Справа №639/3465/18
Провадження №1-кс/639/2469/18
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 жовтня 2018 року м. Харків
Слідчий суддя Жовтневого районного суду м. Харкова ОСОБА_1 , при секретарі судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Харкові клопотання прокурора Харківської місцевої прокуратури №2 Харківської області ОСОБА_3 про призначення судової експертизи отруйних речовин за матеріалами кримінального провадження, внесеного до ЄРДР за № 42018221080000191 від 26.06.2018 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 321 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
До Жовтневого районного суду м. Харкова надійшло клопотання прокурора Харківської місцевої прокуратури №2 Харківської області ОСОБА_3 про призначення судової експертизи отруйних речовин за матеріалами кримінального провадження, внесеного до ЄРДР за № 42018221080000191 від 26.06.2018 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 321 КК України.
Клопотання обґрунтовано тим, що в провадженні СВ Новобаварського ВП ГУ НП в Харківській області перебуває кримінальне провадження № 42018221080000191 від 26.06.2018 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 321 КК України.
В клопотанні прокурор посилається на те, що в ході проведеного досудового розслідування встановлено, що невстановлені особи, організували на території Харківського регіону незаконне виробництво (фасування) з виготовлення та реалізації хімічних засобів захисту рослин (на основі діючих речовин «Імідаклоприд», «Тіаметоксам»), які відносяться до отруйних речовин у виробничому приміщенні, розташованому за адресою: м.Харків, вулиця Валентинівська (Блюхера) 50а, де здійснюється незаконне виробництво і фасування контрафактних засобів, під марками всесвітньо відомих вітчизняних та іноземних виробників сільськогосподарської хімії, а також виробничої лінії для пакувальної тари. Одним з таких засобів є препарат «Наповал», призначений для захисту рослин від шкідників, виключне право на виготовлення, виробництво та реалізацію якого належить ТОВ «Альфа Хімгруп» м.Київ, вул. Горького*, 172-А _ (на даний час ТОВ «Альфа Смарт Агро», код ЄДРПОУ 37250244 та ТОЙ «Хімгруп», код ЄДРПОУ 40445856). У вказаному виробничому приміщенні (цех) знаходяться неоформлені працівники, які використовують не сертифіковане обладнання невідомого походження для виробництва отруйних речовин, прес-форми з логотипами іноземних фірм, запаси сировини, десятки тисяч одиниць пакувальної тари, етикеток з назвами препаратів та голографічним зображенням, а також велику кількість вже готової до реалізації незаконної продукції, до складу якої входять отруйні речовини.
06.07.2018 на підставі вищевказаної ухвали слідчого судді проведено обшук у приміщенні виробничого цеху за вказаною адресою - місцем здійснення незаконної фінансово-господарської діяльності невстановлених на теперішній час осіб, за наслідком чого виявлено та вилучено майно, зазначене в протоколі обшуку від 06.07.2018.
З огляду на викладене прокурор зазначає, що для з`ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання, у зв`язку з чим просить призначити експертизу отруйних речовин та залучити для цього експертів Харківський НДІ судових експертиз ім. Засл. проф. М.С. Бокаріуса.
Прокурор надав до суду заяву про розгляд клопотання без його участі та без фіксації технічними засобами, підтримав подане клопотання та просив його задовольнити.
Дослідивши клопотання та додані до нього матеріали, перевіривши доводи клопотання, слідчий суддя приходить до наступних висновків.
Відповідно до ст. 242 КПК України експертиза проводиться експертною установою, експертом або експертами, за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження або, якщо для з`ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання. Не допускається проведення експертизи для з`ясування питань права.
Згідно ст. 243 КПК України експерт залучається за наявності підстав для проведення експертизи за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження.
Як вбачається з ч.1 ст. 244 КПК України у разі якщо для з`ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання, сторони кримінального провадження мають право звернутися з клопотанням про проведення експертизи до слідчого судді.
Відповідно до ч. 3 ст. 244 КПК України клопотання розглядається слідчим суддею місцевого суду, в межах територіальної юрисдикції якого здійснюється досудове розслідування, не пізніше п`яти днів із дня його надходження до суду. Особа, яка подала клопотання, повідомляється про місце та час його розгляду, проте її неприбуття не перешкоджає розгляду клопотання, крім випадків, коли її участь визнана слідчим суддею обов`язковою.
Відповідно до абзацу 2 ч. 6 ст. 244 КПК України слідчий суддя самостійно визначає експерта, якого необхідно залучити, або експертну установу, якій необхідно доручити проведення експертизи.
Згідно з главою 3 параграфу 2 ст. 40 КПК України слідчий органу досудового розслідування є стороною обвинувачення, тобто є стороною кримінального провадження та має право звернутись з клопотанням про проведення експертизи до слідчого судді.
Враховуючи викладене, беручи до уваги те, що для з`ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання, слідчий суддя приходить до висновку про необхідність призначення експертизу отруйних речовин та залучити для цього експертів Харківський НДІ судових експертиз ім. Засл. проф. М.С. Бокаріуса, в зв`язку з чим клопотання прокурора.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 40, 242-244 КПК України, слідчий суддя, -
УХВАЛИВ:
Клопотання прокурора Харківської місцевої прокуратури №2 Харківської області ОСОБА_3 про призначення судової експертизи отруйних речовин за матеріалами кримінального провадження, внесеного до ЄРДР за № 42018221080000191 від 26.06.2018 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 321 КК України задовольнити.
Призначити судову експертизу отруйних речовин, до проведення якої залучити експертів Харківський НДІ судових експертиз ім. Засл. проф. М.С. Бокаріуса.
На вирішення експерта поставити такі питання:
Чи містять представлені на дослідження об`єкти отруйні речовини? Якщо так, то які саме?
Для дослідження експерту надати:
-зразки рідини з виявлених каністр у кількості 12 штук;
-Прозорий пакет з речовиною чорного кольору невідомого походження;
-Готова продукція, на якій міститься напис «Syngenta»;
-Готова продукція, на якій міститься напис «Титус»;
-Бочка круглої форми з написом «Imidakloprid» об`ємом приблизно 50 літрів зі світлою сипучою речовиною невідомого походження,
які поміщені в три картонних коробки та два поліетиленових пакети
Для ознайомлення експерту надати матеріали кримінального провадження за першою вимогою.
Копію цієї постанови направити експертам ХНДІСЕ ім. професора Бокаріуса.
Попередити експерта (експертів) про кримінальну відповідальність за ст.ст.384, 385 КК України.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Жовтневий районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 02.10.2018 |
Оприлюднено | 23.02.2023 |
Номер документу | 76859941 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Жовтневий районний суд м.Харкова
Федюшин М. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні