ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 серпня 2018 року
м. Київ
Справа № 925/472/15
Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного господарського суду:
Берднік І.С. - головуючого, Міщенка І.С., Сухового В.Г.,
за участю секретаря судового засідання - Корнієнко О.В.,
за участю представників:
Свидівоцької сільської ради - не з'явився,
Обслуговуючого кооперативу "Дніпровський баркас" - Константина В.М.,
Тищенка Ю.П.,
Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області - не з'явився,
Черкаського регіонального управління водних ресурсів - не з'явився,
Генеральної прокуратури України - Доценко Т.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні касаційну скаргу Заступника прокурора міста Києва
на постанову Київського апеляційного господарського суду від 03.04.2018 (у складі колегії суддів: Сулім В.В. (головуючий), Гаврилюк О.М., Яковлєв М.Л.)
та рішення Господарського суду Черкаської області від 12.12.2017 (суддя Дорошенко М.В.)
у справі за позовом Заступника прокурора Черкаської області
до Свидівоцької сільської ради, Обслуговуючого кооперативу "Дніпровський баркас",
за участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні позивача: Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області, Черкаського регіонального управління водних ресурсів,
про визнання незаконним та скасування рішення, визнання недійсним договору купівлі-продажу земельної ділянки,
ВСТАНОВИВ:
Заступник прокурора Черкаської області (далі - прокурор) звернувся до Господарського суду Черкаської області із позовною заявою до Свидівоцької сільської ради та до Обслуговуючого кооперативу "Дніпровський баркас" (далі - ОК "Дніпровський баркас") про:
- визнання незаконним та скасування рішення Свидівоцької сільської ради від 29.11.2013 №33-16 "Про надання дозволу обслуговуючому кооперативу "Дніпровський Баркас" на викуп земельної ділянки під влаштування зони відпочинку та дачного будівництва";
- визнання недійсним укладеного між Свидівоцькою сільською радою та ОК "Дніпровський баркас" договору купівлі-продажу земельної ділянки від 13.02.2014, посвідченого приватним нотаріусом Черкаського районного нотаріального округу Веліковим А.І. і зареєстрованим в реєстрі за №625.
Позов обґрунтовано тим, що: спірне рішення Свидівоцької сільської ради та договір суперечать вимогам закону, оскільки є підставою для відчуження земельної ділянки, яка належить до земель водного фонду; відповідачами порушено порядок встановлення та зміни цільового призначення землі; відчуження земельної ділянки було здійснено без проведення земельних торгів.
Справа розглядалась судами неодноразово.
Останнім рішенням Господарського суду Черкаської області від 12.12.2017 відмовлено у задоволенні позову повністю.
Постановою Київського апеляційного господарського суду від 03.04.2018 рішення Господарського суду Черкаської області від 12.12.2017 залишено без змін.
Не погоджуючись з висновками судів попередніх інстанцій, 02.05.2018 Заступник прокурора міста Києва звернувся з касаційною скаргою, в якій, посилаючись на порушення судами норм матеріального та процесуального права, просить постанову Київського апеляційного господарського суду від 03.04.2018 та рішення Господарського суду Черкаської області від 12.12.2017 скасувати, та прийняти нове рішення, яким позов задовольнити.
В обґрунтування вимог касаційної скарги посилається на те, що суди попередніх інстанцій безпідставно не врахували, що: спірна земельна ділянка належить до земель водного фонду, а тому її відчуження суперечить вимогам закону; відчуження спірної земельної ділянки було здійснено без проведення земельних торгів.
ОК "Дніпровський баркас" подав відзив на касаційну скаргу, у якому просить рішення та постанову судів попередніх інстанцій залишити без змін, а касаційну скаргу - без задоволення.
Учасники справи були належним чином повідомлені про день, час і місце розгляду касаційної скарги, однак лише ОК "Дніпровський баркас" та Генеральна прокуратура України скористались передбаченим законом правом на участь у розгляді справи судом касаційною інстанцією. Оскільки явка учасників справи не визнавалась судом обов'язковою, а участь в засіданні суду є правом, а не обов'язком, Верховний Суд в складі колегії суддів дійшов висновку про можливість розгляду касаційної скарги по суті за відсутності представників інших учасників справи.
Заслухавши доповідь судді-доповідача, пояснення представників ОК "Дніпровський баркас" та Генеральної прокуратури України, дослідивши наведені у касаційній скарзі доводи, подані заперечення, перевіривши матеріали справи, Верховний Суд вважає, що касаційна скарга не підлягає задоволенню з таких підстав.
Судами попередніх інстанцій встановлено, що рішенням Свидівоцької сільської ради від 03.08.2007 №12-13 ТОВ "Дніпровський баркас" надано дозвіл на виготовлення проекту відводу по відведенню земельної ділянки площею 4,5 га під розміщення культурно-оздоровчого комплексу та човнового причалу в адміністративних межах Свидівоцької сільської ради в межах с. Свидівок по вул. Дахнівській в довгострокове користування терміном на 49 років на умовах оренди з подальшим викупом.
Розроблений в 2007 році на підставі вказаного рішення Свидівоцької сільської ради від 03.08.2007 №12-13 Державним підприємством "Черкаський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою" проект землеустрою суд містить такі дані:
- за формою 6-зем земельна ділянка площею 4,5 га обліковувалась як відкриті заболочені землі (болото);
- відповідно до плану встановлення меж земельна ділянка поділена на дві частини 2,0 га та 2,5 га відповідно;
- Черкаська районна санітарно-епідеміологічна станція у своєму висновку від 02.08.2007 № 312/17 зазначила, що запроектована земельна ділянка відноситься до земель загального користування (болото);
- відділ містобудування, архітектури та житлово-комунального комплексу Черкаської районної державної адміністрації у своєму висновку від 09.08.2007 № 184 зазначив, що запроектована земельна ділянка відноситься до земель загального користування (болото);
- Черкаський районний відділ земельних ресурсів у своєму висновку від 22.08.2007 №1417/01.04 зазначив, що запроектована земельна ділянка складається з 2,0 га - землі Черкаського регіонального управління водних ресурсів (інші захисні насадження) та 2,5 га - землі загального користування (болото), умовою використання земельної ділянки є дотримання ст. 61 Земельного кодексу України (далі - ЗК України);
- Державне управління охорони навколишнього природного середовища в Черкаській області у своєму висновку від 03.09.2007 № 810 зазначило, що запроектована земельна ділянка складається з 2,0 га захисних насаджень та 2,5 га болота. У висновку визначено цільове призначення земельної ділянки як землі водного фонду та вказано, що ділянка знаходиться в межах водоохоронної зони Кременчуцького водосховища та включає в себе верхній укіс Будище-Свидівоцької захисної дамби і мілководні частини Кременчуцького водосховища;
- Черкаське регіональне управління водних ресурсів у своєму висновку від 30.08.2007 № 582 зазначило, що запроектована земельна ділянка складається з 2,0 га земель водного фонду, 2,5 га земель загального користування (болото), які розташовані в прибережній захисній смузі Кременчуцького водосховища.
Відповідно до висновку державної експертизи від 05.09.2007 №38, затвердженої начальником Головного управління земельних ресурсів у Черкаській області від 05.09.2007, проекту надано позитиву оцінку.
На підставі вказаного проекту землеустрою рішенням Свидівоцької сільської ради від 07.09.2007 № 13-11 "Про надання ТОВ "Дніпровський Баркас" земельної ділянки під розміщення культурно-оздоровчого комплексу та човнового причалу" вирішено надати ТОВ "Дніпровський Баркас" земельну ділянку загальною площею 4,5 га під розміщення культурно-оздоровчого комплексу та човнового причалу за рахунок земель Черкаського регіонального управління водних ресурсів та земель загального користування в адмінмежах Свидівоцької сільської ради в с. Свидівок по вул. Дахнівській. Вирішено відведення земель провести в довгострокову оренду терміном на 49 років з правом наступного викупу при умові додержання обмежень у використанні земельної ділянки, згідно зі ст. 61 ЗК України.
10.09.2007 між Свидівоцькою сільською радою (орендодавець) і ТОВ "Дніпровський Баркас" (орендар) було укладено договір оренди землі, предметом якого стала вказана вище земельна ділянка площею 4,50 га (2,0 га - інші земельні насадження, 2,50 га - болото), як земля оздоровчого та рекреаційного призначення, вільна від забудови, строком на 49 років. Цей договір був зареєстрований у Черкаському районному відділі Черкаської регіональної філії Державного підприємства "Центр державного земельного кадастру при Державному комітеті України по земельних ресурсах", про що 10.09.2007 в книзі записів державної реєстрації договорів оренди землі вчинено запис за № 040779600016.
23.11.2007 на підставі заяви директора ТОВ "Дніпровський Баркас" Свидівоцька сільська рада на 15сесії V скликання прийняла рішення №15-7, яким надала дозвіл ТОВ "Дніпровський Баркас" на розробку проекту водоохоронної зони Кременчуцького водосховища в межах земельної ділянки культурно-оздоровчого комплексу та човнового причалу за адресою: с. Свидівок, вул. Дахнівська, Черкаський район, Черкаська область.
На підставі вказаного рішення Свидівоцької сільської ради в 2007 році ТОВ "Гідробудпроектсервіс" розробило у складі проекту водоохоронної зони Кременчуцького водосховища в межах земельної ділянки ТОВ "Дніпровський Баркас" у с. Свидівок Черкаського району проектну документацію щодо встановлення на цій земельній ділянці прибережної захисної смуги довжиною 0,55 км, шириною - 20 м і площею 1,4 га в межах території водоохоронної зони площею 24,96 га.
21.03.2008 Свидівоцька сільська рада на 19 сесії V скликання прийняла рішення №19-14, яким затвердила розроблену ТОВ "Гідробудпроектсервіс" проектну документацію щодо встановлення на земельній ділянці ТОВ "Дніпровський Баркас" у с. Свидівок Черкаського району Черкаської області по вул. Дахнівській прибережної захисної смуги довжиною 0,55 км, шириною - 20 м і площею 1,4 га.
Судами встановлено, що Черкаський міжрайонний екологічний прокурор оскаржив рішення Свидівоцької сільської ради від 21.03.2008 №19-14 у Черкаському окружному адміністративному суді. Постановою Черкаського окружного адміністративного суду від 01.07.2013 у справі №823/1612/13-а, залишеною без змін ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 23.10.2014, у позові Черкаського міжрайонного екологічного прокурора про визнання протиправним та скасування рішення Свидівоцької сільської ради від 21.03.2008 №19-14 відмовлено повністю.
11.03.2009 до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань був внесений запис про проведення державної реєстрації Обслуговуючого кооперативу "Дніпровський Баркас" (далі - ОК "Дніпровський Баркас") як юридичної особи, засновниками якої є, зокрема, ТОВ "Дніпровський Баркас".
Відповідно до п. 1 ст. 3 Статуту ОК "Дніпровський Баркас" останній створюється з метою об'єднання зусиль членів кооперативу для організації колективного дачного господарства, спільного здійснення благоустрою території кооператив, проведення та обслуговування інженерних мереж, прибирання та охорони території, ефективного використання земельної ділянки, виділеної під дачне будівництво для задоволення членів кооперативу та їх сімей щодо повноцінного відпочинку, здорового способу життя та інше.
27.03.2009 на підставі листа ТОВ "Дніпровський Баркас" від 25.03.2009 №21 про передачу орендованої ним земельної ділянки площею 4,50 га без зміни цільового призначення на користь ОК "Дніпровський Баркас" і заяви голови цього кооперативу від 24.03.2009 №1 про надання дозволу на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо передачі кооперативу без зміни цільового призначення земельної ділянки, що надана в оренду ТОВ "Дніпровський Баркас", площею 4,50 га під влаштування зони відпочинку та дачного будівництва, Свидівоцька сільська рада на 28 сесії V скликання прийняла рішення №28-27, яким надала дозвіл ОК "Дніпровський Баркас" на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо передачі земельної ділянки площею 4,50 га, що знаходиться в адміністративних межах населеного пункту с. Свидівок по вул. Дахнівській, без зміни цільового призначення під влаштування зони відпочинку та дачного будівництва в довгострокову оренду терміном на 49 років з правом подальшого викупу.
На підставі вказаного рішення Свидівоцької сільської ради ТОВ "Земпроект" розробило в 2009 році технічну документацію із землеустрою щодо переоформлення права користування (оренда на 49 років) земельною ділянкою площею 4,5035 га з ТОВ "Дніпровський Баркас" на ОК "Дніпровський Баркас" без зміни цільового призначення під влаштування зони відпочинку та дачного будівництва по вул. Дахнівській с. Свидівок Черкаського району Черкаської області.
27.08.2009 Свидівоцька сільська рада на 31 сесії V скликання прийняла рішення від № 31-29, яким затвердила вказану вище технічну документацію із землеустрою і вирішила переукласти укладений з ТОВ "Дніпровський Баркас" договір оренди земельної ділянки під зони відпочинку і дачного будівництва з ОК "Дніпровський баркас".
20.10.2009 Свидівоцька сільська рада на 33 сесії V скликання прийняла рішення від №33-16, яким вирішила припинити ТОВ "Дніпровський Баркас", зі згоди останнього, право користування спірною земельною ділянкою і надати цю земельну ділянку ОК "Дніпровський Баркас" під влаштування зони відпочинку та дачного будівництва за рахунок земель ТОВ "Дніпровський Баркас", які використовуються для відпочинку.
10.11.2009 Свидівоцька сільська рада (орендодавець) та ОК "Дніпровський Баркас" (орендар) уклали договір оренди вказаної вище земельної ділянки загальною площею 4,5035 га (землі, що використовуються для відпочинку) строком на 49 років.
27.11.2009 договір оренди землі від 10.11.2009 був зареєстрований у Черкаському міжрайонному відділі Черкаської регіональної філії ДП "Центр ДЗК", про що 27.11.2009 у Державному реєстрі земель вчинено запис за № 040979600004.
У п. 16 договору оренди землі від 10.11.2009 вказане цільове призначення земельної ділянки - землі рекреаційного призначення.
05.04.2013 Свидівоцька сільська рада на 28 сесії VІ скликання прийняла рішення № 28-17, яким надала дозвіл ОК "Дніпровський Баркас" на поділ орендованої ним земельної ділянки площею 4,5035 га на дві окремі ділянки: площею 3,1035 га - під влаштування зони відпочинку та дачного будівництва з метою подальшого викупу та площею 1,4000 га - під прибережною захисною смугою.
На підставі вказаного рішення Свидівоцької сільської ради ПП "Геотоп-Сервіс" розробило в 2013 році технічну документацію із землеустрою щодо поділу земельної ділянки площею 4,5035 га ОК "Дніпровський Баркас" на дві окремі земельні ділянки, зокрема, площею 3,1035 га для влаштування зони відпочинку та дачного будівництва
та площею 1,4000 га для прибережної захисної смуги за адресою: с. Свидівок, вул. Дахнівська Черкаського району Черкаської області.
Згідно з цією технічною документацією внаслідок поділу орендованої Обслуговуючим кооперативом "Дніпровський Баркас" земельної ділянки площею 4,5035 га з кадастровим номером 7124986000:04:005:0090 були утворені дві окремі земельні ділянки: площею 3,1035 га з кадастровим номером 7124986000:04:005:0163 (землі рекреаційного призначення) та площею 1,4000 га з кадастровим номером 7124986000:04:005:0164 (прибережна захисна смуга).
На підставі вказаної технічної документації 21.11.2013 управлінням Держземагенства у Черкаському районі Черкаської області була проведена державна реєстрація у Державному земельному кадастрі земельної ділянки комунальної власності площею 3,1035 га з кадастровим номером 7124986000:04:005:0163, що знаходиться за адресою: Черкаська область, Черкаський район, с. Свидівок, вул. Дахнівська, як землі рекреаційного призначення для будівництва та обслуговування об'єктів рекреаційного призначення.
29.11.2013 Свидівоцька сільська рада на 33 сесії VІ скликання прийняла рішення №33-16 "Про надання дозволу ОК "Дніпровський Баркас" на викуп земельної ділянки під влаштування зони відпочинку та дачного будівництва" (спірне рішення), яким надала ОК "Дніпровський Баркас" дозвіл на викуп земельної ділянки площею 31035 кв.м (3,1035 га) згідно з її експертною грошовою оцінкою у сумі 836 393,00 грн та уповноважила сільського голову Вовк С.М. укласти договір купівлі-продажу цієї земельної ділянки.
13.02.2014 Свидівоцька сільська рада (продавець) та ОК "Дніпровський Баркас" (покупець) уклали між собою договір купівлі-продажу земельної ділянки (спірний договір), за умовами якого продавець продає та зобов'язується передати у власність, а покупець зобов'язується прийняти належну продавцю на праві комунальної власності земельну ділянку рекреаційного призначення площею 3,1035 га, розташовану по вул. Дахнівській в с. Свидівок Черкаського району Черкаської області, кадастровий номер 7124986000:04:005:0163, та оплатити за неї ціну у сумі 836 393,00 грн.
Вказаний договір 13.02.2014 був посвідчений приватним нотаріусом Черкаського районного нотаріального округу Веліковим А.І. та зареєстрований в реєстрі за №625.
Відповідно до п. 1.2 договору купівлі-продажу земельної ділянки від 13.02.2014 земельна ділянка за основним цільовим призначенням відноситься до земель рекреаційного призначення, наданих для будівництва та обслуговування об'єктів рекреаційного призначення.
У касаційній скарзі прокурор зазначає про те, що ОК "Дніпровський Баркас" придбав спірну земельну ділянку, яка віднесена до земель водного фонду, які не можуть передаватись у власність.
Відповідно до ч. 1 ст. 58 Земельного кодексу України (далі - ЗК україни), яка кореспондується зі ст. 4 Водного кодексу України (далі - ВК України), до земель водного фонду належать землі, зайняті: а) морями, річками, озерами, водосховищами, іншими водними об'єктами, болотами, а також островами, не зайнятими лісами; б) прибережними захисними смугами вздовж морів, річок та навколо водойм, крім земель, зайнятих лісами; в) гідротехнічними, іншими водогосподарськими спорудами та каналами, а також землі, виділені під смуги відведення для них; г) береговими смугами водних шляхів; ґ) штучно створеними земельними ділянками в межах акваторій морських портів.
Згідно з ст. 1 ВК України прибережна захисна смуга - це частина водоохоронної зони відповідної ширини вздовж річки, моря, навколо водойм, на якій встановлено більш суворий режим господарської діяльності, ніж на решті території водоохоронної зони;
Відповідно до ст. 60 ЗК України, яка кореспондується зі ст. 88 ВК України, у редакції, чинній станом на 21.03.2008, вздовж річок, морів і навколо озер, водосховищ та інших водойм з метою охорони поверхневих водних об'єктів від забруднення і засмічення та збереження їх водності у межах водоохоронних зон виділяються земельні ділянки під прибережні захисні смуги. Прибережні захисні смуги встановлюються по берегах річок та навколо водойм уздовж урізу води (у меженний період) шириною: а) для малих річок, струмків і потічків, а також ставків площею менш як 3 гектари - 25 метрів; б) для середніх річок, водосховищ на них, водойм, а також ставків площею понад 3 гектари - 50 метрів; в) для великих річок, водосховищ на них та озер - 100 метрів.
Згідно з ст. 88 ВК України у редакції, чинній станом на 21.03.2008, у межах існуючих населених пунктів прибережна захисна смуга встановлюється з урахуванням конкретних умов, що склалися.
Відповідно до положень ДБН 360-92** "Містобудування. Планування і забудова міських і сільських поселень" допускається встановлення прибережних захисних смуг у розмірі не менше 20 метрів вздовж водойм.
За змістом п. 10 Порядку визначення розмірів і меж водоохоронних зон та режиму ведення господарської діяльності в них, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.05.1996 №486 (далі - Порядок №486) на землях міст і селищ міського типу розмір водоохоронної зони, як і прибережної захисної смуги, встановлюється відповідно до існуючих на час встановлення водоохоронної зони конкретних умов забудови.
Пунктом 5 Порядку №486 закріплено, що розміри і межі водоохоронних зон визначаються проектом на основі нормативно-технічної документації.
Судами попередніх інстанцій встановлено, що таким проектом у даному випадку є розроблений ТОВ "Гідробудпроектсервіс" і затверджений рішенням Свидівоцької сільської ради від 21.03.2008 №19-14 проект водоохоронної зони Кременчуцького водосховища в межах земельної ділянки культурно-оздоровчого комплексу та човнового причалу за адресою: с. Свидівок, вул. Дахнівська, Черкаський район, Черкаська область і у його складі проектна документація щодо встановлення на земельній ділянці ТОВ "Дніпровський Баркас" у с. Свидівок Черкаського району Черкаської області по вул. Дахнівській прибережної захисної смуги довжиною 0,55 км, шириною - 20 м і площею 1,4 га.
Вказаному рішенню Свидівоцької сільської ради від 21.03.2008 №19-14 було надано оцінку Черкаським окружним адміністративним судом в межах справи №823/1612/13а та встановлено його правомірність.
Встановлено, що згідно з матеріалами цієї проектної документації та пояснювальної записки до неї Свидівоцькою сільською радою проведено затвердження проектної документації з приводу розмірів прибережної захисної смуги без зміни розмірів та меж водоохоронної зони, що виключає необхідність проведення узгодження такої документації.
Надавши оцінку усім наявним у матеріалах справи доказам, врахувавши, що внаслідок поділу орендованої ОК "Дніпровський Баркас" земельної ділянки площею 4,5035 га з кадастровим номером 7124986000:04:005:0090 були утворені дві окремі земельні ділянки: площею 3,1035 га з кадастровим номером 7124986000:04:005:0163 (землі рекреаційного призначення) та площею 1,4000 га з кадастровим номером 7124986000:04:005:0164 (прибережна захисна смуга), і на підставі оспорюваних рішення Свидівоцької сільської ради від 29.11.2013 №33-16 та договору купівлі-продажу від 13.02.2014 №625 ОК "Дніпровський баркас" було придбано саме земельну ділянку площею 3,1035 га (рекреаційного призначення), суди попередніх інстанцій дійшли правомірного висновку про те, що прибережна захисна смуга, відноситься до земель водного фонду і ніяким чином не належить повністю або частково до викупленої ОК "Дніпровський баркас" земельної ділянки згідно за оспорюваним договором-купівлі продажу.
Верховний Суд звертає увагу на те, що згідно з ст. 300 ГПК України суд касаційної інстанції не має права встановлювати або вважати доведеними обставини, що не були встановлені у рішенні або постанові суду чи відхилені ним, вирішувати питання про достовірність того чи іншого доказу, про перевагу одних доказів над іншими, збирати чи приймати до розгляду нові докази або додатково перевіряти докази.
Враховуючи зазначене, з огляду на встановлені судами попередніх інстанцій обставини справи, відхиляються доводи касаційної карги про те, що придбана ОК "Дніпровський баркас" спірна земельна ділянка віднесена до земель водного фонду, що спростовується у тому числі відомостями з Державного земельного кадастру, а тому суди дійшли правомірного висновку, що наведені доводи не можуть бути підставою для скасування рішення Свидівоцької сільської ради від 29.11.2013 №33-16 та визнання недійсним договору купівлі-продажу від 13.02.2014 №625.
Безпідставними є також доводи касаційної скарги про те, що відчуження спірної земельної ділянки було здійснено без проведення земельних торгів, враховуючи наступне.
Відповідно до ч. 3 ст. 134 ЗК України земельні торги не проводяться при передачі земель загального користування садівницькому товариству та дачному кооперативу.
Оскільки судами встановлено, що ОК "Дніпровський Баркас", відповідно до статуту, є дачним кооперативом, то суди попередніх інстанцій дійшли правомірного висновку про те, що положення ст. 134 ЗК України виключають можливість проведення земельних торгів під час продажу ОК "Дніпровський Баркас" спірної земельної ділянки, враховуючи також те, що останній як орендар в силу положень ст. 9 Закону України "Про оренду землі" мав переважне право на її придбання.
Згідно з ст. 300 ГПК України, переглядаючи у касаційному порядку судові рішення, суд касаційної інстанції в межах доводів та вимог касаційної скарги та на підставі встановлених фактичних обставин справи перевіряє правильність застосування судом першої чи апеляційної інстанції норм матеріального і процесуального права.
Оскільки доводи касаційної скарги не спростовують правомірності застосування судами попередніх інстанцій норм матеріального та процесуального законодавства при прийнятті оскаржуваних судових актів, а стосуються переоцінки доказів у справі, Верховний Суд не вбачає підстав для зміни чи скасування законних рішення місцевого та постанови апеляційного господарських судів.
Судовий збір за подання касаційної скарги в порядку ст. 129 ГПК України (в редакції, чинній після 15.12.2017) покладається на скаржника.
Керуючись ст.ст. 300, 301, 308, 309, 314, 315, 317 Господарського процесуального кодексу України, Верховний Суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Касаційну скаргу Заступника прокурора міста Києва залишити без задоволення.
2. Постанову Київського апеляційного господарського суду від 03.04.2018 та рішення Господарського суду Черкаської області від 12.12.2017 у справі №925/472/15 залишити без змін.
Постанова набирає законної сили з моменту її прийняття та оскарженню не підлягає.
Головуючий суддя І.С. Берднік
Судді І.С. Міщенко
В.Г. Суховий
Суд | Касаційний господарський суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 29.08.2018 |
Оприлюднено | 03.09.2018 |
Номер документу | 76184364 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Касаційний господарський суд Верховного Суду
Берднік І.С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні