УХВАЛА
про відкриття провадження у справі
31.07.2018 м. Івано-ФранківськСправа № 909/618/18
Господарський суд Івано-Франківської області у складі судді Малєєвої О. В., розглянувши матеріали справи
про застосування наслідків нікчемності правочину - витребування нерухомого майна (нежитлового приміщення котельні) площею 298,4 кв. м та димової труби, які розміщені за адресою: вул. Шевченка, 35, смт Богородчани, Івано-Франківської області, та про демонтаж твердопаливних котлів, встановлених у вказаному нежитловому приміщенні котельні,
установив таке.
Богородчанська районна рада звернулася з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Альтеко" про застосування наслідків нікчемності правочину - витребування нерухомого майна (нежитлового приміщення котельні) площею 298,4 кв.м та димової труби, які розміщені за адресою: вул. Шевченка, 35, смт Богородчани, Івано-Франківської області, та про демонтаж твердопаливних котлів, встановлених у вказаному нежитловому приміщенні котельні. Заявлені позовні вимоги мотивовані тим, що договір оренди нерухомого майна нотаріально не посвідчений, право користування нерухомим майном за відповідачем не зареєстровано, а тому такий договір є нікчемним. Просить застосувати наслідки нікчемності правочину та витребувати на користь позивача нерухоме майно, а також демонтувати твердопаливні котли, які встановлені у вказаному нежитловому приміщенні котельні.
Суд відповідно до ухвали від 18.07.2018 залишив позовну заяву без руху та встановив позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви. Позивачу слід було протягом 7 днів з дня вручення ухвали надати докази, які підтверджують відправлення позовної заяви з додатками на належну адресу відповідача; зазначити ціну позову (вартість майна, яке він просить витребувати) та докази, що її підтверджують; надати документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.
На виконання вимог ухвали суду від 18.07.2018 позивач у встановлений строк подав до суду заяву від 27.07.2018 (вх.№11497/18 від 27.07.2018) про усунення недоліків позовної заяви.
За приписами ч. 3 ст. 174 ГПК України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому ст. 176 ГПК України.
Отже, враховуючи усунуті недоліки, позовна заява подана з урахуванням вимог ст. 162, 164, 172 ГПК України. А тому відповідно до ст. 176 ГПК України слід прийняти її до розгляду та відкрити провадження у справі.
Згідно з ч. 1 ст. 12 ГПК України господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку наказного провадження чи позовного провадження (загального або спрощеного).
Враховуючи приписи ст. 12, 247 ГПК України, з огляду на предмет і підстави позову, склад учасників справи, відсутність клопотання позивача про розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження, характер та зміст поданих доказів, суд доходить висновку про розгляд справи за правилами загального позовного провадження.
Відповідно до ст. 181 ГПК України в кожній судовій справі, яка розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання.
Керуючись ст. 12, 176, 177, 181, 182, 233-235, 247 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.
2. Здійснювати розгляд справи за правилами загального позовного провадження.
3. Призначити підготовче засідання у справі на 23.08.2018 о 12:00 год.
Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду Івано-Франківської області за адресою: вул. Шевченка, 16, м. Івано-Франківськ, 76018, зал судових засідань № 23.
Повідомити учасників справи про дату, час та місце проведення підготовчого засідання.
4. Встановити відповідачу строк для надання суду відзиву на позовну заяву і всіх наявних доказів, що підтверджують заперечення проти позову, до п'ятнадцяти днів з дня вручення даної ухвали. Копію відзиву та доданих до нього документів у встановлений строк також надати учасникам справи.
Подання відзиву слід здійснити, враховуючи вимоги ст. 165, 178 ГПК України.
Роз'яснити, що в разі ненадання відповідачем у встановлений судом строк без поважних причин відзиву, суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.
5. Встановити позивачу строк для подання відповіді на відзив, а відповідачу - заперечення на відповідь позивача - п'ять днів з дня отримання.
Роз'яснити сторонам, що копії письмових доказів, які подаються до суду, слід оформлювати відповідно до вимог ст. 91 ГПК України та п. 5.27 Національного стандарту України Уніфікованої системи організаційно-розпорядчої документації "Вимоги до оформлення документів" (ДСТУ 4163-2003), який затверджено наказом Держспоживстандарту України від 07.04.2003 № 55.
Сторони можуть отримувати інформацію по справі на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою http://court.gov.ua/fair/sud5010/ та на веб-сторінці Єдиного державного реєстру судових рішень за веб-адресою http://reyestr.court.gov.ua/.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Ухвалу підписано 31.07.2018.
Суддя О. В. Малєєва
Суд | Господарський суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 31.07.2018 |
Оприлюднено | 02.08.2018 |
Номер документу | 75581572 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні