Єдиний унікальний номер 235/4961/17 Номер провадження 22-ц/775/719/2018
Номер провадження 22-ц/775/719/2018
Доповідач Жданова В.С.
Категорія 24
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 липня 2018 року м. Бахмут
Апеляційний суд Донецької області в складі колегії суддів:
головуючого: Жданової В.С. (суддя-доповідач),
суддів: Мірути О.А., Хейло Я.В.,
за участю секретаря судового засідання Марченко Я.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Бахмуті Донецької області апеляційну скаргу Громадської організації Садівницьке товариство Железнодорожник робітників та службовців локомотивного депо м. Покровськ на рішення Красноармійського міськрайонного суду Донецької області від 21 лютого 2018 року у цивільній справі №235/4961/17 (суддя Хмельова С.М.) за позовом ОСОБА_2 до Громадської організації Садівницьке товариство Железнодорожник робітників та службовців локомотивного депо м. Покровськ , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору Публічне акціонерне товариство ДТЕК Донецькобленерго про зобов'язання вчинити певні дії,
В С Т А Н О В И В:
У вересні 2017 року позивач ОСОБА_2 звернулась до суду з позовом до Громадської організації Садівницьке товариство Железнодорожник робітників та службовців локомотивного депо м. Покровськ , в обґрунтування якого зазначила, що вона є членом ГО Садівницьке товариство Железнодорожник , садова ділянка НОМЕР_1 площею 0,0412 га. На засіданні правління 02.07.2017 року розглядалось питання щодо правильності підключення до електромережі належного їй дачного будинку, розташованого на указаній ділянці та прийнято рішення: за розкрадання електричної енергії дачний будинок відключити від електричної мережі без права підключення та накласти на підставі Постанови загального зібрання членів ГО СТ Железнодорожник від 29.01.2017 року п. 19 штраф у розмірі 600 грн.
Такі дії відповідача вважає незаконними, оскільки протягом 2012-2015 років регулярно сплачувала за використану електричну енергію, що підтверджується квитанціями про сплату. У липні 2013 року сплатила за фактично використану електричну енергію 9 грн.(за 20 кВт/год.). У 2014 році через порив ліній електропередач тривалий час не користувалася електричною енергією, при цьому сплачувала 5 грн. за холостий хід трансформатора, що підтверджується квитанцією №153 від 1.07.2015 року. Протягом 2016 року хворів її чоловік, інвалід І групи, за яким вона доглядала, тому не користувалась дачною ділянкою. За її підрахунками відсутня заборгованість по сплаті за електропостачання. Вважає, що у відповідача відсутні повноваження на проведення перевірки підключення до електромережі, перевірка була проведена з надуманих підстав. Ні в акті, ні в протоколі Правління не зазначена сума заборгованості за електроенергію, причини виникнення, період. Вказує на те, що належним чином була приєднана до електромережі ГО СТ Железнодорожник , тому при здійсненні відключення від енергопостачання відповідач зобов'язаний керуватися не лише установчими документами, але й Правилами користування електричною енергією для населення. Крім того, діючим законодавством, яким врегульовані питання користування електроенергією, не передбачено відключення від електромережі без права підключення .
Зазначила, що належним чином виконувала свої обов'язки : своєчасно сплачувала за спожиту електроенергію, не має жодного відношення до опломбування приладу обліку, тому відсутні підстави для відключення її будинку від енергопостачання. Просила суд зобов'язати відповідача підключити до електромережі належний їй дачний будиночок НОМЕР_1 та стягнути з відповідача на її користь понесені судові витрати.
Рішенням Красноармійського міськрайонного суду Донецької області від 21 лютого 2018 року позовні вимоги ОСОБА_2 до Громадської організації Садівницьке товариство Железнодорожник робітників та службовців локомотивного депо м. Покровськ , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору, Публічне акціонерне товариство ДТЕК Донецькобленерго про зобов'язання вчинити певні дії задоволено. зобов'язано Громадську організацію Садівницьке товариство Железнодорожник робітників та службовців локомотивного депо м. Покровськ підключити до електромережі дачний будинок НОМЕР_1, ділянка площею 0,0412 га, що належить ОСОБА_2 та розташований на території ГО Садівницьке товариство Железнодорожник . Вирішено питання про розподіл судових витрат.
Не погоджуючись із вказаним рішенням, відповідач Громадська організація Садівницьке товариство Железнодорожник робітників та службовців локомотивного депо м. Покровськ подала апеляційну скаргу, в якій посилаючись на порушення судом норм матеріального та процесуального права, просить рішення Красноармійського міськрайонного суду Донецької області від 21 лютого 2018 року скасувати, прийняти нове про відмову в задоволенні позовних вимог. В обґрунтування доводів апеляційної скарги зазначає, що Статутом Товариства обумовлений порядок взаємодії між самим Товариством та його членами, зокрема з питань електрозабезпечення садівничих будинків останніх. 19.05.2017р. членами правління садівницького Товариства, у складі електрика ОСОБА_3, старшого по доріжці ОСОБА_4 та голови правління ОСОБА_5 на підставі п.п. 3.7.13 Статуту та 53 Правил користування електричною енергією для населення була здійснена перевірка щодо заборгованості та неправильного підключення до електричної мережі дачного будинку НОМЕР_1 садовода ОСОБА_2, в ході якої були виявлені факти порушення позивачем норм п.п.3.7.13, 3.8.5. Статуту садівничого товариства та п. 19 Постанови загального звітно-виборного збору уповноважених членів ГО СТ Железнодорожник від 29.01.2017р. №б/н, а саме: - самовільне підключення електропроводки до електричної мережі Товариства, з метою розкрадання електричної енергії в обхід електролічильника; - відсутність пломби на електролічильнику; - зміщення механічного диску електролічильника; - зняття кришки клемного рядку електролічильника та підключення дачного будинку сусіда №2-1 садовода ОСОБА_6 без заяви та рішення правління Товариства. Електрична енергія споживається, електролічильником не враховується. На підставі п.3.8.5. Статуту та п.19 Постанови від 29.01.2017р. та п. 53 ПКЕЕН виявлене порушення зафіксовано актом про порушення від 19.05.2017р. №б/н, На засіданні членів правління 02.07.2017р. прийняте рішення про відключення від електромережі садівничого товариства дачного будинку №2-2 садовода ОСОБА_2 та накладення штрафу у розмірі 600 грн.
Зазначає, що п.37 ПКЕЕН визначені права Енергопостачальника (в даному випадку - Товариства у якості населеного пункту) : перевіряти справність засобів обліку, знімати покази відповідно до умов договору та проводити обстеження електроустановок побутових споживачів щодо виявлення споживання електричної енергії поза засобами обліку; вимагати від побутового споживача відшкодування збитків, завданих порушеннями, допущеними побутовим споживачем під час користуванні електричною енергією; тимчасово припиняти постачання електричної енергії або відключати побутового споживача від мережі без його згоди у випадках, передбачених пунктами 34 і 35 цих Правил . Пунктом 35 цих Правил п.35 енергопостачальнику, яким є садівницьке товариство, надано право на відключення побутових споживачів від електричної мережі, зокрема, самовільного підключення до електричної мережі; розкрадання електричної енергії, навмисного пошкодження засобу обліку та зриву пломби; порушення термінів сплати за спожиту електричну енергію у порядку, визначеному пунктом 27 цих Правил, або порушення умов договору про реструктуризацію заборгованості;
Вважає, що дії представників садівничого товариства щодо складання акту про порушення ПКЕЕН споживачем ОСОБА_2 є правомірними, оскільки ці права обумовлені відповідними нормативно-правовими актами. Допитані в судовому засіданні свідки ОСОБА_3, ОСОБА_4 та ОСОБА_5 підтвердили виявлені факти, на які вказано в акті перевірки від 15.05.2017 року. Крім того, суд першої інстанції не дав належної оцінки правовій позиції Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (далі - НКРЕКП), яка викладена у листі від 30.10.2013р. №7558/26/47-13 та на офіційному сайті 16.08.2017 року, що взаємовідносини між споживачами населеного пункту та населеним пунктом щодо споживання електричної енергії регулюються установчими документами садівницького Товариства. Відновлення постачання електричної енергії позивачу має здійснюватися після усунення порушення ПКЕЕН (в даному випадку встановлення робочого (не пошкодженого) приладу обліку електричної енергії та погашення останнім штрафу, розмір якого зафіксовано у п.п. 3.8.5 Статуту та Протоколом №4), що обумовлено п.п. 35, 37, 53 ПКЕЕН та Статутом. Вважає, що Садівниче Товариство діяло у рамках діючого законодавства, підстави для задоволення позову відсутні.
Сторони та третя особа ПАТ ДТЕК Донецькобленерго в судове засідання апеляційного суду не з явились, про час і місце розгляду справи повідомлені належним чином, що підтверджено рекомендованими повідомленнями про вручення судових повіток : ОСОБА_2 15.06.2018 р. ( а.с. 184); голові садівницького товариства Железнодорожник ОСОБА_5 -15.06.2018 р. ( а.с.185); представнику Правління садівницького товариства Железнодорожник 15.06.2018 р. ( а.с. 186) та третій особі ( а.с. 187).
Від відповідача ГО Садівницьке товариство Железнодорожник службовців локомотивного депо м. Покровськ надійшла заява про розгляд справи без участі його представника, доводи своєї апеляційної скарги підтримує. ( а.с. 189).
Відповідно до ч. 2 ст. 372 ЦПК України неявка сторін або інших учасників справи, належним чином повідомлених про час та місце розгляду справи, не перешкоджає розгляду справи.
Згідно ч. 1 ст. 367 ЦПК України суд апеляційної інстанції переглядає справу за наявними в ній і додатково поданими доказами та перевіряє законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги.
Відповідно до ст. 375 ЦПК України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а судове рішення без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Дослідивши матеріали цивільної справи, перевіривши законність і обґрунтованість оскаржуваного рішення суду в межах доводів апеляційної скарги та заявлених вимог, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційну скаргу слід залишити без задоволення, а рішення суду без змін, виходячи з наступного.
Згідно ст.263 ЦПК України судове рішення повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим.
Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права із дотриманням норм процесуального права. Судове рішення має відповідати завданню цивільного судочинства, визначеному цим Кодексом.
Обґрунтованим є рішення, ухвалене на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.
Статут Громадської організації Садівницьке товариство Железнодорожник затверджено загальними зборами членів, протокол №3 від 14.11.2016р. (а.с.47-65).
Згідно Статуту Товариство є неприбутковим добровільним об'єднанням громадян, створеним на основі єдності інтересів для спільної реалізації членами Товариства своїх прав і свобод, для організації та ведення колективного садівництва на земельній ділянці, наданій товариству у безстрокове користування. Згідно п. 2.1 метою діяльності Товариства є задоволення та захист законних соціальних, економічних, територіальних, творчих, вікових, національно-культурних та інших інтересів своїх членів.
Товариство має право виступати учасником цивільно-правових відносин, набувати майнові і немайнові права відповідно до законодавства.
10.11.2008року між ВАТ Донецькобленерго та садівницьким Товариством Железнодорожник робітників та службовців локомотивного депо м. Покровськ укладено Договір про постачання електричної енергії. (а.с.37-38).
Згідно п. 3.1.7 Статуту садівничого товариства члени товариства сплачують плату за користування електроенергією у розмірі згідно Правил користування електроенергією для населення .
Пунктом 19 Постанови загальних звітно-виборчих зборів уповноважених членів Громадської організації Садівницьке товариство Железнодорожник робітників та службовців локомотивного депо м. Покровськ від 29.01.2017 р. визначено, що садоводи, які мають в садовому будинку електричне освітлення зобов'язані щомісячно сплачувати за електроенергію. При несплаті за використану електроенергію більше двох місяців постачання електроенергії буде припинено без попередження. Садоводам категорично забороняється користуватись електрозварюванням на своїх дільницях. За користування електроенергією минувши електричних лічильник (розкрадання), до винних осіб буде застосовано штраф в розмірі 600 гривень та відключення від мережі без права підключення (а.с.7-9).
19.05.2017р. комісією у складі ОСОБА_3 та ОСОБА_7 в присутності голови правління ОСОБА_5 проведено перевірку правильності підключення споживача ОСОБА_2 до електромережі та виявлені порушення: на електролічильнику зірвані пломби, ОСОБА_2 самовільно підключила сусіда ОСОБА_6 до енергопостачання, про що складено акт. ( а.с. 46). Питання про допущені ОСОБА_2 порушення було розглянуто за засіданні членів правління ГО СТ Железнодорожник 02.07.2017 року та прийнято рішення: за розкрадання електричної енергії дачний будиночок садовода ОСОБА_2 відключити від електричної мережі без права підключення та на підставі п. 19Постанови загального зібрання членів ГО СТ Железнодорожник від 29.01.2017 року накласти штраф 600 грн.
Відмовляючи у задоволенні позову суд першої інстанції виходив з того, що факт здійснення ОСОБА_2 незаконного підключення до електричної мережі будинку сусіда ОСОБА_6 є недоведеним. Суд першої інстанції дійшов висновку, що факт отримання ОСОБА_2 коштів в розмірі 500 гривень від ОСОБА_6 за неправомірне підключення до електромережі не може бути підтверджений поясненнями свідків ОСОБА_9 та ОСОБА_3, оскільки показання цих свідків ґрунтуються на повідомленні інших осіб, які в судовому засіданні не допитані. Показання з чужих слів не може бути допустимим доказом факту чи обставин. Факт безпосереднього підключення сусіднього будинку НОМЕР_1 до електромережі позивача при огляді не виявлено, інших доказів відповідачем не надано.
Крім того, рішення про відключення від електромережі без права підключення суперечить законодавству та порушує права позивача, як члена товариства. Всупереч п.3.8.5 Правил Статуту Садівничого товариства суду не надано доказів розміру незаконно отриманої електроенергії, вартість якої визначається у 10-кратному розмірі та здійснюється відключення від енергопостачання.
Такий висновок суду першої інстанції відповідає фактичним обставинам справи та вимогам діючого законодавства, яким врегульований даний спір.
Садові товариства створюються відповідно до вимог ст.1 Закону України Про громадські об'єднання і визначаються як добровільне об'єднання фізичних осіб та / або юридичних осіб приватного права для здійснення захисту прав і свобод, задоволення суспільних інтересів, зокрема, економічних, соціальних , культурних, та інших інтересів.
Громадська організація Садівницьке товариство Железнодорожник робітників та службовців локомотивного депо м. Покровськ ( далі Товариство ) є неприбутковим об'єднанням громадян для ведення колективного садівництва на земельній ділянці, наданій товариству у безстрокове користування рішенням виконкому Красноармійської міської ради народних депутатів від 15.09.1954 р. загальною площею 27.0997 га. До 08.06.2016 року членом садівничого Товариства був чоловік позивача ОСОБА_10, а після вказаної дати - ОСОБА_11.
Відповідно до пункту 1.2. Правил користування електричною енергією, затверджених постановою національної комісії регулювання електроенергетики України від 31.07.1996 р. №28 (далі ПКЕЕ) населений пункт - це юридична особа - споживач ( власник електроустановок населеного пункту) об'єднує населення на визначеній території та утримує ці електроустановки з метою забезпечення електричною енергією споживачів населеного пункту ; споживачі - населеного пункту - це населення, електроустановки якого приєднані до технологічних електромереж населеного пункту та яке розраховується за використану електричну енергію з населеним пунктом.
Садівницьке Товариство в розумінні Правил користування електричною енергією є населеним пунктом, а його члени є споживачами населеного пункту.
Положеннями розділу 12 Правил користування електричною енергією визначені Особливості постачання електричної енергії для населених пунктів , які поширюються на споживачів населеного пункту, які приєднанні до технологічних мереж юридичної особи ( садівницького Товариства), яка об'єднує електроустановки населення на визначеній території.
Закупівля електричної енергії у постачальника за рахунок коштів споживачі населеного пункту, умови використання електричної енергії, розрахунків за неї, умови технічного забезпечення електропостачання для споживачів населеного пункту, утримання та обслуговування регулюються установчими документами населеного пункту та / або укладеними у встановленому законодавством порядку договорами між споживачами населеного пункту та населеним пунктом. Розрахунки за спожиту електричну енергію між членами садівницького Товариства та садівницьким Товариством регулюються установчими документами.
Пунктом 12.5 ПКЕЕ передбачено право членів садівницького товариства приєднати належні електроустановки безпосередньо до електричної мережі електропостачальної організації. В даному випадку укладається тристоронній договір на основі типового договору відповідно до Правил користування електричною енергією для населення, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 26.07.1999р. №1357 (зі змінами). В разі приєднання споживача (члена Товариства ) до мережі енергопостачальника та укладанні тристороннього договору (споживач - Товариство- енергопостачальна організація) взаємовідносини сторін за таким договором регулюються вказаними Правилами ( для населення ).
Встановлено, що електроустановка позивача ОСОБА_2 приєднана до електромережі садівницького товариства, тобто вона є споживачем електроенергії населеного пункту, тому правовідносини між членом садівницького Товариства ОСОБА_2 та садівницьким Товариством з питань використання електричної енергії, розрахунків, умов технічного забезпечення електропостачання тощо регулюються розділом 12 Правил користування електричною енергією від 31.07.1996 р. №28 (далі ПКЕЕ) та установчими документами садівницького Товариства.
Відповідно до п.3.7.1 Статуту громадської організації Садівницьке товариство Железнодорожник робітників та службовців локомотивного депо м. Покровськ член Товариства зобов'язаний виконувати вимоги законодавства України, положення Статуту, Правила внутрішнього розпорядку Товариства, рішень загальних зборів членів товариства та рішень, прийнятих Правлінням в межах його компетенції.
Згідно з п.3.7.13 Статуту Товариства члену товариства надано право користуватись електричною енергією згідно діючих правил : п.3.7.15 Статуту - своєчасно і в повному обсязі сплачувати членські і цільові внески за використану електроенергію в розмірах і строках, встановлених загальними зборами членів Товариства. Пунктом 3.8.3 Статуту передбачено , що член Товариства може бути виключений із товариства в разі несплата членських, цільових внесків та за електроенергію більше 6 місяців.
Пунктом 3.8.5 Статуту Товариства передбачено : За розкрадання електроенергії поза засоби обліку - утримується вартість незаконно отриманої електроенергії у 10-кратному розмірі та відключення від електромережі без права підключення .
Правила користування електричною енергією членів садівничого товариства визначені також Постановою загальних зборів членів товариства від 29.01.2017 року, згідно з п.19 Постанови загальних зборів: Садівники, які мають у садовому будинку електричне освітлення, зобов'язані щомісячно платити за електроенергію. При несплаті на використану електроенергію більше 2-х місяців подача електроенергії буде припинена без попередження. Садівникам категорично забороняється користуватися електрозваркою на своїх ділянках. За використання електричної енергії поза електролічильником ( крадіжка), винні підлягають штрафу у розмірів 600 грн. та відключені від мережі без права підключення.
Вбачається, що установчими документами товариства встановлена відповідальність за порушення Правил користування електричною енергією за несплату та розкрадання електроенергії, при цьому визначений спосіб розкрадання - підключення поза засобами обліку .
При обстеженні ділянки НОМЕР_1 споживача ОСОБА_2 в акті про порушення від 19.05.2017 року відповідачем вказано два порушення : на електролічильнику зірвані пломби; ОСОБА_2 самовільно підключила ОСОБА_6 уч.НОМЕР_1. Інші порушення, на які в апеляційній скарзі вказує відповідач , в акті не зазначені. ( а.с. 46)
Судом першої інстанції вірно встановлено, що факт самовільного підключення позивачем ОСОБА_2 до належної їй електроустановки сусіда ОСОБА_6 є недоведеним. При огляді електроустановки не виявлено будь-яких дротів, накидів, сторонніх підключень. Такі відомості внесені в акт про порушення від 19.05.2017 року зі слів свідків ОСОБА_3 та ОСОБА_12, яким ці факти стали відомі також зі слів інших осіб.
Відповідно до ч.2 ст. 90 ЦПК України якщо показання свідків ґрунтуються на повідомленнях інших осіб, то ці особи повинні бути також допитані. За відсутності можливості допитати особу, яка надала первинне повідомлення, показання з чужих слів не може бути допустимим доказом факту чти обставини, на доведення яких вони надані, якщо показання не підтверджуються іншими доказами, визнаними допустимими згідно з правилами цього кодексу.
Порушення пломб на електролічильнику також не може бути підставо для відключення від електромережі. Згідно п.п. 3.8.3, 3.8.5 Уставу та п. 19 Постанови загальних зборів від 29.01.2017 року відключення від електромережі можливе лише в разі несплати за використану електроенергію більше 6 місяців та в разі розкрадання шляхом підключення до електромережі поза засобами обліку.
Будь-яких відомостей, що споживання електроенергії у будинку на ділянці НОМЕР_1 було поза межами електролічильника не встановлено, а наявність пошкодженої пломби згідно установчих документів не може бути підставою для відключення будинку від електропостачання.
Крім того, висновок про зрив пломб на розрахункових засобах обліку можливо зробити лише за наявності акту про збереження пломб або іншого документа, який підтверджує факт пломбування. По справі відсутні будь-які документи, які б свідчили про те, що засіб обліку ( електролічильник) позивача був опломбований уповноваженою особою і позивач попереджена про збереження цих пломб.
Доводи апеляційної скарги в тій частині, що при огляді будинку позивача було встановлено неправильне підключення до електромережі є неспроможним. Таких обставин комісією при огляді встановлено не було, складений від 19.05.2017 року акт будь-якої інформації про неправильне або самовільне підключення до електромережі будинку на ділянці НОМЕР_1 не містить.
Обґрунтовуючи свою апеляційну скаргу, відповідач посилається на п. 3.7.13 Статуту. Цією нормою визначено, що член Товариства зобов'язаний користуватись електроенергією згідно діючих правил. При цьому відповідач посилається на Правила користування електричною енергією для населення. Проте, ці Правила поширюються на правовідносини між енергопостачальником ( учасником ринку електричної енергії України) та споживачем. Садівницьке Товариство не є енергопостачальною організацією в розумінні ст.11 Закону України Про електроенергетику . Із письмових пояснень представника 3 особи ПАТ ДТЕК Донецкобленерго вбачається, що ПАТ ДТЕК Донецькобленерго постачає електричну енергію споживачу - садівницькому Товариству, яке забезпечує електричною енергією садовий будинок позивача у відповідності до норм, визначених Статутом. У цих правовідносинах садівницьке Товариство не має статусу енергопостачальника або електропередавальної організації, оскільки для здійснення такої діяльності необхідно наявність відповідної ліцензії.
Правовідносини, які виникли між сторонами врегульовані Правилами користування електричною енергією (розділ 12 Правил), якими визначено, що умови використання електричної енергії споживачів населеного пункту (членів садівницького Товариства) та Товариством регулюються установчими документами.
Відмовляючи в позові, суд першої інстанції вірно встановив правовідносини, які виникли між сторонами, та вірно визначився із застосуванням установчих документів СТ Железнодорожник , положення яких є визначальними при вирішенні спору. Разом з тим, суд першої інстанції одночасно послався і на Правила користування електричною енергією для населення, які не поширюються на спірні правовідносини, проте це не призвело до неправильних висновків по справі. Не може бути скасоване правильне по суті і справедливе рішення з одних лише формальних міркувань.
Наведені в апеляційній скарзі доводи не містять підстав для висновку про неправильне застосування норм матеріального або порушення норм процесуального права, що призвело до неправильного вирішення спору.
Враховуючи зазначене, апеляційну скаргу позивача слід залишити без задоволення, а судове рішення - без змін.
Керуючись ст. ст. 374, 375, 382, 383 ЦПК України, апеляційний суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Апеляційну скаргу Громадської організації Садівницьке товариство Железнодорожник робітників та службовців локомотивного депо м. Покровськ залишити без задоволення.
Рішення Красноармійського міськрайонного суду Донецької області від 21 лютого 2018 року залишити без змін.
Постанова набирає законної сили з дня її прийняття та може бути оскаржена в касаційному порядку протягом тридцяти днів з дня його проголошення безпосередньо до Верховного Суду.
Судді:
Повне судове рішення складено 04 липня 2018 року
Суддя- доповідач В.С. Жданова
Суд | Апеляційний суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 03.07.2018 |
Оприлюднено | 06.07.2018 |
Номер документу | 75115555 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Апеляційний суд Донецької області
Жданова В. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні