Ухвала
від 26.07.2018 по справі 910/9084/18
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

ПРО ВІДКРИТТЯ ПРОВАДЖЕННЯ У СПРАВІ

м. Київ

26.07.2018Справа № 910/9084/18

Суддя господарського суду міста Києва Бойко Р.В., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 (АДРЕСА_1; ідентифікаційний номер НОМЕР_1)

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Басейни і технології" (03061, м. Київ, просп. Відрадний, буд. 95-Г, офіс 405)

про визнання недійсними рішень загальних зборів, визнання недійсними змін до статуту та скасування державної реєстрації змін,

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 звернувся до господарського суду міста Києва із позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю "Басейни і технології", в якій просить суд визнати недійсними (незаконними) всі рішення загальних зборів учасників Товариства з обмеженою відповідальністю "Басейни і технології", оформлені протоколом №29 від 09.02.2018, а зміни до статуту Товариства від 09.02.2018, пов'язані із виключенням позивача, також визнати недійсними, а їх державну реєстрацію - скасувати.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що загальні збори учасників Товариства з обмеженою відповідальністю "Басейни і технології" від 09.02.2018, на яких були прийняті рішення, оформлені протоколом №29 від 09.02.2018, були проведені з недотриманням процедури скликання загальних зборів, встановленої ст. 61 Закону України "Про господарські товариства"; при проведені зборів були грубо порушені права та законні інтереси ОСОБА_1 як учасника товариства; рішення про виключення ОСОБА_1 зі складу учасників товариства є неправомірними, оскілки не існує жодних зафіксованих підтверджень систематичного невиконання позивачем своїх обов'язків як учасником товариства та перешкоджання позивачем досягненню товариством його цілей.

Ухвалою господарського суду міста Києва від 17.07.2018 залишено позовну заяву ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю "Басейни і технології" про визнання недійсними рішень загальних зборів, визнання недійсними змін до статуту та скасування державної реєстрації змін без руху та зобов'язано позивача протягом п'яти робочих днів з дня вручення даної ухвали усунути недоліки позовної заяви шляхом подання до суду доказів сплати судового збору у розмірі 3 524,00 грн. та належним чином засвідчених копій долучених до позовної заяви документів, на які ОСОБА_1 посилається як на докази обґрунтованості своїх позовних вимог, чи їх оригіналів, які будуть повернуті йому судом після виготовлення таких копій.

26.07.2018 через відділ діловодства суду від ОСОБА_1 надійшла заява про усунення недоліків позовної заяви, до якої долучено докази оплати судового збору у визначеному судом розмірі та належним чином засвідчені копії документів.

Відповідно до наявного в матеріалах справи рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення №0103038242176, ухвала суду від 17.07.2018 була вручена позивачу 24.07.2018, а відтак позивачем усунуто недоліки позовної заяви в межах визначеного судом строку.

Таким чином, зважаючи на усунення позивачем встановлених судом недоліків, позовна заява відповідає вимогам, встановленим ст.ст. 162, 164, 172 Господарського процесуального кодексу України, підстави для залишення її без руху, повернення або відмови у відкритті провадження у справі, встановлені Господарським процесуальним кодексом України, відсутні.

Відповідно до ч. 3 ст. 12 Господарського процесуального кодексу України загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.

Згідно із п. 3 ч. 4 ст. 247 Господарського процесуального кодексу України у порядку спрощеного позовного провадження не можуть бути розглянуті справи у спорах, які виникають з корпоративних відносин, та спорах з правочинів щодо корпоративних прав (акцій).

За змістом положень пункту 4 частини 1 статті 20 Господарського процесуального кодексу України та статті 167 Господарського кодексу України сторонами у корпоративному спорі є: юридична особа та її учасник (засновник, акціонер, член), у тому числі учасник, який вибув; учасники (засновники, акціонери, члени) юридичної особи. Учасник, який вибув зі складу юридичної особи, може бути стороною корпоративного спору щодо визначення та стягнення належної йому до сплати вартості частки майна юридичної особи, про визнання недійсними рішень про виключення його зі складу юридичної особи, а також про визнання недійсними інших рішень юридичної особи, якщо ці рішення прийняті в період до виходу (виключення) учасника, а відповідні вимоги обґрунтовуються порушенням його корпоративних прав на момент прийняття такого рішення.

Спір у даній справі виник з корпоративних відносин та стосується оскарження позивачем рішення про виключення його зі складу відповідача.

За таких обставин, враховуючи положення п. 3 ч. 4 ст. 247 Господарського процесуального кодексу України, спір у справі №910/9084/18 підлягає розгляду за правилами загального позовного провадження.

Згідно приписів статті 181 Господарського процесуального кодексу України для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, яка розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання. Дата і час підготовчого засідання призначаються суддею з урахуванням обставин справи і необхідності вчинення відповідних процесуальних дій.

Керуючись ч. 3 ст. 12, ст.ст. 176, 181, 233, 234, 235, 247 Господарського процесуального кодексу України, суд -

УХВАЛИВ:

1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.

2. Здійснювати розгляд справи за правилами загального позовного провадження.

3. Підготовче засідання призначити на 28.08.18 о 12:00 год. Засідання відбудеться в приміщенні господарського суду міста Києва за адресою: 01030, м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, буд. 44-В, зал судових засідань № 41 (корпус В).

4. Викликати у підготовче засідання представників учасників справи. У відповідності до ст. 60 Господарського процесуального кодексу України надати документи, що підтверджують повноваження представників учасників справи.

5. Зобов'язати позивача надати суду у підготовчому судовому засіданні оригінали всіх документів по суті спору, доданих до позовної заяви (для огляду).

6. Запропонувати відповідачу у строк протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення даної ухвали про відкриття провадження надати суду:

- відзив на позов, складений з урахуванням вимог ст. 165 Господарського процесуального кодексу України, з викладенням мотивів повного або часткового відхилення вимог позивача з посиланням на чинне законодавство та докази, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення, якщо такі докази не надані позивачем;

- докази направлення відзиву позивачу.

7. Попередити відповідача, що у разі ненадання відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи (ч. 2 ст. 178 Господарського процесуального кодексу України). При цьому, якщо докази не можуть бути подані разом з відзивом з об'єктивних причин, відповідач повинен про це письмово повідомити суд та зазначити: доказ, який не може бути подано; причини, з яких доказ не може бути подано у зазначений строк; докази, які підтверджують, що особа здійснила всі залежні від них дії, спрямовані на отримання вказаного доказу (ч.ч. 3, 4 ст. 80 Господарського процесуального кодексу України).

8. Запропонувати позивачу у строк протягом п'яти днів з дня отримання відзиву на позов надати суду відповідь на відзив на позов, а також докази направлення відповіді на відзив відповідачу.

9. Визначити відповідачу строк для подання заперечень на відповідь на відзиви (якщо така буде подана) з доказами їх направлення позивачу - протягом п'яти днів з дня отримання відповіді на відзив.

10. Попередити позивача про те, що у разі ненадання господарському суду без поважних причин документів або нез'явлення його представника у підготовче засідання, позов відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 226 Господарського процесуального кодексу України може бути залишений без розгляду.

11. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.

Учасники справи можуть отримати інформацію по справі на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за адресою: http://court.gov.ua/fair/sud5011/ .

Звернути увагу сторін на те, що відповідно до ст. 135 Господарського процесуального кодексу України суд може постановити ухвалу про стягнення в дохід державного бюджету з відповідної особи штрафу у сумі від одного до десяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, зокрема, за ухилення від вчинення дій, покладених судом на учасника судового процесу.

Суддя Р.В. Бойко

Учасники процесу мають можливість отримувати процесуальні документи в електронному вигляді паралельно з документами у паперовому вигляді.

Для отримання процесуальних документів в електронному вигляді потрібно:

1. Зареєструватися в системі обміну електронними документами між судом та учасниками судового процесу (завести поштову скриньку електронного суду), розміщеній на офіційному веб-порталі судової влади України за адресою: mail .gov.ua.

2. Подати до суду заявку про отримання процесуальних документів в електронному вигляді, яку необхідно роздрукувати на офіційному веб-порталі судової влади України у вищевказаному розділі. Процесуальні документи у відповідній справі, що видані після дати подання вказаної Заявки до суду, будуть надходити в електронному вигляді на зареєстровану електронну адресу учасника судового процесу в домені mail.gov.ua, зазначену в Заявці.

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення26.07.2018
Оприлюднено27.07.2018
Номер документу75526369
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —910/9084/18

Рішення від 23.10.2018

Господарське

Господарський суд міста Києва

Бойко Р.В.

Ухвала від 26.07.2018

Господарське

Господарський суд міста Києва

Бойко Р.В.

Ухвала від 17.07.2018

Господарське

Господарський суд міста Києва

Бойко Р.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні