Справа № 2-1007/10
Номер провадження 2/404/3199/18
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 березня 2019 року Кіровський районний суд м. Кіровограда
в складі: головуючого судді - Бурко Р.В.
за участі секретаря- Морокової І.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Кропивницькому справу за позовом ВАТ Державний Ощадний банк України в особі якої діє філія -Кіровоградське обласне управління на підставі Статуту та Положення про філію до ОСОБА_1 та ОСОБА_2 про стягнення заборгованості,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з позовом, яким просив солідарно стягнути з гр. ОСОБА_3 та ОСОБА_4 на користь Відкритого Акціонерного Товариства "Державний ощадний банк України", від імені якого діє філія-Кіровоградське обласне управління заборгованість у розмірі 465 765,08 грн. (основний борг -367 125,29 грн., прострочений борг - 27 994,23 грн., відсотки - 61 752,45 грн., пеня на прострочений борг - 2 979,96 грн., пеня на прострочені відсотки - 5 913,14 грн.) та понесені судові витрати.
Відповідач ОСОБА_1 в судове засідання не з»явився. При цьому, судом було з"ясовано, що згідно актового запису про смерть № 865 від 17.05.2011 року ОСОБА_1 помер 17.05.2011 року. У зв'язку з чим ОСОБА_2 звернувся до суду з клопотанням про закриття провадження у справі в частині позовних вимог до ОСОБА_1.
Представник позивача в судовому засіданні не заперечувала щодо задоволення зазначеного клопотання.
Відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 255 ЦПК України суд своєю ухвалою закриває провадження у справі, якщо настала смерть фізичної особи або оголошено її померлою чи припинено юридичну особу, які були однією із сторін у справі, якщо спірні правовідносини не допускають правонаступництва.
Дані правовідносини допускають правонаступництво, однак, згідно відповіді завідуючої Кропивницької міської державної нотаріальної контори №2 ОСОБА_5 після смерті ОСОБА_1, померлого 17.05.2011 року, спадкоємці не звертались, свідоцтва про право на спадщину не видавались. Позивачем відомостей про коло спадкоємців після смерті ОСОБА_1 також не надано.
Підстави закриття провадження в справі передбачені ст. 255 ЦПК України. Згідно з п. 7 ч. 1 ст. 255 ЦПК України суд своєю ухвалою закриває провадження у справі якщо померла фізична особа, яка була однією із сторін у справі, якщо спірні правовідносини не допускають правонаступництва.
Процесуальне правонаступництво це заміна сторони у справі іншими особами у зв'язку з переходом до цих осіб матеріальних прав і обов'язків попередньої особи (ст.55 ЦПК України).
Підставою процесуального правонаступництва є наступництво в матеріальних правовідносинах, унаслідок якого відбувається вибуття сторони, зокрема, внаслідок смерті, зі спірних чи встановлених судом правовідносин майнового характеру. При процесуальному правонаступництві всі процесуальні дії, виконані попередником, є обов'язковими для правонаступника (ч.2 ст.55 ЦПК України).
Для настання процесуального правонаступництва необхідно встановити факт переходу до особи матеріальних прав попередника, доказом якого (в разі смерті громадянина) є документ про право на спадкування.
У свою чергу матеріальне правонаступництво тісно пов'язане з процесуальним, оскільки останнє передбачає перехід суб'єктивного права або обов'язку від однієї особи до іншої в матеріальному праві.
Отже, незалежно від підстав матеріального правонаступництва процесуальне правонаступництво допускається тільки після того, як відбудеться заміна в матеріальному правовідношенні.
Таким чином, суд вважає, що оскільки відсутні особи, які б могли бути залучені до участі у справі як правонаступники спадкодавця, а відтак провадження у справі підлягає закриттю.
Відповідно ч. 2 ст. 256 ЦПК України у разі закриття провадження у справі повторне звернення до суду з приводу спору між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав не допускається.
Тому, керуючись ст. 55, п. 7 ч. 1 ст. 255, ч. 2 ст. 256 ЦПК України, суд,-
УХВАЛИВ:
Провадження по справі за позовом ВАТ Державний Ощадний банк України в особі якої діє філія -Кіровоградське обласне управління на підставі Статуту та Положення про філію до ОСОБА_1 та ОСОБА_2 про стягнення заборгованості, в частині заявлених позовних вимог до ОСОБА_1 - закрити , у зв'язку зі смертю фізичної особи, яка була однією із сторін у справі.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено цим Кодексом.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається безпосередньо до Кропивницького апеляційного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Повне судове рішення складено 19.03.2019 року.
Суддя Кіровського
районного суду
м.Кіровограда Р. В. Бурко
Суд | Кіровський районний суд м.Кіровограда |
Дата ухвалення рішення | 18.03.2019 |
Оприлюднено | 20.03.2019 |
Номер документу | 80538668 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Кіровський районний суд м.Кіровограда
Бурко Р. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні