13.08.2018
Справа № 494/1043/18
Провадження № 1-кс/494/336/18
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13.08.2018м. Березівка
Слідчий суддя Березівського районного суду Одеської області ОСОБА_1 , за участю: секретаря судового засідання - ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Березівка Одеської області клопотання слідчого СВ Березівського ВП Лиманського ВП ГУНП в Одеській області ОСОБА_3 , яке погоджено прокурором Комінтернівської місцевої прокуратури Одеської області ОСОБА_4 про надання тимчасового доступ до речей і документів, -
ВСТАНОВИВ:
07.08.2018 року до Березівського районного суду Одеської області надійшло клопотання слідчого СВ Березівського ВП Лиманського ВП ГУНП в Одеській області ОСОБА_3 , яке погоджено з прокурором Комінтернівської місцевої прокуратури Одеської області ОСОБА_4 про надання тимчасового доступ до речей і документів.
В обґрунтовування якого зазначив, що слідчим відділенням Березівського ВП Лиманського ВП ГУНП в Одеській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні №12018160260000215 від 11.07.2018 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною другою статті 194 КК України. В ході досудового розслідування встановлено, що 10.07.2018 року в результаті випалювання стерні невстановленою особою на території Ряснопільської сліьської ради Березівського району Одеської області відбулося загорання врожаю на земельних ділянках ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 . 17.07.2018 року потерпілою ОСОБА_5 заявлено клопотання про тимчасовий доступ до речей та документів операторів телекомунікаційних мереж за абонентськими номерами: НОМЕР_1 , який використовує ОСОБА_8 ; НОМЕР_2 та НОМЕР_3 , які використовує ОСОБА_9 ; НОМЕР_4 , який використовує ОСОБА_10 ; НОМЕР_5 , який використовує ОСОБА_11 ; НОМЕР_6 , який використовує ОСОБА_12 , які причетні до вищевказаної події. Під час досудового розслідування виникла необхідність у застосуванні заходу забезпечення, передбаченого ст.. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей та документів, а саме: інформації щодо вхідних, вихідних телефонних з`єднань та СМС повідомлень абонентського номеру оператора телекомунікаційної мережі ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » № НОМЕР_7 , з іншими номерами телефонного зв`язку за період часу з 09.07.2018 року до кінця дії строку ухвали із зазначенням власників (користувачів) цих абонентських телефонних номерів, дат, часу та тривалість з`єднань, визначених ІМЕІ мобільних терміналів та адресами базових станцій, через які здійснювались з`єднання, в тому числі технічну інформацію цих абонентів про «нульовий виклик», шляхом зняття копії інформації без її вилучення.
В судове засідання слідчий не з`явився, разом з тим надіслав до суду заяву про розгляд справи без його участі, зазначив, що клопотання підтримує. Прокурор у судове засідання не з`явився.
Перевіривши надані матеріали клопотання та дослідивши додані докази, ознайомившись з матеріалами кримінального провадження № 12018160260000215, врахувавши думку слідчого,який підтримав клопотання, слідчий суддя доходить висновку, що клопотання необхідно задовольнити, виходячи з наступного.
1. Клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів відповідає вимогамст.160 КПК України.
2. В клопотанні зазначені речі та документи до яких просить слідчий надати доступ, а саме: інформації щодо вхідних, вихідних телефонних з`єднань та СМС повідомлень абонентського номеру оператора телекомунікаційної мережі ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » № НОМЕР_7 , з іншими номерами телефонного зв`язку за період часу з 09.07.2018 року до кінця дії строку ухвали із зазначенням власників (користувачів) цих абонентських телефонних номерів, дат, часу та тривалість з`єднань, визначених ІМЕІ мобільних терміналів та адресами базових станцій, через які здійснювались з`єднання, в тому числі технічну інформацію цих абонентів про «нульовий виклик», шляхом зняття копії інформації без її вилучення.
3. Слідчим доведено, що вказані речі та документи оператора мобільного зв`язку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », які містять інформацію про надання та отримання телекомунікаційних послуг, можуть бути доказом у кримінальному провадженні з метою встановлення об`єктивної істини, через що виникла необхідність у тимчасовому доступі до речей і документів оператора мобільного зв`язку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».
Отримання вищевказаної інформації, що міститься в речах і документах, у інший спосіб неможливо, оскільки згідно зіст. 9 Закону України «Про телекомунікації»охорона таємниці телефонних розмов, телеграфної чи іншої кореспонденції, що передаються технічними засобами телекомунікацій, та інформаційна безпека телекомунікаційних мереж гарантуютьсяКонституцієюта законами України.
Зняття інформації з телекомунікаційних мереж заборонене, крім випадків, передбачених законом. Оператори, провайдери телекомунікацій зобовязані вживати технічних та організаційних заходів із захисту телекомунікаційних мереж, засобів телекомунікацій, інформації з обмеженим доступом про організацію телекомунікаційних мереж та інформації, що передається цими мережами.
Згідно до вимогст. 159 КПК Українитимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитись з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх.
Крім того, ч. 5ст. 163 КПК Українипередбачено, що слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Згідно п. 7ст. 162 КПК Українидо охоронюваної законом таємниці, яка знаходиться в операторів та провайдерів телекомунікацій, про зв`язок, абонента, надання телекомунікаційних послуг,у тому числі отримання послуг, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання, тощо.
Відповідно до ч.6ст.163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених ч.5 цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Статтею39 Закону України «Про телекомунікації»оператори телекомунікації зберігають та надають інформацію про з`єднання свого абонента у порядку, встановленому законом.
Слідчий судя дійшов висновку, що речі та документи, які знаходяться у володінні оператора зв`язку та до яких сторона обвинувачення просить надати тимчасовий доступ, з урахуванням наведених обґрунтувань та поданих документів мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні №12018160260000215 від 11.07.2018 року, отримані відомості можуть бути використані як докази, та іншим чином довести ті обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, неможливо.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст.131,132,159-164,КПК України, слідчий судя,-
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання слідчого СВ Березівського ВП Лиманського ВП ГУНП в Одеській ОСОБА_3 , яке погоджено з прокурором Комінтернівської місцевої прокуратури Одеської області ОСОБА_4 про надання тимчасового доступ до речей та документів -задовольнити.
Надати дозвіл начальникуСВ Березівського ВП Лиманського ВП ГУНП в Одеській області ОСОБА_3 , старшому слідчому СВ Березівського ВП Лиманського ВП ГУНП в Одеській області ОСОБА_13 або за його дорученням начальнику сектору кримінальної поліції Березівського ВП Лиманського ВП ГУНП в Одеській області ОСОБА_14 , оперативному працівнику Березівського ВП Лиманського ВП ГУНП в Одеській області ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , право тимчасового доступу до документів, які містять охоронювану законом таємницю, щдо перебувають у володінні оператора телекомунікаційної мережі ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » за юридичною адресою: АДРЕСА_1 , а саме: інформації щодо вхідних, вихідних телефонних з`єднань та СМС повідомлень абонентського номеру оператора телекомунікаційної мережі ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » № НОМЕР_7 , з іншими номерами телефонного зв`язку за період часу з 09.07.2018 року до кінця дії строку ухвали із зазначенням власників (користувачів) цих абонентських телефонних номерів, дат, часу та тривалість з`єднань, визначених ІМЕІ мобільних терміналів та адресами базових станцій, через які здійснювались з`єднання, в тому числі технічну інформацію цих абонентів про «нульовий виклик», шляхом зняття копії інформації без її вилучення.
Роз`яснити, що у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документівта їхвилучення слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право доступу до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл напроведення обшукуз метою відшукання та вилучення зазначеної інформації.
Строк дії ухвали встановити до11.09.2018 року включно.
Ухвала слідчого судді оскарженню не підлягає.
Cлідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Березівський районний суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 13.08.2018 |
Оприлюднено | 24.02.2023 |
Номер документу | 75839372 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Березівський районний суд Одеської області
Римар І. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні