ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
м. Київ
17.07.2018Справа №910/9084/18
Суддя господарського суду міста Києва Бойко Р.В., розглянувши
позовну заявуОСОБА_1 (АДРЕСА_1; ідентифікаційний код НОМЕР_1) доТовариства з обмеженою відповідальністю "Басейни і технології" (03061, м. Київ, проспект Відрадний, буд. 95, літ. Г; ідентифікаційний код 32343454) провизнання недійсними рішень загальних зборів, визнання недійсними змін до статуту та скасування державної реєстрації змін
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до господарського суду міста Києва із позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю "Басейни і технології", в якій просить суд визнати недійсними (незаконними) всі рішення загальних зборів учасників Товариства з обмеженою відповідальністю "Басейни і технології", оформлені протоколом №29 від 09.02.2018, а зміни до статуту Товариства від 09.02.2018, пов'язані із виключенням позивача, також визнати недійсними, а їх державну реєстрацію - скасувати.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що загальні збори учасників Товариства з обмеженою відповідальністю "Басейни і технології" від 09.02.2018, на яких були прийняті рішення, оформлені протоколом №29 від 09.02.2018, були проведені з недотриманням процедури скликання загальних зборів, встановленої ст. 61 Закону України "Про господарські товариства"; при проведені зборів були грубо порушені права та законні інтереси ОСОБА_1 як учасника товариства; рішення про виключення ОСОБА_1 зі складу учасників товариства є неправомірними, оскілки не існує жодних зафіксованих підтверджень систематичного невиконання позивачем своїх обов'язків як учасником товариства та перешкоджання позивачем досягненню товариством його цілей.
Дослідивши подані матеріали, суд дійшов до висновку, що вказаний позов підлягає залишенню без руху, оскільки позовну заяву подано без додержання вимог п. 2 ч. 1 ст. 164, ч. 2 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України.
Так, згідно пункту 2 частини 1 статті 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
В поданій до суду позовній заяві позивачем заявлено три вимоги немайнового характеру:
1) визнати недійсними рішення загальних зборів учасників Товариства з обмеженою відповідальністю "Басейни і технології", оформлені протоколом №29 від 09.02.2018;
2) визнати недійсними зміни до статуту Товариства з обмеженою відповідальністю "Басейни і технології" від 09.02.2018, пов'язані із виключенням позивача (тобто, фактично заявлено вимогу про визнання недійсною нової редакції статуту відповідача);
3) скасувати державну реєстрацію змін до статуту Товариства з обмеженою відповідальністю "Басейни і технології" від 09.02.2018.
У відповідності до абз. 2 ч. 3 ст. 6 Закону України "Про судовий збір" у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Частиною 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
За змістом п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" ставка судового збору за подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру встановлена у розмірі - 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до ст. 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2018 рік" станом на 01.01.2018 прожитковий мінімум на одну особу для працездатних осіб становить 1 762,00 грн.
Отже, за подання до господарського суду даної позовної заяви ОСОБА_1 повинен був сплатити судовий збір у розмірі 5 286,00 грн. (1 762,00 грн. х 3 немайнові вимоги).
Однак, позивач не виконав вимоги вказаних норм, оскільки надана суду квитанція №0.0.1071848699.1 від 27.06.2018 на суму 1 762,00 грн. не є належним доказом сплати судового збору за звернення з даним позовом у визначеному законом розмірі.
Крім того, відповідно до частини 2 статті 164 Господарського процесуального кодексу України позивач зобов'язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
При цьому, частиною 2 статті 91 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.
Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством (частина 4 статті 91 Господарського процесуального кодексу України).
Приписами абзацу 2 частини 5 статті 91 Господарського процесуального кодексу України визначено, що учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який заходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Порядок засвідчення копії документів визначений пунктами 5.26, 5.27 Національного стандарту України Державної уніфікованої системи документації, Уніфікованої системи організаційно-розпорядчої документації "Вимоги до оформлення документів (ДСТУ 4163-2003, затвердженого наказом Держспоживстандарту України №55 від 07.04.2003). За вказаним нормативно-правовим актом, відмітка про засвідчення копії документа складається: - зі слів "Згідно з оригіналом, - назви посади, - особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, - дати засвідчення копії, яка проставляється нижче підпису".
Проте, додані до позовної заяви ксерокопії паспорту та ідентифікаційного коду позивача (з яких вбачається, що останні є копіями з копій), статуту відповідача, протоколу №29 від 09.02.2018 жодним чином не засвідчені, оскільки не містять взагалі будь-яких відміток про засвічення вказаних документів, в тому числі підпису особи, яка засвідчує вказані документи, та зазначенням дати такого засвідчення.
Тобто, фактично додані до позовної заяви документи, в тому числі які посвідчують особу позивача, являють собою звичайні ксерокопії.
З огляду на наведене, долучені позивачем до позовної заяви документи не можуть бути прийняті судом в якості доказів.
У відповідності до частини 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Таким чином, позовна заява ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю "Басейни і технології" про визнання недійсними рішень загальних зборів, визнання недійсними змін до статуту та скасування державної реєстрації змін підлягає залишенню без руху, адже позивачем не було дотримано вимог п. 2 ч. 1 ст. 164, ч. 2 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України при зверненні з нею (не надано доказів оплати судового збору у визначені законом розмірі та не надано належних доказів підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги).
Згідно із ч. 2 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
З метою усунення встановлених недоліків позивач, в тому числі, має доплатити судовий збір у розмірі 3 524,00 грн. за подання до суду даного позову.
Суд звертає увагу позивача на те, що відповідно до ч. 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 164, 174, 232, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд -
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю "Басейни і технології" про визнання недійсними рішень загальних зборів, визнання недійсними змін до статуту та скасування державної реєстрації змін залишити без руху.
2. Зобов'язати ОСОБА_1 протягом п'яти робочих днів з дня вручення даної ухвали усунути недоліки позовної заяви шляхом:
- подання до суду доказів сплати судового збору у розмірі 3 524,00 грн.;
- подання до суду належним чином засвідчених копій долучених до позовної заяви документів, на які ОСОБА_1 посилається як на докази обґрунтованості своїх позовних вимог, чи їх оригіналів, які будуть повернуті йому судом після виготовлення таких копій.
3. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Суддя Р.В. Бойко
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 17.07.2018 |
Оприлюднено | 19.07.2018 |
Номер документу | 75365111 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Бойко Р.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні