ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про зупинення провадження у справі
Справа № 1940/1474/18
16 жовтня 2018 р. м. Тернопіль Тернопільський окружний адміністративний суд, в складі:
головуючого судді Мартиць О.І.
за участю: секретаря судового засідання Придаткевич Н.В.
представника позивача - управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Тернопільській області Станчака В.М., довіреність від 09.01.2018 №1-3/195
представників відповідача - товариства з обмеженою відповідальністю "Крекор Плюс" Козак Н.В., Гуменюка Т.Б., довіреності від 10.09.2018
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Тернополі справу за позовом управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Тернопільській області до товариства з обмеженою відповідальністю "Крекор Плюс", третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача - Кременецький район електричних мереж ВАТ "Тернопільобленерго" про застосування заходу реагування у сфері державного нагляду (контролю), -
ВСТАНОВИВ:
До Тернопільського окружного адміністративного суду звернулося управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Тернопільській області з позовною заявою до товариства з обмеженою відповідальністю "Крекор Плюс" про застосування заходу реагування у сфері державного нагляду (контролю), у якій позивач просить:
- застосувати захід реагування у сфері державного нагляду (контролю) у вигляді повного зупинення експлуатації будівлі та приміщення ТОВ "Крекор Плюс" по вул. Шевченка, 59а у м. Кременець Тернопільської області шляхом повного знеструмлення;
- зобов'язати Кременецький район електричних мереж ВАТ "Тернопільобленерго" здійснити знеструмлення будівлі та приміщень ТОВ "Крекор Плюс" за адресою: вул. Шевченка, 59а у м. Кременець Тернопільської області.
31 липня 2018 року ухвалою суду вказану позовну заяву залишено без руху та надано позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви до 15 серпня 2018 року.
Уточнивши позовні вимоги, управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Тернопільській області просить застосувати захід реагування у сфері державного нагляду (контролю) у вигляді повного зупинення експлуатації будівлі та приміщення ТОВ "Крекор Плюс" по вул. Шевченка, 59а у м. Кременець Тернопільської області шляхом повного знеструмлення із залученням Кременецького району електричних мереж ВАТ "Тернопільобленерго"
У зв'язку з виконанням вимог ухвали суду від 31 липня 2018 року, 20 серпня 2018 року прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у справі та призначено судове засідання на 18 вересня 2018 року.
Також залучено до участі у розгляді справи у якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача - Кременецький район електричних мереж ВАТ "Тернопільобленерго" (місцезнаходження: вул. Лятуринської, 14, м. Кременець, Кременецький район, Тернопільська область, 47000).
18 вересня 2018 року відкладено розгляд справи на 16 жовтня 2018 через неявку представників відповідача і третьої особи.
В судовому засіданні 16 жовтня 2018 представники відповідача товариства з обмеженою відповідальністю "Крекор Плюс" заявили клопотання про зупинення провадження у справі для надання строку для примирення, оскільки проводяться роботи по усуненню порушень вимог законодавства у сфері пожежної безпеки будівлі та приміщення ТОВ "Крекор Плюс" по вул. Шевченка, 59а у м. Кременець Тернопільської області.
За таких встановлених обставин представник позивача не заперечив проти задоволення заявленого клопотання про надання строку для примирення сторін та зупинення провадження у справі терміном на один місяць.
Розглянувши матеріали адміністративної справи, заслухавши пояснення учасників справи, суд дійшов до висновку, що клопотання про зупинення провадження у справі підлягає задоволенню з наступних підстав.
Частиною п'ятою статті 47 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) сторони можуть досягнути примирення на будь-якій стадії судового процесу, що є підставою для закриття провадження в адміністративній справі.
Відповідно до частини першої статті 190 КАС України сторони можуть повністю або частково врегулювати спір на підставі взаємних поступок. Примирення сторін може стосуватися лише прав та обов'язків сторін. Сторони можуть примиритися на умовах, які виходять за межі предмета спору, якщо такі умови примирення не порушують прав чи охоронюваних законом інтересів третіх осіб. Умови примирення не можуть суперечити закону або виходити за межі компетенції суб'єкта владних повноважень.
За клопотанням сторін суд зупиняє провадження у справі на час, необхідний їм для примирення (частини друга статті 190 КАС України).
Відповідно до пункту 4 частини першої статті 236 КАС України суд зупиняє провадження у справі в разі звернення обох сторін з клопотанням про надання їм часу для примирення - до закінчення строку, про який сторони заявили у клопотанні.
При вирішенні питання про надання строку на примирення суд враховує, що оскільки представники обох сторін звернулися до суду із клопотанням про надання їм часу для примирення і примирення сторін є важливим етапом врегулювання спору мирним шляхом, то клопотання є обґрунтованим і таким, що дає достатні підстави для зупинення провадження у цій адміністративній справі за пунктом 4 частини першої статті 236 КАС України.
Враховуючи вищезазначене, суд дійшов висновку про необхідність надання сторонам строку для примирення та про наявність правових підстав для зупинення провадження у справі на підставі пункту 4 частини першої статті 236 КАС України, терміном на один місяць.
Керуючись статтями 47, 190, 236, 241, 248 КАС України, суд, -
УХВАЛИВ:
Клопотання про зупинення провадження у даній адміністративній справі №1940/1474/18 - задовольнити.
Провадження в адміністративній справі за позовом управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Тернопільській області до товариства з обмеженою відповідальністю "Крекор Плюс", третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача - Кременецький район електричних мереж ВАТ "Тернопільобленерго" про застосування заходу реагування у сфері державного нагляду (контролю) зупинити до примирення сторін терміном на один місяць.
Ухвала набирає законної сили в порядку визначеному статтею 256 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'ятнадцяти днів з дня її складення.
Повний текст ухвали складено 16.10.2018.
Головуючий суддя Мартиць О.І.
копія вірна
Суддя Мартиць О.І.
Суд | Тернопільський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 16.10.2018 |
Оприлюднено | 17.10.2018 |
Номер документу | 77121677 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Тернопільський окружний адміністративний суд
Мартиць Оксана Іванівна
Адміністративне
Тернопільський окружний адміністративний суд
Мартиць Оксана Іванівна
Адміністративне
Тернопільський окружний адміністративний суд
Мартиць Оксана Іванівна
Адміністративне
Тернопільський окружний адміністративний суд
Мартиць Оксана Іванівна
Адміністративне
Тернопільський окружний адміністративний суд
Мартиць Оксана Іванівна
Адміністративне
Тернопільський окружний адміністративний суд
Мартиць Оксана Іванівна
Адміністративне
Тернопільський окружний адміністративний суд
Мартиць Оксана Іванівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні