Справа № 204/4676/18
Провадження № 2/204/1435/18
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
19 липня 2018 року м.Дніпро
Суддя Красногвардійського районного суду м.Дніпропетровська Тітова І.В., дослідивши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до міського комунального закладу культури Дніпровська дитяча музична школа №11 про визнання незаконним і скасування наказу про притягнення до дисциплінарної відповідальності та рішення комісії по трудових спорах,
в с т а н о в и л а:
27 червня 2018 року до суду надійшла вищевказана позовна заява.
18 липня 2018 року надійшла інформація про зареєстроване місце проживання позивача.
Із матеріалів позовної заяви випливає, що вона не відповідає вимогам, викладеним у ст.ст.175-177 ЦПК України, а саме:
- не зазначено ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти відповідача;
- позивач не підтвердила відповідність копій письмових доказів оригіналам, які заходиться у неї, зазначивши дату такого засвідчення;
- позивачем не зазначено попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які вона понесла і які очікує понести у зв'язку із розглядом справи;
-позивачем не сплачено судовий збір за позовну вимогу немайнового характеру.
Згідно з ч.3 ст.175 ЦПК України позовна заява повинна містити: 1) найменування суду першої інстанції, до якого подається заява; 2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв'язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти; 3) зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються; 4) зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них; 5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; 6) відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов'язковий досудовий порядок урегулювання спору; 7) відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися; 8) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; 9) попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв'язку із розглядом справи; 10) підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Згідно з ч.ч.1-5 ст.95 ЦПК України письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Учасники справи мають право подавати письмові докази в електронних копіях, посвідчених електронним цифровим підписом, прирівняним до власноручного підпису відповідно до закону. Електронна копія письмового доказу не вважається електронним доказом. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Відповідно до ч.4 ст.177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановленому порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Згідно з положеннями ч.2 ст.4 ЗУ Про судовий збір за подання позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою, справляється судовий збір - 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 704грн.80коп.
Відповідно до ч.3 ст.6 ЗУ Про судовий збір за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру. У разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Позовна заява містить дві вимоги немайнового характеру, а саме немайнову вимогу щодо визнання незаконним та скасування наказу №34 від 16.04.2018р. про накладення на ОСОБА_1, 04.07.1950р.н. дисциплінарного стягнення у вигляді догани та вимогу щодо скасування рішення комісії по трудових спорах ДДМШ №11 від 30.05.2018р. №3.
Позивачем до позовної заяви додано квитанцію №244110660 від 26.06.2018р. про сплату судового збору в розмірі 704грн.80коп. за одну вимогу немайнового характеру. Таким чином, беручи до уваги часткову сплату позивачем судового збору у розмірі 704грн.80коп. за одну вимогу немайнового характеру, сума, яку необхідно доплатити, становить 704грн.80коп.
Крім того, позивачем не надано доказів на підтвердження того, коли саме вона отримала оскаржуване рішення комісії по трудових спорах ДДМШ №11 від 30.05.2018р. №3.
Відповідно до ч.1 ст.185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 ЦПК України протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Згідно з ч.2 ст.185 ЦПК України передбачено, що в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Також, прецедентна практика Європейського суду з прав людини виходить з того, що реалізуючи п.1 ст.6 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, кожна держава-учасниця цієї Конвенції вправі встановлювати правила судової процедури, в тому числі й процесуальні заборони і обмеження, зміст яких не допустити судовий процес у безладний рух. У зв'язку з наведеним, залишення позову без руху з підстав, передбачених законом (невідповідність позовної заяви вимогам щодо її змісту, несплата судового збору тощо) не є порушенням права на справедливий судовий захист. Разом з тим, Європейський суд зазначає, що не повинно бути занадто формального ставлення до передбачених законом вимог, так як доступ до правосуддя повинен бути не лише фактичним, але і реальним.
Виходячи із вищевикладеного, позовна заява підлягає залишенню без руху із встановленням позивачу строку для усунення недоліків шляхом: зазначення ідентифікаційного коду юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти відповідача; підтвердження відповідності копій письмових доказів оригіналам, які заходиться у неї, зазначивши дату такого засвідчення; зазначення попереднього (орієнтовного) розрахунку суми судових витрат, які вона понесла і які очікує понести у зв'язку із розглядом справи та надання суду документу про сплату судового збору за подання до суду позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою (за такими банківськими реквізитами: отримувач коштів - УК у Чечел.р.м.Дніпра/Чечел.р/22030101, код отримувача - 37989253, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), код банка отримувача - 899998, рахунок отримувача - 31219206004008, код класифікації доходів бюджету - 22030101, призначення платежу: судовий збір) у сумі 704грн.80коп. за вимогу немайнового характеру, а також приведення позовної заяви у відповідність до вищевказаних вимог.
Керуючись ст.185 Цивільного процесуального кодексу України,
у х в а л и л а:
Позовну заяву ОСОБА_1 до міського комунального закладу культури Дніпровська дитяча музична школа №11 про визнання незаконним і скасування наказу про притягнення до дисциплінарної відповідальності та рішення комісії по трудових спорах залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків - п'ять днів з дня отримання ухвали.
Роз'яснити позивачу, що відповідно до ч.3 ст.185 ЦПК України у випадку невиконання ухвали суду у встановлений строк, заява буде вважатись неподаною та підлягатиме поверненню.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя І.В. Тітова
Суд | Красногвардійський районний суд м.Дніпропетровська |
Дата ухвалення рішення | 19.07.2018 |
Оприлюднено | 25.07.2018 |
Номер документу | 75459890 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Красногвардійський районний суд м.Дніпропетровська
Тітова І. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні