Справа № 639/3465/18
Провадження1-кс/639/1592/18
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 липня 2018 року м. Харків
Слідчий суддя Жовтневого районного суду м.Харкова ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участю прокурора ОСОБА_3 , розглянувши у закритому судовому засіданні в залі суду клопотання прокурора Харківської місцевої прокуратури № 2 Харківської області юриста 2 класу ОСОБА_3 про надання дозволу на проведення обшуку за матеріалами кримінального провадження, внесеного до ЄРДР за № 42018221080000191 від 26.06.2018 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 321 КК України,
ВСТАНОВИВ:
До Жовтневого районного суду м.Харкова надійшло клопотання прокурора Харківської місцевої прокуратури № 2 Харківської області юриста 2 класу ОСОБА_3 про надання дозволу на проведення обшуку за матеріалами кримінального провадження, внесеного до ЄРДР за № 42018221080000191 від 26.06.2018 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 321 КК України, в якому просить надати дозвіл на проведення обшуку в приміщенні виробничого цеху, розташованого за адресою: м.Харків, вулиця Валентинівська (Блюхера) 50а, з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знарядд кримінального правопорушення, майна, яке здобуте у результаті його вчинення, а саме: хімічних речовин сільськогосподарського призначення, які містять отруйні компоненти, виробниче устаткування, яке використовується для незаконного фасування та маркування, транспортних засобів, які використовуються в ході вчинення кримінального правопорушення, готової продукції - товарів, отриманих внаслідок вчинення кримінального правопорушення, грошових коштів, отриманих в результаті злочинної діяльності пов`язаної з незаконним виробництвом, виготовленням,придбанням, перевезенням, пересиланням, зберіганням з метою збуту, збутом отруйних речовин, документів фінансово-господарської діяльності,чорнових записів та електронних носіїв інформації (комп`ютери, ноутбуки,жорсткі диски, лазерні диски, USB-флеш-накопичувачі, мобільні телефони),на яких зберігаються відомості господарської діяльності, пов`язані з вказаною незаконною діяльністю.
Клопотання обґрунтовано тим, що СВ Новобаварського ВП ГУНП в Харківській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42018221080000191 від 26.06.2018 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.З ст.321 КК України.
Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у вказаному кримінальному провадженні здійснює Харківська місцева прокуратура №2 Харківської області.
Згідно матеріалів Управління протидії наркозлочинності ГУНП в Харківській області, які надійшли до Харківської місцевої прокуратури №2 невстановлені на теперішній час особи, діючи за попередньою змовою з іншими особами, здійснюють незаконне виробництво, придбання, перевезення, зберігання з метою збуту, а також збут не сертифікованих отруйних речовин сільськогосподарського призначення без відповідного дозволу.
Так, за наявними даними, вказані особи, в порушення вимог ЗУ «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», ЗУ «Про пестициди та агрохімікати» та Порядку одержання допуску (посвідчення) на право роботи пов`язаної з транспортуванням, зберіганням, застосуванням та торгівлею пестицидами та агрохімікатами Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, організували незаконне виробництво (фасування) з виготовлення та реалізації пестицидів та агрохімікатів (на основі діючих речовин «Імідаклоприд», «Тіаметоксам»), які відносяться до отруйних речовин.
Вказані хімічні речовини відносяться згідно з всесвітньою класифікацією ВООЗ до 3 класу токсичності та є отруйними.
В ході проведеного досудового розслідування встановлено, що невстановлені особи, організували на території Харківського регіону незаконне виробництво (фасування) з виготовлення та реалізації хімічних засобів захисту рослин (на основі діючих речовин «Імідаклоприд», «Тіаметоксам»), які відносяться до отруйних речовин у виробничому приміщенні, розташованому за адресою: м.Харків, вулиця Валентинівська (Блюхера) 50а, де здійснюється незаконне виробництво і фасування контрафактних засобів, під марками всесвітньо відомих вітчизняних та іноземних виробників сільськогосподарської хімії, а також виробничої лінії для пакувальної тари. Одним з таких засобів є препарат «Наповал», призначений для захисту рослин від шкідників, виключне право на виготовлення, виробництво та реалізацію якого належить ТОВ «Альфа Хімгруп» м.Київ, вул. Горького, 172-А (на даний час ТОВ «Альфа Смарт Агро», код ЄДРПОУ 37250244 та ТОВ «Хімгруп», код ЄДРПОУ 40445856). У вказаному виробничому приміщенні (цех) знаходяться неоформлені працівники, які використовують не сертифіковане обладнання невідомого походження для виробництва отруйних речовин, прес-форми з логотипами іноземних фірм, запаси сировини, десятки тисяч одиниць пакувальної тари, етикеток з назвами препаратів та голографічним зображенням, а також велику кількість вже готової до реалізації незаконної продукції, до складу якої входять отруйні речовини.
Реалізація отруйних хімічних речовин сільськогосподарського призначення здійснюється через кур`єрські служби «Нова Пошта», «Делівері» тощо по території України, та на торгівельних майданчиках, мережах супермаркетів м.Харкова та Харківської області.
Допитаний в якості свідка ОСОБА_4 повідомив, що приблизно в березні 2018 році він знаходився в компанії малознайомих йому громадян. В ході особистої бесіди «на чистоту» один із вказаних осіб, який представився як ОСОБА_5 , повідомив, що працює на «підпільному» виробничому цеху, який розташований в м.Харкові на вул.Блюхера в районі будинку 50а, де здійснюється виробництво пестицидів, тобто засобів для захисту рослин, до складу яких, які він повідомив, входять отруйні речовини. На питання чи потрібні для цього якісь дозволи, ОСОБА_5 повідомив, що дозволи потрібні, однак через те, що в місті бракує роботи ніхто над цим не замислюється, та виконує свою роботу, не задаючи зайвих питань роботодавцю. Серед названих ОСОБА_5 торгових марок пестицидів свідок запам`ятав засіб «Наповал», який він потім знайшов в Інтернеті на Інтернет сайті оптового Інтернет магазину « ІНФОРМАЦІЯ_1 », про що також зазначав ОСОБА_5 . Свідок повідомив, що Андрій виконує роботи «неофіційно», оскільки уникав відповідей на його питання щодо працевлаштування та офіційної заробітної плати.
Зняттям інформації з електронних інформаційних систем з Інтернет ресурсу «https://agro-him.com.ua» встановлено, що інтернет-компанією «Агро Хім» пропонується для продажу оригінальні препарати ТМ «Наповал» в тарі З мл, 15 мл та інших, при цьому в інформації щодо складу препарату не зазначено про його отруйні компоненти.
Зняттям інформації з електронних інформаційних систем з Інтернет ресурсу «https://hectare.com.ua/internet-magazin/product/view/129/2600» встановлено, що «Наповал» (виробник Альфа Хімгруп, Україна) - інсектицид на основі діючої речовини - «імідаклоприд», 300 г/л.
При цьому, незаконна діяльність з виготовлення шляхом фасування отруйних речовин сільськогосподарського призначення невстановленими особами здійснюється без реєстраційних посвідчень, що вказує на відсутність державного контролю за такою діяльністю.
Таким чином встановлено, що імідаклоприд входить до складу таких препаратів як «Наповал» та належить до класу хімічних сполук імідазолів згідно з ДН 1.2.2701-10.
Згідно Державного стандарту безпеки праці. Шкідливі речовини. Класифікація та вимоги безпеки при роботі зі шкідливими речовинами, ГОС 12.1.007-76 від 10.03.76, №579, препарати на основі імідаклоприду та тіаклоприд відносяться до третього (III) класу небезпеки.
За ступенем впливу на організм людини відносяться до токсичних (отруйних) речовин, визначених, як помірно небезпечні.
Відповідно до ст.16 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» ввезення, реалізація та використання продукції закордонного виробництва дозволяється лише після отримання позитивного висновку державної санітарно-епідеміологічної експертизи.
Відповідно до ст.25 вказаного Закону виробництво, зберігання, транспортування, використання отруйних речовин, у тому числі продуктів біотехнології та інших біологічних агентів, здійснюються за умови дотримання санітарних норм.
Відповідно до ст.1 Закону України «Про пестициди та агрохімікати» фальсифіковані пестициди і агрохімікати це продукція, яка не відповідає встановленим вимогам, що висуваються до пестицидів і агрохімікатів, у тому числі вимогам щодо маркування та пакування, розміщення інформації про товар на його упаковці тощо, та/або продукція, на упаковці якої зареєстрований знак для товарів та послуг використано з порушенням прав власника.
Відповідно до ст.2 вказаного закону основними принципами державної політики у сфері діяльності, пов`язаної з пестицидами і агрохімікатами є державна підконтрольність їх ввезення на митну територію України, реєстрації, виробництва, зберігання, транспортування, торгівлі і застосування; безпечність для здоров`я людини та навколишнього природного середовища під час їх виробництва, транспортування, зберігання, випробування і застосування за умови дотримання вимог, встановлених державними стандартами, санітарними нормами, регламентами та іншими нормативними документами.
Відповідно до ст.3 вказаного закону забороняються ввезення на митну територію України, виробництво, торгівля, застосування та рекламування пестицидів і агрохімікатів до їх державної реєстрації, крім випадків, встановлених цим Законом.
Відповідно до ст.7 вказаного закону Перелік пестицидів і агрохімікатів, дозволених для використання, регламенти їх застосування та щорічні доповнення до нього ведуться центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони навколишнього природного середовища в порядку, передбаченому Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до ст.10 вказаного закону пестициди і агрохімікати, що використовуються в Україні, пакуються і маркуються відповідно до чинного законодавства.
Розфасування пестицидів і агрохімікатів може здійснюватися лише за наявності дозволу його виробника або власника знака для товарів і послуг.
Відповідно до ст. 11 вказаного Закону особи, діяльність яких пов`язана з транспортуванням, зберіганням, застосуванням пестицидів і агрохімікатів та торгівлею ними, повинні мати допуск (посвідчення) на право роботи із зазначеними пестицидами і агрохімікатами. Порядок одержання такого допуску визначається Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до ст.20 вказаного закону Порушення законодавства про пестициди і агрохімікати тягне за собою цивільну, дисциплінарну, адміністративну або кримінальну відповідальність згідно з чинним законодавством. Відповідальність несуть особи, винні у: приховуванні або перекрученні інформації, що могло спричинити або спричинило загрозу життю та здоров`ю людини, а так само майну і навколишньому природному середовищу; застосуванні пестицидів, агрохімікатів, технічних засобів, які не пройшли державних випробувань, реєстрації, перереєстрації; використанні завідомо фальсифікованих пестицидів і агрохімікатів.
Згідно статті 18 Закону України «Про захист рослин», статті 11 Закону України «Про пестициди і агрохімікати», Постанови КМУ №746 від 18.09.1995р. «Про затвердження Порядку одержання допуску (посвідчення) на право роботи, пов`язаної з транспортуванням, зберіганням, застосуванням та торгівлею пестицидами і агрохімікатами» працівники, робота яких пов`язана із застосуванням, зберіганням, транспортуванням та торгівлею пестицидами і агрохімікатами повинні мати допуск (посвідчення) на право роботи з пестицидами і агрохімікатами. Вимоги даного законодавства поширюються на всі галузі суспільного виробництва, де застосовуються пестициди і агрохімікати.
Допуск (посвідчення) на право роботи, пов`язаної з транспортуванням, зберіганням, застосуванням та торгівлею пестицидами і агрохімікатами видається працівникам підприємств, установ, організацій, робота яких безпосередньо пов`язана з транспортуванням, зберіганням, застосуванням та торгівлею пестицидами і агрохімікатами, включаючи організаторів цих робіт.
Таким чинно, невстановленими на теперішній час особами створена злочинна схема з виробництва, зберігання, перевезення та продажу хімічних речовин сільськогосподарського призначення, які містять в своєму складі отруйні компоненти (пестициди та агрохімікати), шляхом: фасування та подальшого маркування товару, в т.ч. під виглядом відомих брендів; продаж таких фальсифікованих пестицидів та агрохімікатів; здійснення діяльності з продажу отруйних речовин без передбаченого законом дозволу (допуску); маскування фінансово-господарських операцій з продажу не сертифікованих, фальсифікованих товарів сільськогосподарського призначення документами з фіктивного продажу інших товарів; здійснення такої діяльності поза державним контролем, що створює загрозу заподіяння шкоди, як навколишньому природному середовищі так і людям.
Проведеним досудовим розслідуванням встановлено, що фасування та зберігання контрафактних отруйних хімічних речовин сільськогосподарського призначення, а також зберігання фінансово- господарських документів злочинної діяльності, пов`язаної зі придбанням, продажем, зберіганням, транспортування та продажем таких речовин, які містять докази протиправної діяльності вищевказаних причетних до кримінального правопорушення невстановлених осіб, здійснюється за адресою: АДРЕСА_1 (приміщення виробничого цеху).
Таким чином, в діях невстановлених осіб, які діють за попередньою змовою, здійснюють незаконне виробництво, придбання, перевезення, зберігання з метою збуту, а також збут не сертифікованих отруйних речовин сільськогосподарського призначення без відповідного дозволу вбачаються ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ч.З ст.321 КК України - «незаконне виробництво, виготовлення, придбання, перевезення, пересилання, зберігання з метою збуту або збут отруйних речовин» - незаконне виробництво, виготовлення, придбання, перевезення, пересилання, зберігання з метою збуту, збут отруйних речовин, що не є наркотичними або психотропними, вчинені без спеціального на те дозволу, вчинене не за попередньою змовою групою осіб.
Враховуючи вищевикладене, на теперішній час достовірно встановлено, що за адресою: АДРЕСА_1 здійснюється господарська діяльність, пов`язана з незаконним виробництвом, виготовленням, придбанням, перевезенням, пересиланням, зберіганням з метою збуту, збутом отруйних речовин, всупереч вимог ЗУ «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», ЗУ «Про пестициди та агрохімікати» та Порядку одержання допуску (посвідчення) на право роботи, пов`язаної з транспортуванням, зберіганням, застосуванням та торгівлею пестицидами і агрохімікатами, затвердженого постановою КМУ від 18 вересня 1995 р. N 746, тобто здійснюється кримінальне правопорушення, передбачене ч.З ст.321 КК України.
Згідно ст. 98 КПК України, речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі речі набуті кримінально протиправним шляхом.
Враховуючи те, що відповідно до ст. 91 КПК України до обставин, що підлягають доказуванню в ході досудового розслідування даного кримінального провадження відносяться, окрім іншого, факт незаконного виробництва, виготовлення, придбання, перевезення, пересилання, зберігання з метою збуту, збут отруйних речовин, невстановленими особами, з метою перевірки наявності в діях останніх вказаних ознак об`єктивної сторони зазначеного злочину, у сторони обвинувачення виникла обґрунтована необхідність у проведенні обшуку за місцем здійснення господарської діяльності невстановлених осіб - АДРЕСА_1 , з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення, майна, яке здобуте у результаті його вчинення, а саме: хімічних речовин сільськогосподарського призначення, які містять отруйні компоненти, виробниче устаткування, яке використовується для незаконного фасування та маркування, транспортних засобів, які використовуються в ході вчинення кримінального правопорушення, готової продукції - товарів, отриманих внаслідок вчинення кримінального правопорушення, грошових коштів, отриманих в результаті злочинної діяльності пов`язаної з незаконним виробництвом, виготовленням, придбанням, перевезенням, пересиланням, зберіганням з метою збуту, збутом отруйних речовин, документів фінансово-господарської діяльності, чорнових записів та електронних носіїв інформації (комп`ютери, ноутбуки, жорсткі диски, лазерні диски, USB-флеш-накопичувачі, мобільні телефони), на яких зберігаються відомості господарської діяльності, пов`язані з вказаною діяльністю.
Прокурор надав заяву про розгляд справи без фіксації технічними засобами.
В судовому засіданні прокурор підтримав клопотання, посилаючись на зазначені вище обставини, та зазначив, що договору аренди вказаних приміщень, в яких здійснюється виготовлення не сертифікованих отруйних речовин, не існує, у зв`язку з чим ідентифікувати, у якій саме частині приміщення здійснюється незаконна діяльність, неможливо.
Вислухавши думку прокурора, вивчивши надані до суду матеріали провадження, слідчий суддя приходить до наступного висновку.
Згідно наданих суду матеріалів досудового розслідування № 42018221080000191 від 26.06.2018 року в провадженні СВ Новобаварського ВП ГУНП в Харківській області перебувають матеріали за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 321 КК України.
Прокурор звернувся в суд із клопотанням про проведення обшуку, вказуючи на те, що дана слідча дія є терміновою та її негайне виконання може зафіксувати відомості щодо вчиненого правопорушення.
Так, встановлено, що виробничий цех фактично розташований за адресою: м. Харків, вул. Валентинівська (Блюхера), 50-а.
Прокурором надано витяги з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єкта нерухомого майна право власності, згідно яких нежитлові приміщення, розташовані за адресою: м. Харків, вул.. Валентинівська (Блюхера), 50-а, належать ТОВ «Сахенергореммонтаж» на праві колективної власності згідно свідоцтва про право власності від 31.01.2003, видане виконавчим комітетом Харківської міської ради; б/н, 30.04.2004 року акт Державної комісії про прийняття закінченого будівництва об`єкта в експлуатацію, рішення виконавчого комітету місцевої Ради депутатів № 681 від 21.07.2004 року; належить ОСОБА_6 на праві приватної власності згідно рішення Московського районного суду м. Харкова від 24.04.2007 року; належить ОСОБА_7 на праві приватної власності згідно договору купівлі-продажу, зареєстрованого приватним нотаріусом ХМНО ОСОБА_8 , р.№ 1935 від 29.03.2011 року.
Зі слів прокурора жодного договору з власниками на аренду приміщення, розташованого за адресою: м. Харків, вул. Валентинівська, 50-а, не існує.
Згідно зі ст.223КПК України підставами для проведення слідчої дії є наявність достатніх відомостей, що вказують на можливість досягнення її мети.
Відповідно до ст.234КПК України обшук проводиться на підставі ухвали слідчого судді з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також місце встановлення розшукуваних осіб.
Відповідно до ч.5 ст.234 КПК України, слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про обшук, якщо прокурор, слідчий не доведе наявність достатніх підстав вважати, що: було вчинене кримінальне правопорушення; відшукувані речі і документи мають значення для досудового розслідування; відомості, які містяться у відшукуваних речах і документах, можуть бути доказами під час судового розгляду.
Суд, зважаючи на те, що прокурором доведені підстави надання дозволу на обшук приміщенні за адресою: АДРЕСА_1 , в частині, де розташований виробничий цех, вважає, що клопотання підлягає задоволенню.
На підставівикладеного,керуючись ст. 234, 235 КПК України,
ухвалив:
Клопотання прокурора Харківської місцевої прокуратури № 2 Харківської області юриста 2 класу ОСОБА_3 про проведення обшуку задовольнити.
Надати по кримінальному провадженню № 42018221080000191 від 26.06.2018 року прокурорам ОСОБА_3 , ОСОБА_9 , що здійснюють у кримінальному провадженні процесуальне керівництво, у порядку ст. 40 КПК України дозвіл на проведення обшуку у приміщенні за адресою: АДРЕСА_1 , в частині, де розташований виробничий цех, тобто за місцем можливого здійснення фінансово-господарської діяльності невстановлених на теперішній час осіб з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення, майна, яке здобуте у результаті його вчинення, а саме: хімічних речовин сільськогосподарського призначення, які містять отруйні компоненти, виробниче устаткування, яке використовується для незаконного фасування та маркування, транспортних засобів, які використовуються в ході вчинення кримінального правопорушення, готової продукції - товарів, отриманих внаслідок вчинення кримінального правопорушення, грошових коштів, отриманих в результаті злочинної діяльності пов`язаної з незаконним виробництвом, виготовленням, придбанням, перевезенням, пересиланням, зберіганням з метою збуту, збутом отруйних речовин, документів фінансово-господарської діяльності, чорнових записів та електронних носіїв інформації (комп`ютери, ноутбуки, жорсткі диски, лазерні диски, USB-флеш-накопичувачі, мобільні телефони), на яких зберігаються відомості господарської діяльності, пов`язані з вказаною незаконною діяльністю.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя: ОСОБА_1
Суд | Жовтневий районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 04.07.2018 |
Оприлюднено | 23.02.2023 |
Номер документу | 75128786 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Жовтневий районний суд м.Харкова
Федюшин М. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні