Рішення
від 20.08.2018 по справі 386/401/18
ГОЛОВАНІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 386/401/18

Провадження № 2/386/248/18

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 серпня 2018 року смт. Голованівськ

Голованівський районний суд Кіровоградської області

В складі головуючого судді Гарбуз О. С.

з участю: секретаря судового засідання Фенюшиної Ю.Ю.,

розглянувши у відкритому підготовчому засіданні в залі суду цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_2 до Межирічківської сільської ради Голованівського району Кіровоградської області, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору ОСОБА_4 та ОСОБА_5, про встановлення факту прийняття спадщини та визнання права на земельну частку (пай) в порядку спадкування за законом,

встановив:

ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_2 07.05.2018 року звернувся до суду з позовною заявою та 01.08.2018 року - із заявою про зміну підстав і предмету позову до Межирічківської сільської ради Голованівського району Кіровоградської області про встановлення факту прийняття спадщини та визнання права на земельну частку (пай) в порядку спадкування за законом. Позовні вимоги обґрунтовує тим, що ІНФОРМАЦІЯ_3 померла ОСОБА_6, якій на день смерті належало право на земельну частку (пай) площею 3,62 умовних кадастрових гектар, розташована на території Межирічківської сільської ради Голованівського району Кіровоградської області. Спадкоємці першої черги після смерті ОСОБА_6 відсутні, остання заповіт не залишила, а тому спадкоємцем другої черги був покійний чоловік позивача ОСОБА_7, який помер ІНФОРМАЦІЯ_4 та доводився ОСОБА_6 рідним братом. Позивач після смерті чоловіка звернулася до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини та 29.08.2012 року отримала свідоцтво про право на спадщину за законом на будинок з надвірними будівлями, що знаходиться по АДРЕСА_1. Представник позивача вказує, що після смерті сестри ОСОБА_7 фактично вступив та прийняв спадщину на майно, яке залишилось після смерті своєї сестри ОСОБА_6, оскільки 29.12.1998 року отримав предмети домашньої обстановки та вжитку, що належали його сестрі, а також доглядав за будинком, який залишився після смерті сестри, робив поточні ремонти, обробляв присадибну ділянку. Однак із заявою про прийняття спадщини у передбачений законом строк не звернувся, оскільки вважав, що фактично прийняв спадщину. В свою чергу, позивачу при зверненні в березні 2018 року до Золотоніської державної нотаріальної контори Черкаської області із заявою про прийняття спадщини на землю, яка належала ОСОБА_6 в порядку спадкової трансмісії, було відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину за законом, оскільки Державний акт серії НОМЕР_2 про право власності на землю виданий на підставі рішення сесії Межирічківської сільської ради Голованівського району Кіровоградської області №173 від 15 листопада 2001 року, тобто після смерті власника земельної ділянки. У зв'язку з наведеним, посилаючись на ст.ст. 530, 549 Цивільного кодексу Української РСР 1963 року (далі - ЦК Української РСР 1963 року) представник позивача просить встановити факт прийняття спадщини ОСОБА_7, який помер ІНФОРМАЦІЯ_4, після смерті своєї сестри ОСОБА_6, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_3, а саме: права на земельну частку (пай) площею 3,62 умовних кадастрових гектар, розташована на території Межирічківської сільської ради Голованівського району Кіровоградської області; визнати за ОСОБА_2 в порядку спадкування за законом право на земельну частку (пай) площею 3,62 умовних кадастрових гектар, розташовану на території Межирічківської сільської ради Голованівського району Кіровоградської області, яка належала ОСОБА_6, померлої ІНФОРМАЦІЯ_3, спадкоємцем якої був ОСОБА_7.

Ухвалою суду від 11.05.2018 року в даній справі відкрито провадження, визначено розгляд справи за правилами загального позовного провадження та призначено до підготовчого засідання.

08 червня 2018 року за клопотанням представника позивача судом постановлено ухвалу про витребування доказів, якою у відділі Держгеокадастру у Голованівському районі Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області витребувано належним чином завірену копію технічної документації на земельну ділянку за кадастровим номером НОМЕР_3, що розташована на території Межирічківської сільської ради Голованівського району Кіровоградської області та належала ОСОБА_6, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_3, на підставі Державного акта на право приватної власності на землю серії НОМЕР_2, на виконання якої до суду 13.06.2018 року надійшла відповідь про те, що надати витребуваний доказ не можливо, оскільки така технічна документація відсутня, однак надсилає копію технічної документації на земельну ділянку за кадастровим номером НОМЕР_3, що розташована на території Межирічківської сільської ради Голованівського району Кіровоградської області та належить ОСОБА_8.

08 червня 2018 року за клопотанням представника позивача судом залучено до участі у справі третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору ОСОБА_4 та ОСОБА_5.

02 серпня 2018 року представник позивача подав до суду письмову заяву від 01.08.2018 року про зміну предмету та підстав позову, яка прийнята судом.

В підготовче засідання позивач не з'явилась. Про дату, час та місце розгляду справи повідомлена своєчасно та належним чином, відповідно до ст.ст. 128, 130 Цивільного процесуального кодексу України (далі - ЦПК України), заяви про відкладення розгляду справи до суду не подавала.

Представник позивача в підготовче засідання не з'явився. Подав до суду заяву, в якій просить справу розглянути у підготовчому засіданні в його відсутність та відсутність позивача, позовні вимоги підтримує повністю та просить їх задовольнити.

Представник відповідача Межирічківської сільської ради Голованівського району Кіровоградської області в підготовче засідання не з'явився, подав до суду заяву, в якій просить справу розглядати в його відсутність, позовні вимоги визнає в повному обсязі та не заперечує проти їх задоволення.

Треті особи ОСОБА_4 та ОСОБА_5 в підготовче засідання не з'явилися, подали до суду заяви, в яких просять справу розглядати в їх відсутність, не заперечують проти задоволення позовних вимог.

Відповідно до ч. 3, ч. 4 ст. 200 ЦПК України, за результатами підготовчого провадження суд ухвалює рішення у випадку визнання позову відповідачем. Ухвалення в підготовчому засіданні судового рішення у разі відмови від позову, визнання позову, укладення мирової угоди проводиться в порядку, встановленому статтями 206, 207 цього Кодексу.

Згідно ч. 1, ч. 4 ст. 206 ЦПК України позивач може відмовитися від позову, а відповідач - визнати позов на будь-якій стадії провадження у справі, зазначивши про це в заяві по суті справи або в окремій письмовій заяві. У разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

Враховуючи норми ст. 223 ЦПК України неявка у судове засідання учасників справи не перешкоджає розгляду справи по суті, оскільки вони належним чином повідомлено про дату, час і місце засідання.

У зв'язку з неявкою в судове засідання всіх учасників справи, відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Вивчивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що визнання відповідачем позову не суперечить закону, не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, а позов підлягає задоволенню виходячи з наступного.

Статтями 1, 2 ЦПК України передбачено, що завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений розгляд і вирішення цивільних справ з метою захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.

В одній позовній заяві може бути об'єднано декілька вимог, пов'язаних між собою підставою виникнення або поданими доказами, основні та похідні позовні вимоги (ч. 1 ст. 188 ЦПК України).

Відповідно до ч. 1 ст. 15 Цивільного кодексу України (далі - ЦК України), кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання.

Способами захисту цивільних прав та інтересів можуть бути, зокрема: визнання права (частина 2 статті 16 ЦК України).

Відповідно до ч. 2 ст. 293 ЦПК України суд розглядає в порядку окремого провадження справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення.

У судовому порядку можуть бути встановлені також інші факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення (ч. 2 ст. 315 ЦПК України).

Пунктом 23 Постанови Пленуму Верховного Суду України №7 від 30 травня 2008 року Про судову практику у справах про спадкування роз'яснено, що у разі відмови нотаріуса в оформленні права на спадщину особа може звернутися до суду за правилами позовного провадження.

В судовому засіданні встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_3 в с. Краснопілля Голованівського району Кіровоградської області померла ОСОБА_6, що підтверджується копією свідоцтва про смерть серії НОМЕР_4, повторно виданого 27 квітня 2018 року Голованівським районним відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Кіровоградській області (а.с. 16).

03 грудня 2001 року на ім'я ОСОБА_6 Межирічківською сільською радою Голованівського району Кіровоградської області, на підставі рішення сесії цієї ради від 15.11.2001 року №173, було видано Державний акт на право приватної власності на землю серії НОМЕР_2, площею 4,09 га. для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка розташована на території Межирічківської сільської ради Голованівського району Кіровоградської області (а.с. 12).

Як вбачається з повідомлення відділі Держгеокадастру у Голованівському районі Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області від 12.06.2018 року та копії поземельної книги на земельну ділянку за кадастровим номером НОМЕР_3, за ОСОБА_6, згідно відомостей Книги реєстрації сертифікатів на земельну частку (пай) сільськогосподарського виробничого кооперативу "Весна" Межирічківської сільської ради Голованівського району, зареєстровано Сертифікат на право на земельну частку (пай) розміром 3,62 га. в умовних кадастрових гектарах серії НОМЕР_5, а земельна ділянка за кадастровим номером НОМЕР_3 була зареєстрована 07.07.2008 року за іншою особою - ОСОБА_8 (а.с. 60-79).

Рішенням Золотоніського міськрайонного суду Черкаської області від 24 липня 2017 року, яке набрало законно сили 04.08.2017 року, з урахуванням ухвали цього ж суду від 02.10.2017 року, яка набрала законної сили 09.10.2017 року, встановлено факт, що ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_3 в с. Краснопілля Голованівського району Кіровоградської області являється рідною сестрою ОСОБА_7, ІНФОРМАЦІЯ_5, який помер ІНФОРМАЦІЯ_4 в с. Нова Дмитрівка Золотоніського району Черкаської області (а.с. 9-10).

Після смерті ОСОБА_6, ОСОБА_7, який помер ІНФОРМАЦІЯ_4, за життя 29.12.1998 року отримав предмети домашньої обстановки та вжитку після смерті своєї сестри ОСОБА_6, доглядав за могилою покійної до дня своєї смерті та будинком, який залишився після її смерті, робив поточний ремонт, обробляв присадибну ділянку, що підтверджується довідкою №59/02-19, виданою 16.02.2018 року Межирічківською сільською радою Голованівського району Кіровоградської області (а.с. 11).

ІНФОРМАЦІЯ_4 в с. Нова Дмитрівка Золотоніського району Черкаської області помер ОСОБА_7, що підтверджується копією свідоцтва про смерть серії НОМЕР_6, виданого 04 листопада 2011 року Новодмитрівською сільською радою Золотоніського району Черкаської області (а.с. 15).

Згідно копії свідоцтва про одруження серії НОМЕР_7, виданого 05 жовтня 1963 року Межирічківським сільським ЗАГС Ульяновського району, позивач 01.07.1963 року зареєструвала шлюб з ОСОБА_7 (а.с. 14).

Згідно копії свідоцтва про право на спадщину за законом від 29 серпня 2012 року, позивач прийняла спадщину після смерті чоловіка ОСОБА_7 у вигляді будинку з надвірними будівлями, що знаходиться по АДРЕСА_1 (а.с. 8).

28 березня 2018 року після смерті свого чоловіка ОСОБА_7 позивач звернулась до державного нотаріуса Золотоніської районної державної нотаріальної контори Гавриленко Н.П. щодо оформлення спадщини на право на землю, яку її чоловік фактично прийняв після смерті своєї сестри ОСОБА_6, на що отримала відмову про те, що ОСОБА_7 фактично прийняв спадщину після смерті ОСОБА_6, однак юридично не оформив своїх спадкових прав та помер (а.с. 13).

Відповідно до копії спадкової справи №711/2011, заведеної після смерті ОСОБА_7, який помер ІНФОРМАЦІЯ_4, державним нотаріусом Золотоніської районної державної нотаріальної контори Гавриленко Н.П. за заявою позивача 29.08.2012 року видано Свідоцтво про право на спадщину за законом, окрім того від ОСОБА_4 та ОСОБА_5 подано заяви про відмову від прийняття спадщини після смерті ОСОБА_7 (а.с. 38-42).

Як вбачається з Інформаційної довідки зі Спадкового реєстру (спадкові справи та видані на їх підставі свідоцтва про право на спадщину) №51936049 від 16.05.2018 року та Інформаційної довідки зі Спадкового реєстру (заповіти/спадкові договори) №51936075 від 16.05.2018 року, наданих державним нотаріусом Голованівської районної державної нотаріальної контори Бурдейною Г.І., після смерті ОСОБА_6 спадкова справа на заводилась, заповіти від її імені не посвідчувались (а.с. 32-35).

Згідно зі ст. 89 ЦПК України, суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об'єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.

Відповідно до пунктів 4, 5 Прикінцевих та перехідних положень ЦК України, цей Кодекс застосовується до цивільних відносин, що виникли після набрання ним чинності. Щодо цивільних відносин, які виникли до набрання чинності ЦК України, положення цього Кодексу застосовуються до тих прав і обов'язків, що виникли або продовжують існувати після набрання ним чинності. Правила книги шостої ЦК України застосовуються також до спадщини, яка відкрилася, але не була прийнята ніким із спадкоємців до набрання чинності цим Кодексом.

Згідно з ст. 529 ЦК Української РСР 1963 року, при спадкоємстві за законом спадкоємцями першої черги є, в рівних частках, діти (у тому числі усиновлені), дружина і батьки (усиновителі) померлого.

При відсутності спадкоємців першої черги або при неприйнятті ними спадщини, а також в разі, коли всі спадкоємці першої черги не закликаються до спадкування, успадковують у рівних частках: брати і сестри померлого, а також дід та бабка померлого як з боку батька, так і з боку матері (друга черга) (ст. 530 ЦК Української РСР 1963 року).

Визнається, що спадкоємець прийняв спадщину якщо він фактично вступив в управління або володіння спадковим майном; якщо він подав державній нотаріальній конторі за місцем відкриття спадщини заяву про прийняття спадщини. Зазначені дії повинні бути вчинені протягом шести місяців з дня відкриття спадщини (ст. 549 ЦК Української РСР 1963 року).

Враховуючи те, що ОСОБА_7 вступив у володіння та управління предметами домашньої обстановки та вжитку, житловим будинком та прибудинковою присадибною ділянкою, що належали померлій ОСОБА_6, суд приходить до висновку, що він за життя фактично прийняв спадщину після смерті сестри ОСОБА_6 в силу ст. 549 ЦК УРСР 1963 року.

В той час, в момент смерті ОСОБА_7 діяли норми ЦК України.

Так, частиною другою статті 1223 ЦК України, визначено, що у разі відсутності заповіту, визнання його недійсним, неприйняття спадщини або відмови від її прийняття спадкоємцями за заповітом, а також у разі неохоплення заповітом усієї спадщини право на спадкування за законом одержують особи, визначені у статтях 1261-1265 ЦК України.

Право власності на земельну ділянку переходить до спадкоємців на загальних підставах, із збереженням її цільового призначення (ч. 1 ст. 1225 ЦК України).

Відповідно до ст. 1261 ЦК України у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.

Нормами статті 1268 ЦК України встановлено, що спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її.

Згідно з ч. 1 ст. 1269 ЦК України, спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати нотаріусу або в сільських населених пунктах - уповноваженій на це посадовій особі відповідного органу місцевого самоврядування заяву про прийняття спадщини.

Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що позивач як спадкоємець першої черги після смерті чоловіка ОСОБА_7 прийняла спадщину шляхом подачі до нотаріуса заяви про прийняття спадщини та отримання свідоцтва про право на спадщину за законом у відповідності до норм ст. 1269 ЦК України, однак після його смерті не має можливості оформити спадщину у вигляді права на земельну частку (пай) в зв'язку з тим, що чоловік, фактично прийнявши спадщину після смерті своєї сестри, юридично не оформив своїх спадкових прав та помер.

Суд вважає, що неможливість позивача отримати свідоцтво про право на спадщину є порушенням її права власності, оскільки унеможливлює оформити прийняту чоловіком спадщину та визнання такого права з боку держави перед іншими суб'єктами цивільних та інших правовідносин.

За таких обставин, суд приходить до висновку, що є усі достатні підстави для встановлення факту прийняття спадщини ОСОБА_7 після смерті своєї сестри ОСОБА_6 та визнання за позивачем права в порядку спадкування за законом на земельну частку (пай) розміром 3,62 умовних кадастрових гектарів, яка розташована на території Межирічківської сільської ради Голованівського району Кіровоградської області і належало на підставі Сертифікату на право на земельну частку (пай) серії НОМЕР_5 ОСОБА_6, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_3 в с. Краснопілля Голованівського району Кіровоградської області.

Відповідно до ч. 1, ч. 2 ст. 141 ЦПК України судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог. Інші судові витрати, пов'язані з розглядом справи, покладаються: у разі задоволення позову - на відповідача; у разі відмови в позові - на позивача; у разі часткового задоволення позову - на обидві сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.

Як вбачається з наданих квитанцій від 27.04.2018 року позивач за подання даного позову до суду сплатила судовий збір в розмірі 1746 грн. 69 коп., виходячи з розміру, встановленого п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" за вимоги майнового та немайнового характеру, що підлягає відшкодуванню.

Згідно ч. 1 ст. 142 ЦПК України у разі укладення мирової угоди до прийняття рішення у справі судом першої інстанції, відмови позивача від позову, визнання позову відповідачем до початку розгляду справи по суті суд у відповідній ухвалі чи рішенні у порядку, встановленому законом, вирішує питання про повернення позивачу з державного бюджету 50 відсотків судового збору, сплаченого при подачі позову.

У зв'язку з визнанням відповідачем позову, сплачений судовий збір в сумі 873 грн. 35 коп. підлягає поверненню позивачу з державного бюджету, разом з тим, оскільки позивачем не заявлено вимог щодо стягнення судових витрат з відповідача, іншу частину судового збору в такому ж розмірі слід покласти на позивача.

Підстави для допущення до негайного виконання судового рішення та для скасування заходів забезпечення позову відсутні.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 4, 5, 12, 13, 76-89, 141,142, 200, 206, 258, 259, 263-265 ЦПК України, суд -

ухвалив:

Позовну заяву ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_2 до Межирічківської сільської ради Голованівського району Кіровоградської області, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору ОСОБА_4 та ОСОБА_5, про встановлення факту прийняття спадщини та визнання права на земельну частку (пай) в порядку спадкування за законом - задовольнити повністю.

Встановити факт прийняття ОСОБА_7 після смерті своєї сестри ОСОБА_6, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_3 в с. Краснопілля Голованівського району Кіровоградської області, спадщини у вигляді права на земельну частку (пай) розміром 3,62 умовних кадастрових гектарів, розташованої на території Межирічківської сільської ради Голованівського району Кіровоградської області, яка належала останній на підставі Сертифікату на право на земельну частку (пай) серії НОМЕР_5.

Визнати за ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, в порядку спадкування за законом право на земельну частку (пай) розміром 3,62 умовних кадастрових гектарів, розташованої на території Межирічківської сільської ради Голованівського району Кіровоградської області, що залишилось після смерті ОСОБА_6, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_3 в с. Краснопілля Голованівського району Кіровоградської області, та належало їй на підставі Сертифікату на право на земельну частку (пай) серії НОМЕР_5, яку прийняв у спадщину ОСОБА_7, який помер ІНФОРМАЦІЯ_4 в с. Нова Дмитрівка Золотоніського району Черкаської області.

Повернути ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, РНОКПП НОМЕР_1, 50 відсотків судового збору, сплаченого при подачі позову в сумі 873 (вісімсот сімдесят три) грн. 35 коп. з рахунку 31218206011111, отримувач коштів УК у Голованівському районі, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), МФО 899998, код за ЄДРПОУ 37791599, код класифікації доходів 22030101.

Судовий збір в розмірі 873 (вісімсот сімдесят три) грн. 35 коп. покласти на позивача.

Місце проживання позивача ОСОБА_2: АДРЕСА_1; РНОКПП НОМЕР_1 .

Місцезнаходження відповідача Межирічківської сільської ради Голованівського району Кіровоградської області: с. Межирічка Голованівського району Кіровоградської області, вул. Лесі Українки, б. №22; поштовий індекс 26510; ідентифікаційний код юридичної особи в ЄДРПОУ 04366548 .

Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку шляхом подачі протягом тридцяти днів з дня його проголошення безпосередньо до Апеляційного суду Кіровоградської області апеляційної скарги. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження , якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Голованівський районний суд Кіровоградської області.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя Гарбуз О. С.

СудГолованівський районний суд Кіровоградської області
Дата ухвалення рішення20.08.2018
Оприлюднено22.08.2018
Номер документу75981448
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —386/401/18

Рішення від 20.08.2018

Цивільне

Голованівський районний суд Кіровоградської області

Гарбуз О. С.

Ухвала від 02.08.2018

Цивільне

Голованівський районний суд Кіровоградської області

Гарбуз О. С.

Ухвала від 08.06.2018

Цивільне

Голованівський районний суд Кіровоградської області

Гарбуз О. С.

Ухвала від 08.06.2018

Цивільне

Голованівський районний суд Кіровоградської області

Гарбуз О. С.

Ухвала від 11.05.2018

Цивільне

Голованівський районний суд Кіровоградської області

Гарбуз О. С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні