Тернівський районний суд м. Кривого Рогу
Дніпропетровської області
справа № 215/3319/18
провадження № 1-кс/215/1027/18
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
31 липня 2018 року слідчий суддя Тернівського районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні, клопотання слідчого СВ Тернівського ВП КВП ГУНП в Дніпропетровській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3 , про арешт майна, по кримінальному провадженню, що внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12018040760001327 від 27.07.2018р., за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 272 КК України,-
ВСТАНОВИВ:
До Тернівськогорайонного судум.Кривого РогуДніпропетровської областінадійшло клопотанняслідчого СВТернівського ВПКВП ГУНПв Дніпропетровськійобласті старшоголейтенанта поліції ОСОБА_3 ,яке погодженепрокурором Криворізькоїмісцевої прокуратури№ 2 ОСОБА_4 ,про арештмайна, а саме на вахтовий журнал машиніста вантажопідіймального крану, автомобіля, підіймача ТОВ «Еко Глобал», який належить ТОВ «Еко Глобал» ЄДРПОУ 38787976, шляхом заборони розпоряджання, користування даним вахтовим журналом автомобіля та визначити його місце зберігання у матеріалах кримінального провадження №12018040760001327 від 27.07.2018р.
Слідчий у судове засідання не з`явився, подав заяву про розгляд справи у його відсутності.
Представник ТОВ «Еко Глобал» в судове засідання для розгляду даного клопотання не з`явився, будь-які повідомлення про причини неприбуття до суду не надходили, неявка даної особи, відповідно до положень ч. 4 ст. 163 КПК України, не є перешкодою для розгляду клопотання.
Дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя приходить до наступного висновку.
Слідчий обґрунтовує клопотання тим, що 27.07.2018р., приблизно о 15:31 год до чергової частини Тернівського ВП КВП ГУНП в Дніпропетровській області надійшло повідомлення про те, що на території приватного акціонерного товариства «Північний гірничо-збагачувальний комбінат» (Далі - ПРАТ «ПІВНГЗК») рудозбагачувальна фабрика №1 (Далі РЗФ-1), під час виконання ремонтних робіт, перевернувся підйомний кран для проведення ремонтних робіт на висоті, внаслідок чого загинули ОСОБА_5 , 1977 р.н., та ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , які виконували роботи на вказаному крані.
За вказаним фактом 27.07.2018р. слідчим СВ Тернівського ВП КВП ГУНП в Дніпропетровській області, внесені відомості до ЄРДР за № 12018040760001327 за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 2 ст. 272 КК України, а саме: порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою на виробництві або будь-якому підприємстві особою, яка зобов`язана їх дотримувати, якщо це порушення спричинило загибель людей.
Під час досудового розслідуванням встановлено, що 27.07.2018р., приблизно о 15:31 год до ЧЧ Тернівського ВП КВП ГУНП в Дніпропетровській області надійшло повідомлення про те, що на території РЗФ-1 ПРАТ "ПІВНГЗК" в Тернівському районі м. Кривого Рогу стався нещасний випадок.
На місце нещасного випадку було направлено слідчо-оперативну групу Тернівського ВП КВП ГУНП в Дніпропетровській області та слідчим з метою виявлення та фіксації відомостей щодо обставин вчинення кримінального правопорушення, недопущення затримки проведення огляду, втрати слідів кримінального правопорушення було проведено огляд місця події, під час якого встановлено, що на території ПРАТ «ПІВНГЗК» РЗФ-1 корпус збагачення, ряд 105-107 в Тернівському районі м. Кривого Рогу знаходиться автомобіль (автокран) ЗИЛ, державний номер НОМЕР_1 . Даний автокран знаходиться на лівому боці. Стріла автокрану знаходиться у розкритому стані та лежить на трубах водопроводу та газопроводу, два висувних поршня стріли знаходяться у видвинутому стані. Біля люльки стріли знаходиться труп жіночої статі, який приєднаний до люльки за допомогою монтажного поясу.
Крім того, під час огляду місця події виявлено свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу «ЗИЛ» модель 431410 державний номер НОМЕР_1 серії НОМЕР_2 , посвідчення по спеціальності машиніст крану видане ОСОБА_7 , водійське посвідчення видане ОСОБА_7 , посвідчення №19 видане ОСОБА_7 , копію технічного надзору автомобільного крану №415, протокол перевірки технічного стану транспортного засобу, вахтовий журнал машиніста вантажопідіймального крану, автомобіля, підіймача ТОВ «Еко Глобал» реєстраційний номер НОМЕР_3 , книгу видачі нарядів ТОВ «Промспецбуд».
Під час огляду вилучено автомобіль (автокран) ЗИЛ, державний номер НОМЕР_1 , свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу «ЗИЛ» модель 431410 державний номер НОМЕР_1 серії НОМЕР_2 , посвідчення по спеціальності машиніст крану видане ОСОБА_7 , водійське посвідчення видане ОСОБА_7 , посвідчення №19 видане ОСОБА_7 , копію технічного надзору автомобільного крану №415, протокол перевірки технічного стану транспортного засобу, вахтовий журнал машиніста вантажопідіймального крану, автомобіля, підіймача. ТОВ «Еко Глобал» реєстраційний номер 415, книгу видачі нарядів ТОВ «Промспецбуд».
Опитаний машиніст даного крану ОСОБА_7 пояснив, що 27.07.2018р. він отримав наряд на підйом гідравлічного підіймача, щоб працівники виконували роботи на висоті. Під час виконання даного наряду він не скористався аутригерами, що призначені для забезпечення стійкості підіймача почав підіймати працівників на висоту та під час підйому, кран почало нахиляти у ліво та автомобільний кран впав.
27.07.2018р. майно, яке було вилучено на підставі протоколу огляду від 27.07.2018р., постановою слідчого визнано речовим доказом.
Зважаючи на викладене, досудовим розслідуванням встановлена наявність достатніх підстав вважати, що майно, яке було вилучено на підставі протоколу огляду 27.07.2018р., відповідає критеріям, зазначеним у ст.98 КПК України, тобто речі, які були знаряддям вчинення даного кримінального правопорушення, зберегли його сліди, та є предметами, що були об`єктом кримінально протиправних дій
Слідчий вважає, що в матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх даних вважати, що майно, яке було вилучено на підставі протоколу огляду 27.07.2018р. відповідає критеріям, зазначеним у ст.98 КПК України, з метою збереження речових доказів, запобігання їх пошкодження або псування, знищення, перетворення, відчуження та проведення технічних експертиз, вважає необхідних накласти арешт на вахтовий журнал машиніста вантажопідіймального крану, автомобіля, підіймача ТОВ «Еко Глобал», який належить ТОВ «Еко Глобал» ЄДРПОУ 38787976, шляхом заборони розпоряджання, користування даним вахтовим журналом автомобіля та визначити його місце зберігання у матеріалах кримінального провадження №12018040760001327 від 27.07.2018р. А тому просив клопотання задовольнити.
Відповідно дост.131 КПКУкраїни заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження. Заходами забезпечення кримінального провадження є, зокрема, арешт майна.
Так, згідно ч. 1 ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.
Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.
Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення збереження речових доказів.
Частиною 3 ст. 170 КПК України передбачено, що у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу.
Згідно ст. 98 КПК України речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
При вирішенні питання про арешт майна для прийняття законного та обґрунтованого рішення слідчий суддя, згідно ст.ст. 94, 132, 173 КПК України,повинен врахувати: існування обґрунтованої підозри щодо вчинення злочину та достатність доказів, що вказують на вчинення злочину; правову підставу для арешту майна; можливий розмір шкоди, завданої злочином; наслідки арешту майна для інших осіб; розумність і співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження.
За таких обставин, слідчий суддя, дослідивши матеріали клопотання, долучені до нього документи, враховуючи, що в матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав, що свідчать про необхідність забезпечення, в тому числі і збереження речових доказів, а саме на вахтовий журнал машиніста вантажопідіймального крану, автомобіля, підіймача ТОВ «Еко Глобал», який належить ТОВ «Еко Глобал» ЄДРПОУ 38787976, шляхом заборони розпоряджання, користування даним вахтовим журналом автомобіля та визначити його місце зберігання у матеріалах кримінального провадження №12018040760001327 від 27.07.2018р., приходить до висновку, що клопотання підлягає задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись вимогами ст.ст. 94, 98, 132, 170-173, 309 КПК України, слідчий суддя,
УХВАЛИВ:
Клопотання слідчого СВ Тернівського ВП КВП ГУНП в Дніпропетровській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3 , про арешт майна, по кримінальному провадженню, що внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12018040760001327 від 27.07.2018р., за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 272 КК України задовольнити.
Накласти арешт на вахтовий журнал машиніста вантажопідіймального крану, автомобіля, підіймача ТОВ «Еко Глобал», який належить ТОВ «Еко Глобал» ЄДРПОУ 38787976, шляхом заборони розпоряджання, користування даним вахтовим журналом автомобіля та визначити його місце зберігання у матеріалах кримінального провадження №12018040760001327 від 27.07.2018р.
Ухвала може бути оскаржена до апеляційного суду Дніпропетровської області протягом п`яти днів з дня її оголошення.
Арешт майна також може бути скасовано повністю чи частково ухвалою слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження за клопотанням підозрюваного, обвинуваченого, їх захисника чи законного представника, іншого власника або володільця майна, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, якщо вони доведуть, що в подальшому застосуванні цього заходу відпала потреба або арешт накладено необґрунтовано.
Слідчий суддя
Суд | Тернівський районний суд м.Кривого Рогу |
Дата ухвалення рішення | 31.07.2018 |
Оприлюднено | 24.02.2023 |
Номер документу | 75611669 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Тернівський районний суд м.Кривого Рогу
Дудіков А. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні