Справа № 403/302/18
Провадження №2-з/403/14/18
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
10 серпня 2018 р. Устинівський районний суд Кіровоградської області в складі:
головуючого судді: Годованець І. А.
при секретарі: Остапенко Н. М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду смт. Устинівка Кіровоградської області по цивільній справі за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Агрофірма "ОСОБА_1" до ОСОБА_2 та ОСОБА_3 про визнання договору оренди землі недійсним, заяву товариства з обмеженою відповідальністю "Агрофірма "ОСОБА_1" до ОСОБА_2 та ОСОБА_3 про забезпечення позову,-
В С Т А Н О В И В:
04 травня 2018 року позивачем ТОВ "Агрофірма "ОСОБА_1" подано до суду позов до відповідача ОСОБА_2 та ОСОБА_3 про визнання договору оренди землі недійсним. Вимоги мотивуються тим, що після закінчення строку дії договору орендар має переважне право поновити договір на новий строк. У цьому разі орендар повинен не пізніше ніж за тридцять днів до закінчення строку дії договору повідомити письмово орендодавця про намір продовжити його дію. Наймач, який належно виконує свої обов'язки за договором найму, після спливу строку договору має переважне право перед іншими особами на укладення договору найму на новий строк.
08 серпня 2018 року директором ТОВ "Агрофірма "ОСОБА_1" ОСОБА_4 подано до суду заяву до ОСОБА_2 та ОСОБА_3 про забезпечення позову. В заяві про забезпечення позову зазначено, що забезпечення позову допускається на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся до суду.
Ознайомившись з матеріалами справи, суд вважає, що заява про забезпечення позову підлягає задоволенню з наступних підстав. Частиною 1 ст.153 ЦПК України встановлено, що заява про забезпечення позову розглядається судом не пізніше двох днів з дня її надходження без повідомлення учасників справи (учасників третейського (арбітражного) розгляду).
Суд за заявою учасника справи має право вжити передбачених статтею 150 цього Кодексу заходів забезпечення позову. Забезпечення позову допускається як до пред'явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду. Заява про забезпечення позову подається: до подання позовної заяви - за правилами підсудності, встановленими цим Кодексом для відповідного позову, або до суду за місцезнаходженням предмета спору - якщо суд, до підсудності якого відноситься справа, визначити неможливо; одночасно з пред'явленням позову - до суду, до якого подається позовна заява, за правилами підсудності, встановленими цим Кодексом; після відкриття провадження у справі - до суду, у провадженні якого перебуває справа. Залежно від обставин справи суд може забезпечити позов повністю або частково (ч.ч.1,2 ст. 149, ч. 1 ст.152, ч.5 ст.153 ЦПК України).
Згідно матеріалів цивільної справи за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Агрофірма "ОСОБА_1" до ОСОБА_2 та ОСОБА_3 про визнання договору оренди землі недійсним, предметом спірних правовідносин між сторонами є земельна ділянка, площею 6.6516 га, кадастровий номер 3525888300:02:000:2101 на території Степанівської сільської ради. Директором ТОВ "Агрофірма "ОСОБА_1" ОСОБА_4 заява про забезпечення позову обґрунтовується тим, що рішенням Устинівського районного суду Кіровоградської області від 28 лютого 2018 року визнано поновленим договір оренди землі між ТОВ "Агрофірма "ОСОБА_1" та ОСОБА_2. Під час набрання судовим рішенням законної сили, ОСОБА_2 та ОСОБА_3 укладено новий договір про право користування земельною ділянкою, площею 6.6516 га, кадастровий номер: 3525888300:02:000:2101, на території Степанівської сільської ради, для сільськогосподарських потреб (емфітевзис). Невжиття заходів забезпечення позову може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду.
Пунктом 1 ч.1 ст.2, п.2 ч.1 ст.3 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" встановлено, що у цьому Законі терміни вживаються в такому значенні: державна реєстрація речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень (далі - державна реєстрація прав) - офіційне визнання і підтвердження державою фактів набуття, зміни або припинення речових прав на нерухоме майно, обтяжень таких прав шляхом внесення відповідних відомостей до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. Загальними засадами державної реєстрації прав є: обов'язковість державної реєстрації прав у Державному реєстрі прав. Згідно матеріалів справи, під час набрання судовим рішенням законної сили, ОСОБА_2 та ОСОБА_3 укладено новий договір оренди землі, площею 6.6516 га, кадастровий номер: 3525888300:02:000:2101, на території Степанівської сільської ради. Рішенням про відмову у державній реєстрації прав та їх обтяжень від 26 квітня 2018 року, державним реєстратором прав на нерухоме майно Устинівської селищної ради ОСОБА_5, відмовлено у державній реєстрації права оренди, за суб'єктом: ТОВ "Агрофірма "ОСОБА_1", так як ОСОБА_2 та ОСОБА_3 проведено державну реєстрацію права оренди щодо земельної ділянки, площею 6.6516 га, кадастровий номер: 3525888300:02:000:2101, на території Степанівської сільської ради. Забезпечення позову допускається на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся до суду. При встановлених обставинах, для забезпечення права позивача ТОВ "Агрофірма "ОСОБА_1" на ефективний захист та поновлення порушених чи оспорюваних прав (інтересів), заява ТОВ "Агрофірма "ОСОБА_1" до ОСОБА_2 та ОСОБА_3 про забезпечення позову на час судового розгляду справи підлягає задоволенню, як обгрунтована, відповідно до п.2 ч.1 ст.150 ЦПК України, так як позов забезпечується: забороною вчиняти певні дії. Керуючись ст.ст. 149-153, 197, 260 ЦПК України, суд, -
У Х В А Л И В:
Заяву товариства з обмеженою відповідальністю "Агрофірма "ОСОБА_1" до ОСОБА_2 та ОСОБА_3 про забезпечення позову - задовольнити.
По цивільній справі за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Агрофірма "ОСОБА_1" до ОСОБА_2 та ОСОБА_3 про визнання договору оренди землі недійсним, на час судового розгляду цивільної справи заборонити власнику земельної ділянки ОСОБА_2 здійснювати державну реєстрацію або будь-які інші реєстраційні дії права оренди землі щодо земельної ділянки, площею 6.6516 га, кадастровий номер: 3525888300:02:000:210, на території Степанівської сільської ради Устинівського району Кіровоградської області, власник земельної ділянки: ОСОБА_2, та внести відповідні відомості до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про заборону суб'єктам державної реєстрації прав на нерухоме майно вчиняти будь-які реєстраційні дії щодо цієї земельної ділянки.
Стягувач: товариство з обмеженою відповідальністю "Агрофірма "ОСОБА_1" (28611 с. Степанівка вул. Суворова, 23 Устинівського району Кіровоградської області, код ЄДРПОУ 36390157).
Боржник: ОСОБА_2 (25009 м. Кропивницький вул. Ушакова,91, ідентифікаційни код: НОМЕР_1).
Боржник: ОСОБА_3 (50000 м. Кривий Ріг вул. Співдружності,92/4 Дніпропетровської області, ідентифікаційний номер: НОМЕР_2).
Ухвала суду про забезпечення позову має відповідати вимогам до виконавчого документа, встановленим законом. Така ухвала підлягає негайному виконанню з дня її постановлення незалежно від її оскарження і відкриття виконавчого провадження.
Примірник ухвали про забезпечення позову залежно від виду вжитих заходів одночасно з направленням заявнику направляється судом для негайного виконання всім особам, яких стосуються заходи забезпечення позову і яких суд може ідентифікувати, а також відповідним державним та іншим органам для вжиття відповідних заходів (ч.ч.1,2 ст.157 ЦПК України). Ухвала про забезпечення позову виконується негайно в порядку, встановленому для виконання судових рішень. Оскарження ухвали про забезпечення позову не зупиняє її виконання, а також не перешкоджає подальшому розгляду справи (ч.10 ст.153 ЦПК України). Строк пред'явлення виконавчого документа (ухвали суду про забезпечення позову) до виконання - протягом року. Окремо від рішення суду можуть бути оскаржені в апеляційному порядку ухвали суду першої інстанції щодо забезпечення позову. На ухвалу може бути подано апеляційну скаргу на протязі п'ятнадцяти днів з дня отримання її копії. Апеляційна скарга подається безпосередньо до Апеляційного суду Кіровоградської області. До приведення Положення про автоматизовану систему документообігу суду у відповідність із новою редакцією ЦПК України, апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через суд першої інстанції, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судом за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією ЦПК України.
Суддя Устинівського районного суду: І. А. Годованець
Суд | Устинівський районний суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 10.08.2018 |
Оприлюднено | 12.08.2018 |
Номер документу | 75810458 |
Судочинство | Цивільне |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні