ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
м. Київ
13.08.2018Справа № 910/7302/18 Суддя Мудрий С.М. розглянувши справу
за позовом публічного акціонерного товариства акціонерний банк "Укргазбанк"
до приватного підприємства "Севтранстрест"
про стягнення 435 000,59 грн.
Представники сторін:
не викликались.
ВСТАНОВИВ:
До господарського суду міста Києва надійшла позовна заява публічного акціонерного товариства акціонерний банк "Укргазбанк" до приватного підприємства "Севтранстрест" про стягнення 435 000,59 грн.
Свої позовні вимоги позивач обґрунтовує тим, що відповідач в порушення норм чинного законодавства України та укладеного між сторонами кредитного договору № 16/2011 від 19.07.2011 року належним чином не виконав взяті на себе зобов'язання по сплаті кредиту та процентів, у зв'язку з чим у останнього виникла заборгованість у заявленому розмірі.
Ухвалою господарського суду м. Києва від 12.06.2018 р. прийнято позовну заяву до розгляду, та відкрито провадження у справі, постановлено здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін (без проведення судового засідання).
Відповідач не скористався наданим йому законом правом подати письмові заперечення проти позову.
Зважаючи на вищезазначене, суд вважає за можливе розглянути справу за наявними в ній матеріалами, відповідно до ч. 9 ст. 165 ГПК України.
Дослідивши наявні в матеріалах справи докази, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні дані, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає, що позовні вимоги позивача підлягають задоволенню.
Відповідно до ч. 1 ст. 12 Закону України Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України , зв'язку з неможливістю здійснювати правосуддя судами Автономної Республіки Крим та міста Севастополя на тимчасово окупованих територіях, змінити територіальну підсудність судових справ, підсудних розташованим на території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя судам, та забезпечити розгляд: господарських справ Господарського суду Автономної Республіки Крим - Господарським судом Київської області, а господарських справ Господарського суду міста Севастополя - Господарським судом міста Києва, господарських справ Севастопольського апеляційного господарського суду - Київським апеляційним господарським судом.
Із витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців № 1004092576, станом на 12.06.2018 р., місцезнаходження юридичної особи - приватного підприємства "Севтранстрест" є 99040, м. Севастополь, проспект Генерала Острякова, буд. 123, кв. 29, тому дана справа підсудна господарському суді міста Києва.
Згідно з п.3 Інформаційного листа № 01-06/615/14 від 15.05.2014 р. Вищого господарського суду України "Про Закон України "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України" неможливість надсилання будь-яких поштових відправлень на адресу учасників судового процесу, які знаходяться на тимчасово окупованих територіях, повинна бути підтверджена відповідною довідкою (листом) підприємства зв'язку.
У листі № 30-626 від 23.06.2014 р. Українського державного підприємства поштового зв'язку "Укрпошта" зазначено, що прийом і доставка пошти в напрямку Автономної республіки Крим та м. Севастополя припинено у зв'язку з блокуванням всіх об'єктів поштового зв'язку.
Отже, наведений вище лист свідчить про відсутність у суду об'єктивної можливості направляти судову кореспонденцію за юридичною адресою приватного підприємства "Севтранстрест".
З метою належного повідомлення відповідача про час та місце розгляду справи № 910/7302/18 на сайті господарського суду міста Києва розміщувалось відповідне інформаційне повідомлення.
19 липня 2011 року між публічним акціонерним товариством "Укргазбанк" та приватним підприємством "Севтранстрест" укладено кредитний договір № 16/2011.
Частина 1 статті 202 ЦК України передбачає, що правочином є дія особи, спрямована на набуття, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків.
Згідно ч. 1 статті 509 ЦК України, зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку.
Відповідно до ч. 2 статті 509 ЦК України, зобов'язання виникають з підстав, встановлених статтею 11 цього Кодексу.
Згідно п.1 ч. 2 статті 11 ЦК України, підставами виникнення цивільних прав та обов'язків, зокрема, є договори та інші правочини.
Частина 1 статті 626 ЦК України передбачає, що договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків.
Відповідно до п. 1.1. договору, банк на умовах цього договору надає позичальнику кредит в сумі 1 080 683,50 грн., а позичальник зобов'язується повернути кредит та сплатити проценти за користування кредитними коштами в межах строку кредитування, встановленого п. 1.3. цього договору, в розмірі 18 % річних.
Згідно з п. 1.2. договору, цільове використання (мета) кредиту: на придбання пасажирських транспортних засобів виробництва ЗАТ Бориспільський автозавод , а саме автобусів БАЗ А079:14 у кількості 5 одиниць.
Пунктом 1.3. договору передбачено, що строк кредитування: кредит надається з 19 липня 2011 р. по 18 липня 2014 р. позичальник у будь-якому випадку зобов'язаний повернути кредит у повному обсязі: в строки (терміни), зазначені в графіку погашення кредиту (додатком № 1 до цього договору).
Кредитні кошти надаються банком позичальнику, шляхом:
- оплати в межах сум та відповідно до строків, визначених в п. 1.3. цього договору, розрахункових документів позичальника безпосередньо з позичкового рахунку № 20636012344.980, відкритого в відділенні № 6 СФ АБ Укргазбанк , код банку 324797.
- перерахування на поточний рахунок позичальника № 2600823444.980, відкритий в СФ АБ Укргазбанк , код банку 324797. при цьому за згодою банку допускається часткове або повне конвертування кредитних коштів у відповідну валюту, згідно з умовами та на цілі, передбачені цим договором, для подальшого використання за цільовим призначенням (3.1.).
Факт отримання позичальником кредитних коштів підтверджується випискою з особового рахунку № 206360123444.980 та меморіальним ордером № 11.1 від 19.07.2011 р.
Відповідно до п. 3.2. договору, погашення кредиту позичальник здійснює на рахунок № 373950123444.980 відділенні № 6 СФ АБ Укргазбанк , код банку 324797, відповідно до графіку погашення кредиту, який наведено в додатку № 1 до цього договору.
Якщо останній день для сплати чергового платежу по кредиту припадає на вихідний або святковий день, то сплати чергового платежу по кредиту здійснюється у день, що передує такому вихідному або святковому дню.
У разі ненадходження платежів від позичальника у встановлені цим договором строки, суми непогашених у строк платежів визначаються простроченими та наступного банківського дня перераховуються на рахунки простроченої заборгованості.
Згідно з п. 3.3. договору, нарахування процентів по договору здійснюється на суму фактичного щоденного залишку заборгованості за отриманими коштами, виходячи з процентної ставки у розмірі, визначеному в п. 1.1. цього договору. При розрахунку процентів використовується метод факт/факт , виходячи із фактичної кількості днів у місяці та у році.
Проценти нараховуються банком щомісячно, не пізніше останнього банківського дня місяця, за період з дати надання кредиту по останній календарний день місяця, в якому наданий кредит, та надалі з першого дня по останній календарний день місяця, в день повного погашення заборгованості по кредиту, в день повного дострокового погашення заборгованості по кредиту, в день дострокового розірвання цього договору. А також в день закінчення строку, на який надано кредит, у відповідності з п.1.3. цього договору, за період з першого календарного дня місяця, в якому відбувається погашення кредиту, по день, що передує дню погашення кредиту.
Пунктом 3.4. договору встановлено, що проценти сплачуються позичальником щомісячно, не пізніше 5-го числа місяця, наступного за місяцем користування кредитом, а також в день закінчення строку, на який надано кредит у відповідності з п.1.3. цього договору, в день повного погашення заборгованості по кредиту, в день повного дострокового погашення заборгованості по кредиту, або в день дострокового розірвання цього договору на рахунок № 373950123444.980, відкритого в відділення № 6 АБ Укргазбанк , код банку 320478. У разі якщо останній день сплати (погашення) припадає на вихідний або святковий день, то така сплата здійснюється у день, що передує такому вихідному або святковому дню.
За користування кредитними коштами, що не повернуті в строки/терміни, передбачені цим договором (прострочена заборгованість), процентна ставки встановлюється розмірі 23 % річних.
Нарахування процентів за користування кредитними коштами, що не повернуті в строки/терміни, передбачені цим договором (прострочена заборгованість), здійснюється на суму фактичного залишку простроченої заборгованості по кредиту, виходячи з простроченої ставки, зазначеної в першому абзаці цього пункту договору.
Проценти нараховуються банком щомісячно не пізніше останнього банківського дня місяця за період з дати виникнення простроченої заборгованості по останній календарний день місяця, в якому виникла така заборгованість (або до дня погашення простроченої заборгованості), та надалі з першого дня по останній календарний день місяця, в якому існує така прострочена заборгованість, та з першого календарного дня місяця до дня погашення простроченої заборгованості в місяці, в якому відбулось таке погашення (п. 3.6.).
Відповідно до п. 3.9. договору, за взаємною домовленістю сторін, у разі невиконання позичальником умов п. 4.1. цього договору процентна ставка за користування кредитними коштами в межах строку кредитування встановлюється в розмірі 21 % річних, та нараховується банком у період, починаючи з першого календарного дня місяця, наступного за кварталом, у якому позичальником не виконані вимоги п. 4.1. цього договору та закінчується останнім календарним днем кварталу, у якому позичальником виконані зазначені зобов'язання. Порядок нарахування та сплати таких процентів визначений п.п. 3.3. та 3.4. цього договору.
Згідно з п. 4.1. договору, позичальник зобов'язується забезпечити щомісячне спрямування грошових коштів (виручки від реалізації прокудції) в національній валюті на свої рахунки, відкриті в банку, в обсягах: пропорційних питомій вазі кредитної заборгованості позичальника перед банком в загальному обсязі заборгованості позичальника за кредитними операціями перед іншими банками, що розраховуються наступним чином: кредитна заборгованість позичальника перед банком, станом на перше число поточного звітного кварталу помножена на відношення загального обсягу надходжень грошових коштів на всі гривневі рахунки позичальника за попередній звітний квартал до загальної суми кредитної заборгованості позичальника за всіма кредитними операціями на перше число поточного кварталу.
Статтею 1054 Цивільного кодексу України передбачено, що за кредитним договором банк або інша фінансова установа (кредитодавець) зобов'язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірі та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов'язується повернути кредит та сплатити проценти.
До відносин за кредитним договором застосовуються положення про позику, якщо інше не встановлено цим параграфом і не випливає із суті кредитного договору.
У відповідності до положень ст. 1049 ЦК України, позичальник зобов'язаний повернути позикодавцеві позику (грошові кошти у такій самій сумі або речі, визначені родовими ознаками, у такій самій кількості, такого самого роду та такої самої якості, що були передані йому позикодавцем) у строк та в порядку, що встановлені договором.
Судом встановлено, що в порушення умов кредитного договору № 16/2011 від 19.07.2011 р., позичальник не виконав взяті на себе зобов'язання, тому станом на 31.05.2018 р. виникла заборгованість по кредиту в розмірі 58 263,10 грн., заборгованість по процентах поточна в розмірі 1 138,13 грн., заборгованість по процентах прострочена за період з 01.06.2015 р. по 31.05.2018 р. в розмірі 40 201,59 грн.
Згідно з п.п. 5.2.2. п. 5.2. договору, позичальник зобов'язується своєчасно сплачувати плату за кредит на умовах і в порядку, передбачених цим договором, а також суми передбаченої цим договором неустойки.
Відповідно до ст.193 Господарського кодексу України, суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.
Зазначене також кореспондується зі ст.ст. 525, 526 ЦК України, відповідно до яких зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.
Стаття 629 ЦК України передбачає, що договір є обов'язковим для виконання сторонами.
Відповідно до статті 610 ЦК України, порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).
Частина 1 статті 612 ЦК України передбачає, що боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов'язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.
Частиною 2 статті 193 Господарського кодексу України встановлено, що кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов'язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу. Порушення зобов'язань є підставою для застосування господарських санкцій, передбачених цим Кодексом, іншими законами або договором.
Враховуючи вищезазначене, заборгованість по кредиту в розмірі 58 263,10 грн., заборгованість по процентах поточна в розмірі 1 138,13 грн., заборгованість по процентах прострочена за період з 01.06.2015 р. по 31.05.2018 р. в розмірі 40 201,59 грн., клієнта перед банком належним чином доведена, документально підтверджена та клієнтом не спростована.
У зв'язку з неналежним виконанням грошових зобов'язань за договором позивач нарахував відповідачу неустойку (пеню) за несвоєчасну сплату кредиту, за період з 01.06.2017 р. по 31.05.2018 р., в розмірі 16 688,79 грн., неустойку (пеню) за несвоєчасну сплату процентів за користування кредитом в розмірі 13 531,46 грн. за період з 01.06.2017 р. по 31.05.2018 р. та штраф за невиконання відповідачем п. 3.3.12 договору застави в розмірі 72 534, 17 грн.
Штрафними санкціями у Господарському кодексі України визнаються господарські санкції у вигляді грошової суми (неустойка, штраф, пеня), яку учасник господарських відносин зобов'язаний сплатити у разі порушення ним правил здійснення господарської діяльності, невиконання або неналежного виконання господарського зобов'язання (ч.1 ст. 230 ГК України).
Згідно ч. 1-2 статті 549 ЦК України, неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов'язання.
Частина 6 статті 232 ГК України передбачає, що нарахування штрафних санкцій за прострочення виконання зобов'язання, якщо інше не встановлено законом або договором, припиняється через шість місяців від дня, коли зобов'язання мало бути виконано.
Згідно статті 1 Закону України "Про відповідальність за несвоєчасне виконання грошових зобов'язань, платники грошових коштів сплачують на користь одержувачів цих коштів за прострочку платежу пеню в розмірі, що встановлюється за згодою сторін.
Стаття 3 Закону України "Про відповідальність за несвоєчасне виконання грошових зобов'язань передбачає, що розмір пені, передбачений статтею 1 цього Закону, обчислюється від суми простроченого платежу та не може перевищувати подвійної облікової ставки Національного банку України, що діяла у період, за який сплачується пеня.
Відповідно до п. 6.3. договору, за порушення визначених в цьому договорі строків (термінів) повернення кредиту та/або сплати процентів за користування кредитними коштами та/або комісій позичальник зобові заний сплатити банку неустойку (пеню), яка обчислюється від суми простроченого платежу, у розмірі подвійної облікової ставки Національного банку України, що діяла у період за який сплачується пеня.
У відповідності до ч. 6 ст. 232 Господарського кодексу України сторони домовляються, що розрахунок пені за прострочення виконання зобов'язань (щодо строків (визначених в цьому договорі) повернення кредиту та/або сплати процентів за користування кредитними коштами припиняється через один рік від дня, коли зобов'язання мало бути виконанню. Сплата штрафних санкції (неустойки, пені) за цим договором не звільняє позичальника від відшкодування збитків, завданих банк, в повному обсязі.
Дії відповідача є порушенням вимог договору, тому є підстави для застосування відповідальності за умовами Цивільного кодексу України та Закону України "Про відповідальність за несвоєчасне виконання грошових зобов'язань.
З огляду на вищенаведене, суд задовольняє позовні вимоги щодо стягнення неустойки (пені) за несвоєчасну сплату кредиту в розмірі 16 688,79 грн., неустойки (пені) за несвоєчасну сплату процентів за користування кредитом в розмірі 13 531,46 грн.
Частиною 1 статті 546 ЦК України передбачено, що виконання зобов'язання може забезпечуватися неустойкою, порукою, гарантією, заставою, притриманням, завдатком.
Так, в забезпечення виконання зобов'язань позичальника за кредитним договором № 16/2011 від 19.07.2011 р. між публічним акціонерним товариством "Укргазбанк" та приватного підприємства "Севтранстрест" укладено договір застави транспортного засобу від 19.07.2011 р., посвідчений нотаріально приватним нотаріусом Севастопольського міського нотаріального округу Северіним Д.М. та зареєстрований в реєстрі за № 1481.
Відповідно до п. 1.1. договору, цей договір забезпечує всі вимоги заставодержателя, які випливають з кредитного договору № 16/2011 від 19 липня 2011 року (а також договорів про внесення змін до нього), укладеного між заставодержателем та заставодавцем, згідно якого заставодавець зобов'язаний у порядку та на умовах, викладених у кредитному договорі не пізніше 18 липня 2014 року повернути кредит у розмірі 1 080 683,50 грн, сплатити проценти за користування кредитними коштами у межах строку кредитування, виходячи з 18 % річних, сплатити проценти за користування кредитними коштами, що не повернуті у терміни, передбачені кредитним договором (прострочена заборгованість), виходячи з 23% річних, при настанні умов, передбачених п.п.3.9. кредитного договору, сплатити проценти за користування кредитними коштами у межах строку кредитування у розмірі 21 % річних, комісії, а також штрафи у розмірі і випадках, передбачених кредитним та цим договорами, відшкодувати заставодержателю всі збитки, понесені ним внаслідок невиконання заставодавцем (позичальником) умов кредитного договору у розмірі і у випадках, передбачених кредитним договором.
Згідно із п. 2.1. договору застави транспортного засобу, предметом застави є транспортні засоби, згідно переліку, наведеному ва додатку № 1 до цього договору, який є невід'ємною частиною.
Місцезнаходження предмета застави: м. Севастополь, вул. Парина, 6. Предмет застави належать заставодавцю на праві власності, що підтверджується свідоцтвом про реєстрацію транспортного засобу: марки БАЗ, моделі А079.14, тип - АВТОБУС-D, 2011 року випуску, кузов № Y7FA07914B0009081, реєстраційні номери СН1080АА (колір жовтий), кузов № Y7FA07914B0009080, реєстраційні номери СН1081АА, кузов № Y7FA07914B0009075, реєстраційні номери СН1079АА, кузов № Y7FA07914B0009077, реєстраційні номери СН1083АА, кузов № Y7FA07914B0009078, реєстраційні номери СН1082АА, (колір жовтий) (надалі - заставне майно або Предмет застави).
У відповідності до п.п. 5.2.15.-5.2.17. кредитного договору, одночасно з укладенням цього договору здійснити страхування заставного майна у відповідності до вимог банку та надати банку копію укладеного договору страхування майна, що передається в заставу.
Здійснювати страхування заставного майна на весь строк кредитування. При цьому, у випадку укладення договору страхування терміном на 1 (один) рік, забезпечити укладення наступних договорів страхування заставного майна таким чином, щоб страхове покриття за договорами страхування було безперервним та діяло протягом усього терміну користування кредитними коштами.
Позичальник має вчиняти всі необхідні дії для дійсності договору страхування майна, що передається в заставу, визначеного у п. 2.1. цього договору, зокрема вчасно сплачувати всі чергові страхову платежі, та не пізніше ніж за 10 календарних днів до граничного строку сплати страхових платежів, визначеного договором страхування, надавати до банку докази такої сплати.
Пунктом 3.3.12. договору застави передбачено, що обов'язок заставодавця одночасно з укладанням договору застави здійснити страхування предмету застави за власний рахунок у акредитованій Заставодержателем страховій компанії та виконувати всі умови кредитного та цього договору при здійсненні страхування. Здійснювати страхування предмету застави на весь строк кредитування. При цьому у випадку укладання договору страхування терміном на 1 (один) рік, забезпечити укладання наступних договорів страхування предмету застави таким чином, щоб страхове покриття за договорами страхування було безперервним та діяло протягом усього терміну користування кредитними коштами. Вчиняти всі необхідні дії для дійсності договору страхування, за яким застраховано предмет застави, зокрема вчасно сплачувати всі чергові страхові платежі, та не пізніше, ніж за 10 (десять) календарних днів до граничного строку сплати страхових платежів, визначеного договором страхування, надавати до Заставодержателя докази такої сплати.
Приписами пункту 4.2. договору застави встановлено, що за кожен факт невиконання чи неналежного виконання будь-якого з п.п. 3.3.1-3.3.13., 6.2.2. цього договору заставодавець сплачує на користь заставодержателя штраф у розмірі 5 % від заставної вартості предмета застави.
Згідно положень п. 2.2. договору застави, предмет застави оцінено сторонами в сумі 1 450 683,50 грн. (заставна вартість).
Як вбачається із матеріалів справи відповідач протягом останнього року не надавав позивачу підтвердження страхування предмету застави.
Таким чином, штраф за невиконання відповідачем зобов'язання п. 3.3.11. договору застави (стосовно страхування предмету застави), складає 72 534,17 грн. (заставна вартість предмету застави помножена на розмір штрафу) = за період з 20.07.2017 р. по 31.05.2018 р. - 1 450 683,50 грн. х (5 % /100%).
З огляду на вищенаведене, суд задовольняє позовні вимоги щодо стягнення штрафу в розмірі 72 534,17 грн.
Також, у зв'язку з неналежним виконанням грошових зобов'язань позивач нарахував відповідачу індекс інфляції простроченої заборгованості по кредиту в розмірі 24 577,62 грн. та індекс інфляції простроченої заборгованості по нарахованим процентам в розмірі 208 065,73 грн.
Частиною 2 статті 193 Господарського кодексу України встановлено, що кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов'язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу. Порушення зобов'язань є підставою для застосування господарських санкцій, передбачених цим Кодексом, іншими законами або договором.
Відповідно до статті 625 Цивільного кодексу України боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
Отже передбачене законом право кредитора вимагати сплати боргу з урахуванням, процентів річних та процентів за користування чужими грошовими коштами є способом захисту його майнового права та інтересу, суть яких полягає у відшкодуванні матеріальних втрат кредитора від знецінення грошових коштів внаслідок інфляційних процесів та отриманні компенсації (плати) від боржника за користування утриманими ним грошовими коштами, належними до сплати кредиторові.
Таким чином, індекс інфляції входять до складу грошового зобов'язання і не ототожнюються із санкціями за невиконання чи неналежне виконання грошових зобов'язань.
Суд погоджується з розрахунком індексу інфляції простроченої заборгованості по кредиту в розмірі 24 577,62 грн. за період з червня 2015 року по травень 2018 року та індекс інфляції простроченої заборгованості по нарахованим процентам в розмірі 208 065,73 грн., нарахованих за період з червня 2015 року по травень 2018 року наданим позивачем і вважає його обґрунтованим, а вимогу - такою, що підлягає задоволенню в повному обсязі.
Частинами 3, 4 статті 13 ГПК України передбачено, що кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом.
Кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов'язаних з вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій.
Відповідно до ч.1 ст.73 ГПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Судовий збір згідно ст. 129 Господарського процесуального кодексу України підлягає стягненню з відповідача на користь позивача.
На підставі викладеного, керуючись ч. 3,4 ст. 13, ч.1 ст. 73, ст.. 129, ч.9 ст.165, ст.ст. 236-238, 240-241, 252 Господарського процесуального кодексу України, суд
ВИРІШИВ:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з приватного підприємства "Севтранстрест" (99040, м. Севастополь, проспект Генерала Острякова, буд. 123, кв. 29, код ЄДРПОУ 32060741) на користь публічного акціонерного товариства Акціонерний банк "Укргазбанк" (03087, м. Київ, вул. Єреванська, 1, ідентифікаційний код 23697280) заборгованість по кредиту прострочена в розмірі 58 263 (п'ятдесят вісім тисяч двісті шістдесят три) грн.. 10 коп., заборгованість по процентах в розмірі 1 138 (одна тисяча сто тридцять вісім) грн. 13 коп., заборгованість по процентах прострочена за період з 01.06.2015 року по 31.05.2018 року в розмірі 40 201 (сорок тисяч двісті одну) грн. 59 коп., неустойку (пеню) за несвоєчасну сплату кредиту в розмірі 16 688 (шістнадцять тисяч шістсот вісімдесят вісім) грн. 79 коп., неустойку (пеню) за несвоєчасну сплату процентів за користування кредитом в розмірі 13 531 (тринадцять тисяч п'ятсот тридцять одну) грн. 46 коп., індекс інфляції простроченої заборгованості по кредиту в розмірі 24 577 (двадцять чотири тисячі п'ятсот сімдесят сім) грн. 62 коп., індекс інфляції простроченої заборгованості по нарахованих процентах в розмірі 208 065 (двісті вісім тисяч шістдесят п'ять) грн. 73 коп., штраф за невиконання відповідачем п. 3.3.12 договору застави в розмірі 72 534 (сімдесят дві тисячі п'ятсот тридцять чотири) грн. 17 коп. та судовий збір в розмірі 6 525 (шість тисяч п'ятсот двадцять п'ять) грн. 00 коп.
3. Після набрання рішенням законної сили видати наказ.
Згідно з ч. 1, 2 ст. 241 ГПК України рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя С.М.Мудрий
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 13.08.2018 |
Оприлюднено | 13.08.2018 |
Номер документу | 75823969 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Мудрий С.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні