Справа № 22ц-1436/2009 Головуючи й у І інстанції Мальований Ю.М .
Категорія 51 Доповідач Бар ков В.М.
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 березня 2009 року м. Донець к
Колегія судів судової пал ати в цивільних справах Апел яційного суду Донецької обла сті в складі:
головуючого судді Бугри м Л.М. ,
суддів Баркова В.М ,
Резнікової Л. В.,
при се кретарі Шатун Л. В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі су ду в місті Донецьку справу за позовом ОСОБА_2 до товари ства з обмеженою відповідаль ністю «Транспортне підприєм ство «ТРАНЗИТ» про зміну фор мулювання причин звільнення , стягнення середньомісячно го заробітку та моральної шк оди,
за апеляційною скаргою поз ивача ОСОБА_2 на рішення А ртемівсь-кого міськрайонног о суду Донецької області від 30 жовтня 2008 року,
ВСТАНОВИЛА:
В серпні 2007 року позивач О СОБА_2 звернувся до суду із п озовом до товариства з обмеж еною відповідальністю «Тран спортне підприємство «ТРАНЗ ИТ» про зміну формулювання п ричин звільнення, стягнення середньомісячного заробітк у та моральної шкоди. В обґрун тування своїх вимог посилавс я на те, що з 01 серпня 2006 року пра цював у відповідача на посад і водія маршрутного таксі, 24 т равня 2007 року звернувся до кер івництва із заявою про звіль нення за власним бажанням, тр удову книжку отримав 23 липня 2 007 року і з цього часу стало від омо, що його звільнено за про гули з 02 березня 2007 року. Оскіль ки прогулів не допускав, прос ив суд змінити формулювання причини звільнення, зобов'яз авши відповідача внести запи с в трудову книжку про звільн ення за ст. 38 КЗпП України за в ласним бажанням 06 червня 2007 рок у, стягнути на його користь с ередньомісячний заробіток з а час вимушеного прогулу з 07 л ипня 2007 року по день зміни форм улювання та моральну шкоду в сумі 2000 грн., оскільки причина звільнення перешкоджала йог о працевлаштуванню.
В серпні 2008 року позивач допо внив позов вимогами про визн ання незаконним його перевед ення 2 квітня 2007 року на іншу ро боту автослюсаря за усним ро зпорядженням замісника гене рального директора, яка не об умовлена умовами трудової уг оди і від виконання якої він в ідмовився.
Справа судами розглядалас я неодноразово.
Рішенням Артемівського мі ськрайонного суду Донецької області від 30 жовтня 2008 року по зовні вимоги ОСОБА_2 про з міну формулювання причин зві льнення, стягнення середньо місячного заробітку та морал ьної шкоди задоволено частко во. Запис у трудовій книжці по зивача про його звільнення з займаної посади відповідно до п. 4 ст. 40 КЗпП України з 02.03.08. ви знано таким, що зроблений у п орушення вимог закону, зобов 'язано підприємство відповід ача внести до трудової книжк и новий запис про звільнення ОСОБА_2 на підставі ст. 38 К ЗпП України (за власним бажан ням) з 07.06.07. Стягнуто з ТОВ ТП «ТР АНЗИТ» р4> 26009052101742 у Горлівській ф ілії «Приватбанк*, МФО
33515, ЄДРПОУ 31727329 на користь ОС ОБА_2 середньомісячний заро біток за час вимушеного прог улу (затримку видачі трудово ї книжки) у сумі 325 грн. 12 коп., а т акож моральну шкоду у сумі 400 г рн. та на користь держави судо вий збір у сумі 51 грн., витрати на інформаційно-технічне за безпечення розгляду справи у розмірі 30 грн. У задоволенні п озовних вимог про визнання н езаконним переводу на інше м ісце роботи, стягнення серед ньомісячного заробітку по де нь зміни формулювання підста в звільнення, а також в части ні вимог про стягнення морал ьної шкоди - відмовлено.
В апеляційній скарзі позив ач ОСОБА_2 просить рішення суду в частині стягнення сер едньомісячного заробітку за період затримки видачі труд ової книжки та відмови в задо воленні позову про стягнення середньомісячного заробітк у по день зміни формулювання причин звільнення скасувати і направити справу в цій част ині на новий розгляд, посилаю чись на те, що вимог щодо стяг нення середньомісячного зар обітку за період затримки ви дачі трудової книжки ним не з аявлялося і суд вийшов за меж і заявлених вимог, дав неправ ильну оцінку доказам у справ і.
Сторони в судове засідання апеляційного суду не з'явили ся, про час і місце розгляду с прави повідомлені належним ч ином, тому суд, згідно із ст. 305 ЦПК України, розглянув спра ву без їх участі.
Задовольняючи частково по зовні вимоги і, стягуючи на к ористь позивача ОСОБА_2 з товариства „ТП „Транзит" сер едньомісячний заробіток за ч ас вимушеного прогулу - затри мку видачі трудової книжки в розмірі 325 грн. 12 коп., суд першо ї інстанції керувався принци пом справедливості, а визнаю чи розмір стягнення, виходив із рішення того ж суду від 14 се рпня 2007 року, за яким товарист во сплатило частково середнь омісячний заробіток за затри мку трудової книжки.
З таким висновком суду пого дитися не можна, оскільки він не відповідає матеріалам сп рави та положенням процесуал ьного закону.
У відповідності з ч. 1 ст. 3 ЦПК України, кожна особа має пра во в порядку, встановленому ц им Кодексом, звернутися до су ду за захистом своїх порушен их, невизнаних або оспорюван их прав, свобод чи інтересів.
Як вбачається зі справи, по зовної заяви та стверджень п озивача ОСОБА_2 в апеляці йній скарзі, він не звертався до суду з вимогами про стягне ння середньомісячного зароб ітку за час вимушеного прогу лу, а саме за затримку видачі трудової книжки.
Рішення Артемівського міс ькрайонного суду від 14 серпня 2007 року, на яке посилається су д першої інстанції, скасован о рішенням Апеляційного суду Донецької області від 12 жовтн я 2007 року і в задоволенні позов у ОСОБА_2 про стягнення се редньомісячного заробітку з а затримку видачі трудової к нижки відмовлено.
Відповідно до положень п. 1 ч . 1 ст. 205 ЦПК України суд своєю у хвалою закриває провадження у справі, якщо набрали закон ної сили рішення суду, ухвале ні з приводу спору між тими са мими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав .
Однак, оскільки позивачем таких вимог у даній справі не заявлялось, підстав для закр иття провадження у справі в ц ій частині суду немає , оскар жуване рішення підлягає скас уванню.
Відмовляючи у задоволенні позову в частині стягнення с ереднього заробітку за час в имушеного прогулу з 07 липня 2007 року по день зміни формулюва ння підстав звільнення та ві дшкодуванні моральної шкоди суд першої інстанції прийшо в до обґрунтованого висновку про його недоведеність, тому підстав для задоволення апе ляційної скарги в цій частин і колегія суддів не знаходит ь.
Доводи апеляційної скарги про те, що у трудовій книжці п озивача відсутні записи щодо працевлаштування висновків суду не спростовують.
Доказів про те, що позивач н е міг працевлаштуватися на р оботу з вини відповідача, що йому відмовляли у прийомі на роботу у зв'язку із зазначенн ям останнім його звільнення за п. 4 ст. 40 КЗпП України, не на дано і апеляційному суду.
Тому підстав для скасуванн я або зміни рішення суду в цій частині не має. Справа переві рялась в межах апеляційного оскарження.
З урахуванням зазначеного і керуючись ст. ст. 303, 307, 308, 309 ЦП К України, колегія суддів,
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу ОСОБА _2 - задовольнити частково.
Рішення Артемівського міс ькрайонного суду Донецької о бласті від 30 жовтня 2008 року в ча стині стягнення з товариства з обмеженою відповідальніст ю «Транспортне підприємство «ТРАНЗИТ» на користь ОСОБА _2 середньомісячного заробі тку за час вимушеного прогул у (затримку видачі трудової к нижки) у сумі 325 грн. 12 коп. - скасу вати.
В решті рішення Артемівськ ого міськрайонного суду Доне цької області від 30 жовтня 2008 р оку - залишити без змін.
Ухвала суду набирає законн ої сили з дня проголошення, а ле може бути оскаржена протя гом двох місяців з дня набран ня законної сили шляхом пода ння касаційної скарги безпос ередньо до Верховного Суду У країни.
Суд | Апеляційний суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 16.03.2009 |
Оприлюднено | 23.04.2010 |
Номер документу | 7563767 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Апеляційний суд Донецької області
Барков Віктор Миколайович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні