ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ
18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 31-21-49, inbox@ck.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про відкриття провадження у справі
"06" серпня 2018 р. м. Черкаси Справа № 925/786/18
Господарський суд Черкаської області у складі головуючого судді Боровика С.С. з секретарем судового засідання Вініченко О.Б., за участю:
боржника: не з'явився,
арбітражний керуючий Дейнека М.І. не з'явився,
розглянувши у відкритому підготовчому засіданні у м. Черкаси у приміщенні суду заяву директора публічного акціонерного товариства "Сигнаївський комбінат хлібопродуктів"
про порушення провадження у справі,
ВСТАНОВИВ:
23.07.2018 року до господарського суду Черкаської області надійшла заява директора публічного акціонерного товариства "Сигнаївський комбінат хлібопродуктів" про порушення провадження у справі.
Ухвалою суду від 25.07.2018 року заяву прийнято до розгляду.
У судове засідання представник боржника не з'явився, надіслав клопотання про відкладення розгляду справи, суд відмовив у задоволенні клопотання за необґрунтованістю.
При вирішенні поданої на розгляд заяви судом застовуються положення Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом (в редакції з 19.01.2013 року).
Дослідивши наявні у справі докази, суд встановив наступне.
Відповідно до частин 2, 3 статті 10 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом право на звернення до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство мають боржник, кредитор.
Справа про банкрутство порушується господарським судом, якщо безспірні вимоги кредитора (кредиторів) до боржника сукупно становлять не менше трьохсот мінімальних розмірів заробітної плати, які не були задоволені боржником протягом трьох місяців після встановленого для їх погашення строку, якщо інше не передбачено цим Законом. Безспірні вимоги кредиторів - це грошові вимоги кредиторів, підтверджені судовим рішенням, що набрало законної сили, і постановою про відкриття виконавчого провадження, згідно з яким відповідно до законодавства здійснюється списання коштів з рахунків боржника. До складу цих вимог, у тому числі щодо сплати податків, зборів (обов'язкових платежів), не включаються неустойка (штраф, пеня) та інші фінансові санкції.
Відповідно до частини 4 статті 95 Закону у разі якщо справу про банкрутство порушено за заявою власника майна боржника (уповноваженої ним особи), яка подана до утворення ліквідаційної комісії (призначення ліквідатора), розгляд справи про банкрутство здійснюється без урахування особливостей, передбачених цією статтею.
Як вбачається із заяви, рішенням Господарського суду Черкаської області від 01.12.2015 року по справі №925/1248/14 частково задоволено позов публічного акціонерного товариства Старокиївський Банк та стягнуто з публічного акціонерного товариства Сигнаївський комбінат хлібопродуктів заборгованість за кредитом в розмірі 13 750 126,31 гривень (борг зі сплати кредиту та відсотки за користування кредитними коштами). Постановою Київського апеляційного господарського суду від 05.04.2016 року рішення суду першої інстанції залишено без змін.
06.06.2016 року постановою державного виконавця відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України Назаровцем А.Т. відкрито виконавче провадження про стягнення з ПАТ Сигнаївський комбінат хлібопродуктів заборгованості за кредитом в розмірі 13 750 126,31 грн. у подальшому на розрахункові рахунки ПАТ було накладено арешти, діяльність товариства фактично припинено.
Заборгованість перед ПАТ Старокиївський Банк не погашена, діяльність Товариства не відновлена.
13 квітня 2011 року між ПАТ Сигнаївський комбінат хлібопродуктів та ПАТ ОТП Банк було укладено нотаріальний договір застави (іпотеки) № PL 11-027/28-2, відповідно до якого в іпотеку було передано цілісний майновий комплекс будівель та споруд, що знаходяться за адресою: Черкаська область, Шполянський район, с Сигнаївка, вул. Залізнична,1, Залізнична,1А та належать ПАТ Сигнаївський комбінат хлібопродуктів на праві власності.
29.09.2017 року ПАТ ОТП Банк уступило право вимоги до ПАТ Сигнаївський КХП за іпотечним договором ТОВ Фінансова компанія ІНТАЙМ ФІНАНС .
29.09.2017 року між ТОВ Фінансова компанія ІНТАЙМ ФІНАНС та ТОВ Каре Компані (на даний час ТОВ Сигнаївський комбінат хлібопродуктів ) були укладені договори купівлі-продажу нерухомого майна №387-390, які засвідчені приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу Щелковим Денисом Михайловичем. Відповідно до умов вказаних Договорів ТОВ Фінансова компанія ІНТАЙМ ФІНАНС відчужило ТОВ Каре Компані будівлі та споруди, що знаходяться за адресою: Черкаська область, Шполянський район, с Сигнаївка, вул. Залізнична,1, Залізнична, 1А і є цілісним майновим комплексом ПАТ Сигнаївський КХП .
Отже, ПАТ Сигнаївський КХП має непогашену заборгованість перед ПАТ Старокиївський Банк в розмірі 13 750 126,31 грн., втратило майновий комплекс, що було у нього у власності, звільнилися всі працівники, припинилася господарська діяльність.
Дане підтверджується судовими рішеннями, договорами купівлі-продажу, балансовими довідками та іншими документами.
Загальна сума кредиторської заборгованості підприємства становить 13 750 126,31 грн.
Активів у боржника недостатньо для погашення всієї заборгованості перед кредитором.
Таким чином, безспірна сума основного боргу, з наявністю якої Закон України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом визначає можливість подальшого продовження провадження у справі про банкрутство, на час порушення провадження у справі складає 13 750 126,31 грн., що більше 300 мінімальних розмірів заробітної плати; вимоги боржника не погашені з моменту відкриття виконавчого провадження (06.06.2016 року) більше трьох місяців; ПАТ Старокиївський Банк вжито заходів щодо примусового стягнення за цими вимогами в порядку виконавчого провадження.
Вказані обставини є правовою підставою порушення провадження у справі про банкрутство боржника.
Автоматизованою системою з відбору кандидатів на призначення арбітражного керуючого у справах про банкрутство надано довідку про кандидатуру для призначення арбітражного керуючого у справі - Дейнека Микола Іванович.
Арбітражний керуючий Дейнека М.І. в судове засідання не з'явився, що не перешкоджає розгляду справи.
До суду із заявою про участь у справі звернувся арбітражний керуючий Ярмолінський Ю.В.
Від арбітражного керуючого Дейнеки М.І., визначеного автоматизованою системою, надійшла заява про згоду стати розпорядником майна в цій справі та копії документів, що підтверджують його право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (копія свідоцтва про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого №231 від 21.02.2013, копія договору добровільного страхування), що в силу статті 114 Закону є підставою для призначення його на посаду розпорядника майна.
Враховуючи викладене, суд відмовляє у задоволенні заяви арбітражного керуючого Ярмолінського Ю.В.
При призначенні розпорядника майна боржника суду належить встановити розмір оплати його послуг та джерела її сплати. Згідно з частиною 2 статті 115 Закону грошова винагорода арбітражного керуючого за виконання повноважень розпорядника майна визначається в розмірі двох мінімальних заробітних плат за кожний місяць виконання ним повноважень або в розмірі середньомісячної заробітної плати керівника боржника за останні дванадцять місяців його роботи до порушення провадження у справі про банкрутство, якщо такий розмір перевищує дві мінімальні заробітні плати. Право вимоги грошової винагороди виникає в арбітражного керуючого в останній день кожного календарного місяця виконання ним повноважень розпорядника майна боржника. Сплата грошової винагороди арбітражному керуючому (розпоряднику майна) здійснюється шляхом її авансування заявником (кредитором або боржником) у розмірі, зазначеному у цій частині.
Оскільки боржником не надано суду довідки про середньомісячну заробітну плату керівника боржника за останні дванадцять місяців його роботи до порушення провадження у справі про банкрутство, суд визначає її в розмірі двох мінімальних заробітних плат за кожний місяць виконання ним повноважень.
Керуючись Законом України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом , статтею 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1.Порушити провадження у справі про банкрутство публічного акціонерного товариства "Сигнаївський комбінат хлібопродуктів" (вул. Залізнична,1, с. Сигнаївка, Шполянський район, Черкаська область, код ЄДРПОУ 00952508).
2.Ввести мораторій на задоволення вимог кредиторів.
3.Ввести процедуру розпорядження майном боржника строком на сто п'ятнадцять календарних днів.
4.Призначити розпорядником майна боржника арбітражного керуючого Дейнеку Миколу Івановича (АДРЕСА_1, свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого №231 від 21.02.2013).
5.Відмовити арбітражному керуючому Ярмолінському Ю.В. у призначенні розпорядником майна у даній справі.
6.Встановити розмір оплати послуг розпорядника майна боржника - дві мінімальні заробітні плати за кожен місяць здійснення ним своїх повноважень.
Встановити джерелом сплати послуг - щомісячне авансування коштів ініціюючим кредитором у розмірі, зазначеному у цьому пункті ухвали суду.
7.Вжити заходів щодо забезпечення вимог кредиторів шляхом заборони боржнику та власнику майна (органу, уповноваженому управляти майном) боржника приймати рішення щодо ліквідації, реорганізації боржника, а також відчужувати основні засоби та предмети застави.
8.Встановити строк подання розпорядником майна до господарського суду відомостей про результати розгляду вимог кредиторів до 14.09.2018 року.
Боржнику разом з розпорядником майна забезпечити: розгляд вимог конкурсних кредиторів; надіслання повідомлень заявнику про повне або часткове їх визнання чи відхилення із мотивованим обґрунтуванням підстав відхилення; надання суду копій надісланих повідомлень та доказів їх надіслання.
9.Визначити 14.09.2018 року датою складення розпорядником майна реєстру вимог кредиторів та подання його на затвердження до господарського суду.
10.Поперднє засідання суду призначити на 10 00 годину 09.10.2018 року.
11.Встановити строк проведення розпорядником майна інвентаризації майна боржника до 28.09.2018 року.
Направити дану ухвалу боржнику, розпоряднику майна боржника, Шполянському районному відділу державної виконавчої служби ГТУЮ у Черкаській області, а також для відома: Черкаському районному суду, Головному управлінню юстиції у Черкаській області.
Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного господарського суду.
Суддя С.С. Боровик
Суд | Господарський суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 06.08.2018 |
Оприлюднено | 06.08.2018 |
Номер документу | 75693900 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні