Ухвала
від 06.08.2018 по справі 639/3465/18
ЖОВТНЕВИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ХАРКОВА

Справа № 639/3465/18

Провадження № 1-кс/639/1647/18

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 серпня 2018 року м. Харків

Слідчий суддя Жовтневого районного суду м.Харкова ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участю прокурора ОСОБА_3 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду клопотання прокурора Харківської місцевої прокуратури № 2 Харківської області ОСОБА_3 про накладення арешту за матеріалами кримінального провадження, внесеного до ЄРДР за № 42018221080000191 від 26.06.2018 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 321 КК України,

ВСТАНОВИВ:

До Жовтневого районного суду м.Харкова надійшло клопотання прокурора Харківської місцевої прокуратури № 2 Харківської області ОСОБА_3 про накладення арешту за матеріалами кримінального провадження, внесеного до ЄРДР за № 42018221080000191 від 26.06.2018 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 321 КК України, в якому просить поновити строк на подання клопотання про накладення арешту на майно, вилучене в ході проведення обшуку у приміщенні виробничого цеху, розташованого за адресою: м.Харків, вул. Валентинівська, 50а, як такий, що пропущений з поважних причин. Накласти у кримінальному провадженні за №42018221080000191 від 26.06.2018 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.321 КК України, арешт на майно, шляхом заборони користування, володіння, розпорядження, яке було вилучено 06.07.2018 в ході обшуку, проведеного на підставі ухвали слідчого судді Жовтневого районного суду м. Харкова від 04.07.2018 у приміщенні виробничого цеху, розташованого за адресою: м. Харків, вул. Валентинівська, 50а, а саме: зразки рідини з виявлених каністр у кількості 12 штук, запечатані у картонний коробок; зразки поліграфічних матеріалів, запечатані в пакет чорного кольору; зразки виробничої тари та її комплектуючих частин, запаковані в пакет чорного кольору; прозорий пакет з речовиною чорного кольору невідомого походження, запакований в пакет чорного кольору; папка з документами сірого кольору, запакована в пакет сірого кольору; картонний ящик з готовою продукцією, на якій міститься напис «Syngenta»; картонний ящик з картонними заготовками під готову продукцію з написами «Наповал»; картонний ящик з готовою продукцією, на якій міститься напис «Титус»; паперовий пакет з наліпками «Наповал», запакований в пакет чорного кольору; бочка круглої форми об`ємом приблизно 50 літрів зі світлою сипучою речовиною невідомого походження з написом «Imidakloprid», запаковану в пакет чорного кольору. Визначити місцем зберігання речей та документів Харківську місцеву прокуратуру №2 Харківської області за адресою: м. Харків, вул. Сумська, 76.

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у вказаному кримінальному провадженні здійснює Харківська місцева прокуратура №2 Харківської області.

Згідно матеріалів Управління протидії наркозлочинності ГУНП в Харківській області, які надійшли до Харківської місцевої прокуратури №2 невстановлені на теперішній час особи, діючи за попередньою змовою з іншими особами, здійснюють незаконне виробництво, придбання, перевезення, зберігання з метою збуту, а також збут не сертифікованих отруйних речовин сільськогосподарського призначення без відповідного дозволу.

Так, за наявними даними, вказані особи, в порушення вимог ЗУ «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», ЗУ «Про пестициди та агрохімікати» та Порядку одержання допуску (посвідчення) на право роботи пов`язаної з транспортуванням, зберіганням, застосуванням та торгівлею пестицидами та агрохімікатами Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, організували незаконне виробництво (фасування) з виготовлення та реалізації пестицидів та агрохімікатів (на основі діючих речовин «Імідаклоприд», «Тіаметоксам»), які відносяться до отруйних речовин.

Вказані хімічні речовини відносяться згідно з всесвітньою класифікацією ВООЗ до 3 класу токсичності та є отруйними.

В ході проведеного досудового розслідування встановлено, що невстановлені особи, організували на території Харківського регіону незаконне виробництво (фасування) з виготовлення та реалізації хімічних засобів захисту рослин (на основі діючих речовин «Імідаклоприд», «Тіаметоксам»), які відносяться до отруйних речовин у виробничому приміщенні, розташованому за адресою: м. Харків, вулиця Валентинівська (Блюхера) 50а, де здійснюється незаконне виробництво і фасування контрафактних засобів, під марками всесвітньо відомих вітчизняних та іноземних виробників сільськогосподарської хімії, а також виробничої лінії для пакувальної тари. Одним з таких засобів є препарат «Наповал», призначений для захисту рослин від шкідників, виключне право на виготовлення, виробництво та реалізацію якого належить ТОВ «Альфа Хімгруп» м.Київ, вул. Горького, 172-А (на даний час ТОВ «Альфа Смарт Агро», код ЄДРПОУ 37250244 та ТОВ «Хімгруп», код ЄДРПОУ 40445856). У вказаному виробничому приміщенні (цех) знаходяться неоформлені працівники, які використовують не сертифіковане обладнання невідомого походження для виробництва отруйних речовин, прес-форми з логотипами іноземних фірм, запаси сировини, десятки тисяч одиниць пакувальної тари, етикеток з назвами препаратів та голографічним зображенням, а також велику кількість вже готової до реалізації незаконної продукції, до складу якої входять отруйні речовини.

Реалізація отруйних хімічних речовин сільськогосподарського призначення здійснюється через кур`єрські служби «Нова Пошта», «Делівері» тощо по території України, та на торгівельних майданчиках, мережах супермаркетів м.Харкова та Харківської області.

Допитаний в якості свідка ОСОБА_4 повідомив, що приблизно в березні 2018 році він знаходився в компанії малознайомих йому громадян. В ході особистої бесіди «на чистоту» один із вказаних осіб, який представився як ОСОБА_5 , повідомив, що працює на «підпільному» виробничому цеху, який розташований в м.Харкові на вул.Блюхера в районі будинку 50а, де здійснюється виробництво пестицидів, тобто засобів для захисту рослин, до складу яких, які він повідомив, входять отруйні речовини. На питання чи потрібні для цього якісь дозволи, ОСОБА_5 повідомив, що дозволи потрібні, однак через те, що в місті бракує роботи ніхто над цим не замислюється, та виконує свою роботу, не задаючи зайвих питань роботодавцю. Серед названих ОСОБА_5 торгових марок пестицидів свідок запам`ятав засіб «Наповал», який він потім знайшов в Інтернеті на Інтернет сайті оптового Інтернет магазину « ІНФОРМАЦІЯ_1 », про що також зазначав ОСОБА_5 . Свідок повідомив, що ОСОБА_5 виконує роботи «неофіційно», оскільки уникав відповідей на його питання щодо працевлаштування та офіційної заробітної плати.

Зняттям інформації з електронних інформаційних систем з Інтернет ресурсу «https://agro-him.com.ua» встановлено, що інтернет-компанією «Агро Хім» пропонується для продажу оригінальні препарати ТМ «Наповал» в тарі 3 мл, 15 мл та інших, при цьому в інформації щодо складу препарату не зазначено про його отруйні компоненти.

Зняттям інформації з електронних інформаційних систем з Інтернет ресурсу «https://hectare.com.ua/internet-magazin/product/view/129/2600» встановлено, що «Наповал» (виробник Альфа Хімгруп, Україна) інсектицид на основі діючої речовини «імідаклоприд», 300 г/л.

При цьому, незаконна діяльність з виготовлення шляхом фасування отруйних речовин сільськогосподарського призначення невстановленими особами здійснюється без реєстраційних посвідчень, що вказує на відсутність державного контролю за такою діяльністю.

Таким чином встановлено, що імідаклоприд входить до складу таких препаратів як «Наповал» та належить до класу хімічних сполукімідазолів згідно з ДН 1.2.2701-10.

Згідно Державного стандарту безпеки праці. Шкідливі речовини. Класифікація та вимоги безпеки при роботі зі шкідливими речовинами, ГОС 12.1.007-76 від 10.03.76, №579, препарати на основі імідаклоприду та тіаклоприд відносяться до третього (ІІІ) класу небезпеки.

За ступенем впливу на організм людини відносяться до токсичних (отруйних) речовин, визначених, як помірно небезпечні.

Таким чином, невстановленими на теперішній час особами створена злочинна схема з виробництва, зберігання, перевезення та продажу хімічних речовин сільськогосподарського призначення, які містять в своєму складі отруйні компоненти (пестициди та агрохімікати), шляхом: фасування та подальшого маркування товару, в т.ч. під виглядом відомих брендів; продаж таких фальсифікованих пестицидів та агрохімікатів; здійснення діяльності з продажу отруйних речовин без передбаченого законом дозволу (допуску); маскування фінансово-господарських операцій з продажу не сертифікованих, фальсифікованих товарів сільськогосподарського призначення документами з фіктивного продажу інших товарів; здійснення такої діяльності поза державним контролем, що створює загрозу заподіяння шкоди, як навколишньому природному середовищі так і людям.

Проведеним досудовим розслідуванням встановлено, що фасування та зберігання контрафактних отруйних хімічних речовин сільськогосподарського призначення, а також зберігання фінансово-господарських документів злочинної діяльності, пов`язаної зі придбанням, продажем, зберіганням, транспортування та продажем таких речовин, які містять докази протиправної діяльності вищевказаних причетних до кримінального правопорушення невстановлених осіб, здійснюється за адресою: АДРЕСА_1 (приміщення виробничого цеху).

Згідно Інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єкта нерухомого майна, приміщення АДРЕСА_1 , належить ТОВ підприємство «Сахенергореммонтаж», ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ФОП « ОСОБА_9 », ОСОБА_10 .

Ухвалою слідчого судді Жовтневого районного суду м. Харкова від 04.07.2018 надано дозвіл на проведення обшуку приміщення виробничого цеху, розташованого за адресою: АДРЕСА_1 , який на праві власності належить ОСОБА_8

06.07.2018 на підставі вищевказаної ухвали слідчого судді проведено обшук у приміщенні виробничого цеху за вказаноюадресою місцем здійсненнянезаконної фінансово-господарськоїдіяльності невстановленихна теперішнійчас осіб,за наслідкомчоговиявлено та вилучено майно, зазначене в протоколі обшуку від 06.07.2018, а саме:

- зразки рідини з виявлених каністр у кількості 12 штук, запечатані у картонний коробок;

- зразки поліграфічних матеріалів, запечатані в пакет чорного кольору;

- Зразки виробничої тари та її комплектуючих частин, запаковані в пакет чорного кольору;

-Прозорий пакет з речовиною чорного кольору невідомого походження, запакований в пакет чорного кольору;

-Папка з документами сірого кольору, запакована в пакет сірого кольору;

-Картонний ящик з готовою продукцією, на якій міститься напис «Syngenta»;

-Картонний ящик з картонними заготовками під готову продукцію з написами «Наповал»;

-Картонний ящик з готовою продукцією, на якій міститься напис «Титус»;

-Паперовий пакет з наліпками «Наповал», запакований в пакет чорного кольору;

-Бочка круглої форми об`ємом приблизно 50 літрів зі світлою сипучою речовиною невідомого походження з написом «Imidakloprid», запаковану в пакет чорного кольору.

Встановлено, що вказане вилучене майно зберегло на собі сліди кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 321 КК України, має бути використано для проведення судових хімічних експертиз, має значення для подальшого встановлення кола осіб, причетних до вчинення вказаного кримінального правопорушення, а також містить інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту та обставин, що встановлюються під час досудового розслідування.

Згідно ч.11 ст. 170 КПК України заборона або обмеження користування, розпорядження майном можуть бути застосовані лише у разі, коли існують обставини, які підтверджують, що їх незастосування призведе до приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі майна.

Відповідно до ст. 98 КПК України матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставини, що встановлюється під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом, є речовими доказами по справі.

На підставі вище викладеного, у органу досудового розслідування виникла необхідність у накладення арешту, а саме позбавлення осіб права на володіння, користування, відчуження та розпорядження зазначеним майном, оскільки існує сукупність підстав та розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, передбаченого ч.3 ст. 321 КК України. Встановлені достатні підстави вважати, що вказане майно відповідає наступним критеріям доказу: зберегло на собі сліди кримінального правопорушення; містить інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту та обставин, що встановлюються під час вказаного кримінального провадження.

Враховуючи вищевикладене, з метою повного, об`єктивного та всебічного встановлення всіх обставин вчиненого кримінального правопорушення, в тому числі проведення судових експертиз вилучених в ході проведення обшуку речей та документів, а також осіб причетних до вчинення кримінального правопорушення, забезпечення в якості речових доказів вказаного майна, яке вилучене 06.07.2018 в ході обшуку, проведеного на підставі ухвал слідчого судді Жовтневого районного суду м. Харкова від 04.07.2018, у приміщенні виробничого цеху, розташованого за адресою: м. Харків, вул. Валентинівська (Блюхера) 50-а, виникла необхідність у накладенні арешту на майно.

Разом з тим, в ході досудового розслідування отримано копію договору оренди (найму) №8 від 01.02.2018, наданого ОСОБА_11 сином ОСОБА_8 , згідно з яким ОСОБА_8 (орендодавець) надає ФОП ОСОБА_12 у платне строкове користування (в оренду) нежитлові приміщення загальною площею 24 кв.м., що розташовані за адресою: АДРЕСА_1 , тобто за місцем проведення обшуку, однак місце перебування ОСОБА_12 проведеними розшуковими заходами встановити не виявилось можливим, а відповідно і отримати докази, які б свідчили про причетність до виявленого кримінального правопорушення, а також права власності на вилучене в ході проведення обшуку майно.

Так, відповідно до вимог ч. 2 ст. 170 КПК України слідчий суддя накладає арешт на майно у вигляді речей, якщо є достатні підстави вважати, що вони відповідають критеріям, зазначеним у ч. 2 ст. 167 КПК України, тобто підшукані, виготовлені, пристосовані чи використані як засоби чи знаряддя вчинення кримінального правопорушення або зберегли на собі його сліди; є предметом кримінальногоправопорушення,у томучислі пов`язаногоз їхнезаконним обігомнаркотичних речовини; предмети набуті в результаті вчинення кримінального правопорушення, доходи від них, або на яке було спрямоване кримінальне правопорушення.

Крім того,відповідно довимог ст.170КПК Україниарешт майнаможе передбачатизаборону дляособи,на майноякої накладеноарешт,іншої особи,у володінніякої перебуваємайно,розпоряджатись будь-якимчином такиммайном тавикористовувати його.Заборона навикористання майна,а такожзаборона розпоряджатисятаким майномможуть бутизастосовані лишеу випадках,коли їхнезастосування можепризвести дозникнення,втрати абопошкодження відповідногомайна абонастання іншихнаслідків,які можутьперешкоджати кримінальномупровадженню.Арешт майнадопускається зметою забезпечення збереження речових доказів.

Згідно ч. 5 ст. 171 КПК України клопотання слідчого, прокурора про арешт тимчасово вилученого майна повинно бути подано не пізніше наступного робочого дня після вилучення майна, інакше майно має бути повернуто особі, у якої його було вилучено.

В матеріалах справи також міститься клопотання про поновлення строку на подання клопотання, як такого, що пропущений з поважний причин у зв`язку з вихідним днями 07.07.2018 та 08.07.2018 року.

Прокурор надав заяву про розгляд справи без фіксації технічними засобами.

Вислухавши думку прокурора, який підтримав клопотання в повному обсязі, вивчивши матеріали кримінального провадження, слідчий суддя приходить до таких висновків.

Згідно з ч.1 ст. 170 КПК України з клопотанням про арешт майна до слідчого судді, суду має право звернутися прокурор, слідчий за погодженням з прокурором, а з метою забезпечення цивільного позову - також цивільний позивач.

Згідно ч. 2 ст.170 КПК України, арешт майна допускається з метою забезпечення збереження речових доказів.

Відповідно до ч.3 ст.170 КПК України, у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 КПК України.

Згідно ч.1 ст.98 КПК України, речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, набуті кримінально протиправним шляхом.

Відповідно до ч.2 ст.170 КПК України слідчий суддя накладає арешт на майно, якщо є достатні підстави вважати, що вони відповідають критеріям, зазначеним у ч.2 ст.167 КПК України.

Відповідно до ч. 1 ст. 173 КПК України слідчий суддя, суд відмовляють у задоволенні клопотання про арешт майна, якщо особа, що його подала, не доведе необхідність такого арешту.

Суд, зважаючи на те, що прокурором доведені підстави накладення арешту на майно, виявлене 06.07.2018 року в ході обшуку, проведеного на підставі ухвали слідчого судді Жовтневого районного суду м. Харкова від 04.07.2018 у приміщенні виробничого цеху, розташованого за адресою: м. Харків, вул. Валентинівська, 50-а, вважає, що клопотання підлягає задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.98, 170-173 КПК України, -

УХВАЛИВ:

Клопотання прокурора Харківської місцевої прокуратури № 2 Харківської області ОСОБА_3 про поновлення строку задовольнити.

Поновити строк на подання клопотання про накладення арешту на майно, вилучене в ході проведення обшуку у приміщенні виробничого цеху, розташованого за адресою: м. Харків, вул. Валентинівська, 50-а, як такий, що пропущений з поважних причин.

Клопотання прокурора Харківської місцевої прокуратури № 2 Харківської області ОСОБА_3 про накладення арешту за матеріалами кримінального провадження, внесеного до ЄРДР за № 42018221080000191 від 26.06.2018 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 321 КК України - задовольнити.

Накласти у кримінальному провадженні за №42018221080000191 від 26.06.2018 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.321 КК України, арешт на майно, шляхом заборони користування, володіння, розпорядження, яке було вилучено 06.07.2018 в ході обшуку, проведеного на підставі ухвали слідчого судді Жовтневого районного суду м. Харкова від 04.07.2018 у приміщенні у приміщенні виробничого цеху, розташованого за адресою: м. Харків, вул. Валентинівська, 50а, а саме:

- зразки рідини з виявлених каністр у кількості 12 штук, запечатані у картонний коробок;

- зразки поліграфічних матеріалів, запечатані в пакет чорного кольору;

- зразки виробничої тари та її комплектуючих частин, запаковані в пакет чорного кольору;

- прозорий пакет з речовиною чорного кольору невідомого походження, запакований в пакет чорного кольору;

- папка з документами сірого кольору, запакована в пакет сірого кольору;

- картонний ящик з готовою продукцією, на якій міститься напис «Syngenta»;

- картонний ящик з картонними заготовками під готову продукцію з написами «Наповал»;

- картонний ящик з готовою продукцією, на якій міститься напис «Титус»;

- паперовий пакет з наліпками «Наповал», запакований в пакет чорного кольору;

- бочка круглої форми об`ємом приблизно 50 літрів зі світлою сипучою речовиною невідомого походження з написом «Imidakloprid», запаковану в пакет чорного кольору.

Визначити місцем зберігання речей та документів Харківську місцеву прокуратуру №2 Харківської області за адресою: м. Харків, вул. Сумська, 76.

Ухвала підлягає негайному виконанню.

Копію ухвали направити прокурору Харківської місцевої прокуратури № 2 Харківської області ОСОБА_3 , іншим зацікавленим особам - для відома.

Ухвала може бути оскаржена до апеляційного суду Харківської області протягом п`яти днів із дня її проголошення.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудЖовтневий районний суд м.Харкова
Дата ухвалення рішення06.08.2018
Оприлюднено24.02.2023
Номер документу75735781
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —639/3465/18

Ухвала від 02.10.2018

Кримінальне

Жовтневий районний суд м.Харкова

Федюшин М. В.

Ухвала від 07.09.2018

Кримінальне

Жовтневий районний суд м.Харкова

Федюшин М. В.

Ухвала від 06.08.2018

Кримінальне

Жовтневий районний суд м.Харкова

Федюшин М. В.

Ухвала від 04.07.2018

Кримінальне

Жовтневий районний суд м.Харкова

Федюшин М. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні