Справа № 372/4867/15-к
Провадження 1-кс-741/18
ухвала
Іменем України
24 липня 2018 року м.Обухів
Слідчий суддя Обухівського районного суду Київської області ОСОБА_1 ,
при секретарі ОСОБА_2 ,
розглянувши у залі судових засідань Обухівського районного суду Київської області клопотання представника ОСОБА_3 про зняття арешту з майна,
В С Т А Н О В И В:
Представник ОСОБА_3 звернувся до суду в інтересах ОСОБА_4 із клопотанням, в якому просив зняти арешт з з нрухомого майна ОСОБА_5 , яке розташоване за адресою АДРЕСА_1 , накладений ухвалою слідчого судду від 25 листопада 2015 року в межах розслідування кримінального провадження № 140130023000059 від 25.03.2013 року за ознаками злочину, передбаченого ч.1 ст.121,ч. 4 ст. 190 КК України. Обґрунтовуючи клопотання представник вказав, що дане майно не засобом чи предметом злочину та не набуте злочинним шляхом.
В судове засідання представник не зявився , причин неявки суду не повідомив.
Інші сторони в судове засідання не зявилися.
При наданні правової оцінки вимогам клопотання приймаю до уваги наступне.
Згідно ч.1ст.174КПК Українипідозрюваний,обвинувачений,їх захисник,законний представник,інший власникабо володілецьмайна,які небули присутніпри розглядіпитання проарешт майна,мають правозаявити клопотанняпро скасуванняарешту майнаповністю абочастково.Таке клопотанняпід часдосудового розслідуваннярозглядається слідчимсуддею,а підчас судовогопровадження -судом. Арешт майна також може бути скасовано повністю чи частково ухвалою слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження за клопотанням підозрюваного, обвинуваченого, їх захисника чи законного представника, іншого власника або володільця майна, якщо вони доведуть, що в подальшому застосуванні цього заходу відпала потреба або арешт накладено необґрунтовано.
Згідно з ч.1 ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.
Відповідно до ст.. 170 ч.2 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення:
1)збереження речових доказів;
2)спеціальної конфіскації;
3)конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінального-правового характеру щодо юридичної особи;
4)відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
Згідно з абз.2 ч.1 ст. 174 КПК України арешт майна також може бути скасовано повністю чи частково ухвалою слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження за клопотанням підозрюваного, обвинуваченого, їх захисника чи законного представника, іншого власника або володільця майна, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, якщо вони доведуть, що в подальшому застосуванні цього заходу відпала потреба або арешт накладено необґрунтовано.
Відповідно до Постанови №5 Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ за наявності кримінального провадження власник чи інший володілець майна може звернутися до суду за захистом свого порушеного, невизнаного чи оспорюваного права власності у загальному порядку. Після підтвердження цього права зазначена особа, як титульний власник майна, у тому числі й особа, яка не є учасником кримінального провадження, має право на звернення з клопотанням про скасування арешту та вирішення інших питань, які безпосередньо стосуються її прав, обов`язків чи законних інтересів, у порядку передбаченому ст.ст.174, 539 КПК України.
Як встановлено із матеріалів даного клопотання, майно на яке накладено арешт належить ОСОБА_5 , який не є стороною вказаного кримінального провадження, підозра йому не предявлено.
Таким чином, клопотання є обгрунтованим та доведеним в судовому засіданні, тому його слід задовольнити.
Керуючись ст.ст. 131, 174 КПК України, слідчий суддя,
У Х В А Л И В:
Арешт накладений ухвалою слідчого судді Обухівського районного суду Київської області від 25 листопада 2015 року на будинок, що розташований за адресою АДРЕСА_1 - скасувати.
Ухвала може бути оскаржена до Апеляційного суду Київської області протягом п`яти днів з дня її оголошення.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Обухівський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 24.07.2018 |
Оприлюднено | 24.02.2023 |
Номер документу | 75465875 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Обухівський районний суд Київської області
Зінченко О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні