Ухвала
від 09.08.2018 по справі 923/704/18
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРCОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул.Театральна,18, м. Херсон, 73000,

тел./0552/26-47-84, 49-31-78, факс 49-31-78, веб сторінка: ks.arbitr.gov.ua/sud5024/


У Х В А Л А

про відкриття провадження у справі в порядку спрощеного позовного провадження

09 серпня 2018 року Справа № 923/704/18

Господарський суд Херсонської області у складі судді Литвинової В.В., дослідивши матеріали позовної заяви № 180807/ю/01 від 07.08.2018

за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю "Херсонрегіонгаз", м.Херсон

до: Любимівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Любимівської сільської ради Нововоронцовського району Херсонської області, с.Любимівка Херсонської області

про стягнення заборгованості в сумі 21 196,66 грн. за поставлений природний газ

в с т а н о в и в:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Херсонрегіонгаз" (позивач) звернулося до Господарського суду Херсонської області з позовною заявою № 180807/ю/01 від 07.08.2018 до Любимівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Любимівської сільської ради Нововоронцовського району Херсонської області (відповідач) про стягнення заборгованості у розмірі 21 196,66 грн. за договором на постачання природного газу № 3-5388Б-РГ від 09.02.2018.

Відповідно до ст. 12 ГПК України, господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку наказного провадження або позовного провадження (загального або спрощеного).

У порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи, справи незначної складності як визначено ч.5 ст.12, ч.1 ст. 247 ГПК України.

До малозначних справ, за змістом п.1 ч.5 ст. 12 ГПК України віднесені справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Ціна позову по даній справі не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, який встановлений на 01 січня 2018 року, в якому подано відповідну позовну заяву.

Згідно ст. 176 ГПК України в ухвалі про відкриття провадження у справі суд має визначити за якими правилами позовного провадження (загального чи спрощеного) буде розглядатися справа, дату, час і місце проведення судового засідання для розгляду справи по суті, якщо справа буде розглядатися в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін та встановити строки проведення учасниками справи певних дій.

Згідно з частинами 1 та 2 ст. 247 ГПК України у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи. У порядку спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка інша справа, віднесена до юрисдикції господарського суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.

При вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: ціну позову; значення справи для сторін; обраний позивачем спосіб захисту; категорію та складність справи; обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначити експертизу, викликати свідків тощо; кількість сторін та інших учасників справи; чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження (ч.3 ст.247 ГПК України).

Відповідно до ч.ч.3-5 ст.12 ГПК України спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.

Умови, за яких суд має право розглядати вимоги про стягнення грошових сум у наказному провадженні, а справи - у загальному або спрощеному позовному провадженні, визначаються цим Кодексом.

Для цілей цього Кодексу малозначними справами є: 1) справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; 2) справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує п'ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Дослідивши матеріали позовної заяви, оцінивши предмет та підстави позову, суд прийшов до висновку, що цей спір є незначної складності і його слід віднести до категорії малозначних, а тому дана справа підлягає розгляду у спрощеному позовному провадженні.

На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст. 1, 3, 12, 20, 24, 33, 162, 176, 234, ч. 2 ст. 235, 247, 248, 250, 251, 252 Господарського процесуального кодексу України, суд -

п о с т а н о в и в:

1.Прийняти позовну заяву № 180807/ю/01 від 07.08.2018 до розгляду та відкрити провадження у справі.

2.Розгляд справи здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін.

3.Призначити перше засідання по справі на 28 серпня 2018 року о 14:00 за адресою: м.Херсон, вул. Театральна, 18, зал судових засідань № 4 (третій поверх).

4.У разі направлення учасниками справи (за власним бажанням) у судове засідання уповноважених представників, останнім мати при собі, відповідно до ст. 60 Господарського процесуального кодексу України, документи, що підтверджують їх повноваження.

5.Звернути увагу сторін, що розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження здійснюється судом за правилами, встановленими ГПК України для розгляду справ в порядку загального позовного провадження, з особливостями, визначеними у главі 10 ГПК України.

6.Запропонувати відповідачу надіслати (надати) до суду: відзив на позовну заяву (одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду надіслати (надати) іншим учасникам справи копію відзиву та доданих до нього документів, а відповідні докази представити суду), належним чином завірені копії статутних та реєстраційних документів - протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі, але не пізніше 27.08.2018.

7.Запропонувати позивачу надіслати (надати) до суду: відповідь на відзив - протягом п'яти днів з дня отримання відзиву, але не пізніше 27.08.2018.

8.Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.

9.Копію даної ухвали направити учасникам судового процесу.

Роз'яснити сторонам справи, що відповідно до ст. 46 ГПК України:

“Сторони користуються рівними процесуальними правами.

Крім прав та обов'язків, визначених у статті 42 цього Кодексу:

позивач вправі відмовитися від позову (всіх або частини позовних вимог), відповідач має право визнати позов (всі або частину позовних вимог) - на будь-якій стадії судового процесу;

позивач вправі збільшити або зменшити розмір позовних вимог - до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження;

відповідач має право подати зустрічний позов у строки, встановлені цим Кодексом.

До закінчення підготовчого засідання позивач має право змінити предмет або підстави позову шляхом подання письмової заяви. У справі, що розглядається за правилами спрощеного позовного провадження, зміна предмета або підстав позову допускається не пізніше ніж за п'ять днів до початку першого судового засідання у справі.

У разі направлення справи на новий розгляд до суду першої інстанції зміна предмета, підстав позову не допускаються, крім випадків, визначених цією статтею.

Зміна предмета або підстав позову при новому розгляді справи допускається в строки, встановлені частиною третьою цієї статті, лише у випадку, якщо це необхідно для захисту прав позивача у зв'язку із зміною фактичних обставин справи, що сталася після закінчення підготовчого засідання, або якщо справа розглядалася за правилами спрощеного позовного провадження - до початку першого судового засідання при первісному розгляді справи.

У разі подання будь-якої заяви, передбаченої пунктом 2 частини другої, частиною третьою або четвертою цієї статті, до суду подаються докази направлення копії такої заяви та доданих до неї документів іншим учасникам справи. У разі неподання таких доказів суд не приймає до розгляду та повертає заявнику відповідну заяву, про що зазначає в ухвалі.

Суд не приймає відмови від позову, зменшення розміру позовних вимог, визнання позову відповідачем у справі, в якій особу представляє її законний представник, якщо його дії суперечать інтересам особи, яку він представляє.

Сторони можуть укласти мирову угоду на будь-якій стадії судового процесу.”

Звернути увагу сторін на те, що відповідно до ст. 135 Господарського процесуального кодексу України суд, в порядку застосування заходів процесуального примусу, може постановити ухвалу про стягнення в дохід державного бюджету з відповідної особи штрафу у сумі від одного до десяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, зокрема, за ухилення від вчинення дій, покладених судом на учасника судового процесу.

Повідомити учасників справи про можливість одержання інформації по справі зі сторінки на офіційному веб-порталі "Судова влада України" за наступною адресою: http://ks.arbitr.gov.ua.0

Повний текст ухвали складено 10.08.2018

Суддя В.В.Литвинова

СудГосподарський суд Херсонської області
Дата ухвалення рішення09.08.2018
Оприлюднено14.08.2018
Номер документу75795167
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —923/704/18

Постанова від 26.12.2018

Господарське

Південно-західний апеляційний господарський суд

Ярош А.І.

Ухвала від 23.10.2018

Господарське

Південно-західний апеляційний господарський суд

Ярош А.І.

Рішення від 18.09.2018

Господарське

Господарський суд Херсонської області

Литвинова В.В.

Ухвала від 28.08.2018

Господарське

Господарський суд Херсонської області

Литвинова В.В.

Ухвала від 09.08.2018

Господарське

Господарський суд Херсонської області

Литвинова В.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні