ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
Справа №1940/1474/18
23 вересня 2019 рокум. Тернопіль Тернопільський окружний адміністративний суд в складі головуючого судді Мартиць О.І., розглянувши у письмовому провадженні заяву про відстрочення судового рішення в адміністративній справі за позовною заявою управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Тернопільській області до товариства з обмеженою відповідальністю "Крекор Плюс", третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача - Кременецький район електричних мереж ВАТ "Тернопільобленерго" про застосування заходу реагування у сфері державного нагляду (контролю), -
ВСТАНОВИВ:
12 вересня 2019 року до Тернопільського окружного адміністративного суду надійшла заява товариства з обмеженою відповідальністю "Крекор Плюс" про відстрочення судового рішення в адміністративній справі №1940/1474/18 за позовною заявою управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Тернопільській області до товариства з обмеженою відповідальністю "Крекор Плюс", третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача - Кременецький район електричних мереж ВАТ "Тернопільобленерго" про застосування заходу реагування у сфері державного нагляду (контролю).
Заява відстрочення судового рішення обґрунтована неможливістю виконання зобов`язання щодо облаштування другого пожежного виходу у визначений термін.
Ухвалою Тернопільського окружного адміністративного суду від 13.09.2019 призначено судове засідання для розгляду заяви товариства з обмеженою відповідальністю "Крекор Плюс" про відстрочення судового рішення в адміністративній справі №1940/1474/18 на 23.09.2019.
23.09.2019 від управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Тернопільській області через відділ документального забезпечення суду надійшло клопотання про розгляд заяви в письмовому провадженні. Щодо задоволення заяви відповідача в даній справі про відстрочення виконання судового рішення не заперечує із врахуванням того, що інші порушення у сфері пожежної безпеки, визначені умовами примирення виконані (усунені).
Учасники справи в судове засідання не з`явились, хоча належним чином повідомлялися про дату, час та місце судового розгляду відповідно до статей 124, 126 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України).
За нормами частини другої статті 378 КАС України заява про встановлення або зміну способу або порядку виконання, відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення розглядається у десятиденний строк з дня її надходження у судовому засіданні з повідомленням стягувача та боржника. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.
Враховуючи положення частини третьої статті 194, частини дев`ятої статті 205, частини четвертої статті 229 та частини другої статті 378 КАС України, суд дійшов висновку про наявність підстав розгляду заяви у порядку письмового провадження без фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу.
При вирішені питання щодо наявності підстав для відстрочення виконання судового рішення, суд враховує наступне.
Ухвалою Тернопільського окружного адміністративного суду від 11.01.2019 затверджено умови примирення сторін у справі за позовом управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Тернопільській області (46011, вул. Л.Українки, 6, м. Тернопіль, код ЄДРПОУ 38535547) до товариства з обмеженою відповідальністю "Крекор Плюс" (місцезнаходження: вул. Бродіська, 47, м. Тернопіль, 46400, код ЄДРПОУ 39306906), третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача - Кременецький район електричних мереж ВАТ "Тернопільобленерго" (місцезнаходження: вул. Лятуринської, 14, м. Кременець, Кременецький район, Тернопільська область, 47000) про застосування заходу реагування у сфері державного нагляду (контролю) у вигляді повного зупинення експлуатації будівлі та приміщення ТОВ "Крекор Плюс" шляхом повного знеструмлення, зобов`язання Кременецького району електричних мереж ВАТ "Тернопільобленерго" здійснити знеструмлення будівлі та приміщень ТОВ "Крекор Плюс" за адресою: вул. Шевченка, 59а у м. Кременець Тернопільської області, викладені у заяві про примирення сторін від 09.01.2019, а саме:
1. Відповідач - товариство з обмеженою відповідальністю "Крекор Плюс" (місцезнаходження: вул. Бродівська, 47, м. Тернопіль, 46400, код ЄДРПОУ 39306906) зобов`язується:
1.1. Встановити протипожежні люки 2 - го типу виходу на горище будівлі з класом вогнестійкості ЕІ 30.
1.2. Влаштувати другий евакуаційний вихід з кожного поверху будівлі.
1.3. Провести оброблення дерев`яних елементів горищного покриття (крокви, лати) будівлі засобами вогнезахисту, які забезпечують І групу вогнезахисної ефективності.
2. Позивач - управління Державної служби України надзвичайних ситуацій у Тернопільській області (46011, вул. Л.Українки, 6, м. Тернопіль, код ЄДРПОУ 38535547) зобов`язується:
надати час до 01.06.2019 для остаточного виконання вимог вказаних у позовній заяві управління Державної служби України надзвичайних ситуацій у Тернопільській області від 25.07.2018 №3-1/3422. Позивач після виконання заявлених вимог має прийняти виконання як належне. У разі невиконання відповідачем зобов`язань зазначених у даній заяві, застосувати захід реагування у сфері державного нагляду (контролю) у вигляді повного зупинення експлуатації будівлі та приміщення ТОВ "Крекор Плюс", які розташовані за адресою: Тернопільська область, Кременецький район, м. Кременець, вул. Шевченка, 59а шляхом повного знеструмлення.
Провадження у справі за позовом управління Державної служби України надзвичайних ситуацій у Тернопільській області (46011, вул. Л.Українки, 6, м. Тернопіль, код ЄДРПОУ 38535547) до товариства з обмеженою відповідальністю "Крекор Плюс" (місцезнаходження: вул. Бродівська, 47, м. Тернопіль, 46400, код ЄДРПОУ 39306906), третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача - Кременецький район електричних мереж ВАТ "Тернопільобленерго" (місцезнаходження: вул. Лятуринської, 14, м. Кременець, Кременецький район, Тернопільська область, 47000) про застосування заходу реагування у сфері державного нагляду (контролю) у вигляді повного зупинення експлуатації будівлі та приміщення ТОВ "Крекор Плюс" шляхом повного знеструмлення, зобов`язання Кременецького району електричних мереж ВАТ "Тернопільобленерго" здійснити знеструмлення будівлі та приміщень ТОВ "Крекор Плюс" за адресою: вул. Шевченка, 59а у м. Кременець Тернопільської області, - закрито.
У відповідності до частини другої статті 14 КАС України судові рішення, що набрали законної сили, є обов`язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об`єднаннями на всій території України.
За приписами частини першої статті 370 КАС України судове рішення, яке набрало законної сили, є обов`язковим для учасників справи, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, або за принципом взаємності, - за її межами.
Питання відстрочення виконання судового рішення в адміністративній справі регулюються статтею 378 КАС України.
Відповідно до частини першої статті 378 КАС України за заявою сторони суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, може відстрочити або розстрочити виконання рішення, а за заявою стягувача чи виконавця (у випадках, встановлених законом), - встановити чи змінити спосіб або порядок його виконання. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.
Підставою для встановлення або зміни способу або порядку виконання, відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення є обставини, що істотно ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим (частина третя статті 378 КАС України).
Згідно частини четвертої статті 378 КАС України вирішуючи питання про відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення, суд також враховує: 1) ступінь вини відповідача у виникненні спору; 2) щодо фізичної особи - тяжке захворювання самої особи або членів її сім`ї, її матеріальне становище; 3) стихійне лихо, інші надзвичайні події тощо.
З аналізу наведених законодавчих норм слідує, що відстрочення виконання судового рішення є правом суду, що постановив судове рішення, у разі виключних обставин, що ускладнюють виконання прийнятого рішення.
Підставою для застосування вказаних законодавчих норм є обставини, що перешкоджають належним чином виконати судове рішення в адміністративній справі ускладнюють його виконання або роблять неможливим.
За нормами частини п`ятої статті 378 КАС України відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення не може перевищувати одного року з дня ухвалення рішення, ухвали, постанови.
Таким чином, оскільки, на даний час є наявними обставини, що ускладнюють виконання ухвали Тернопільського окружного адміністративного суду від 11.01.2019 у даній адміністративній справі, при цьому, відсутні підстави ставити під сумнів намір відповідача виконувати судове рішення в майбутньому, тому суд дійшов до висновку, що заяву про відстрочення виконання судового рішення слід задовольнити та відстрочити виконання судового рішення строком до 11.01.2020, який слід визнати достатнім для виконання судового рішення.
Керуючись статтями 241, 248, 378 КАС України, суд, -
УХВАЛИВ:
Заяву товариства з обмеженою відповідальністю "Крекор Плюс" про відстрочення виконання судового рішення задовольнити.
Відстрочити виконання ухвали Тернопільського окружного адміністративного суду від 11.01.2019 в адміністративній справі №1940/1474/18 за позовною заявою управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Тернопільській області до товариства з обмеженою відповідальністю "Крекор Плюс", третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача - Кременецький район електричних мереж ВАТ "Тернопільобленерго" про застосування заходу реагування у сфері державного нагляду (контролю) до 11.01.2020.
Ухвала про відстрочення виконання судового рішення набирає законної сили з моменту її підписання.
Ухвала про відстрочення виконання судового рішення може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення.
Головуючий суддя Мартиць О.І.
Копія вірна
Суддя Мартиць О.І.
Суд | Тернопільський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 23.09.2019 |
Оприлюднено | 25.09.2019 |
Номер документу | 84425358 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Тернопільський окружний адміністративний суд
Мартиць Оксана Іванівна
Адміністративне
Тернопільський окружний адміністративний суд
Мартиць Оксана Іванівна
Адміністративне
Тернопільський окружний адміністративний суд
Мартиць Оксана Іванівна
Адміністративне
Тернопільський окружний адміністративний суд
Мартиць Оксана Іванівна
Адміністративне
Тернопільський окружний адміністративний суд
Мартиць Оксана Іванівна
Адміністративне
Тернопільський окружний адміністративний суд
Мартиць Оксана Іванівна
Адміністративне
Тернопільський окружний адміністративний суд
Мартиць Оксана Іванівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні