УХВАЛА
05 вересня 2018 року
м.Суми
Справа №583/3713/15-ц
Номер провадження 22-ц/788/8/18
Апеляційний суд Сумської області у складі колегії суддів судової палати у цивільних справах:
головуючого - Ткачук С.С.,
суддів: Кононенко О.Ю., Хвостика С.Г.,
з участю секретаря судового засідання - Пархоменко А.П.,
учасники справи:
позивач - ОСОБА_1,
відповідачі: Охтирська міська рада Сумської області, Управління Держгеокадастру в Охтирському районі Сумської області, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5,
треті особи: ОСОБА_6, Охтирський дошкільний навчальний заклад Калинка Охтирського міського відділу освіти,
розглянув у відкритому судовому засіданні у порядку спрощеного позовного провадження апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Охтирського міськрайонного суду Сумської області від 25 квітня 2017 року в складі судді Плотникової Н.Б., ухваленого у м. Охтирка,
в с т а н о в и в:
05.09.2018 року на адресу апеляційного суду надійшло клопотання представника ОСОБА_1 - ОСОБА_7 про зупинення провадження у справі до винесення рішення Верховним Судом по справі №583/1573/17.
Клопотання обґрунтоване тим, що 23.07.2018 року ухвалою Верховного Суду відкрито касаційне провадження по справі №583/1573/17 за позовом ОСОБА_1 до Охтирської міської ради, ОСОБА_5 та інших про скасування рішення та визнання недійсним державного акту на право власності на земельну ділянку.
Зупинення провадження у справі - це тимчасове припинення судом вчинення процесуальних дій під час судового розгляду із визначених у законі об'єктивних підстав, які перешкоджають подальшому розгляду справи і щодо яких неможливо передбачити їх усунення.
Зупинення провадження у справі не повинно призводити до зменшення розумного строку розгляду справи.
Статтею 251 ЦПК України визначені випадки, в яких суд зобов'язаний зупинити провадження, а статтею 252 цього Кодексу визначено обставини, за яких суд має право зупинити провадження у справі за заявою учасника справи або з власної ініціативи.
Відповідно до пункту 6 частини 1 статті 251 ЦПК України, який визначає обов'язок суду зупинити провадження у випадку об'єктивної неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного провадження, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі; суд не може посилатися на об'єктивну неможливість розгляду справи у випадку, коли зібрані докази дозволяють встановити та оцінити обставини (факти), які є предметом судового розгляду.
Крім того, частиною 3 статті 210 ЦПК України встановлено, що провадження у справі на стадії її розгляду по суті зупиняється тільки з підстав, встановлених пунктами 1-3 частини 1 статті 251 та пунктами 1-3 частини першої статті 252 цього Кодексу.
З зазначеного вбачається, що пункт 6 частини 1 статті 251 ЦПК України не може бути підставою для зупинення провадження у даній справі, оскільки апеляційний суд перевіряє законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції, ухваленого у зв'язку із розглядом справи по суті.
Європейський суд з прав людини (далі - ЄСПЛ) наголошує на тому, що право на доступ до суду має бути ефективним. Реалізуючи пункт 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод (далі - Конвенція), кожна держава-учасниця Конвенції вправі встановлювати правила судової процедури, в тому числі й процесуальні заборони і обмеження, зміст яких - не допустити судовий процес у безладний рух. Разом із тим не повинно бути занадто формального ставлення до передбачених законом вимог, так як доступ до правосуддя повинен бути не лише фактичним, але і реальним (рішення ЄСПЛ у справі Жоффр де ля Прадель проти Франції від 16 грудня 1992 року).
У справі Беллет проти Франції ЄСПЛ зазначив, що стаття 6 Конвенції містить гарантії справедливого судочинства, одним з аспектів яких є доступ до суду. Рівень доступу, наданий національним законодавством, має бути достатнім для забезпечення права особи на суд з огляду на принцип верховенства права в демократичному суспільстві. Для того, щоб доступ був ефективним, особа повинна мати чітку практичну можливість оскаржити дії, які становлять втручання у її права .
Зіставлення змісту наведених суджень із розумінням положень частини третьої статті 210 ЦПК України переконує в тому, що клопотання представника ОСОБА_1 - ОСОБА_7 про зупинення провадження у справі не підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 251, 252, 260, 261 ЦПК України, суд
у х в а л и в:
Клопотання представника ОСОБА_1 - ОСОБА_7 про зупинення провадження у справі залишити без задоволення.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення і не підлягає касаційному оскарженню.
Повне судове рішення складено 5 вересня 2018 року.
Головуючий - С.С. Ткачук
Судді: О.Ю. Кононенко
С.Г. Хвостик
Суд | Апеляційний суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 05.09.2018 |
Оприлюднено | 11.09.2018 |
Номер документу | 76286322 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Апеляційний суд Сумської області
Ткачук С. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні