АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
У Х В А Л А
про відкриття апеляційного провадження
27 серпня 2018 року
м. Харків
справа № 643/6330/16-ц
провадження № 22ц/790/5035/18
Апеляційний суд Харківської області в складі судді судової палати у цивільних справах Котелевець А.В.,
учасники справи:
позивач - ОСОБА_2,
відповідач - ОСОБА_3,
відповідач - ОСОБА_4,
розглянувши в порядку підготовки до апеляційного розгляду апеляційну скаргу ОСОБА_5 на ухвалу Московського районного суду м. Харкова від 07 жовтня 2016 року в складі судді Ференчук О.В.,
у с т а н о в и в :
Рішенням Московського районного суду м. Харкова від 10 червня 2016 року задоволено позов ОСОБА_2 до ОСОБА_3, ОСОБА_4 про стягнення коштів.
Ухвалою Московського районного суду м. Харкова від 07 жовтня 2016 року встановлено спосіб і порядок виконання рішення шляхом передання у власність, визнання та реєстрації права власності за ОСОБА_2
На зазначену ухвалу суду першої інстанції 02 серпня 2018 року ОСОБА_5 подав апеляційну скаргу, яка, крім іншого, містить клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження ухвали суду першої інстанції.
Частиною 2 статті 294 ЦПК України (в редакції, яка була чинною на час постановлення ухвали) було встановлено, що апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня її проголошення. У разі, якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Законом України від 03 жовтня 2017 року № 2147-VІІІ Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів внесено зміни до Цивільного процесуального кодексу України, який набув чинності 15 грудня 2017 грудня. Згідно з пунктом 13 статті 1 Перехідних положень ЦПК України, який набув чинності 15 грудня 2017 року, судові рішення, ухвалені судами першої інстанції до набрання чинності цією редакцією Кодексу, набирають законної сили та можуть бути оскаржені в апеляційному порядку протягом строків, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Нормами статті 358 ЦПК України передбачено, що незалежно від поважності причин пропуску строку на апеляційне оскарження суд апеляційної інстанції відмовляє у відкритті апеляційного провадження у разі, якщо апеляційна скарга подана після спливу одного року з дня складення повного тексту судового рішення, крім випадків подання апеляційної скарги особою, не повідомленою про розгляд справи або не залученою до участі в ній, якщо суд ухвалив рішення про її права, свободи, інтереси та (або) обов'язки.
Матеріали справи свідчать, що ОСОБА_5 не приймав участі у розгляді даної справи. Однак вважає, що ухвалою суду першої інстанції від 07 жовтня 2016 року порушені його права.
Частиною 1 статті 4 ЦПК України закріплено право кожної особи в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Згідно із пунктом 8 частин 3 статті 129 Конституції України однією з основних засад судочинства в Україні є забезпечення апеляційного та касаційного оскарження рішення суду, крім випадків, встановлених законом.
Конституційний Суд України у Рішенні від 11 грудня 2007 року № 11-рп/2007 зазначив, що реалізацією права особи на судовий захист є можливість оскарження судових рішень у судах апеляційної та касаційної інстанції. Перегляд судових рішень в апеляційному та касаційному порядку гарантує відновлення порушених прав і охоронюваних законом інтересів людини і громадянина (абзац третій підпункту 3.1 пункту 3 мотивувальної частини).
У зв'язку з викладеним, клопотання ОСОБА_5 підлягає задоволенню, а строк на апеляційне оскарження ухвали суду першої інстанції поновленню.
Визначені у статтях 357, 358 ЦПК України підстави для залишення апеляційної скарги без руху, повернення апеляційної скарги або для відмови у відкритті апеляційного провадження відсутні, апеляційне провадження за апеляційною скаргою підлягає відкриттю.
Відповідно до статті 360 ЦПК України учасникам процесу роз'яснюється право подати до суду апеляційної інстанції відзив на вищевказану апеляційну скаргу в письмовій формі протягом строку, встановленого судом апеляційної інстанції в ухвалі про відкриття апеляційного провадження. Відзив на апеляційну скаргу має містити: найменування суду апеляційної інстанції; ім'я (найменування), поштову адресу особи, яка подає відзив на апеляційну скаргу, а також номер засобу зв'язку, адресу електронної пошти, за наявності; обґрунтування заперечень щодо змісту і вимог апеляційної скарги; у разі необхідності - клопотання особи, яка подає відзив на апеляційну скаргу; перелік матеріалів, що додаються, який необхідно самостійно надіслати іншим учасникам справи та надати докази до Апеляційного суду Харківської області про надсилання (надання) копій відзиву та доданих до нього документів іншим учасникам справи. Відсутність відзиву на апеляційну скаргу не перешкоджає перегляду рішення суду першої інстанції і має своїми наслідками апеляційний розгляд справи на підставі наявних матеріалів.
Інших заяв або клопотань до апеляційної скарги подано не було.
Керуючись ст. ст. 260, 261, 354, 357-361 ЦПК України, суд
у х в а л и в :
Поновити ОСОБА_5 строк на апеляційне оскарження ухвали Московського районного суду м. Харкова від 07 жовтня 2016 року.
Відкрити апеляційне провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_5 на ухвалу Московського районного суду м. Харкова від 07 жовтня 2016 року.
Роз'яснити учасникам справи, що відповідно до статі 360 ЦПК України вони мають право подати до Апеляційного суду Харківської області в письмовій формі відзив на апеляційну скаргу ОСОБА_5 на ухвалу Московського районного суду м. Харкова від 07 жовтня 2016 року впродовж 15 днів з дня отримання копії ухвали про відкриття провадження у справі.
Направити учасникам справи копію ухвали про відкриття провадження, копію апеляційної скарги та доданих до неї матеріалів.
Ухвала набирає законної сили негайно, з моменту її підписання суддею та касаційному оскарженню не підлягає.
Суддя Апеляційного суду
Харківської області А.В. Котелевець
Суд | Апеляційний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 27.08.2018 |
Оприлюднено | 30.08.2018 |
Номер документу | 76123656 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Апеляційний суд Харківської області
Котелевець А. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні