Ухвала
03 серпня 2018 року
м. Київ
справа № 404/7011/17-ц
провадження № 61-40989ск18
Верховний Суд у складі судді Касаційного цивільного суду Журавель В. І. розглянув касаційну скаргуОСОБА_1 на рішення Кіровського районного суду міста Кіровограда від 17 травня 2018 року та постанову апеляційного суду Кіровоградської області від 26 червня 2018 року у справі за позовом ОСОБА_1 до державного підприємства Кіровоградський науково-виробничий центр стандартизації метрології та сертифікації , третя особа - первинна профспілкова організація державного підприємства Кіровоградський науково-виробничий центр стандартизації метрології та сертифікації , про стягнення заборгованості по заробітній платі,
встановив:
У листопаді 2017 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до ДП Кіровоградський науково-виробничий центр стандартизації метрології та сертифікації , у якому просив стягнути з останнього на його користь невиплачену заробітну плату (у вигляді незаконно утриманого профспілкового збору) з урахуванням інфляційних втрат у сумі 52 432 грн 22 коп.
Рішенням Кіровського районного суду міста Кіровограда від 17 травня 2018 року у складі судді Панфілової А. В., залишеним без змін постановою апеляційного суду Кіровоградської області від 26 червня 2018 року у складі колегії суддів: Авраменко Т. М., Голованя А. М., Суровицької Л. В., у задоволенні позову ОСОБА_1 відмовлено.
До Верховного Суду надійшла касаційна скарга ОСОБА_1, у якій він, посилаючись на неправильне застосування судами норм матеріального права та порушення норм процесуального права, просить скасувати оскаржувані судові рішення та ухвалити нове рішення про задоволення позову.
Заявник зазначає, що справа є малозначною, але має для нього виняткове значення, тому судові рішення оскаржуються до Верховного Суду згідно з підпунктом в пункту 2 частини третьої статті 389 ЦПК України.
Вирішуючи питання про відкриття касаційного провадження, суд приходить до наступного.
Відповідно до частини третьої статті 3 ЦПК України провадження в цивільних справах здійснюється відповідно до законів, чинних на час вчинення окремих процесуальних дій, розгляду і вирішення справи.
Згідно із практикою Європейського суду з прав людини у справах Lavages Prestations Services v. France (ЛеважПрестасьон Сервіс проти Франції) та Brualla Gonnez de la Torre v. Spain (Бруалья Ґомес де ла Торре проти Іспанії) умови прийнятності касаційної скарги, відповідно до норм законодавства, можуть бути суворішими, ніж для звичайної заяви. Зважаючи на особливий статус суду касаційної інстанції, процесуальні процедури у суді касаційної інстанції можуть бути більш формальними, особливо, якщо провадження здійснюється судом після їх розгляду судом першої інстанції, а потім судом апеляційної інстанції.
За правилом пункту 1 частини другої статті 19 ЦПК України малозначними справами є справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до пункту 2 частини третьої статті 389 ЦПК України не підлягають касаційному оскарженню: судові рішення у малозначних справах, крім випадків, якщо: касаційна скарга стосується питання права, яке має фундаментальне значення для формування єдиної правозастосовчої практики; особа, яка подає касаційну скаргу, відповідно до цього Кодексу позбавлена можливості спростувати обставини, встановлені оскарженим судовим рішенням, при розгляді іншої справи; справа становить значний суспільний інтерес або має виняткове значення для учасника справи, який подає касаційну скаргу; суд першої інстанції відніс справу до категорії малозначних помилково.
Правила, запроваджені законодавцем щодо обмеження права на касаційне оскарження, відповідають Конституції України, відповідно до статті 129 якої основними засадами судочинства є, серед інших, забезпечення права на апеляційний перегляд справи та у визначених законом випадках - на касаційне оскарження судового рішення.
Згідно із пунктом 1 частини другої статті 394 ЦПК України суддя-доповідач відмовляє у відкритті касаційного провадження у справі, якщо касаційну скаргу подано на судове рішення, що не підлягає касаційному оскарженню.
Предметом позову у цій справі є стягнення коштів у розмірі 52 432 грн 22 коп., що є меншим, ніж сто розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (176 200 грн), а тому у розумінні ЦПК України справа є малозначною.
Враховуючи, що оскаржувані судові рішення прийняті у малозначній справі, а випадки, передбачені пунктом 2 частини третьої статті 389 ЦПК України, відсутні, тому у відкритті касаційного провадження у цій справі необхідно відмовити.
Посилання заявника на виняткове значення для нього даної справи у зв'язку з тим, що судами досліджувався факт його членства у профспілці підприємства, є безпідставними, оскільки заявником не наведено логічного обґрунтування такого твердження.
На підставі викладеного та керуючись статтею 19, частиною четвертою статті 274, пунктом 2 частини третьої статті 389, пунктом 1 частини другої статті 394 ЦПК України,
ухвалив:
У відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Кіровського районного суду міста Кіровограда від 17 травня 2018 року та постанову апеляційного суду Кіровоградської області від 26 червня 2018 року у справі за позовом ОСОБА_1 до державного підприємства Кіровоградський науково-виробничий центр стандартизації метрології та сертифікації , третя особа - первинна профспілкова організація державного підприємства Кіровоградський науково-виробничий центр стандартизації метрології та сертифікації , про стягнення заборгованості по заробітній платі відмовити.
Додані до скарги матеріали повернути заявнику.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя В. І. Журавель
Суд | Касаційний цивільний суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 03.08.2018 |
Оприлюднено | 06.08.2018 |
Номер документу | 75691513 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Касаційний цивільний суд Верховного Суду
Журавель Валентина Іванівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні