Ухвала
від 24.07.2018 по справі 906/339/18
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УКРАЇНА

Господарський суд

Житомирської області


10002, м. Житомир, майдан Путятинський, 3/65, тел. (0412) 48-16-20,

E-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, http://zt.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

"24" липня 2018 р. Справа № 906/339/18

Господарський суд Житомирської області у складі:

судді: Маріщенко Л.О.

розглянувши справу за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю "Горбулів-Агро" ( с. Горбулів Черняхівський район Житомирська область)

до 1) Горбулівської сільської ради Черняхівського району Житомирської області (с. Горбулів Черняхівський район Житомирська область)

2) Фермерського господарства "Агро-Союз Плюс" (с. Горбулів Черняхівський район Житомирська область)

про визнання недійсним договір на управління спадщиною від 12.04.2018р.

за участю представників сторін:

від позивача: Руснак В.О., довіреність № б/н від 02.07.18 ;

Гораєвський Л.Ю., директор паспорт НОМЕР_1 від 11.03.2016;

від відповідача -1: Радченко П.П., сільській голова паспорт НОМЕР_2 від 29.09.15;

від відповідача -2: Дорогань О.М., довіреність № б/н від 10.07.18;

ВСТАНОВИВ:

ТОВ "Горбулів-Агро" звернулось до суду з позовом про визнання недійсним договору управління спадщиною укладеного між Горбулівською сільською радою та ФГ "Агро-Союз Плюс" 12.04.2018р.

На підставу своїх вимог позивач зазначає, що відповідно до вказаного вище договору фактично було передано в оренду ФГ "Агро-Союз Плюс" земельні ділянки загальною площею 420га. Згідно п. 4.1 оспорюваного договору, Установник спадщиною (Горбулівська сільська рада) має право на отримання винагороди в розмірі 10% від нормативно-грошової оцінки за земельну ділянку, що становить 926,7 грн. в рік за 1 га земель фактично обробленої площі.

Тобто, позивач вказує на те, що Договір на управління спадщиною від 12.04.2018р. відповідає ознакам "договору оренди".

Крім того, позивач зазначає, що даний договір був підписаний зі сторони Горбулівської сільської ради сільським головою за відсутності зазначення підстав діяти від імені сільської ради, а саме не зазначено рішення сесії, якого скликання від якого числа.

17.07.2018 до суду надійшов відзив від відповідача -2. Відповідно до якого, відповідач - Фермерське господарство "Агро-Союз Плюс" просить відмовити у позові.

17.07.2018 до суду надійшла заява ( доповнення до відзиву) від відповідача -2.

24.07.2018 до суду від позивача надійшла заява про зміну ( уточнення) підстав та предмету позову.

Відповідно до ст. ч. 3 ст. 46 ГПК України до закінчення підготовчого засідання позивач має право змінити предмет або підстави позову шляхом подання письмової заяви. У справі, що розглядається за правилами спрощеного позовного провадження, зміна предмета або підстав позову допускається не пізніше ніж за п'ять днів до початку першого судового засідання у справі.

Заяву про зміну ( уточнення) підстав та предмету позову подану позивачем від 24.07.2018, суд залишає без розгляду, оскільки допускається відповідно до чинного ГПК України право змінити предмет або підстави позову, що не вбачається з поданої заяви.

В підготовчому засіданні суду 24.07.2018р за участю уповноважених представників позивача, відповідачів виникла необхідність для належної підготовки справи №906/339/18 до розгляду по суті продовжити строк проведення підготовчого провадження на тридцять днів.

Згідно ч. 1 ст. 177 ГПК України завданнями підготовчого провадження є: 1) остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу; 2) з'ясування заперечень проти позовних вимог; 3) визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів; 4) вирішення відводів; 5) визначення порядку розгляду справи; 6) вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті.

На підставі вищевикладеного, з метою забезпечення рівності всіх учасників судового процесу перед законом і судом, та з необхідністю для надання сторонам можливості надати додаткові докази по справі, господарський суд вважає за необхідне розгляд підготовчого засідання відкласти.

Відповідно до ч.ч. 1, 3 ст.120 ГПК України суд викликає учасників справи у судове засідання або для участі у вчиненні процесуальної дії, якщо визнає їх явку обов'язковою.

Виклики і повідомлення здійснюються шляхом вручення ухвали в порядку, передбаченому кодексом для вручення судових рішень. ,

Керуючись ст.ст. 46, 120, 121,177, 235 ГПК України, господарський суд ,

УХВАЛИВ:

1. Продовжити строк проведення підготовчого засідання на тридцять днів до 28.08.2018 включно.

2. Наступне підготовче судове засідання призначити на "09" серпня 2018 р. о 11:30 в приміщенні господарського суду Житомирської області, в залі судових засідань № 207.

3. Викликати учасників справи у судове засідання.

4. Неявка представника, належним чином повідомленого про час і місце проведення підготовчого засідання, не перешкоджає його проведенню.

5. Запропонувати позивачу подати господарському суду:

- для огляду оригінали документів, на яких ґрунтуються позовні вимоги;

- докази, які підтверджують викладені у позовній заяві обставини;

- відповідь на відзиви відповідачів;

- визначитися з правовою позицією щодо розгляду справи.

6. Запропонувати відповідачу - Горбулівської сільської ради Черняхівського району Житомирської області подати суду:

- письмовий відзив на позовну заяву та заперечення на відповідь на відзив , при наявності заперечень, обґрунтувати їх документально з посиланням на закон; одночасно надіслати позивачу копію відзиву та доданих до нього документів, докази такого направлення надати суду до початку підготовчого засідання;

Копію відзиву та доданих до нього документів іншим учасникам справи повинна бути надіслана (надана) одночасно з надісланням відзиву до суду.

У разі ненадання відповідачами відзиву без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами, згідно ч.9 ст.165 ГПК України та ч.2 ст. 178 ГПК України.

- надати суду докази на підтвердження статусу юридичної особи і повного найменування, подати оригінал і належним чином засвідчену копію довідки з органів статистики про знаходження в Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України на час розгляду справи.

7. Запропонувати відповідачу - Фермерському господарству "Агро-Союз Плюс"подати суду:

- в разі отримання відповіді на відзив, заперечення на відповідь на відзив, відповідно до ст. 167 ГПК України.

- інші докази ( за наявності)

8. Сторони мають право надавати суду письмові пояснення на підтвердження своїх вимог та заперечень.

9. Звернути уваги сторін на те що, копії доказів (крім речових доказів), що подаються до суду, заздалегідь надсилаються або надаються особою, яка їх подає, іншим учасникам справи. Суд не бере до уваги відповідні докази у разі відсутності підтвердження надсилання (надання) їх копій іншим учасникам справи, крім випадку, якщо такі докази є у відповідного учасника справи або обсяг доказів є надмірним, або вони подані до суду в електронній формі, або є публічно доступними, відповідно до п. 9 ст .80 ГПК України.

Роз'яснити учаснику справи наслідки неявки в судове засідання на виклик суду, що передбачені статтею 202 Господарського процесуального кодексу України, а саме:

- неявка у судове засідання будь-якого учасника справи за умови, що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею;

- якщо учасник справи або його представник були належним чином повідомлені про судове засідання, суд розглядає справу за відсутності такого учасника справи у разі: неявки в судове засідання учасника справи (його представника) без поважних причин або без повідомлення причин неявки; повторної неявки в судове засідання учасника справи (його представника) незалежно від причин неявки; неявки представника в судове засідання, якщо в судове засідання з'явилася особа, яку він представляє, або інший її представник; неявки в судове засідання учасника справи, якщо з'явився його представник, крім випадків, коли суд визнав явку учасника справи обов'язковою.

10. Звернути увагу сторін на те, що відповідно до ч.1 ст.135 Господарського процесуального кодексу України суд може постановити ухвалу про стягнення в дохід державного бюджету з відповідної особи штрафу у сумі від одного до десяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (від 1762,00 грн до 17620,00 грн) у випадках встановлених статтею, зокрема, за ухилення від вчинення дій, покладених судом на учасника судового процесу, ненадання відзиву на позов, відповіді на відзив, заперечення іншому учаснику справи у встановлений судом строк тощо.

Крім того, інформацію про дату та час розгляду справи можна отримати на веб-сайті суду за посиланням - http://court.gov.ua/fair/sud5007/

11. Ухвала набирає законної сили відповідно до ст. 235 ГПК України та не підлягає оскарженню.

Суддя Маріщенко Л.О.

Друк. :

1 - в справу

2-4 - сторонам (рек. з повід.)

СудГосподарський суд Житомирської області
Дата ухвалення рішення24.07.2018
Оприлюднено25.07.2018
Номер документу75475182
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —906/339/18

Рішення від 29.11.2018

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Маріщенко Л.О.

Ухвала від 20.11.2018

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Маріщенко Л.О.

Рішення від 30.10.2018

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Маріщенко Л.О.

Ухвала від 02.10.2018

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Маріщенко Л.О.

Ухвала від 02.10.2018

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Маріщенко Л.О.

Ухвала від 09.08.2018

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Маріщенко Л.О.

Ухвала від 09.08.2018

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Маріщенко Л.О.

Ухвала від 24.07.2018

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Маріщенко Л.О.

Ухвала від 24.07.2018

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Маріщенко Л.О.

Ухвала від 17.07.2018

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Маріщенко Л.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні