Рішення
від 26.07.2018 по справі 911/838/18
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua

ДОДАТКОВЕ РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"26" липня 2018 р. Справа № 911/838/18

За позовом Приватного підприємства «Чілдрен-Продукт»

до Публічного акціонерного товариства «Київобленерго»

про стягнення 50 306, 16 грн

Суддя Горбасенко П.В.

Без виклику представників сторін.

ВСТАНОВИВ:

Приватне підприємство «Чілдрен-Продукт» (далі - позивач) звернулося з позовом до Публічного акціонерного товариства «Київобленерго» (далі - відповідач) про стягнення 42 890,55 грн неправомірно нарахованої санкції.

21.06.2018 через канцелярію господарського суду Київської області надійшла заява про збільшення позовних вимог № 223 від 15.06.2018 (вх. № 11802/18 від 21.06.2018), згідно якої представник позивача на підставі ст. 46 Господарського процесуального кодексу України збільшив розмір позовних вимог та просив суд стягнути з відповідача 42 890,55 грн неправомірно нарахованих санкцій, 5 832,95 грн інфляційних втрат та 1 582,66 грн 3 % річних. Вказана заява прийнята судом до розгляду.

Рішенням господарського суду Київської області від 13.07.2018 позов задоволено частково, стягнуто з Публічного акціонерного товариства «Київобленерго» на користь Приватного підприємства «Чілдрен-Продукт» 42 890 (сорок дві тисячі вісімсот дев'яносто гривень) 55 коп. неправомірно нарахованих санкцій та 1 502 (одну тисячу п'ятсот дві гривні) 26 коп. судового збору, у задоволенні решти позову відмовлено.

24.07.2018 через канцелярію господарського суду Київської області надійшла заява про ухвалення додаткового рішення № 260 від 24.07.2018 (вх. № 14302/18 від 24.07.2018), згідно якої позивач просив ухвалити додаткове рішення, яким стягнути з відповідача на користь позивача 3 000 грн витрат на професійну правову допомогу.

Відповідно до п. 3 ч. 1ст. 244 Господарського процесуального кодексу України суд, що ухвалив рішення, може за заявою учасників справи чи з власної ініціативи ухвалити додаткове рішення, якщо судом не вирішено питання про судові витрати.

Згідно ч. 3 ст. 244 Господарського процесуального кодексу України суд, що ухвалив рішення, ухвалює додаткове судове рішення в тому самому складі протягом десяти днів з дня надходження відповідної заяви. Додаткове судове рішення ухвалюється в тому самому порядку, що й судове рішення.

Згідно зі ст. 124 Господарського процесуального кодексу України разом з першою заявою по суті спору кожна сторона подає до суду попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які вона понесла і які очікує понести у зв'язку із розглядом справи. У разі неподання стороною попереднього розрахунку суми судових витрат, суд може відмовити їй у відшкодуванні відповідних судових витрат, за винятком суми сплаченого нею судового збору. Попередній розрахунок розміру судових витрат не обмежує сторону у доведенні іншої фактичної суми судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами за результатами розгляду справи.

Відповідно до ст. 123 Господарського процесуального кодексу України судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи. Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

До витрат, пов'язаних з розглядом справи, належать витрати:

1) на професійну правничу допомогу;

2) пов'язані із залученням свідків, спеціалістів, перекладачів, експертів та проведенням експертизи;

3) пов'язані з витребуванням доказів, проведенням огляду доказів за їх місцезнаходженням, забезпеченням доказів;

4) пов'язані з вчиненням інших процесуальних дій, необхідних для розгляду справи або підготовки до її розгляду.

Згідно зі ст. 126 Господарського процесуального кодексу України витрати, пов'язані з правничою допомогою адвоката, несуть сторони, крім випадків надання правничої допомоги за рахунок держави. За результатами розгляду справи витрати на професійну правничу допомогу адвоката підлягають розподілу між сторонами разом із іншими судовими витратами.

Для цілей розподілу судових витрат:

1) розмір витрат на професійну правничу допомогу адвоката, в тому числі гонорару адвоката за представництво в суді та іншу професійну правничу допомогу, пов'язану зі справою, включаючи підготовку до її розгляду, збір доказів тощо, а також вартість послуг помічника адвоката, визначається згідно з умовами договору про надання правничої допомоги та на підставі відповідних доказів щодо обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості, що сплачена або підлягає сплаті відповідною стороною або третьою особою;

2) розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, встановлюється згідно з умовами договору про надання правничої допомоги на підставі відповідних доказів, які підтверджують здійснення відповідних витрат.

Для визначення розміру витрат на професійну правничу допомогу з метою розподілу судових витрат учасник справи подає детальний опис робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом, та здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги.

Витрати, що підлягають сплаті за послуги адвоката, визначаються у порядку, встановленому Законом України Про адвокатуру . Дія вказаного закону поширюється тільки на осіб, які є адвокатами.

Згідно зі ст. 1 Закону України Про адвокатуру та адвокатську діяльність адвокат - фізична особа, яка здійснює адвокатську діяльність на підставах та в порядку, що передбачені цим Законом.

За приписами статті 30 Закону України Про адвокатуру та адвокатську діяльність гонорар є формою винагороди адвоката за здійснення захисту, представництва та надання інших видів правової допомоги клієнту. Порядок обчислення гонорару (фіксований розмір, погодинна оплата), підстави для зміни розміру гонорару, порядок його сплати, умови повернення тощо визначаються в договорі про надання правової допомоги.

Як вбачається з матеріалів справи, 16.04.2018 року між Адвокатом ОСОБА_1 (Адвокат) та Приватним підприємством «Чілдрен-Продукт» (Клієнт) було укладено договір про надання правової допомоги №2гп/18, за змістом якого клієнт доручив, а адвокат взяв на себе зобов'язання надавати юридичну допомогу в обсязі та на умовах, передбачених договором, зокрема, але не виключно у справі про стягнення боргу у господарському суді Київської області.

Послуги клієнту надаються шляхом: - усної та/або письмової консультації, підготовки позовних заяв, скарг, претензій, та інших процесуальних документів; - безпосередньої участі адвоката у судових засіданнях; - оформлення, отримання документів (їх дублікатів) та реєстрації права власності клієнта на майно без права розпорядження таким майном, а також з будь-яких питань пов'язаних із захистом громадянських та майнових прав клієнта, в тому числі пред'явлення виконавчих документів, рішень/ухвал суду до виконання (п. 2.1. договору).

Відповідно до п.п. 5.1.1, 5.2., 5.3. договору за послуги, передбачені договором клієнт сплачує адвокату гонорар в розмірі та на умовах визначених домовленістю сторін. Оплата послуг здійснюється готівкою, протягом 3 днів з моменту підписання договору. Вартість роботи адвоката за годину складає 500 гривень. Остаточний розмір гонорару розраховується в акті виконаних робіт.

На підтвердження попереднього розрахунку понесення ним витрат на професійну правничу допомогу позивачем було подано договір про надання правової допомоги №2гп/18 від 16.04.2018, акт виконання договору про надання правової допомоги від 17.04.2018, квитанція № 2гп/18 від 17.04.2018.

Відповідно до ч. 4 ст. 129 Господарського процесуального кодексу України інші судові витрати, пов'язані з розглядом справи, покладаються у разі часткового задоволення позову - на обидві сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.

Відповідно до ч. 8 ст.129 Господарського процесуального кодексу України розмір судових витрат, які сторона сплатила або має сплатити у зв'язку з розглядом справи, встановлюється судом на підставі поданих сторонами доказів (договорів, рахунків тощо). Такі докази подаються до закінчення судових дебатів у справі або протягом п'яти днів після ухвалення рішення суду, за умови, що до закінчення судових дебатів у справі сторона зробила про це відповідну заяву. У разі неподання відповідних доказів протягом встановленого строку така заява залишається без розгляду.

На підтвердження понесення Приватним підприємством «Чілдрен-Продукт» витрат на професійну правничу допомогу позивачем було подано договір про надання правової допомоги №2гп/18 від 16.04.2018, акт виконання договору про надання правової допомоги від 17.04.2018, квитанція № 2гп/18 від 17.04.2018 на суму 3 000 грн.

Згідно з актом про виконання договору про надання правової допомоги від 17.04.2018, заявлена позивачем сума витрат на професійну правничу допомогу у розмірі 3 000 грн, складається з:

вивчення та аналіз наданих клієнтом матеріалів, вивчення судової практики та робота з Єдиним державним реєстром судових рішень з аналогічних справ, формування правової позиції у справі - 2 год.;

підготовка письмової позовної заяви та додатків до неї, виготовлення копії для іншої сторони; підготовка письмової заяви про розподіл судових витрат, понесених у зв'язку з розглядом справи, виготовлення копії цієї заяви для іншої сторони - 4год.

Враховуючи викладене та часткове задоволення позовних вимог суд дійшов висновку про ухвалення додаткового рішення та стягнення з відповідача на користь позивача 2 557,77 грн витрат на професійну правничу допомогу.

Керуючись ст.ст. 129, 244 ГПК України, господарський суд

УХВАЛИВ:

Стягнути з Публічного акціонерного товариства «Київобленерго» (08132, Київська обл., Києво-Святошинський район, місто Вишневе, вул. Київська, буд. 2-Б; ідентифікаційний код 23243188) на користь Приватного підприємства «Чілдрен-Продукт» (07403, АДРЕСА_1; ідентифікаційний код 38182390) 2 557 (дві тисячі п'ятсот п'ятдесят сім гривень) 77 коп. витрат на професійну правничу допомогу.

Наказ видати після набрання додатковим рішення суду законної сили.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів, а на ухвалу суду - протягом десяти днів з дня його (її) проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Апеляційна скарга на рішення суду подається учасниками справи до Київського апеляційного господарського суду або через господарський суд Київської області до Київського апеляційного господарського суду.

Додаткове рішення складено: 26.07.2018.

Суддя П.В.Горбасенко

СудГосподарський суд Київської області
Дата ухвалення рішення26.07.2018
Оприлюднено27.07.2018
Номер документу75526551
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —911/838/18

Постанова від 06.11.2018

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Чорногуз М.Г.

Ухвала від 16.10.2018

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Чорногуз М.Г.

Ухвала від 21.08.2018

Господарське

Київський апеляційний господарський суд

Зубець Л.П.

Рішення від 26.07.2018

Господарське

Господарський суд Київської області

Горбасенко П.В.

Рішення від 13.07.2018

Господарське

Господарський суд Київської області

Горбасенко П.В.

Ухвала від 22.06.2018

Господарське

Господарський суд Київської області

Горбасенко П.В.

Ухвала від 04.06.2018

Господарське

Господарський суд Київської області

Горбасенко П.В.

Ухвала від 27.04.2018

Господарське

Господарський суд Київської області

Горбасенко П.В.

Ухвала від 24.04.2018

Господарське

Господарський суд Київської області

Горбасенко П.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні