРАВІ

м. Київ

02.07.2018Справа № 910/6960/18

Господарський суд міста Києва у складі судді Курдельчука І.Д., дослідивши матеріали позовної заяви публічного акціонерного товариства Комерційний банк Хрещатик , м. Київ, в особі Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію публічного акціонерного товариства Комерційний банк Хрещатик Славкіної Марини Анатоліївни (01001, м. Київ, вул. Хрещатик, 8-А; адреса місцезнаходження: 01601, м. Київ, вул. Прорізна, 8)

до товариства з обмеженою відповідальністю ЛАНКОРП (01013, м. Київ, вул. Будіндустрії, будинок 7, офіс 10), та товариства з обмеженою відповідальністю ПАРІТЕТ-ІНВЕСТ (01042, м. Київ, вул. Патріса Лумумби, будинок 16, офіс 4)

про стягнення 117 400 грн.,

без виклику представників учасників процесу,

ВСТАНОВИВ:

01.06.2018 до Господарського суду міста Києва надійшла позовна заява публічного акціонерного товариства Комерційний банк Хрещатик (далі - Банк) в особі Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію Банку Славкіної Марини Анатоліївни до товариства з обмеженою відповідальністю ЛАНКОРП (далі - ТОВ ЛАНКОРП ), товариства з обмеженою відповідальністю ПАРІТЕТ-ІНВЕСТ (далі - ТОВ ПАРІТЕТ-ІНВЕСТ ) про стягнення за кредитним договором від 16.04.2014 № 37-47/1-14 (далі - Договір) частину простроченої заборгованості у сумі 117 400 грн.

Банк обґрунтовує позовні вимоги таким:

- 16.04.2014 позивачем (кредитором) і товариством з обмеженою відповідальністю БУЛАНЖЕРІ (далі - ТОВ БУЛАНЖЕРІ ) (позичальником) було укладено Договір, за умовами якого кредитор надає позичальнику в порядку передбаченому в Договорі, кредит у формі відкличної відновлюваної кредитної лінії з лімітом у сумі 4 100 000 доларів США, строком до 182 календарних днів терміном повернення 15.10.2014 згідно з графіком (пункт 1.1 Договору);

- додатковим договором від 29.08.2014 № 6 до Договору продовжено термін повернення кредиту до 15.10.2014;

- 08.12.2014 Банком (кредитор), ТОВ БУЛАНЖЕРІ (первісний позичальник) та ТОВ ЛАНКОРП (новий позичальник) укладено договір про переведення боргу № 37-47/1-14-ПБ, за умовами якого первісний позичальник передає, а новий позичальник приймає на себе зобов'язання первісного позичальника перед кредитором щодо повернення кредиту, відсотків за користування кредитом, штрафів, пені, збитків та інших платежів за Договором;

- Банк виконав свої зобов'язання за Договором та надав ТОВ БУЛАНЖЕРІ кредитні кошти;

- 28.04.2014 Банком (кредитор), ТОВ БУЛАНЖЕРІ (позичальник) та ТОВ ПАРІТЕТ-ІНВЕСТ (поручитель) укладено договір поруки № 37-47/-14/П, за умовами якого поручитель зобов'язується перед Банком нести в повному обсязі солідарну відповідальність за невиконання позичальником зобов'язань перед Банком по погашенню одержаного кредиту відповідно до Договору;

- Банк зазначає, що строк виконання зобов'язань за Договором настав 13.04.2016, отже, Банк відповідно має право вимоги заборгованості за Договором в повному обсязі без відповідних направлень вимог та претензій;

- у свою чергу, ТОВ БУЛАНЖЕРІ допущені порушення умов Договору, а саме заборгованість за Договором складає 181 656 187,21 грн.;

- разом з тим, позивач заявляє до стягнення 117 400 грн. боргу за Договором.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 05.06.2018 позовну заяву було залишено без руху та встановлено позивачу десятиденний строк з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху для усунення недоліків позовної заяви.

15.06.2018 Банк подав суду документи на виконання вимог ухвали суду від 05.06.2018.

Господарський суд міста Києва визнав подані матеріали достатніми для прийняття позовної заяви до розгляду за правилами загального провадження, виходячи з такого.

Відповідно до абзацу другого частини третьої статті 12 Господарського процесуального кодексу України загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.

Частинами третьою та п'ятою статті 12 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.

Для цілей цього Кодексу малозначними справами є: 1) справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; 2) справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує п'ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

З огляду не те, що предметом позову є стягнення заборгованості за кредитним договором, позовні вимоги пред'явлені як до боржника так і до кредитора, заборгованість за Договором складає 181 656 187,21 грн., спір підлягає вирішенню в порядку загального позовного провадження.

Банком у позові було заявлено клопотання про залучення до участі у справі як третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні позивача Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (далі - Фонд).

Клопотання мотивоване тим, що: Банк перебуває в процесі ліквідації; Фонд є особою уповноваженою Законом України Про систему гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію банків та здійснює повноваження, зокрема, щодо повернення заборгованості позичальників перед банком, формує ліквідаційну масу, тощо; отже, на думку позивача, рішення з даної справи може вплинути на права і обов'язки Фонду.

Частинами першою - третьою статті 50 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов'язки щодо однієї із сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи.

Якщо суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до розгляду встановить, що рішення господарського суду може вплинути на права та обов'язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі у справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору.

У заявах про залучення третіх осіб і у заявах третіх осіб про вступ у справу на стороні позивача або відповідача зазначається, на яких підставах третіх осіб належить залучити до участі у справі.

З позову вбачається, що він поданий саме уповноваженою особою Фонду на ліквідацію Банка, на яку Фондом були покладені відповідні повноваження щодо ліквідації позивача.

Враховуючи те, що позов заявлено Банком в особі уповноваженої особи Фонду, підстав для залучення до участі у розгляді даного господарського спору Фонду немає, оскільки Славкіна М.А. є по суті представником Фонду, який уповноважений на ліквідацію Банка і діє у відповідності до вимог Закону України Про систему гарантування вкладів фізичних осіб .

Таким чином, суд відмовляє у задоволенні клопотання щодо залучення Фонду до участі у даній справі.

Враховуючи викладене та керуючись статтями 12, 176, 234 та 235 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва

УХВАЛИВ:

1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.

2. Розгляд справи здійснювати в порядку загального позовного провадження.

3. Підготовче засідання призначити на 17.07.18 о 17:30 год. Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду міста Києва за адресою: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 44- Б, зал № 1 .

4. Повідомити сторони справи про те, що підготовче засідання призначене на 17.07.2018 о 17 год. 30 хв.

5. Встановити позивачу строк у п'ятнадцять днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі для надання суду:

- документів, що підтверджують повноваження представників (накази, довіреності, тощо), - оригінали для огляду, належним чином засвідчені копії для залучення до матеріалів справи;

- оригіналів всіх документів, доданих до позовної заяви (для огляду).

6. Встановити відповідачам строк у п'ятнадцять днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі для надання суду:

- відзиву на позов в порядку статті 165 Господарського процесуального кодексу України з доданням доказів, що підтверджують викладені обставини, та докази направлення відзиву та доданих до нього документів позивачу; на підтвердження статусу юридичної особи і повного найменування належним чином засвідчені копії (для залучення до матеріалів справи) статуту;

- документи, що підтверджують повноваження представників (накази, довіреності, тощо), - оригінали для огляду, належним чином засвідчені копії для залучення до матеріалів справи.

7. Встановити позивачу строк у п'ятнадцять днів з дня отримання від відповідачів відзиву на позовну заяву для подання до суду відповіді на відзив в порядку статті 166 Господарського процесуального кодексу України з доданням доказів, що підтверджують викладені обставини, та доказів направлення вказаних документів відповідачу.

8. Встановити відповідачам строк у п'ятнадцять днів з дня отримання відповіді на відзив для подання до суду заперечення на відповідь на відзив в порядку статті 167 Господарського процесуального кодексу України з доданням доказів, що підтверджують викладені обставини, та доказів направлення вказаних документів позивачу.

9. Звернути увагу учасників справи на те, що:

- заяви, клопотання, відзив і заперечення необхідно подавати тільки в письмовій формі у визначені даною ухвалою та Господарського процесуального кодексу України строки;

- документи та додаткові докази, які витребовуються ухвалою суду для залучення до матеріалів справи, у прошитому вигляді з обов'язковим описом додатків завчасно, необхідно подати до канцелярії Господарського суду міста Києва за адресою: 01030, м. Київ, вул. Б.Хмельницького, 44, корпус А.

10. Звернути увагу учасників справи на можливість врегулювання спору за участі судді з урахуванням норм глави 4 Господарського процесуального кодексу України та на можливість врегулювання спору мирним шляхом з урахуванням норм статті 192 Господарського процесуального кодексу України.

11. Повідомити учасників справи про таке:

- відсутність у суду технічної можливості забезпечення учасникам справи права брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду до затвердження Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи;

- учасники справи можуть отримати інформацію по справі в мережі Інтернет на офіційному веб-порталі судової влади України за такою сторінкою https://ki.arbitr.gov.ua/sud5011/ .

12. Копію даної ухвали надіслати учасникам справи.

Ухвала набрала законної сили 02.07.2018 та оскарженню не підлягає.

Суддя І.Д.Курдельчук

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення02.07.2018
Оприлюднено02.07.2018
Номер документу75017339
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —910/6960/18

Рішення від 20.09.2018

Господарське

Господарський суд міста Києва

Курдельчук І.Д.

Ухвала від 11.09.2018

Господарське

Господарський суд міста Києва

Курдельчук І.Д.

Ухвала від 04.09.2018

Господарське

Господарський суд міста Києва

Курдельчук І.Д.

Ухвала від 14.08.2018

Господарське

Господарський суд міста Києва

Курдельчук І.Д.

Ухвала від 17.07.2018

Господарське

Господарський суд міста Києва

Курдельчук І.Д.

Ухвала від 02.07.2018

Господарське

Господарський суд міста Києва

Курдельчук І.Д.

Ухвала від 05.06.2018

Господарське

Господарський суд міста Києва

Курдельчук І.Д.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні