УХВАЛА
18.07.2018 м. Івано-ФранківськСправа № 909/618/18
Господарський суд Івано-Франківської області у складі судді Малєєвої О. В., розглянувши матеріали справи
про застосування наслідків нікчемності правочину - витребування нерухомого майна (нежитлового приміщення котельні) площею 298,4 кв. м та димової труби, які розміщені за адресою: вул. Шевченка, 35, смт Богородчани, Івано-Франківської області, та про демонтаж твердопаливних котлів, встановлених у вказаному нежитловому приміщенні котельні,
установив таке.
Богородчанська районна рада звернулася з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Альтеко" про застосування наслідків нікчемності правочину - витребування нерухомого майна (нежитлового приміщення котельні) площею 298,4 кв. м та димової труби, які розміщені за адресою: вул. Шевченка, 35, смт Богородчани, Івано-Франківської області, та про демонтаж твердопаливних котлів, встановлених у вказаному нежитловому приміщенні котельні.
Дослідивши подану позовну заяву, суд встановив таке.
Позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов'язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення (ч. 1 ст. 172 ГПК України).
До позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів (п. 1 ч. 1 ст. 164 ГПК України).
Як доказ надсилання відповідачу ТОВ "Альтеко" позовної заяви з додатками позивачем подано накладну від 13.07.2018 №7600402456470 та опис вкладення. Згідно з цими документами позовна заява з додатками надіслана на адресу "вул. С. Стрільців, 2, Старий Мізунь, Долинський район, Івано-Франківська область, 77543".
Однак, відповідно до витягу з ЄДРЮОФОПГФ від 17.07.2018, який сформовано на електронний запит Господарського суду Івано-Франківської області, місцезнаходження юридичної особи ТОВ "Альтеко" - вул. Шевченка, 102, с. Верхня, Калуський район, Івано-Франківська обл., 77530.
Отже, позивачем не долучено доказів, які підтверджують відправлення позовної заяви з додатками на належну адресу відповідача.
Згідно з п. 3 ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці. При цьому у позовах про витребування майна ціна позову визначається вартістю майна (п. 2 ч. 1 ст. 163 ГПК України).
Заявляючи вимогу про витребування нерухомого майна (нежитлового приміщення котельні) площею 298,4 кв. м та димової труби, які розміщені за адресою: вул. Шевченка, 35, смт Богородчани, Івано-Франківської області, позивач не вказав його вартість.
Водночас судовий збір з позовної заяви про витребування майна, - як рухомих речей, так і нерухомості, - визначається з урахуванням вартості спірного майна, тобто як зі спору майнового характеру.
До позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону (п. 2 ч. 1 ст. 164 ГПК України).
Позивачем долучено платіжне доручення від 09.07.2018 №225 про сплату судового збору за подання даного позову у розмірі 5 286 грн.
Для того, щоб встановити виконання вимог про сплату судового збору, позивачу слід вказати ціну позову (ринкову вартість спірного майна ) та подати докази на її підтвердження.
При цьому слід врахувати, що згідно зі ст. 4 ЗУ “Про судовий збір” ставка судового збору за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру визначена у розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (з 01.01.2018 становить 1 762 грн відповідно до ЗУ "Про Державний бюджет України на 2018 рік") і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; ставка судового збору за подання позовної заяви немайнового характеру становить 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб (1762 грн).
За подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру. У разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру (ч. 3 ст. 6 Закону України "Про судовий збір").
З урахуванням наведених вимог, після визначення в установленому порядку ціни позову, позивачу слід перевірити правильність нарахування судового збору і при необхідності здійснити доплату.
Відповідно до ч. 1 ст. 174 ГПК України суддя встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст. 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи вказані недоліки позовної заяви, суд дійшов висновку про необхідність залишити подану позовну заяву без руху.
Крім того, слід роз'яснити позивачу, що відповідно до приписів ч. 3 ст. 74, ч. 2 ст. 91 ГПК України письмові докази, які подаються сторонами та іншими учасниками справи, подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством (ч. 4 ст. 91 ГПК України). Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення (ч. 5 ст. 91 ГПК України).
Суд звертає увагу, що копія документа виготовляється рукописним, машинописним способами або засобами оперативної поліграфії. Під час виготовлення копії рукописним і машинописним способами текст документа відтворюється повністю, включаючи елементи бланка, і засвідчується підписом посадової особи, яка підтверджує відповідність копії оригіналу. Копія документа вважається належним чином засвідчена, якщо вона засвідчена наступним чином: відмітка "Копія" зазначається у верхній правій частині лицьового боку першого аркуша документа. Напис про засвідчення документа складається із слова "Згідно з оригіналом", найменування посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії і проставляється нижче реквізиту "Підпис" (п. 5.27 Національного стандарту України, Державної уніфікованої системи документації, Уніфікованої системи організаційно-розпорядчої документації, вимоги до оформлювання документів ДСТУ 4163-2003, затверджених наказом Держспоживстандарту України від 07.04.2003 №55).
При цьому долучені до позовної заяви документи не відповідають вказаним вимогам.
Керуючись ст. 162-164, 174, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву залишити без руху.
2. Встановити Богородчанській районній раді строк для усунення недоліків позовної заяви протягом 7 днів з дня вручення ухвали суду.
Богородчанській районній раді належить надати суду:
- докази, які підтверджують відправлення позовної заяви з додатками на належну адресу ТОВ "Альтеко" - вул. Шевченка, 102, с. Верхня, Калуський район, Івано-Франківська обл., 77530;
- зазначення ціни позову (вартість майна, яке позивач просить витребувати) та докази, що її підтверджують,
-документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.
3. Роз'яснити, що в разі не усунення недоліків у встановлений судом строк, заява вважається неподаною і повертається особі, що з нею звернулась.
Учасники справи можуть отримувати інформацію по справі на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою http://court.gov.ua/fair/sud5010/ та на веб-сторінці Єдиного державного реєстру судових рішень за веб-адресою http://reyestr.court.gov.ua/.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню.
Ухвалу підписано 18.07.2018.
Суддя О. В. Малєєва
Суд | Господарський суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 18.07.2018 |
Оприлюднено | 23.07.2018 |
Номер документу | 75364420 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні