Постанова
від 30.07.2018 по справі 545/728/17
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 545/728/17 Номер провадження 22-ц/786/955/18Головуючий у 1-й інстанції Шелудяков Л. В. Доповідач ап. інст. Триголов В. М.

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 липня 2018 року м. Полтава

Колегія суддів судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Полтавської області в складі:

головуючого : Триголова В.М.,

суддів: Дорош А.І., Лобова О.А.,

секретар: Діхтяр Т.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Полтаві цивільну справу за апеляційною скаргою Виробничого сільськогосподарського кооперативу Злагода

на рішення Полтавського районного суду Полтавської області від 28 лютого 2018 року

у справі за позовом Виробничого сільськогосподарського кооперативу Злагода до Полтавської районної державної адміністрації Полтавської області, ОСОБА_3, ОСОБА_4, треті особи: Служба автомобільних доріг у Полтавській області, приватний нотаріус Полтавського районного нотаріального округу Москівець Володимир Андрійович, про визнання недійсними договорів купівлі-продажу земельних ділянок на умовах викупу для суспільних потреб,

В С Т А Н О В И Л А :

У березні 2017 року до суду звернулося ВСК Злагода з позовом до Полтавської районної державної адміністрації Полтавської області, ОСОБА_3, ОСОБА_4 визнання незаконним та скасування розпоряджень, визнання недійсними договорів купівлі-продажу земельних ділянок на умовах викупу для суспільних потреб.

В обгрунтування позову позивач зазначив, що 01 липня 2013 року між ВСК Злагода та ОСОБА_3, ОСОБА_4 укладено договори оренди землі сільськогосподарського призначення, відповідно до яких орендодавці передали в оренду позивачу земельні ділянки строком на 5 років. Договори оренди зареєстровані у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно. Розпорядженнями голови Полтавської районної державної адміністрації №267 від 01 липня 2016 року та №177 від 12 травня 2016 року вирішено викупити у ОСОБА_3, ОСОБА_4 частини переданих в оренду земельних ділянок. В подальшому викуп земельних ділянок здійснено шляхом укладення договорів купівлі-продажу між державою в особі голови Полтавської районної державної адміністрації та ОСОБА_3 від 16 лютого 2017 року і ОСОБА_4 від 17 лютого 2017 року.

Позивач вважає, що вказані акти місцевої державної адміністрації та укладені з власниками договори купівлі-продажу земельних ділянок є незаконними, оскільки порушують права землекористувача ВСК Злагода на участь в процедурі викупу та отримання відповідного відшкодування. Враховуючи викуп не всієї земельної ділянки, а лише її частини, відповідачами було здійснено поділ земельної ділянки та присвоєння викупленій частині нового кадастрового номеру. Однак, такий поділ було проведено з порушенням чинного законодавства України, зокрема Закону України Про землеустрій (ст.56), яка передбачає при підготовці відповідної технічної документації, надання нотаріально посвідченої згоди на поділ земельної ділянки землекористувачів (у разі перебування земельної ділянки у користуванні). Проте, будь-якої письмової згоди ВСК Злагода на поділ земельної ділянки не надавало, більш того, такий поділ було проведено без участі ВСК Злагода . ВСК Злагода є орендарем суміжних земельних ділянок, однак, будь-яких погоджень як землекористувач суміжних земельних ділянок не надавав.

Крім того, процедура викупу земельної ділянки для суспільних потреб включає в себе також інші заходи, що були порушені Полтавською районної державною адміністрацією під час прийняття розпорядження щодо викупу. У зв'язку з викупом частини земельної ділянки, що передана в оренду, право оренди на дану частину припинилось, як і право користування даною частиною землі, що гарантоване орендарю законом. Однак будь-якого відшкодування землекористувачу не мало місця. Таким чином, процедура викупу земельних ділянок для суспільних потреб була повністю порушена відповідачем Полтавською районною державною адміністрацією, який в порушення чинного законодавства України, будь-яких дій щодо залучення землекористувача до процедури викупу та відшкодування йому збитків не вчинив, чим порушив права останнього на відповідне відшкодування.

У позові ВСК Злагода просило визнати незаконним та скасувати розпорядження №267 від 01 липня 2016 року Про викуп земельної ділянки приватної власності з мотиву суспільної необхідності у громадянина ОСОБА_3. ; визнати недійсним договір купівлі-продажу земельної ділянки від 16 лютого 2-017 року, що укладений між Полтавською районною державною адміністрацією Полтавської області та ОСОБА_3, який посвідчений приватним нотаріусом Полтавського районного нотаріального округу Москівцем В.А. за реєстровим №365; визнати незаконним та скасувати розпорядження №177 від 12 травня 2016 року Про викуп земельної ділянки приватної власності з мотиву суспільної необхідності ; визнати недійсним договір купівлі-продажу земельної ділянки від 17 лютого 2017 року, що укладений між Полтавською районною державною адміністрацією Полтавської області та ОСОБА_4, який посвідчений приватним нотаріусом Полтавського районного нотаріального округу Москівцем В.А. за реєстровим №380.

Ухвалою Полтавського районного суду Полтавської області від 10 травня 2017 року відмовлено у відкритті провадження у справі в частині вимог Виробничого сільськогосподарського кооперативу Злагода про визнання незаконним та скасування розпоряджень, а саме: №267 від 01 липня 2016 року Про викуп земельної ділянки приватної власності з мотиву суспільної необхідності у ОСОБА_3. ; розпорядження №177 від 12 травня 2016 року Про викуп земельної ділянки приватної власності з мотиву суспільної необхідності .

Рішенням Полтавського районного суду Полтавської області від 28 лютого 2018 року у задоволенні позову Виробничого сільськогосподарського кооперативу Злагода до Полтавської районної державної адміністрації Полтавської області, ОСОБА_3, ОСОБА_4, треті особи: Служба автомобільних доріг у Полтавській області, приватний нотаріус Полтавського районного нотаріального округу Москівець Володимир Андрійович, про визнання незаконним та скасування розпоряджень, визнання недійсними договорів купівлі-продажу земельних ділянок на умовах викупу для суспільних потреб - відмовлено.

З рішенням суду не погодилося ВСК Злагода , яке його оскаржило, просило його скасувати та ухвалити нове рішення, яким позовні вимоги в частині визнання недійсними договорів задовольнити, оскільки вважає, що судом неповно з'ясовані обставини, що мають значення для справи, висновки суду не відповідають обставинам справи, порушені норми матеріального та процесуального права.

Зокрема, у апеляційній скарзі ВСК Злагода зазначило, що було незаконно проведено скасування реєстрації права ВСК Злагода на оренду земельних ділянок, крім того, будь-якої згоди позивач, як користувач (орендар) земельних ділянок, на поділ земельних ділянок не надавав.

Також ВСК Злагода зазначило, що Полтавська районна державна адміністрація при проведенні процедури викупу земельних ділянок для суспільних потреб грубо порушила вимоги чинного законодавства, що спричинило порушення прав позивача, як користувача земельних ділянок і як особи, що мала право на відповідну компенсацію визначену Порядком визначення та відшкодування збитків власникам землі та землекористувачам, які заподіяні викупом земельної ділянки, встановленого Постановою КМУ від 19.04.1993 року №284.

У відзивах на апеляційну скаргу Служба автомобільних доріг у Полтавській області, Полтавська районна державна адміністрація просили рішення Полтавського районного суду Полтавської області від 28 лютого 2018 року залишити без змін, апеляційну скаргу ВСК Злагода залишити без задоволення.

У відзиві відповідач та третя особа посилаються на ч.2 ст. 18 Закону України Про відчуження земельних ділянок, інших об'єктів нерухомого майна, що на них розміщені, які перебувають у приватній власності, для суспільних потреб чи з мотивів суспільної необхідності , якою передбачено, що з моменту переходу до держави або територіальної громади права власності на земельну ділянку, відчужену для суспільних потреб чи з мотивів суспільної необхідності, право оренди, емфітевзису, суперфіцію щодо неї припиняється.

Також зазначили, що питання про відшкодування збитків ВСК Злагода повинно вирішуватись шляхом офіційного звернення до Полтавської районної державної адміністрації з відповідним клопотанням та розрахунком завданих збитків.

Колегія суддів, заслухавши суддю-доповідача, дослідивши матеріали справи та перевіривши доводи апеляційної скарги, приходить до висновку, що скарга підлягає задоволенню.

Відповідно до п. 2 ч.1 ст. 374 ЦПК України суд апеляційної інстанції за результатами розгляду апеляційної скарги має право: скасувати судове рішення повністю або частково і ухвалити у відповідній частині нове рішення або змінити рішення.

Судом першої інстанції встановлено, що Відповідно до розпорядження №267 від 01 липня 2016 року голови Полтавської районної державної адміністрації Полтавської області, прийнятого за наслідками розгляду клопотання Служби автомобільних доріг у Полтавській області про викуп земельної ділянки приватної власності з мотиву суспільної необхідності для розміщення автомобільної дороги загального користування державного значення М-03 Київ-Харків-Довжанський в обхід м.Полтава від 31 травня 2016 року №01-05/246 та відповідно до пункту г статті 140, статей 146, 151 Земельного кодексу України, статей 350, 351 Цивільного кодексу України, Закону України Про відчуження земельних ділянок, інших об'єктів нерухомого майна, що на них розміщені, які перебувають у приватній власності, для суспільних потреб, чи з мотивів суспільної необхідності , статей 13, 17 Закону України Про місцеві державні адміністрації , викуплено у ОСОБА_3 земельну ділянку з мотиву суспільної необхідності площею 0,3467 га, яка розташована на території Кіровської сільської ради Полтавського району Полтавської області, свідоцтво на право власності на нерухоме майно індексний номер 37850543 від 21 травня 2015 року, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, кадастровий номер НОМЕР_1 (т.1 а.с.10).

16 лютого 2017 року між ОСОБА_3 та Державою в особі Полтавської районної державної адміністрації Полтавської області укладено договір купівлі-продажу земельної ділянки, призначеної для ведення товарного сільськогосподарського виробництва площею 0,3467 га, кадастровий номер НОМЕР_1, що знаходиться на території Кіровської сільської ради Полтавського району Полтавської області (т.1 а.с.11, 12).

Вказана земельна ділянка належала продавцю на підставі свідоцтва про право власності, виданого Реєстраційною службою Полтавського районного управління юстиції 21 травня 2015 року.

В договорі передбачена ціна договору та умови оплати, право та обов'язки сторін. В п.3.4 договору зазначено, що згідно з Витягом з Державного земельного кадастру про земельну ділянку №НВ-00004004322017 від 09.02.2017 зареєстровано відомості про обмеження при використанні земельної ділянки, встановлені Порядком ведення Державного земельного кадастру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів від 17 жовтня 2012 року №105, а саме: зареєстровано право оренди ВСК Злагода (податковий номер 03769706), площею земельної ділянки, переданої в оренду 0,3467 га.

Частина переданої покупцю земельної ділянки, перебувала в оренді у ВСК Злагода згідно договору від 01 липня 2013 року між орендарем ВСК Злагода та орендодавцем ОСОБА_3 про передачу в оренду земельної ділянки площею 4,96 га строком на 5 років. Вказаний договір оренди зареєстрований у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно (т.1 а.с.13-19).

Відповідно до розпорядження №177 від 12 травня 2016 року голови Полтавської районної державної адміністрації Полтавської області, прийнятого за наслідками розгляду клопотання Служби автомобільних доріг у Полтавській області про викуп земельної ділянки приватної власності з мотиву суспільної необхідності для розміщення автомобільної дороги загального користування державного значення М-03 Київ-Харків-Довжанський в обхід м.Полтава від 12 квітня 2016 року №01-05/151 та відповідно до пункту г статті 140, статей 146, 151 Земельного кодексу України, статей 350, 351 Цивільного кодексу України, Закону України Про відчуження земельних ділянок, інших об'єктів нерухомого майна, що на них розміщені, які перебувають у приватній власності, для суспільних потреб, чи з мотивів суспільної необхідності , статей 6, 13, 17 Закону України Про місцеві державні адміністрації , викуплено у ОСОБА_4 земельну ділянку з мотиву суспільної необхідності площею 0,0648 га, яка розташована на території Кіровської сільської ради Полтавського району Полтавської області, свідоцтво на право власності на нерухоме майно серії НОМЕР_2, індексний номер 37862335 від 21 травня 2015, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, кадастровий номер НОМЕР_1 (т.1 а.с.20).

17 лютого 2017 року між ОСОБА_4 та Державою в особі Полтавської районної державної адміністрації Полтавської області укладено договір купівлі-продажу земельної ділянки призначеної для ведення товарного сільськогосподарського виробництва площею 0,0648 га, кадастровий номер 5324081400:00:029:0003, що знаходиться на території Кіровської сільської ради Полтавського району Полтавської області (т.1 а.с.22, 23).

Вказана земельна ділянка належала продавцю на підставі свідоцтва про право власності, виданого Реєстраційною службою Полтавського районного управління юстиції 21 травня 2015 року.

В договорі передбачена ціна договору та умови оплати, права та обов'язки сторін.

В п.3.4 договору зазначено, що згідно з Витягом з Державного земельного кадастру про земельну ділянку №НВ-00004004322017 зареєстровано відомості про обмеження при використанні земельної ділянки, встановлені Порядком ведення Державного земельного кадастру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів від 17 жовтня 2012 року №105, а саме: зареєстровано право оренди ВСК Злагода (податковий номер 03769706), площею земельної ділянки, переданої в оренду 0,0648 га.

Частина переданої покупцю земельної ділянки, перебувала в оренді у ВСК Злагода згідно договору від 01 липня 2013 року між орендарем ВСК Злагода та орендодавцем ОСОБА_4 про передачу в оренду земельної ділянки площею 2,48 га строком на 5 років. Вказаний договір оренди зареєстрований у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно (т.1 а.с.24-30).

Відмовляючи у задоволенні позову ВСК Злагода , місцевий суд виходив з того, що позивач не є стороною оспорюваних договорів, обраний ним спосіб захисту прав шляхом визнання недійсними договорів купівлі-продажу земельних ділянок, не відновить його права користувача земельними ділянками, а виходячи з мотиву викупу земельних ділянок, може зашкодити державним інтересам, а також ВСК Злагода не надано доказів для визнання спірних договорів недійсними в порядку, визначеному ст.215, ч.1 ст.203 ЦК України.

Проте, колегія суддів не може погодитись з такими висновками суду з наступних підстав.

Відповідно до ч.1 ст. 93 ЗК України право оренди земельної ділянки - це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для провадження підприємницької та іншої діяльності.

Згідно ст. 125 ЗК України право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування та право оренди земельної ділянки виникають з моменту державної реєстрації цих прав.

Статтею 141 ЗУ України передбачені підстави припинення права користування земельною ділянкою, зокрема, вилучення земельної ділянки у випадках, передбачених цим Кодексом.

Викуп земельних ділянок для суспільних потреб, які перебувають у власності фізичних та юридичних осіб, здійснюється у випадках та в порядку, встановлених законом. (ст. 146 ЗК України).

Відповідно до ст. 152 ЗК України держава забезпечує громадянам та юридичним особам рівні умови захисту прав власності на землю. Власник земельної ділянки або землекористувач може вимагати усунення будь-яких порушень його прав на землю, навіть якщо ці порушення не пов'язані з позбавленням права володіння земельною ділянкою, і відшкодування завданих збитків. Захист прав громадян та юридичних осіб на земельні ділянки здійснюється шляхом: визнання угоди недійсною.

Згідно з п. а ч.1 ст. 156 ЗК України власникам землі та землекористувачам відшкодовуються збитки, заподіяні внаслідок вилучення (викупу) сільськогосподарських угідь, лісових земель та чагарників для потреб, не пов'язаних із сільськогосподарським і лісогосподарським виробництвом.

Відповідно до ст. 1 Закону України Про відчуження земельних ділянок, інших об'єктів нерухомого майна, що па них розміщені, які перебувають у приватній власності, для суспільних потреб чи з мотивів суспільної необхідності викуп земельних ділянок, інших об'єктів нерухомого майна для суспільних потреб - передача земельних ділянок, інших об'єктів нерухомого майна, що на них розміщені, які перебувають у власності фізичних або юридичних осіб, за їх згодою у державну чи комунальну власність для задоволення суспільних потреб шляхом укладення договору купівлі-продажу чи іншого правочину у порядку, встановленому законом.

Згідно ст. 7 Закону у разі прийняття рішення про викуп чи примусове відчуження частини земельної ділянки для суспільних потреб виділення такої частини в окрему земельну ділянку здійснюється за відповідною технічною документацією із землеустрою, підставою для розроблення якої є нотаріально посвідчена згода власника земельної ділянки на поділ земельної ділянки чи рішення суду.

Відповідачами не заперечувалось та підтверджено в ході розгляду справи у суді першої та апеляційної інстанцій, що під час підготовки (шляхом проведення поділу земельних ділянок та їх державної реєстрації) та проведення подальшої процедури викупу земельних ділянок ОСОБА_3 та ОСОБА_4 було без участі орендаря проведено скасування реєстрації прав на нерухоме майно в частині оренди земельних ділянок ВСК Злагода , здійснено їх поділ, внаслідок чого утворились нові земельні ділянки, яким присвоєно нові кадастрові номери та які стали предметом викупу.

Відповідно до ч.1 ст. 34 Закону України Про державний земельний кадастр на кадастровому плані земельної ділянки відображається зовнішні межі земельної ділянки (із зазначенням суміжних земельних ділянок, їх власників, користувачів суміжних земельних ділянок державної чи комунальної власності).

Статтею 56 Закону України Про землеустрій визначено технічну документацію із землеустрою щодо поділу та об'єднання земельних ділянок, яка включає: а) пояснювальну записку; б) технічне завдання на складання документації, затверджене замовником документації; в) кадастрові плани земельних ділянок, які об'єднуються в одну земельну ділянку, або частини земельної ділянки, яка виділяється в окрему земельну ділянку; г) матеріали польових геодезичних робіт; ґ) акт приймання-передачі межових знаків на зберігання при поділі земельної ділянки по межі поділу; д) перелік обтяжень прав на земельну ділянку, обмежень на її використання та наявні земельні сервітути; е) нотаріально посвідчена згода на поділ чи об'єднання земельної ділянки заставодержателів, користувачів земельної ділянки (у разі перебування земельної ділянки в заставі, користуванні); є) згоду власника земельної ділянки, для земель державної власності - органу, уповноваженого здійснювати розпорядження земельною ділянкою, на поділ чи об'єднання земельних ділянок користувачем (крім випадків поділу земельної ділянки у зв'язку з набуттям права власності на житловий будинок, розташований на ній).

Згідно ст. 11 Закону України Про відчуження земельних ділянок, інших об'єктів нерухомого майна, що па них розміщені, які перебувають у приватній власності, для суспільних потреб чи з мотивів суспільної необхідності у разі якщо на час прийняття рішення про викуп земельна ділянка, інші об'єкти нерухомого майна, що на ній розміщені, передані в оренду та/або заставу чи власник земельної ділянки, що підлягає викупу, не є власником інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, до участі в переговорах залучаються власники цих об'єктів, орендарі та/або заставодержателі.

Порядком визначення та відшкодування збитків власникам землі та землекористувачам, затвердженого Постановою КМУ №284 від 19.04.1993 року визначено, що власникам землі та землекористувачам відшкодовуються збитки, заподіяні вилученням (викупом) та тимчасовим зайняттям земельних ділянок, встановленням обмежень щодо їх використання, погіршенням якості грунтового покриву та інших корисних властивостей земельних ділянок або приведенням їх у непридатний для використання стан та неодержанням доходів у зв'язку з тимчасовим невикористанням земельних ділянок.

У разі вилучення (викупу) земельних ділянок, які перебувають у власності фізичних або юридичних осіб, для суспільних потреб чи з мотивів суспільної необхідності збитки відшкодовують власникам землі і землекористувачам, у тому числі орендарям, відповідні органи виконавчої влади або органи місцевого самоврядування, які прийняли рішення про вилучення (викуп) земельних ділянок.

Як вбачається з матеріалів справи, позивач ВСК Злагода є орендарем спірних земельних ділянок, на території Кіровської сільської ради Полтавського району, що були передані ОСОБА_3. ОСОБА_4 з мотивів суспільної необхідності Полтавській районній державній адміністрації, згідно договорів купівлі-продажу. Однак, під час процедури проведення викупу земельних ділянок. ВСК Злагода , як користувач, до участі в переговорах не залучався, своєї згоди на передання земельних ділянок не надавав, збитки завдані проведенням викупу земельних ділянок позивачу не відшкодовувались.

Відповідно до ст.215 ЦК України, підставою недійсності правочину є недодержання в момент вчинення правочину стороною (сторонами) вимог, які встановлені ч.1 ст.203 цього кодексу, відповідно до яких, зміст правочину не може суперечити цьом)' кодексу, іншим актам цивільного законодавства, а також моральним засадам суспільства.

З урахуванням правової підстави та мети викупу земельних ділянок (для будівництва автомобільних доріг) таке вилучення відповідає загальним інтересам суспільства та має законну мету, однак, позивача було позбавлено права користування земельною ділянкою без сплати будь-якої компенсації.

Право власності та право користування земельною ділянкою набуваються в порядку, визначеному Земельним кодексом України, який також передбачає вичерпний перелік підстав для припинення таких прав. Однією з підстав для припинення права власності та права користування земельною ділянкою є вилучення (викуп) земельної ділянки для суспільних потреб. При цьому ЗК встановлює гарантії дотримання прав власників землі та землекористувачів, у зв'язку з таким вилученням (викупом). Зокрема, статтею 156 ЗК передбачено, що власникам землі та землекористувачам відшкодовуються збитки, заподіяні внаслідок вилучення (викупу) сільськогосподарських угідь, лісових земель та чагарників для потреб, не пов'язаних із сільськогосподарським і лісогосподарським виробництвом. З огляду на це відсутність можливості реалізації власниками землі та землекористувачами права на отримання такого відшкодування є порушенням не лише зазначених норм ЗК, а й статті 1 Першого протоколу до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, (що також констатовано у рішенні ЄСПЛ у справі Кривенький проти України ).

Враховуючи викладене, колегія суддів приходить до висновку, що процедура викупу спірних земельних ділянок була проведена з порушенням Закону України Про відчуження земельних ділянок, інших об'єктів нерухомого майна, що на них розміщені, які перебувають у приватній власності, для суспільних потреб чи з мотивів суспільної необхідності , а тому вимоги ВСК Злагода про визнання недійсними договорів купівлі-продажу земельних ділянок від 16.02.2017 року та від 17.02.2017 року підлягають задоволенню.

За таких обставин, апеляційна скарга ВСК Злагода підлягає задоволенню, а рішення Полтавського районного суду Полтавської області від 28 лютого 2018 року - скасуванню з ухваленням нового рішення про задоволення позову ВСК Злагода про визнання недійсними договорів купівлі-продажу земельних ділянок на умовах викупу для суспільних потреб.

Окрім того, з урахуванням вимог ст. 141 ЦПК України з відповідачів на користь ВСК Злагода підлягають стягненню витрати по сплаті судового збору у суді першої та апеляційної інстанцій по 2 666, 67 грн. з кожного.

Керуючись ст.ст. 367, 368, 374, 376, 382, 383 ЦПК України, колегія суддів -,

П О С Т А Н О В И Л А :

Апеляційну скаргу Виробничого сільськогосподарського кооперативу Злагода - задовольнити

Рішення Полтавського районного суду Полтавської області від 28 лютого 2018 року - скасувати.

Позов Виробничого сільськогосподарського кооперативу Злагода до Полтавської районної державної адміністрації Полтавської області, ОСОБА_3, ОСОБА_4, треті особи: Служба автомобільних доріг у Полтавській області, приватний нотаріус Полтавського районного нотаріального округу Москівець Володимир Андрійович, про визнання недійсними договорів купівлі-продажу земельних ділянок на умовах викупу для суспільних потреб - задовольнити.

Визнати недійсним договір купівлі-продажу земельної ділянки від 16 лютого 2017 року, що укладений між Полтавською районною державною адміністрацією Полтавської області та ОСОБА_3, який посвідчений приватним нотаріусом Полтавського районного нотаріального округу Москівцем Володимиром Андрійовичем, за реєстровим номером 365.

Визнати недійсним договір купівлі-продажу земельної ділянки від 17 лютого 2017 року, що укладений між Полтавською районною державною адміністрацією Полтавської області та ОСОБА_4, який посвідчений приватним нотаріусом Полтавського районного нотаріального округу Москівцем Володимиром Андрійовичем, за реєстровим номером 380.

Стягнути з Полтавської районної державної адміністрації Полтавської області, ОСОБА_3, ОСОБА_4 на користь Виробничого сільськогосподарського кооперативу Злагода з кожного по 2 666, 67 грн. сплаченого судового збору.

Постанова апеляційного суду набирає законної сили з дня її прийняття і може бути оскаржена протягом тридцяти днів з дня проголошення шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду.

Головуючий суддя: В.М. Триголов

Судді: А.І. Дорош

О.А. Лобов

СудАпеляційний суд Полтавської області
Дата ухвалення рішення30.07.2018
Оприлюднено01.08.2018
Номер документу75599476
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —545/728/17

Постанова від 24.04.2019

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Кузнєцов Віктор Олексійович

Ухвала від 10.04.2019

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Кузнєцов Віктор Олексійович

Ухвала від 03.09.2018

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Кузнєцов Віктор Олексійович

Ухвала від 31.07.2018

Цивільне

Апеляційний суд Полтавської області

Триголов В. М.

Постанова від 30.07.2018

Цивільне

Апеляційний суд Полтавської області

Триголов В. М.

Постанова від 30.07.2018

Цивільне

Апеляційний суд Полтавської області

Триголов В. М.

Ухвала від 20.07.2018

Цивільне

Апеляційний суд Полтавської області

Триголов В. М.

Ухвала від 25.04.2018

Цивільне

Апеляційний суд Полтавської області

Триголов В. М.

Ухвала від 13.04.2018

Цивільне

Апеляційний суд Полтавської області

Триголов В. М.

Ухвала від 02.04.2018

Цивільне

Апеляційний суд Полтавської області

Триголов В. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні