ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення апеляційної скарги без руху
"13" липня 2018 р.справа № 335/13534/16-а(2-а/335/500/2016)
Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд у складі судді Чумака С.Ю., перевіривши відповідність вимогам Кодексу адміністративного судочинства України апеляційну скаргу Запорізької міської ради на рішення Орджонікідзевського районного суду м.Запоріжжя від 16 квітня 2018 року в адміністративній справі № 335/13534/16-а(2-а/335/500/2016) за позовом ОСОБА_1 до Запорізької міської ради про визнання протиправними та скасування рішень,
в с т а н о в и в:
Рішенням Орджонікідзевського районного суду м.Запоріжжя від 16 квітня 2018 року позовні вимоги задоволено частково.
Не погодившись з рішенням суду, відповідач звернувся з апеляційною скаргою.
Відповідно до ч. 1 ст. 295 КАС України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його (її) проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Як вбачається з матеріалів справи 16.04.2018 року у відкритому судовому засіданні судом першої інстанції прийнято рішення, а отже в силу норм ст. 295 КАС України строк на апеляційне оскарження обчислюється саме з цієї дати. Таким чином, останнім днем строку апеляційного оскарження в даному випадку було 16 травня 2018 року, тоді як апеляційна скарга подана до суду першої інстанції лише 4 липня 2018 року, тобто поза межами строку встановленого ч. 1 ст. 295 КАС України.
Проте рішення суду не було вручене апелянту у день його складення.
Так, відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 295 КАС України учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення його повного рішення суду.
З матеріалів справи вбачається, що рішення суду отримано апелянтом 25.05.2018 року, що підтверджується особистим підписом представника із зазначенням дати такого отримання на клопотанні про видачу копії оскаржуваного судового рішення. (т. 2 а.с. 243) Таким чином, останнім днем строку апеляційного оскарження в даному випадку було 25 червня 2018 року, тоді як зазначалося вище апеляційна скарга подана до суду першої інстанції лише 4 липня 2018 року. Тобто, навіть якщо рахувати строк на апеляційне оскарження з дня вручення апелянту вказаного рішення суду, апеляційна скарга все одно подана поза межами строку встановленого ч. 1 ст. 295 КАС України.
Порушуючи питання поновлення строку на апеляційне оскарження рішення від 16.04.2018 року, апелянт зазначає, що Запорізька міська рада помилково направила апеляційну скаргу на вказане рішення безпосередньо до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду без врахування вимог пп. 15.5 п. 5 ч. 1 розділу VII Перехідних положень КАС України. Також просить врахувати суд апеляційної інстанції при розгляді питання щодо наявності підстав для поновлення строку на апеляційне оскарження, що первісна апеляційна скарга хоча і подана з порушенням порядку, проте з дотримання вимог і строку її подачі.
Відповідно до ч. 1 ст. 121 КАС України суд за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними, крім випадків, коли цим Кодексом встановлено неможливість такого поновлення.
Водночас, поважними причинами пропуску строку на апеляційне оскарження відповідно до вимог Кодексу адміністративного судочинства України визнаються лише такі обставини, які є об'єктивно непереборними та не залежать від волевиявлення сторони і пов'язані з дійсними істотними перешкодами чи труднощами для своєчасного вчинення сторонами у справі процесуальних дій.
Разом з тим, порушення порядку подання апеляційної скарги встановленого п. 15.5 частини 1 Перехідних положень КАС (у редакції з 15.12.2017 року), і, як наслідок, повернення зазначеної скарги без розгляду, є не об'єктивно непереборною обставиною чи істотною перешкодою для своєчасного вчинення процесуальних дій, а за своєю суттю є суб'єктивною обставиною та не може бути прийнято судом апеляційної інстанції як підстава для поновлення строку апеляційного оскарження рішення від 16.04.2018 року.
Як зазначив Європейський Суд з прав людини "право на суд", одним з аспектів якого є право на доступ до суду, не є абсолютним; воно підлягає обмеженням, дозволеним за змістом, зокрема, коли умови прийнятності скарги визначені, оскільки за своєю природою вона потребує регулювання з боку держави, яка користується певною свободою розсуду в цьому відношенні (рішення Європейського суду з прав людини у справі "Перес де Рада Каванілес проти Іспанії").
За таких обставин, суд апеляційної інстанції зазначає, що неналежне використання наданих процесуальних прав не може визнаватись судом як поважна причина пропуску процесуального строку, а відтак зазначені апелянтом причини пропуску строку апеляційного оскарження є неповажними.
Відповідно до ч. 3 ст. 298 КАС України апеляційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 295 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строку або вказати інші підстави для поновлення строку.
З огляду на вищевикладене, суд дає можливість у десятиденний строк з дня вручення копії даної ухвали надати заяву про поновлення строку апеляційного оскарження, в якій вказати інші поважні підстави для поновлення строку.
Керуючись статтями 296, 298, 325, 328 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
у х в а л и в:
Визнати підстави, вказані Запорізькою міською радою, в клопотанні про поновлення строку на апеляційне оскарження, неповажними.
Апеляційну скаргу Запорізької міської ради на рішення Орджонікідзевського районного суду м.Запоріжжя від 16 квітня 2018 року у справі №335/13534/16-а(2-а/335/1/2018) залишити без руху та надати десятиденний строк з дня отримання копії даної ухвали для усунення вищезазначених недоліків.
Ухвала суду апеляційної інстанції набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає касаційному оскарженню.
Суддя-доповідач : С.Ю. Чумак
Суд | Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 13.07.2018 |
Оприлюднено | 20.07.2018 |
Номер документу | 75381914 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд
Чумак С.Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні