Ухвала
від 16.08.2018 по справі 906/169/18
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УКРАЇНА

Господарський суд

Житомирської області


10002, м. Житомир, майдан Путятинський, 3/65, тел. (0412) 48-16-20,

E-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, http://zt.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

"16" серпня 2018 р. Справа № 906/169/18

Господарський суд Житомирської області у складі:

судді: Маріщенко Л.О.

розглянувши справу за позовом: Публічного акціонерного товариства "Українська залізниця" (м. Київ) в особі Регіональної філії "Одеська залізниця" ПАТ "Українська залізниця" (м. Одеса)

до Державного підприємства "Овруцьке лісове господарство" ( с. Дубовий Гай Овруцького району Житомирської області)

Треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача:

- Одеська митниця Державної фіскальної служби (м. Одеса);

- Управління Служби безпеки України в Одеській області ( м. Одеса);

- Головне управління національної поліції в Одеській області (м. Одеса)

про стягнення 128055,00 грн.

за участю представників сторін:

від позивача: Чібічьян О.Р., довіреність №б/н від 31.10.17 (в режимі відеоконференції)

від відповідача: не з'явився

від третьої особи 1 -не з'явився

від третьої особи 2 - Осадчий А.В., довіреність №65/25/1870нм від 12.05.18 (в режимі відеоконференції)

від третьої особи 3 -не з'явився

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся з позовом до відповідача про стягнення 128 055,00 грн. нарахованих платежів за час затримки вагону № 60605235.

Ухвалою суду від 26.04.2018 було залучено до участі у справі третьою особою без самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача Одеську митницю Державної фіскальної служби (місто Одеса).

Ухвалою суду від 07.06.2018 було залучено до участі у справі третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача:

- Управління Служби безпеки України в Одеській обласні ( м. Одеса);

- Головне управління національної поліції в Одеській області ( м. Одеса)

25.07.2018 від ДП "Овруцький лісгосп" до суду надійшло клопотання від 23.07.2018 № 320, в якому просить залучити до участі у справі співвідповідача - Товариство з обмеженою відповідальністю "Реілтранс".

В своєму клопотанні ДП "Овруцький лісгосп" посилається на те, що оскільки ТОВ "Реілтранс", відповідно до умов поставки (FCA Франко-перевізник за правилами Інкотермс 2010) був зазначений покупцем як перевізник, то ДП "Овруцький лісгосп" здійснив передачу товару, після його митного очищення, що є предметом контракту № 07.ОВ від 03.06.2016 саме ТОВ "Реілтранс". Тобто відповідач виконав свій обов'язок по доставці товару в момент його передачі перевізнику.

Згідно п. А.6 "Розподіл витрат" Інкотермс 2010: Продавець зобов'язаний , з урахуванням положень статті Б.6: - нести всі витрати, пов'язані з товаром, до моменту здійснення його поставки у відповідності з статтею А.4;

- сплатити, коли це належить витрати митних процедур, а також усі мита, податки та інші збори, що підлягають сплаті при експорті товару.

Після здійснення ДП "Овруцьке лісове господарство" поставки на умовах FCA с. Дубовий Гай, яка відбулася 08 червня 2017 року, всі інші витрати, крім зазначених вище, несе покупець фірма "OSUNA Holding LLP" Великобританія, згідно п. Б.6 Інкотермс 2010, який є власником товару, завантаженого у вагон № 60602535.

Таким чином, відповідач зазначає, що всі фінансові ризики за товар, як продавець він ніс до моменту передачі товару (деревини паливної) покупцю на с. Дубовий Гай ст. призначення Овруч, перевізником товару якого був ТОВ "Реілтранс".

Фірма "OSUNA Holding LLP" ( покупець за контрактом № 07.ОВ від 03.06.2016) сплатила кошти продавцю за товар на умовах FCA с. Дубовий Гай і за доставку вантажу лише до станції Овруч. Тому з моменту передачі товару перевізнику, якого найняв покупець, до пункту призначення ст. Рені Одеської залізниці, передачі його вантажоодержувачу, фінансові ризики несе сам покупець.

В судовому засіданні представник позивача позов підтримав з підстав викладених в позовній заяві.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився, направив до суду клопотання про відкладення розгляду справи у зв'язку з тим, що представник знаходиться у відпустці.

Представники 1 та 3 третіх осіб в судове засідання не з'явились, причин неявки суду не повідомили, хоча були належним чином повідомлені про час та місце розгляду справи, що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення, що містяться в матеріалах справи.

Представник третьої особи Управління Служби безпеки України в Одеській області в судовому засідання підтримав свої письмові пояснення, які були долучені до матеріалів справи, в повному обсязі.

Заслухавши представника позивача, третьої особи та розглянувши клопотання відповідача про залучення до участі у справі співвідповідача, суд вирішив його задовольнити.

Згідно до ст. 169 ГПК України при розгляді справи судом учасники справи викладають свої вимоги, заперечення, аргументи, пояснення, міркування щодо процесуальних питань у заявах та клопотаннях, а також запереченнях проти заяв і клопотань.

Заяви, клопотання і заперечення подаються в письмовій або усній формі. У випадках, визначених цим Кодексом, або на вимогу суду заяви і клопотання подаються тільки в письмовій формі.

Заяви, клопотання і заперечення подаються та розглядаються в порядку, встановленому цим Кодексом. У випадках, коли цим Кодексом такий порядок не встановлений, він встановлюється судом.

Частиною 5 ст. 55 Конституції України передбачено, що кожен має право будь-якими не забороненими законом засобами захищати свої права і свободи від порушень і протиправних посягань.

Відповідно до ч.1 ст. 183 ГПК України, підготовче засідання проводиться за правилами, передбаченими статтями 196 - 205 цього кодексу, з урахуванням особливостей підготовчого засідання, встановлених цією главою.

За приписами ч.2 ст. 183 ГПК України, суд відкладає підготовче засідання в межах визначеного цим Кодексом строку підготовчого провадження у інших випадках, коли питання, визначені частиною другою статті 182 цього Кодексу, не можуть бути розглянуті у даному підготовчому засіданні.

Відповідно до ст. 15 ГПК України суд визначає в межах, встановлених Кодексом, порядок здійснення провадження у справі відповідно до принципу пропорційності, враховуючи: завдання господарського судочинства; забезпечення розумного балансу між приватними й публічними інтересами; особливості предмета спору; ціну позову; складність справи; значення розгляду справи для сторін, час, необхідний для вчинення тих чи інших дій, розмір судових витрат, пов'язаних із відповідними процесуальними діями, тощо.

Згідно ч. 1 ст. 177 ГПК України завданнями підготовчого провадження є:

1) остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу;

2) з'ясування заперечень проти позовних вимог;

3) визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів;

4) вирішення відводів;

5) визначення порядку розгляду справи;

6) вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті.

На підставі вищевикладеного, з метою надання сторонам можливості скористатися своїми процесуальними правами, надати докази на підтвердження свої вимог чи заперечень, та для забезпечення рівності всіх учасників судового процесу перед законом і судом, повного, всебічного та об'єктивного розгляду справи, а також враховуючи клопотання відповідача про відкладення розгляду справи та неявку в судове засідання представників третіх осіб Одеської митниці ДФС та Головного управління національної поліції в Одеській області суд дійшов висновку про доцільність відкласти підготовче засідання.

За ч.1 ст. 185 ГПК України, у підготовчому засіданні суд постановляє ухвалу (ухвали) про процесуальні дії, що необхідно вчинити до закінчення підготовчого провадження та початку судового розгляду справи по суті.

Відповідно до ч.ч. 1, 3 ст.120 ГПК України суд викликає учасників справи у судове засідання або для участі у вчиненні процесуальної дії, якщо визнає їх явку обов'язковою.

Виклики і повідомлення здійснюються шляхом вручення ухвали в порядку, передбаченому Кодексом для вручення судових рішень.

Враховуючи вищевикладене, керуючись ст.ст. 15, 120,121, 169,183,185,234,235 ГПК України, господарський суд

УХВАЛИВ:

1. Залучити до участі у справі співвідповідача - Товариство з обмеженою відповідальністю "Реілтранс" (02160, м. Київ, прос. Возз'єднання буд. 7А, офіс 310, ідентифікаційний код 39486852)

2. Підготовче засідання призначити на "09" жовтня 2018 р. о 10:30 в приміщенні господарського суду Житомирської області, в залі судових засідань № 208

3. Запропонувати Товариству з обмеженою відповідальністю "Реілтранс" надати суду оригінал для огляду та належно завірену копію для залучення до матеріалів справи договір про надання послуг з організації перевезень вантажів від 05.06.2015 року № 4216/215-2015 укладений з ПАТ "Укрзалізниця".

4. В судове засідання викликати уповноважених представників сторін та третіх осіб.

5. Сторони мають право надавати суду письмові пояснення на підтвердження своїх вимог та заперечень.

6. Звернути уваги сторін на те що, копії доказів (крім речових доказів), що подаються до суду, заздалегідь надсилаються або надаються особою, яка їх подає, іншим учасникам справи. Суд не бере до уваги відповідні докази у разі відсутності підтвердження надсилання (надання) їх копій іншим учасникам справи, крім випадку, якщо такі докази є у відповідного учасника справи або обсяг доказів є надмірним, або вони подані до суду в електронній формі, або є публічно доступними, відповідно до п. 9 ст .80 ГПК України.

7. Повідомити сторін, що при направленні у судове засідання уповноважених представників сторін, останні повинні мати при собі відповідно до ст. 58, 60 Господарського процесуального кодексу України документи, що підтверджують повноваження представників.

8. Звернути увагу сторін на те, що відповідно до ст.135 Господарського процесуального кодексу України суд може постановити ухвалу про стягнення в дохід державного бюджету з відповідної особи штрафу у сумі від одного до десяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, зокрема, за ухилення від вчинення дій, покладених судом на учасника судового процесу.

Крім того, інформацію про дату та час розгляду справи можна отримати на веб-сайті суду за посиланням - http://court.gov.ua/fair/sud5007/

Роз'яснити учаснику справи наслідки неявки в судове засідання на виклик суду, що передбачені статтею 202 Господарського процесуального кодексу України, а саме:

- неявка у судове засідання будь-якого учасника справи за умови, що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею;

- якщо учасник справи або його представник були належним чином повідомлені про судове засідання, суд розглядає справу за відсутності такого учасника справи у разі: неявки в судове засідання учасника справи (його представника) без поважних причин або без повідомлення причин неявки; повторної неявки в судове засідання учасника справи (його представника) незалежно від причин неявки; неявки представника в судове засідання, якщо в судове засідання з'явилася особа, яку він представляє, або інший її представник; неявки в судове засідання учасника справи, якщо з'явився його представник, крім випадків, коли суд визнав явку учасника справи обов'язковою.

9. Учасникам справи , до початку розгляду справи по суті, закінчити здійснення всіх необхідних процесуальних дій, з урахуванням приписів ст.ст. 80, 81, 165-167, 182, 184 ГПК України.

Ухвала набирає законної сили відповідно до ст. 235 ГПК України та не підлягає оскарженню.

Суддя Маріщенко Л.О.

Друк. :

1- в справу

2,3 - сторонам (рек. з пов)

4- ТОВ "Реілтранс" (02160, м. Київ, прос. Возз'єднання буд. 7А, офіс 310) (рек. з повід.)

5 - Одеській митниці Державної фіскальної служби за адресою: 65078, Одеська обл., м. Одеса, вул. Гайдара, буд. 21 а ( рек. з пов)

6- Управління Служби безпеки України в Одеській обласні (65045, м. Одеса, вул. Єврейська, 43, ідентифікаційний код 20001645) (рек. з повід.)

7-Головне управління національної поліції в Одеській області ( 65014, м. Одеса, вул. Єврейська, 12, ідентифікаційний код 40108740) (рек. з пов.)

СудГосподарський суд Житомирської області
Дата ухвалення рішення16.08.2018
Оприлюднено20.08.2018
Номер документу75946469
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —906/169/18

Ухвала від 26.02.2019

Господарське

Касаційний господарський суд Верховного Суду

Білоус В.В.

Постанова від 23.01.2019

Господарське

Північно-західний апеляційний господарський суд

Гудак А.В.

Ухвала від 23.01.2019

Господарське

Північно-західний апеляційний господарський суд

Гудак А.В.

Ухвала від 17.12.2018

Господарське

Північно-західний апеляційний господарський суд

Гудак А.В.

Рішення від 06.11.2018

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Маріщенко Л.О.

Ухвала від 09.10.2018

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Маріщенко Л.О.

Ухвала від 09.10.2018

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Маріщенко Л.О.

Ухвала від 16.08.2018

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Маріщенко Л.О.

Ухвала від 16.08.2018

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Маріщенко Л.О.

Ухвала від 19.07.2018

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Маріщенко Л.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні