Ухвала
від 03.09.2018 по справі 0540/7808/18-а
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

03 вересня 2018 р. Справа №0540/7808/18-а

приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1

Суддя Донецького окружного адміністративного суду Христофоров А.Б., розглянувши адміністративний позов ОСОБА_1 до Волноваської міської ради Волноваського району Донецької області про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

29.08.2018 року на адресу суду надійшов адміністартивний позов ОСОБА_1 до Волноваської міської ради Волноваського району Донецької області про:

- визнання протиправними дії заступника голови Волноваської міської Радії Волноваського району Донецької області І.С.Ісміханова, щодо відмови у наданні дозволу на розробку проекту відведення земельної ділянки, орієнтовною площею 0,01 га, розташованої на території Волноваської міської Ради, Волноваського району Донецької області, у власність для будівництва індивідуального гаражу, здійсненої в незаконний спосіб;

-зобов'язання заступника голови Волноваської міської Радії

Волноваського району Донецької області І.С.Ісміханова внести клопотання щодо надання дозволу на розробку проекту відведення земельної ділянки, площею в 0,01 га, розташованої на території Волноваської міської Ради, Волноваського району Донецької області, у власність для будівництва індивідуального гаражу, на розгляд засідання сесії Волноваської міської Ради, та прийняти рішення у відповідності до вимог чинного законодавства України.

При вирішенні питання про відкриття провадження у справі, досліджуючи зміст та обґрунтованість позовної заяви та наданих документів до позовної заяви, набуваю висновку, що вона підлягає залишенню без руху, виходячи з наступного.

Відповідно до ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства КАС України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує чи подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності; позов подано у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); чи немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Згідно частини 5 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України в позовній заяві зазначаються, зокрема: 2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв'язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти; 4) зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.

У порушення зазначених норм позивачем не зазначено у позовній заяві повне ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) відповідача заступника міського голови І.С. Ісміханової; реєстраційний номер облікової картки платника податків відповідача та третьої особи - фізичних осіб за їх наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу); офіційні електронні адреси або адреси електронної пошти всіх відповідачів та третьої особи.

Крім того, з Єдиного державного реєстру, безоплатний доступ до яких забезпечується на підставі Порядку надання відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, затвердженого Наказом Міністерства юстиції України від 10.06.2016р. № 1657/5, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 10 червня 2016р. за № 839/2896, що за ідентифікаційним кодом 04053105 значиться Волноваська міська рада.

Відомості про юридичну особу Волноваська міська Рада Волноваського району Донецької області у Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань відсутні.

Також, відповідно до ч.3 ст. 161 КАС України, до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Відповідно до статті 4 Закону України від 8 липня 2011 року №3674-VI "Про судовий збір" (далі - Закон №3674-VI) судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. Частиною 2 цієї статті визначено, що ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою - 0,4 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу.

Позивачем заявлено дві вимоги немайнового характеру.

Частиною 3 ст.6 Закону №3674-VI, визначено, що у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Таким чином, під час подання позову позивач мав сплатити судовий збір за адміністративний позов немайнового характеру у сумі 1409,60 гривень.

Позивачем разом з позовною заявою надано клопотання про звільнення від сплати судового збору з підстав вимог ч.1 ст.8 Закону України Про судовий збір .

Так, відповідно до п.1 ч.1 ст.8 Закону України Про судовий збір , враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов, зокрема, розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік.

На підтвердження наявності підстав для звільнення позивачем наведено обґрунтування, які полягають в тому, що судовий збір за подання позову складає 1472,80 грн, дохід позивача за 2017 рік склав 47300 грн, витрати на комунальні послуги у 2017 році склали 30975,77 грн, отже за відрахуванням платежів та сплати податків, на існування залишилося 14440,23 грн, що складає 1203,35 грн на місяць, та просить звільнити його від сплати судового забору.

Однак, суд вважає посилання позивача необґрунтованими виходячи з наступних підстав.

Відповідно до ч. 1 Закону України Про судовий збір , судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Згідно абзацу 4 статті 7 Закону України Про Державний бюджет України на 2018 рік з 01.01.2018 року встановлено прожитковий мінімум на одну працездатну особу в розрахунку на місяць у розмірі 1762 гривень.

Отже, судовий збір позивача складає 1409,60 грн (дві вимоги немайнового характеру 704,80 грн +704,80 грн).

Також, п.1ч.1ст.8 Закону України Про судовий збір визначено, що правом на відстрочення, розстрочення, звільнення від сплати судового збору можуть скористатись особи, якщо розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік. Так, відповідно до наданої довідки ДФС України від 11.07.2018 року про суми виплачених доходів та утриманих податків позивача, сума доходу складає 47300 грн, 5% від зазначеної суми складає 2365 грн, тобто більше ніж сума судового збору, що підлягає сплаті за розгляд даної справи 1409,60 грн.

Крім того, суд зауважує, що нормами п.1ч.1ст.8 Закону України Про судовий збір не передбачено, що розмір річного доходу є доходом після вирахування сплати річної суми за комунальні послуги тощо.

Дослідивши матеріали справи та клопотання позивача про звільнення від сплати судового збору, вважаю, що позивачем клопотання необґрунтовано та на підтвердження відсутності інших джерел для існування позивачем не надано обгрунтованих доказів (відомостей з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків ДФС України про суми виплачених доходів позивачу за попередній рік тощо)

Статтею 129 Конституції України передбачено, що однією із засад судочинства визначено рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом.

Гарантією реалізації права на судовий захист в аспекті доступу до правосуддя є встановлення законом помірного судового збору для осіб, які звертаються до суду. Це відповідає Рекомендації Комітету Міністрів Ради Європи державам-членам щодо заходів, що полегшують доступ до правосуддя від 14.05.1981№ R (81) 7: "В тій мірі, в якій судові витрати становлять явну перешкоду доступові до правосуддя, їх треба, якщо це можливо, скоротити або скасувати" (підпункт 12 пункту D).

Отже, сплата судового збору за подання заяв, скарг до суду є складовою доступу до правосуддя.

Відповідно до рішення Європейського суду з прав людини від 19.06.2001 року у справі "Креуз проти Польщі" "право на суд" не є абсолютним, воно може обмежуватися державою різноманітними засобами, в тому числі фінансовими. Вимога сплатити судовий збір не обмежує право заявників на доступ до правосуддя.

Враховуючи вищевикладене, позивачу необхідно: або надати доказ про сплату судового збору у сумі 1409,60 грн, або навести доводи та надати докази на підтвердження тяжкого майновий стану позивача, що перешкоджає сплаті судового збору.

Згідно з частинами 1 та 2 ст. 169 КАС України суддя, встановивши що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

Таким чином, суд вважає за необхідне залишити даний позов без руху та надати позивачу строк для усунення вказаних недоліків.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 160, 161, 169, 171, 243, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

У Х В А Л И В:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Волноваської міської ради Волноваського району Донецької області про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити певні дії - залишити без руху.

Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви протягом 10 днів з дня отримання копії ухвали про залишення позовної заяви без руху, шляхом:

-визначення належного відповідача/ відповідачів;

- зазначення у позовній заяві повне ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) відповідача заступника міського голови І.С. Ісміханової; РНОКПП відповідача; офіційні електронні адреси або адреси електронної пошти всіх відповідача;

-надання документу про сплату судового збору у сумі 1409,80 грн або наведення доводів та надання доказів на підтвердження тяжкого майновий стану позивача, що перешкоджає сплаті судового збору.

У разі невиконання вимог цієї ухвали позовна заява буде вважатись неподаною і буде повернута позивачу.

Повернення позовної заяви не позбавляє позивача права повторного звернення до суду в порядку, встановленому законом.

Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання.

Суддя Христофоров А.Б.

СудДонецький окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення03.09.2018
Оприлюднено04.09.2018
Номер документу76209418
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —0540/7808/18-а

Рішення від 14.01.2019

Адміністративне

Донецький окружний адміністративний суд

Христофоров А.Б.

Ухвала від 17.12.2018

Адміністративне

Донецький окружний адміністративний суд

Христофоров А.Б.

Ухвала від 01.12.2018

Адміністративне

Донецький окружний адміністративний суд

Христофоров А.Б.

Ухвала від 19.11.2018

Адміністративне

Донецький окружний адміністративний суд

Христофоров А.Б.

Ухвала від 31.10.2018

Адміністративне

Донецький окружний адміністративний суд

Христофоров А.Б.

Ухвала від 17.09.2018

Адміністративне

Донецький окружний адміністративний суд

Христофоров А.Б.

Ухвала від 03.09.2018

Адміністративне

Донецький окружний адміністративний суд

Христофоров А.Б.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні