Справа № 766/2835/16-ц
н/п 2/766/3794/18
УХВАЛА
13 червня 2018 року Херсонський міський суд Херсонської області у складі:
головуючого - судді Прохоренко В.В.,
секретар Красновський В.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Херсоні цивільну справу за позовом ОСОБА_1, яка діє у власних інтересах та інтересах малолітніх дітей ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 до Товариства з обмеженою відповідальністю "Промтехсервіс-ЛТД", Приватного акціонерного товариства "Страхової компанії "Дім страхування", треті особи: Товариство з обмеженою відповідальністю "Агротрансфер-плюс", ОСОБА_6 про відшкодування шкоди, спричиненої джерелом підвищеної небезпеки,
встановив:
В провадженні Херсонського міського суду Херсонської області перебуває вищевказана цивільна справа.
Від представника позивача надійшла заява про призначення судової авто товарознавчої експертизи за матеріалами цивільної та кримінальної справи, оскільки для правильного вирішення спору необхідно визначити вартість матеріального збитку завданого власнику, а для цього необхідні спеціальні знання, проведення експертизи доручити експерту ОСОБА_7, на розгляд якого поставити питання:
1.Чи перевищують витрати на ремонт транспортного засобу автомобіля НОМЕР_1, 1976 року випуску, належному ОСОБА_8 його вартості до моменту ДТП 03.09.2013 року.
2.Якою є вартість транспортного засобу ВАЗ 21011 д/н НОМЕР_2, 1976 року випуску, належного ОСОБА_8 до моменту ДТП 03.09.2013 року, а також після?
Позивач в судове засідання не з'явився, надав заяви про розгляд справи у його відсутність, заяву про призначення експертизи підтримав, просив її задовольнити.
Представник відповідача ПАТ СК Дім Страхування в судове засідання не з'явився, надав заяву про розгляд справи у його відсутність.
Інші учасники судового розгляду в судове засідання не з'явились, про час та місце розгляду справи були повідомлені належним чином.
Відповідно до п. 3.5. Інструкції про призначення й проведення судових експертиз і експертних досліджень п. 5.1. та п. 8.5.1 Методики товарознавчої експертизи й оцінки колісних транспортних засобів (Затверджена Наказом МЮ України та ФДМУ 24.11.2003 № 142/5/2092 (у редакції Наказу МЮ України й ФГИУ з 24.07.2009 року № 1335/5/1159. Зареєстровано в МЮ України 04.08.2009 року за № 724/16740), коли об'єкт дослідження не може бути представлений експертові, експертиза може проводитись за кольоровими фотознімками та іншими копіями об'єкту, його опису та іншими матеріалами доданого до справи у встановленому порядку.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що заявлене клопотання підлягає задоволенню, оскільки для правильного вирішення спору треба визначити вартість матеріального збитку завданого власнику транспортного засобу, а для цього необхідні спеціальні знання в галузі техніки, проведення експертизи доручити експерту ОСОБА_7 та оскільки автомобіль не може бути представлений експерту провести по матеріалам цивільної та кримінальної справ.
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 252 ЦПК України суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадку призначення судом експертизи.
Згідно п. 9 ч. 1 ст. 253 ЦПК України провадження у справі зупиняється у випадках, встановлених пунктом 5 частини 1 ст. 252 ЦПК України на час призначення експертизи.
Враховуючи викладене вище, суд приходить до висновку, про необхідність зупинення провадження у справі на час проведення експертизи.
Керуючись ст. 103,109, 252 , 253 ЦПК України, суд,
ухвалив:
Призначити судову авто-товарознавчу експертизу, на вирішення якої поставити питання:
1.Визначити ринкову вартість транспортного засобу ВАЗ 21011 д/н НОМЕР_2, 1976 року випуску, належного ОСОБА_8 станом на день вчинення ДТП 03.09.2013 року та на день проведеня експертизи (стан після ДТП)?
2.Визначити вартість відновлювального ремонту транспортного засобу ВАЗ 21011 д/н НОМЕР_2, 1976 року випуску, належного ОСОБА_8 (із зазначенням чи не перевищують витрати на ремонт транспортного засобу його вартості).
Проведення експертизи доручити експерту ОСОБА_7, попередивши експерта про кримінальну відповідальність за ст.ст. 384, 385 КК України.
Провести експертизу за матеріалами цивільної та кримінальної справ.
Одночасно суд роз'яснює, що відповідно до ч. 1 ст. 109 ЦПК України у разі ухилення учасника справи від подання експертам необхідних матеріалів, документів або від іншої участі в експертизі, якщо без цього провести експертизу неможливо, суд залежно від того, хто із цих осіб ухиляється, а також яке для них ця експертиза має значення, може визнати факт, для з'ясування якого експертиза була призначена, або відмовити у його визнанні.
Експертиза має бути проведена протягом одного місяця з дня отримання експертом всіх необхідних матеріалів для проведення експертизи.
Сплату витрат, пов'язаних з проведенням експертизи, покласти на позивача.
Провадження по справі зупинити на час проведення експертизи.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала може бути оскаржена лише в частині зупинення провадження в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до Апеляційного суду Херсонської області протягом п'ятнадцяти днів з дня її складення. В іншій частині ухвала оскарженню не підлягає.
Відповідно до Перехідних положень Цивільного процесуального кодексу України, до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через Херсонський міський суд Херсонської області.
Суддя: В.В. Прохоренко
Суд | Херсонський міський суд Херсонської області |
Дата ухвалення рішення | 13.06.2018 |
Оприлюднено | 05.07.2018 |
Номер документу | 75101458 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Херсонський міський суд Херсонської області
Прохоренко В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні