Справа № 2-1007/10
Номер провадження 2-п/404/31/18
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 вересня 2018 року Кіровський районний суд м. Кіровограда
в складі:
головуючого судді - Бурко Р.В.
при секретарі - Мороковій І.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Кропивницькому заяву ОСОБА_1 про перегляд заочного рішення по справі № 2-1007/10 за позовом ВАТ Державний Ощадний банк України в особі якої діє філія -Кіровоградське обласне управління на підставі Статуту та Положення про філію до ОСОБА_2 та ОСОБА_1 про стягнення заборгованості, -
ВСТАНОВИВ:
Заочним рішенням Кіровського районного суду м. Кіровограда від 15.03.2010 року було задоволено позовні вимоги ВАТ Державний Ощадний банк України в особі якої діє філія - Кіровоградське обласне управління на підставі Статуту та Положення про філію до ОСОБА_2 та ОСОБА_1 про стягнення заборгованості. Стягнуто солідарно з ОСОБА_2 та ОСОБА_1 на користь ВАТ Державний Ощадний банк України в особі якої діє філія - Кіровоградське обласне управління заборгованості у розмірі 465765,08 грн., витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в сумі 120,00 грн. та державного мита в сумі 1700 грн.
ОСОБА_1 16.05.2018 року звернувся до суду з заявою про перегляд заочного рішення. В обґрунтування заяви зазначив, що він протягом всього судового розгляду не отримував ні ухвали про відкриття провадження у справі, ні копії позовної заяви з доданими до неї документами, ні судові повістки у даній справі, оскільки конверти були повернуті на адресу суду з відміткою за закінченням терміну зберігання . Таким чином, у матеріалах справи відсутні докази отримання ОСОБА_1 повісток про виклик у судові засідання по справі № 2-1007/10. Таким чином, відповідач зазначає, що він був позбавлений права надати письмові заперечення проти позову. Крім того, ОСОБА_1 заперечує проти позовних вимог, оскільки у заочному рішенні не надана належна правова оцінка всім обставинам, зокрема зазначає, що ним не підписувався договір поруки № 366 від 11.08.2008 року. Також зазначає, що копію заочного рішення ним отримано 08.05.2018 року, а тому вважає, що строк на подання заяви про перегляд зачоного рішення ним не пропущений. В зв'язку з чим, ОСОБА_1 звернувся до суду з вказаною заявою.
Представник ОСОБА_1 - ОСОБА_3 в судовому засіданні вимоги заяви про перегляд заочного рішення підтримав та просив її задовольнити, скасувавши заочне рішення Кіровського районного суду м. Кіровограда від 15.03.2010 року.
Представник позивача в судовому засіданні проти задоволення заяви заперечив та просив відмовити у її задоволенні, про що надав суду відповідні письмові заперечення.
Інші учасники судового процесу про розгляд справи повідомлялись належним чином.
Учасники справи в судове засідання не з'явилися, про час та місце розгляду заяви про перегляд заочного рішення повідомлені належним чином. Неявка осіб, належним чином повідомлених про дату, час і місце засідання, не перешкоджає розгляду заяви (ч. 1 ст. 287 ЦПК України).
Згідно п. 9 ч. 1 розділу ХІІІ Перехідних положень ЦПК України (в редакції Закону № 2147-VIII від 03.10.2017 року), справи у судах першої та апеляційної інстанцій, провадження у яких відкрито до набрання чинності цією редакцією Кодексу, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Згідно до ч. 3 ст. 284 ЦПК України учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.
У відповідності до п. 2 ч. 3 ст. 287 ЦПК України, у результаті розгляду заяви про перегляд заочного рішення суд може своєю ухвалою: скасувати заочне рішення і призначити справу до розгляду за правилами загального чи спрощеного позовного провадження.
Відповідно до ст. 288 ЦПК України заочне рішення підлягає скасуванню, якщо судом буде встановлено, що відповідач не з'явився в судове засідання та (або) не повідомив про причини неявки, а також не подав відзив на позовну заяву з поважних причин, і докази, на які він посилається, мають істотне значення для правильного вирішення справи.
З урахуванням наведеного, враховуючи те, що відповідач ОСОБА_1 не був належним чином повідомлений про слухання справи, докази, на які посилається заявник можуть мати суттєве значення для вирішення спору, суд вважає, що з метою забезпечення повного, об'єктивного дослідження всіх обставин у даній справі, наявні підстави для скасування заочного рішення суду та призначення справи до розгляду в порядку загального позовного провадження.
Також, судом встановлено, що матеріали справи не містять інформацію про дату отримання відповідачем судового рішення, тому суд вважає, що строк звернення до суду в розумінні ст. 284 ЦК України заявником не пропущений.
Керуючись п. 9 ч. 1 розділу ХІІІ Перехідних положень ЦПК України (в редакції Закону № 2147-VIII від 03.10.2017 року), ст.ст. 284, 287, 288 ЦПК України, суд, -
УХВАЛИВ:
Заяву ОСОБА_1 про перегляд заочного рішення - задовольнити.
Заочне рішення Кіровського районного суду м. Кіровограда 15.03.2010 року за позовом ВАТ Державний Ощадний банк України в особі якої діє філія - Кіровоградське обласне управління на підставі Статуту та Положення про філію до ОСОБА_2 та ОСОБА_1 про стягнення заборгованості - скасувати.
Призначити розгляд справи в порядку загального позовного провадження.
Призначити підготовче засідання на 02 жовтня 2018 року на 09 год. 10 хв.
Засідання відбудеться у приміщенні Кіровського районного суду м. Кіровограда, за адресою: м. Кропивницький, вул. Габдрахманова, 7, 2-й поверх, зал № 13.
Визначити відповідачу п'ятнадцятиденний строк з дня вручення даної ухвали для подання відзиву на позовну заяву. У зазначений строк відповідач має право надіслати суду відзив на позовну заяву, який повинен відповідати вимогам ст. 178 ЦПК України, і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову. Відповідно до вимог ч. 4 ст. 178 ЦПК України, одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду, копія відзиву та доданих до нього документів відповідач зобов'язаний надіслати іншим учасникам справи. У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами (ч. 8 ст. 178 ЦПК України).
Відповідно до ч. 1 ст. 193 ЦПК України, у строк для подання відзиву відповідач має право пред'явити зустрічний позов, форма і зміст якого повинна відповідати вимогам ст. 194 ЦПК України.
Встановити позивачу п'ятиденний строк з дня отримання відзиву для подання відповіді на відзив, яка має відповідати вимогам частини третьої - п'ятої ст. 178 ЦПК України, копія якої одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.
Встановити відповідачу п'ятиденний строк з дня отримання відповіді на відзив для подання заперечення, яке має відповідати вимогам частини третьої - п'ятої ст. 178 ЦПК України, копія якого одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.
Зобов'язати позивача подати до суду підтвердження про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи, що розглядається http://kr.kr.court.gov.ua.
Копію ухвали надіслати учасникам справи.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Кіровського
районного суду
м.Кіровограда Р. В. Бурко
Суд | Кіровський районний суд м.Кіровограда |
Дата ухвалення рішення | 05.09.2018 |
Оприлюднено | 06.09.2018 |
Номер документу | 76248103 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Кіровський районний суд м.Кіровограда
Бурко Р. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні