Ухвала
від 21.08.2018 по справі 920/1316/14
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

21.08.2018 Справа № 920/1316/14 Господарський суд Сумської області у складі судді Костенко Л.А. розглянувши матеріали заяви кредитора ПАТ "Укрсоцбанк" (м. Київ, вул. Ковпака 29, код ЄДРПОУ 00039019) поданої в межах справи № 920/1316/14 про банкрутство ТОВ "Виробничо-промислове підприємство "Добробут" (код ЄДРПОУ 33814402),

ВСТАНОВИВ :

В провадженні господарського суду знаходиться справа № 920/1316/14 про банкрутство ТОВ "Виробничо-промислове підприємство "Добробут" на стадії ліквідаційної процедури.

До господарського суду надійшла заява (вих. № 13.2-01/85-946 від 13.08.2018р.) від кредитора ПАТ Укрсоцбанк до боржника ТОВ Виробничо-промислове підприємство Добробут ; зацікавлені особи ТОВ Форте (смт. Краснопілля Сумської області код ЄДРПОУ 23292318); незалежний аукціоніст ФОП Закотей Олена Миколаївна (м. Суми, вул. Харківська, б. 42) про визнання торгів такими, що не відбулися, а договорів купівлі-продажу недійсними, в якій просить суд:

1) визнати дії організатора аукціону незалежного аукціоніста ФОП Закотєй Олени Миколаївни та арбітражного керуючого боржника Товариства з обмеженою відповідальністю Виробничо-промислового підприємства "Добробут Солдаткіна І.В. протиправними та такими, що вчинені з порушенням вимог чинного законодавства;

2) визнати недійсними результати другого повторного аукціону від 10.04.2018 року з продажу майна боржника Товариства з обмеженою відповідальністю Виробничо-промислового підприємства Добробут , а саме: нежитлового приміщення адміністративно - побутового корпусу цеху комплектації, літ. В-ІІ, загальною площею 654,8 кв. м., двоповерхова будівля, 29 приміщень, що знаходиться за адресою: м. Суми, вул. Погранична буд.14;

3) визнати недійсними договір купівлі-продажу майна банкрута на відкритих торгах (аукціоні) від 10.04.2018року нежитлового приміщення адміністративно - побутового корпусу цеху комплектації, літ. В-ІІ, загальною площею 654,8 кв. м., двоповерхова будівля, 29 приміщень, що знаходиться за адресою: м. Суми, вул. Погранична, буд.14, укладений між арбітражним керуючим боржника Товариства з обмеженою відповідальністю Виробничо-промислового підприємства Добробут Солдаткіним І.В. та ТОВ Форте (код 23292318) за результатами проведення другого повторного аукціону щодо продажу вищезазначеного нерухомого майна, яке було відчужене за результатами проведення другого повторного аукціону від 10.04.2018 року та зобов'язати кожну із сторін договору купівлі-продажу, а саме: арбітражного керуючого боржника Товариства з обмеженою відповідальністю Виробничо-промислового підприємства Добробут Солдаткіна І.В. (вул. Петропавлівська, 74, офіс 49А, м. Суми, 40000) та Товариство з обмеженою відповідальністю Форте (код 23292318, 42400, Сумська обл., Краснопільський район, смт. Краснопілля, вул. Радянська буд.6) повернути другій стороні у натурі все, що вона одержала на виконання цього Договору купівлі-продажу;

4) скасувати свідоцтво на право власності за Товариством з обмеженою відповідальністю Форте (код 23292318, 42400, Сумська обл. ,Краснопільський район, смт. Краснопілля, вул. Радянська буд. 6) на нежитлове приміщення адміністративно - побутовий корпус цеху комплектації, літ. В-ІІ, загальною площею 654,8 кв. м., двоповерхова будівля, 29 приміщень, що знаходиться за адресою: м. Суми ,вул. Погранична буд.14.

5) застосувати передбачені законодавством наслідки недійсності аукціону та зобов'язати організатора аукціону незалежного аукціоніста ФОП Закотєй Олену Миколаївну (м. Суми, вул. Харківська, буд.42) повернути гарантійні та реєстраційні внески Учасникам аукціону;

6) витрати по сплаті судового збору, сплаченого за подання даної заяви покласти в солідарному порядку на Організатора аукціону - незалежного аукціоніста ФОП Закотєй Олену Миколаївну та арбітражного керуючого боржника Товариства з обмеженою відповідальністю Виробничо-промислового підприємства Добробут Солдаткіна І.В.

Відповідно до ч.6 ст.12 ГПК України господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку, передбаченому цим Кодексом для позовного провадження, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Згідно зі ст. 162 ГПК України у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування.

Позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.

Позовна заява повинна містити: найменування суду першої інстанції, до якого подається заява; повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців); відомі номери засобів зв'язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти; зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються; зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову; відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору - у випадку, якщо законом встановлений обов'язковий досудовий порядок урегулювання спору; відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися; перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв'язку із розглядом справи; підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

У позовній заяві можуть бути вказані й інші відомості, необхідні для правильного вирішення спору.

Відповідно до вимог статті 164 Господарського процесуального кодексу України, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону. Позивач зобов'язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

До заяви про визнання акта чи договору недійсним додається також копія (або оригінал) оспорюваного акта чи договору або засвідчений витяг з нього, а у разі відсутності акта чи договору у позивача - клопотання про його витребування.

Однак, до заяви кредитора не додано копії свідоцтва про право власності за ТОВ ФОРТЕ на нежитлове приміщення адміністративно - побутового корпусу цеху комплектації, літ. В-ІІ, загальною площею 654,8 кв. м., двоповерхова будівля, 29 приміщень, що знаходиться за адресою: м. Суми, вул. Погранична буд.14. В заяві не зазначено також ні номера, ні дати свідоцтва про право власності яке заявник просить суд скасувати.

Разом з тим суд звертає увагу що нормами статті 81 ГПК України визначений порядок витребування доказів учасником справи.

В заяві також відсутнє підтвердження про те що кредитором ПАТ Укрсоцбанк не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Відповідно до ч.3 ст.6 Закону України Про судовий збір за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру. У разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Відповідно до частини першої статті 4 Закону України Про судовий збір , судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Згідно частини другої статті 4 Закону України Про судовий збір , за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру справляється судовий збір у розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб ; за подання позовної заяви немайнового характеру справляється судовий збір у розмірі 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб ( що з урахуванням положень Закону України Про Державний бюджет України на 2018 рік становить 1762 грн.), за подання заяви кредиторів про визнання правочинів (договорів) недійсними та спростування майнових дій боржника в межах провадження у справі про банкрутство справляється судовий збір у розмірі 2 прожиткових мінімумів для працездатних осіб (що з урахуванням положень Закону України Про Державний бюджет України на 2018 рік становить 3524 грн.).

Вимоги кредитора за вказаною заявою складають чотири вимоги немайнового характеру, а до заяви додано докази сплати судового збору за три вимоги (платіжне доручення № 469986 від 11.06.2018р. на суму 3524 грн.; платіжне доручення №475751 від 19.07.2018р. на суму 3524 грн. ) тоді як за одну вимогу немайнового характеру підлягає сплаті судовий збір в сумі 1762,00 грн.

В заяві кредитора міститься також вимога майнового характеру: зобов'язати кожну із сторін договору купівлі-продажу, а саме: арбітражного керуючого боржника Товариства з обмеженою відповідальністю Виробничо-промислового підприємства Добробут Солдаткіна І.В. та Товариство з обмеженою відповідальністю Форте повернути другій стороні у натурі все, що вона одержала на виконання цього Договору купівлі-продажу.

В заяві кредитора зазначено придбання спірного майна банкрута за ціною 25730,45 грн. Отже заявником повинно бути сплачено за вказану вимогу майнового характеру 1762,00 грн. судового збору. А всього повинно бути доплачено 3524,00 грн. судового збору.

Згідно частин першої, десятої статті 174 Господарського процесуального кодексу України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 Господарського процесуального кодексу України, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Відповідно до частин третьої, четвертої статті 174 Господарського процесуального кодексу України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому cтаттею 176 Господарського процесуального кодексу України. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

Враховуючи зазначене, суд вважає за необхідне залишити заяву кредитора ПАТ Укрсоцбанк без руху з наданням кредитору часу для усунення встановлених судом недоліків.

Керуючись статтями 162, 164, 172, 174, 234, 235, 255 Господарського процесуального кодексу України, ст. 40 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом , господарський суд

УХВАЛИВ:

1. Заяву (вих. №13.2-01/85-946 від 13.08.2018р.) кредитора ПАТ Укрсоцбанк подану у справі № 920/1316/14 - залишити без руху.

2. Встановити кредитору ПАТ Укрсоцбанк строк для усунення недоліків заяви до 07.09.2018р. шляхом подання до суду доказів доплати судового збору в сумі 3524,00 грн., засвідчену у встановленому порядку копію свідоцтва про право власності на нежитлове приміщення розташоване за адресою: м. Суми, вул. Погранична буд. 14; та підтвердження того що кредитором ПАТ Укрсоцбанк не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Ухвала набирає законної сили з моменту її прийняття та не підлягає оскарженню окремо від судового рішення.

Суддя Л.А. Костенко

СудГосподарський суд Сумської області
Дата ухвалення рішення21.08.2018
Оприлюднено21.08.2018
Номер документу75972479
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —920/1316/14

Ухвала від 21.12.2022

Господарське

Касаційний господарський суд Верховного Суду

Банасько О.О.

Ухвала від 09.12.2022

Господарське

Касаційний господарський суд Верховного Суду

Банасько О.О.

Постанова від 21.11.2022

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Пантелієнко В.О.

Ухвала від 08.11.2022

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Пантелієнко В.О.

Ухвала від 26.10.2022

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Пантелієнко В.О.

Ухвала від 19.10.2022

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Пантелієнко В.О.

Ухвала від 13.09.2022

Господарське

Господарський суд Сумської області

Соп`яненко Оксана Юріївна

Ухвала від 23.08.2022

Господарське

Господарський суд Сумської області

Соп`яненко Оксана Юріївна

Ухвала від 03.08.2022

Господарське

Господарський суд Сумської області

Соп`яненко Оксана Юріївна

Ухвала від 25.08.2021

Господарське

Господарський суд Сумської області

Соп`яненко Оксана Юріївна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні