Україна
Донецький окружний адміністративний суд
У Х В А Л А
11 липня 2018 р. Справа №805/2694/18-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1
Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Бабаш Г.П., розглянувши за правилами загального судового провадження (у порядку письмового провадження) адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Департаменту соціального захисту населення Донецької області державної адміністрації, Управління праці та соціального захисту населення Будьонівського району у місті Донецьку про визнання протиправною бездіяльності та зобов`язання вчинити певні дії,-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулась до Донецького окружного адміністративного суду з позовною заявою до Департаменту соціального захисту населення Донецької області державної адміністрації про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання здійснити перерахунок виплати компенсації по догляду за соціальні послуги, що надаються престарілим, за період з 01.08.2014 року по 03.12.2017 року включно та провести її виплату.
Відповідач надав суду пояснення, в яких зазначає, що позивачем пропущений строк звернення до суду. Обставини, на які посилається позивач, настали ще у серпні 2014 року. Оскільки компенсаційна виплата є щомісячною виплатою, то позивач знав про порушення своїх прав та мав можливість звернутись до суду раніше. Позивач вважає, що його право порушено з 01.08.2014 року, з позовом звертається 13.04.2018 року, при цьому не наводить жодних підстав та не надає жодних документів в підтвердження поважності пропуску строку звернення до суду.
В клопотанні від 18.06.2018 року ОСОБА_1 просила визнати, що нею не пропущений строк звернення до суду, оскільки вона мала поважні обставини, що перешкоджали звернутися до суду раніше.
Статтею 122 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Згідно ч. 3 цієї статті для захисту прав, свобод та інтересів особи цим Кодексом та іншими законами можуть встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду, які, якщо не встановлено інше, обчислюються з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Предметом даної справи є виплата позивачу компенсації за надання соціальних послуг.
Постановою Кабінету Міністрів України від 29.04.2004 року № 558 затверджений Порядок призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги.
Відповідно до п.12 цього Порядку суми компенсації, не одержані своєчасно фізичною особою, яка надає соціальні послуги, виплачуються за минулий час, але не більш як за 12 місяців, що передують зверненню за їх одержанням.
Якщо суми компенсації не одержані з вини органу, який їх призначає та виплачує, вони виплачуються за минулий час без обмеження будь-яким строком.
Також при вирішенні цього питання суд враховує, що позивач переважно мешкав у м. Донецьку, що обумовлено, зокрема, і необхідністю догляду за престарілою матір'ю ОСОБА_2 Органи української влади на теперішний час тимчасово не здійснюють свої повноваження в м. Донецьку. Згідно інформації Головного центру обробки спеціальної інформації Державної прикордонної служби України від 06.02.2018 року ОСОБА_3 у період з 01.11.2014 року по 31.12.2017 року неодноразово перетинала лінію розмежування та перебувала на підконтрольній українській владі території, але переважно нетривалі проміжки часу.
Вирішуючи питання щодо можливості визнання поважними причин пропуску строку звернення до адміністративного суду, суд приймає до уваги також численні звернення позивача до різних державних органів з метою вирішення даного спору.
Відтак суд вважає поважними причини пропуску ОСОБА_1 строку звернення до суду з даним позовом.
На підставі викладеного, керуючись ст. 121, 122, 243, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
УХВАЛИВ:
Визнати поважними причини пропуску ОСОБА_1 строку звернення до адміністративного суду.
Поновити ОСОБА_1 строк звернення до суду з даним позовом.
Ухвала прийнята у нарадчій кімнаті та проголошено її вступну та резолютивну частини у судовому засіданні 11 липня 2018 року.
Повний текст ухвали складено 16 липня 2018 року.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання.
Суддя Бабаш Г.П.
Суд | Донецький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 11.07.2018 |
Оприлюднено | 26.07.2018 |
Номер документу | 75481425 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Донецький апеляційний адміністративний суд
Казначеєв Едуард Геннадійович
Адміністративне
Донецький апеляційний адміністративний суд
Казначеєв Едуард Геннадійович
Адміністративне
Донецький апеляційний адміністративний суд
Казначеєв Едуард Геннадійович
Адміністративне
Донецький апеляційний адміністративний суд
Казначеєв Едуард Геннадійович
Адміністративне
Донецький окружний адміністративний суд
Бабаш Г.П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні