ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
Справа № 1940/1474/18
31 липня 2018 рокум. Тернопіль
Суддя Тернопільського окружного адміністративного суду Мартиць О.І., розглянувши позовну заяву та додані до неї матеріали управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Тернопільській області до товариства з обмеженою відповідальністю "Крекор Плюс" про застосування заходу реагування у сфері державного нагляду (контролю),
ВСТАНОВИВ:
26 липня 2018 року до Тернопільського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Тернопільській області до товариства з обмеженою відповідальністю "Крекор Плюс" , у якій позивач просить:
- застосувати захід реагування у сфері державного нагляду (контролю) у вигляді повного зупинення експлуатації будівлі та приміщення ТОВ "Крекор Плюс" по вул. Шевченка, 59а у м. Кременець Тернопільської області шляхом повного знеструмлення;
- зобов'язати Кременецький район електричних мереж ВАТ "Тернопільобленерго" здійснити знеструмлення будівлі та приміщень ТОВ "Крекор Плюс" за адресою: вул. Шевченка, 59а у м. Кременець Тернопільської області.
У відповідності до вимог пункту 3 частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, серед іншого, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.
Так, за приписами пункту 4 частини п'ятої статті 161 КАС України в позовній заяві зазначаються: зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Згідно з частиною четвертою статті 5 КАС України суб'єкти владних повноважень мають право звернутися до адміністративного суду виключно у випадках, визначених Конституцією та законами України.
Позовна заява містить позовні вимоги до ТОВ "Крекор Плюс" та до Кременецького району електричних мереж ВАТ "Тернопільобленерго", однак останній, всупереч пункту 2 частини п'ятої статті 160 КАС України, не вказаний у якості відповідача, а також позивачем не викладено обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги до Кременецького району електричних мереж ВАТ "Тернопільобленерго", що не відповідає пункту 4 частини п'ятої статті 161 КАС України .
Крім того, згідно з частиною третьою статті 161 КАС України, до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору, відповідно до закону.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначаються Законом України "Про судовий збір" від 08.07.2011 № 3674-VI із змінами та доповненнями (надалі - Закон № 3674-VI).
Відповідно до частини першої статті 4 Закону № 3674-VI, судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Пунктом 3 частини другої статті 4 даного Закону передбачено ставки судового збору, зокрема, за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень ставка судового збору становить 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2018 рік" з 1 січня 2018 року встановлено прожитковий мінімум для працездатних осіб у розмірі 1762,00 грн.
Відповідно до абзацу другого частини третьої статті 6 Закону № 3674-VI у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Як вбачається з позовної заяви, управлінням Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Тернопільській області заявлено дві позовних вимоги немайнового характеру, однак, сплачено судовий збір за одну вимогу у розмірі 1762,00 грн.
Відтак, позивачу слід доплатити судовий збір в розмірі 1762,00 грн. за другу вимогу немайнового характеру.
За подання адміністративного позову до Тернопільського окружного адміністративного суду судовий збір слід сплачувати за такими платіжними реквізитами:
отримувач коштів УК у м.Тернополi/м.Тернопiль/22030101,
код отримувача 37977726,
банк отримувача Казначейство України (ЕАП),
код банку отримувача 899998,
рахунок отримувача 34311206084008,
код класифікації доходів бюджету 22030101.
Відповідно до частини першої статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху (пункт 2 частини другої статті 169 КАС України).
Оскільки позовна заява не відповідає вимогам, встановленим статтями 160, 161 КАС України, її слід залишити без руху, надавши позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви. Недоліки позовної заяви необхідно усунути у такий спосіб: надати суду уточнену позовну заяву, в якій відповідно до пункту 4 частини п'ятої статті 160 КАС України зазначити зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів та викласти обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги до кожного з відповідачів; доплатити судовий збір у розмірі 1762,00 грн. та подати до суду докази такої сплати.
Керуючись статтями 160, 161, 169, 241, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Тернопільській області до товариства з обмеженою відповідальністю "Крекор Плюс" про застосування заходу реагування у сфері державного нагляду (контролю) залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви до 15 серпня 2018 року.
У випадку невиконання вимог цієї ухвали, позовна заява буде вважатись неподаною та повернута позивачу.
Копію ухвали надіслати позивачу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Оскарження ухвали окремо від рішення суду не допускається. Заперечення на ухвалу може бути включене до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Мартиць О.І.
копія вірна:
Суддя Мартиць О.І.
Суд | Тернопільський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 31.07.2018 |
Оприлюднено | 03.08.2018 |
Номер документу | 75591338 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Тернопільський окружний адміністративний суд
Мартиць Оксана Іванівна
Адміністративне
Тернопільський окружний адміністративний суд
Мартиць Оксана Іванівна
Адміністративне
Тернопільський окружний адміністративний суд
Мартиць Оксана Іванівна
Адміністративне
Тернопільський окружний адміністративний суд
Мартиць Оксана Іванівна
Адміністративне
Тернопільський окружний адміністративний суд
Мартиць Оксана Іванівна
Адміністративне
Тернопільський окружний адміністративний суд
Мартиць Оксана Іванівна
Адміністративне
Тернопільський окружний адміністративний суд
Мартиць Оксана Іванівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні