Справа № 364/763/18
Провадження № 2/364/251/18
Номер рядка № 38
УХВАЛА
про відкриття провадження у справі
23.07.2018 року, суддя Володарського районного суду Київської області Моргун Г. Л.,
ознайомившись з позовною заявою
ОСОБА_1,
АДРЕСА_2, РНОКПП НОМЕР_1, засоби зв'язку: № тел.НОМЕР_3представник позивача: ОСОБА_2,
АДРЕСА_1, 09301, РНОКПП НОМЕР_2, засоби зв'язку: № тел. НОМЕР_3
до
Тарганської сільської ради Володарського району Київської області
місце знаходження: вул. Зарічна,26, с.Тарган, Володарського району, Київської області, 09362, код ЄДРПОУ 04357992;
ОСОБА_3,
місце проживання: АДРЕСА_3;
ОСОБА_4,
місце проживання: АДРЕСА_4
засоби зв'язку: № тел. НОМЕР_4
про встановлення факту, що має юридичне значення та визнання права власності на спадкове майно,
ВСТАНОВИВ :
Позивач 06.07 .2018 року звернувся із позовною заявою про встановлення факту, що має юридичне значення та визнання права власності на спадкове майно . 12.07 .2018 року позовну заяву залишено без руху та повідомлено позивача про необхідність виправлення зазначених недоліків в десятиденний строк з дня отримання копії ухвали.
Відповідно до ухвали суду, позивач у встановлений судом строк визначені недоліки усунув подавши позовну заяву в новій редакції та оплативши судовий збір виходячи з ціни позову. Отже в силу положень ст. 185 ч. 3 ЦПК України, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суд. Суд вважає датою звернення до суду 06.07.2018 року.
Підстав для залишення позовної зави без руху, повернення заяви, відмови у відкритті провадження у справі немає.
У позовній заяві позивач вказує, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла його мати - ОСОБА_5, після її смерті відкрилася спадщина, до складу якої зокрема, відноситься і житловий будинок, який вона отримала у спадщину після смерті свого чоловіка - ОСОБА_6. Він звернувся до нотаріуса бажаючи прийняти спадкове майно в порядку спадкування за заповітом але отримав відмову в оформленні спадкового майна, у зв'язку з невідповідністю правовстановлюючих документів вимогам законодавства.
Вказуючи на неможливість прийняття спадщини в установленому законом порядку та посилаючись на ст.ст. 328, 392, 1216, 1217, 1222, 1223, 1235, 1268 ЦК України, ст. ст. 174 -175 ЦПК України, позивач просить суд:
1.Встановити факт належності ОСОБА_5, померлій ІНФОРМАЦІЯ_1, права власності на житловий будинок з господарськими спорудами та будівлями, зо розташований за адресою: АДРЕСА_5;
2.Визнати за ним, ОСОБА_1, право власності, в порядку спадкування за заповітом, на житловий будинок з господарськими будівлями та спорудами, що розташований за адресою: АДРЕСА_2.
Ч.7 ст. 81 ЦПК вказує, що суд не може збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи, крім витребування доказів судом у випадку, коли він має сумніви у добросовісному здійсненні учасниками справи їхніх процесуальних прав або виконанні обов'язків щодо доказів, а також інших випадків, передбачених цим Кодексом.
З урахуванням викладеного вважаю за необхідне витребувати від Володарської районної державної нотаріальної контори інформаційну довідку із Спадкового реєстру стосовно заведення спадкової справи після ОСОБА_5, яка померла, ІНФОРМАЦІЯ_1. У разі наявності спадкової справи надати її копію до канцелярії Володарського районного суду Київської області протягом 5 днів з дня отримання ухвали суду.
Водночас, п.4 ч.2 ст. 187 ЦПК України передбачено, що при постановленні ухвали про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі судом зазначається за якими правилами позовного провадження (загального чи спрощеного) буде розглядатися справа.
Як встановлено положеннями ч.4 ст. 19 ЦПК України, загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.
Крім того, ч.3 ст. 274 ЦПК України, при вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: ціну позову; значення справи для сторін; обраний позивачем спосіб захисту; категорію та складність справи; обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначати експертизу, викликати свідків тощо; кількість та інших учасників справи; чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
В даному випадку, зважаючи на вищенаведені вимоги цивільного процесуального законодавства України, а також враховуючи категорію та складність справи, суддя приходить до висновку, що дана цивільна справа за позовом ОСОБА_1 підлягає розгляду за правилами загального позовного провадження.
Керуючись ст. 187 ЦПК України, суддя,-
УХВАЛИВ :
Відкрити провадження по даній справі за позовом ОСОБА_1,
представник позивача: ОСОБА_2,
до Тарганської сільської ради Володарського району Київської області,
ОСОБА_3,
ОСОБА_4
про встановлення факту, що має юридичне значення та визнання права власності на спадкове майно.
Розгляд справи проводити в порядку загального позовного провадження.
Підготовче судове засідання призначити на 11.09.18 р. 14:00 год., в залі №1 в приміщенні Володарського районного суду Київської області за адресою: смт Володарка, вул. Миру,25, Київської області.
Витребувати від Володарської районної державної нотаріальної контори інформаційну довідку із Спадкового реєстру стосовно заведення спадкової справи після ОСОБА_5, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1. У разі наявності спадкової справи надати її копію до канцелярії Володарського районного суду Київської області протягом 5 днів з дня отримання ухвали суду.
Про розгляд справи у підготовчому судовому засіданні повідомити позивача, представника позивача та відповідачів.
Інформацію щодо справи учасники справи можуть отримати на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за посиланням http://vl.ko.court.gov.ua/sud1010/ з зазначенням індивідуального номеру провадження.
Позивачу в п'ятиденний строк надати суду:
- з дня отримання ухвали про відкриття провадження документи та інші докази, не подані разом з позовом та не надіслані відповідачу, а також докази про надіслання їх відповідачу;
- письмові запитання (в разі їх наявності у позивача) в кількості не більше десяти, адресовані відповідачу, про обставини, що мають значення для справи;
- попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв'язку із розглядом справи;
- власне письмове підтвердження того, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав;
- власне письмове зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до позовної заяви та надісланих до суду після отримання даної ухвали суду.
Відповідачу подати суду в 15-денний строк з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі у порядку та відповідно до вимог ст. 178 ЦПК України відзив з викладенням заперечень проти позову, докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, якщо такі докази не надані позивачем, та документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів позивачу.
Роз'яснити відповідачу право відповідно до ч. 1 ст. 93 ЦПК України поставити у відзиві (в першій заяві по суті справи) не більше десяти запитань позивачу про обставини, що мають значення для справи.
Роз'яснити відповідачу право пред'явити зустрічний позов у строк для подання відзиву відповідно до ч. 1 ст. 193 ЦПК України.
У разі ненадання відповідачами відзиву у встановлений судом строк без поважних причин відповідно до ч. 8 ст. 178 ЦПК України суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Копію ухвали направити учасникам судового розгляду по справі та до Володарської районної державної нотаріальної контори для виконання.
Ухвала підлягає оскарженню в частині відкриття провадження з недотримання правил підсудності. До утворення апеляційних судів в апеляційних округах, ухвала може бути оскаржена до Апеляційного суду Київської області шляхом подання апеляційної скарги до Володарського районного суду Київської області протягом п'ятнадцяти днів з дня отримання копії ухвали (п.8, п. 15 п.п. 15.1, 15.5 ч.1 розділу ХІІІ „Перехідні положення" ЦПК України (у редакції Закону №2147-VІІІ).
Суддя Г. Л. Моргун
Суд | Володарський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 23.07.2018 |
Оприлюднено | 24.07.2018 |
Номер документу | 75437650 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Володарський районний суд Київської області
Моргун Г. Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні