ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, місто Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про прийняття зустрічної позовної заяви
та відкладення підготовчого засідання
м. Київ
20.08.2018Справа №910/9908/18
Господарський суд міста Києва у складі судді ДЖАРТИ В.В. , за участі секретаря судового засідання Топіхи І.О., розглянувши у судовому засіданні матеріали справи
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Максмед Інтернешнл"
про стягнення 466945,78 грн
За участю:
представника позивача Рагуліна О.В. за довіреністю
представника відповідача Новікова В.О. за довіреністю
у засіданні були присутні вільні слухачі ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6
ВСТАНОВИВ:
Публічне акціонерне товариство "Українська залізниця" в особі Філії "Центр управління промисловістю" Публічного акціонерного товариства "Українська залізниця" (далі - позивач, Укрзалізниця) звернулось до Господарського суду міста Києва із позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Максмед Інтернешнл" (далі - відповідач, Товариство) про стягнення штрафних санкцій в розмірі 466945,78 грн, з яких 389764,66 грн - пеня, 77181,12 грн - штраф.
Позовні вимоги обґрунтовані неналежним виконанням відповідачем зобов'язань за договором №ЦУП-04/0153/17 від 12.07.2017 в частині поставки товару.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 27.07.2018 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі №910/9908/18, постановлено здійснювати розгляд справи за правилами загального позовного провадження, підготовче засідання призначено на 20.08.2018.
17.08.2018 через відділ автоматизованого документообігу, моніторингу виконання документів (канцелярію) суду (далі - канцелярія суду) представником відповідача подано відзив на позовну заяву.
20.08.2018 через канцелярію суду представником Товариства подано зустрічну позовну заяву про визнання недійсним договору поставки та повернення тендерного забезпечення.
Зустрічні позовні вимоги вмотивовано тим, що істотні умови договору в частині строку виконання зобов'язань суперечать вимогам Закону України Про публічні закупівлі .
У підготовче засідання 20.08.2018 прибули представники сторін та надали пояснення.
Заслухавши представників сторін, дослідивши матеріали справи та поданої зустрічної позовної заяви, суд зазначає наступне.
Відповідно до статті 180 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) відповідач має право пред'явити зустрічний позов у строк для подання відзиву. Зустрічний позов приймається до спільного розгляду з первісним позовом, якщо обидва позови взаємопов'язані і спільний їх розгляд є доцільним, зокрема, коли вони виникають з одних правовідносин або коли задоволення зустрічного позову може виключити повністю або частково задоволення первісного позову. Вимоги за зустрічним позовом ухвалою суду об'єднуються в одне провадження з первісним позовом. Зустрічна позовна заява, яка подається з додержанням загальних правил пред'явлення позову, повинна відповідати вимогам статей 162, 164, 172, 173 цього Кодексу. До зустрічної позовної заяви, поданої з порушенням вимог, встановлених частиною четвертою цієї статті, застосовуються положення статті 174 цього Кодексу. Зустрічна позовна заява, подана з порушенням вимог частин першої та другої цієї статті, ухвалою суду повертається заявнику. Копія зустрічної позовної заяви долучається до матеріалів справи. У випадку подання зустрічного позову у справі, яка розглядається за правилами спрощеного позовного провадження, суд постановляє ухвалу про перехід до розгляду справи за правилами загального позовного провадження.
Суд дійшов висновку, що подана до суду зустрічна позовна заява є взаємопов'язаною з первісним позовом, відповідає вимогам, встановленим статтями 162, 164, 172-173, 180 ГПК України. Підстави для повернення зустрічної позовної заяви відсутні.
Беручи до уваги вищенаведене, суд дійшов висновку про прийняття до спільного розгляду з первісним позовом у справі №910/9908/18 зустрічного позову Товариства з обмеженою відповідальністю "Максмед Інтернешнл" до Публічного акціонерного товариства "Українська залізниця" в особі Філії "Центр управління промисловістю" Публічного акціонерного товариства "Українська залізниця" про визнання недійсним договору поставки та повернення тендерного забезпечення.
Отже, враховуючи прийняття до спільного розгляду з первісним позовом зустрічну позовну заяву, з метою належної підготовки справи для розгляду по суті, дотримання процесуальних прав сторін, рівності сторін перед законом і судом, змагальності, дотримання принципів диспозитивності та пропорційності, закріплених положеннями статтей 7, 8, 13, 14, 15 ГПК України та виконання завдань підготовчого провадження, суд на підставі статті 216 ГПК України дійшов висновку про необхідність відкладення підготовчого засідання у справі.
Керуючись статтями 176, 180, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд -
УХВАЛИВ:
1. Прийняти до спільного розгляду з первісним позовом зустрічну позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Максмед Інтернешнл" до Публічного акціонерного товариства "Українська залізниця" в особі Філії "Центр управління промисловістю" Публічного акціонерного товариства "Українська залізниця" про визнання недійсним договору поставки та повернення тендерного забезпечення.
2. Зустрічні позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю "Максмед Інтернешнл" до Публічного акціонерного товариства "Українська залізниця" в особі Філії "Центр управління промисловістю" Публічного акціонерного товариства "Українська залізниця" про визнання недійсним договору поставки та повернення тендерного забезпечення об'єднати в одне провадження з первісним позовом Публічного акціонерного товариства "Українська залізниця" в особі Філії "Центр управління промисловістю" Публічного акціонерного товариства "Українська залізниця" до Товариства з обмеженою відповідальністю "Максмед Інтернешнл" про стягнення 466945,78 грн по справі №910/9908/18.
3. Відкласти підготовче засідання в справі на 03.09.18 о 15:15 год. Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду міста Києва за адресою: місто Київ, вулиця Богдана Хмельницького, 44- Б, зал №5 .
4. Повідомити учасників справи про підготовче засідання.
5. Запропонувати учасникам справи направити в судове засідання своїх представників, повноваження яких оформити відповідно вимогами статті 60 ГПК України.
6. Попередити учасників судового процесу про наслідки неявки в судове засідання згідно положень статті 202 ГПК України.
7. Запропонувати позивачу за первісним позовом (відповідачу за зустрічним позовом):
- у строк до 31.08.2018 подати до суду відзив на зустрічний позов в порядку, передбаченому статтею 165 ГПК України, з нормативно обґрунтованими поясненнями по суті заявлених вимог та доданням оригіналів для огляду та належним чином завірених копій підтверджуючих документів, на які міститься посилання у відзиві. Звернути увагу відповідача, що відзив повинен містити мотиви повного або часткового відхилення вимог позивача з посиланням на законодавство; а також надати докази направлення відзиву з доданими до нього документами на адресу позивача.
- надати суду у підготовчому судовому засіданні оригінали всіх документів по суті спору, доданих до позовної заяви (для огляду);
- у строк не пізніше п'яти днів з дня отримання відзиву на первісний позов подати до суду відповідь на відзив на первісний позов, складену з урахуванням вимог статті 166 ГПК України.
8. Запропонувати відповідачу за первісним позовом (позивачу за зустрічним позовом):
- у строк не пізніше п'яти днів з дня отримання відзиву на зустрічний позов подати до суду відповідь на відзив на первісний позов, складену з урахуванням вимог статті 166 Господарського процесуального кодексу України 10. Попередити відповідача за первісним позовом (позивача за зустрічним позовом) про те, що в разі ненадання господарському суду без поважних причин документів або нез'явлення його представника у судове засідання, позов відповідно до пункту 4 частини 1 статті 226 ГПК України може бути залишений без розгляду.
11. Попередити позивача за первісним позовом (відповідача за зустрічним позовом) , що в разі ненадання відзиву на зустрічний позов у встановлений судом строк без поважних причин, справа, згідно частини 9 статті 165 ГПК України, буде розглянута за наявними в ній матеріалами.
12. Повідомити сторін, що додаткові письмові докази, клопотання, заяви, пояснення, необхідно подати у строк до 31.08.2018.
13. Звернути увагу сторін на положення статті 81 ГПК України щодо витребування доказів.
14. Повідомити учасників справи, що згідно з частиною 8 статті 80 ГПК України докази, не подані у встановлений законом або судом строк, до розгляду судом не приймаються, крім випадку, коли особа, яка їх подає, обґрунтувала неможливість їх подання у вказаний строк з причин, що не залежали від неї.
15. Попередити учасників судового процесу, що при ухиленні від виконання вимог суду до них можуть бути застосовані заходи процесуального примусу у вигляді штрафу, передбаченого статтею 135 ГПК України.
16. Нагадати, що сторони відповідно статті 192 ГПК України, можуть укласти мирову угоду на будь-якій стадії судового процесу.
17. Звернути увагу учасників процесу на те, що документи подаються через відділ діловодства та документообігу суду за умови їх оформлення належним чином (кожна сторінка має бути належним чином засвідчена, документи прошиті та подане клопотання про приєднання зазначених документів до матеріалів справи).
18. Звернути увагу сторін , що інформацію по справі, що розглядається, можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі Судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://ki.arbitr.gov.ua
19. Повідомити учасників справи про відсутність у суду технічної можливості забезпечення учасникам справи права брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду до затвердження Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.
20. Ухвала набирає законної сили з моменту підписання та оскарженню не підлягає.
СУДДЯ В.В. ДЖАРТИ
Учасники справи можуть отримати інформацію по справі на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за адресою: http://court.gov.ua/fair/sud5011/.
Звернути увагу сторін на те, що відповідно до ст. 135 Господарського процесуального кодексу України суд може постановити ухвалу про стягнення в дохід державного бюджету з відповідної особи штрафу у сумі від одного до десяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, зокрема, за ухилення від вчинення дій, покладених судом на учасника судового процесу.
Учасники процесу мають можливість отримувати процесуальні документи в електронному вигляді паралельно з документами у паперовому вигляді.
Для отримання процесуальних документів в електронному вигляді потрібно:
1. Зареєструватися в системі обміну електронними документами між судом та учасниками судового процесу (завести поштову скриньку електронного суду), розміщеній на офіційному веб-порталі судової влади України за адресою: mail.gov.ua.
2. Подати до суду заявку про отримання процесуальних документів в електронному вигляді, яку необхідно роздрукувати на офіційному веб-порталі судової влади України у вищевказаному розділі. Процесуальні документи у відповідній справі, що видані після дати подання вказаної Заявки до суду, будуть надходити в електронному вигляді на зареєстровану електронну адресу учасника судового процесу в домені mail.gov.ua, зазначену в Заявці.
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 20.08.2018 |
Оприлюднено | 22.08.2018 |
Номер документу | 75997889 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Джарти В.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні