Ухвала
від 04.09.2018 по справі 914/2137/13
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

04.09.2018 р. Справа № 914/2137/13

За заявою:філії Львівський державний обласний навчально-курсовий комбінат , м. Львів, про:визнання виконавчого документа таким, що не підлягає виконанню, у справі за позовом: приватного підприємства Гал-Всесвіт , м. Львів, до відповідача 1:Управління розвитку інфраструктури обласної державної адміністрації, м. Львів, до відповідача 2:Львівський державний обласний навчально-курсовий комбінат, м. Львів, про: відшкодування збитків в розмірі 173522,50 грн. Суддя Березяк Н.Є. Секретар судового засідання Кравець О.І. За участю представників: заявника:ОСОБА_1 - представник (довіреність від 03.09.2018), ОСОБА_2 - представник (довіреність від 03.09.2018), позивача:не з'явився, відповідача 1:не з'явився, відповідача 2:не з'явився.

На розгляд Господарського суду Львівської області філією Львівський державний обласний навчально-курсовий комбінат подано заяву про визнання виконавчого документу таким, що не підлягає виконанню в частині, що стосується заявника.

Ухвалою суду від 27.08.2018 подану заяву прийнято та призначено до розгляду на 04.09.2018.

В судове засідання представник заявника з'явився, вимоги за поданою заявою підтримав та надав усні пояснення по суті подано заяви. Подану заяву обгрунтовує тим, що Вищим адміністративним судом України скасовано судові рішення, які були прийняті на підставі рішення Господарського суду Львівської області від 28.01.2014. А відтак, заявник зазначає, що наказ Господарського суду Львівської області виданий на виконання рішення суду підлягає визнанню таким, що не підлягає виконанню в частині, що стосується заявника.

В судове засідання представники позивача та відповідачів не з'явились, хоч були належним чином повідомлені про час, місце та дату розгляду заяви, пояснень по суті поданої заяви до суду не надали.

Відповідно до частини третьої статті 328 Господарського процесуального кодексу України суд розглядає заяву в десятиденний строк з дня її надходження у судовому засіданні з повідомленням стягувача та боржника і постановляє ухвалу. Неявка стягувача і боржника не є перешкодою для розгляду заяви. До розгляду заяви суд має право своєю ухвалою зупинити виконання за виконавчим документом або заборонити приймати виконавчий документ до виконання.

Суд заслухавши пояснення представників заявника, які були присутні у судовому засіданні, дослідивши матеріали справи, та оцінивши докази в їх сукупності, встановив наступне:

Рішенням Господарського суду Львівської області від 15.08.2013 у справі №914/2137/13 в задоволенні позову приватного підприємства Гал-Всесвіт відмовлено.

Постановою Львівського апеляційного господарського суду від 05.11.2013 рішення Господарського суду Львівської області від 15.08.2013 у справі №914/2137/13 скасовано. Прийнято нове рішення. Позовні вимоги приватного підприємства Гал-Всесвіт задоволено повністю. Стягнути солідарно з Управління розвитку інфраструктури обласної державної адміністрації та Львівського державного обласного навчально-курсового комбінату на користь приватного підприємства Гал-Всесвіт - 29346,88 грн. збитків у вигляді упущеної вигоди, 1720,50 грн. судового збору за розгляд справи судом першої інстанції та 860,25грн. судового збору за розгляд справи судом апеляційної інстанції.

На виконання постанови Львівського апеляційного господарського суду від 05.11.2013, Господарським судом Львівської області видано відповідні накази.

Ухвалою Вищого Господарського суду України від 21.01.2014 касаційну скаргу Управління розвитку інфраструктури обласної державної адміністрації на постанову Львівського апеляційного господарського суду від 05.11.2013 у справі №914/2137/13 повернуто скаржнику.

З матеріалів справи встановлено, що постанова Львівського апеляційного господарського суду від 05.11.2013 набрала законної сили та не скасована станом на час розгляду даної заяви про визнання наказу таким, що не підлягає виконанню.

Не погоджуючись із законністю виданого наказу, заявник звернувся до суду із вимогами про визнання даного наказу таким, що не підлягає виконанню, мотивуючи це тим, що Вищим адміністративним судом України 10.09.2015 скасовано постанови Львівського окружного адміністративного суду від 03.06.2012 та постанову Львівського апеляційного адміністративного суду від 23.01.2013, які покладені в основу прийняття Львівським апеляційним господарським судом постанови, на виконання якої видано накази.

Проаналізувавши всі обставини та матеріали справи, заслухавши пояснення представників заявника, присутніх у судовому засіданні, суд прийшов до висновку, що вимоги за поданою заявою є необґрунтовані та не підлягають до задоволення.

При постановленні ухвали, суд виходив з наступного.

Відповідно до статті 129 1 Конституції України суд ухвалює рішення іменем України. Судове рішення є обов'язковим до виконання. Держава забезпечує виконання судового рішення у визначеному законом порядку. Контроль за виконанням судового рішення здійснює суд.

Відповідно до частин 1 та 2 статтею 18 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що судові рішення, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об'єднаннями на всій території України. Невиконання судового рішення є підставою для відповідальності, встановленої законом.

Згідно з статтею 326 Господарського процесуального кодексу України судові рішення, що набрали законної сили, є обов'язковими на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, - і за її межами. Невиконання судового рішення є підставою для відповідальності, встановленої законом.

Частиною 2 статті 13 Закону України Про судоустрій і статус суддів визначено, що судові рішення, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання усіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об'єднаннями на всій території України.

Виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження і примусове виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) (далі - рішення) - сукупність дій визначених у цьому Законі органів і осіб, що спрямовані на примусове виконання рішень і проводяться на підставах, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією України, цим Законом, іншими законами та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону, а також рішеннями, які відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню (ст. 1 Закону України Про виконавче провадження ).

Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України Про виконавче провадження відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню рішення на підставі таких виконавчих документів: виконавчих листів та наказів, що видаються судами у передбачених законом випадках на підставі судових рішень, рішень третейського суду, рішень міжнародного комерційного арбітражу, рішень іноземних судів та на інших підставах, визначених законом або міжнародним договором України.

Так, постановою Львівського апеляційного господарського суду від 05.11.2013 рішення Господарського суду Львівської області від 15.08.2013 у справі №914/2137/13 скасовано. Прийнято нове рішення, яким позов задоволено: стягнути солідарно з Управління розвитку інфраструктури обласної державної адміністрації та Львівського державного обласного навчально-курсового комбінату на користь приватного підприємства Гал-Всесвіт - 29346,88 грн. збитків у вигляді упущеної вигоди, 1720,50 грн. судового збору за розгляд справи судом першої інстанції та 860,25грн. судового збору за розгляд справи судом апеляційної інстанції.

На виконання постанови Львівського апеляційного господарського суду від 05.11.2013, Господарським судом Львівської області видано відповідні накази.

Згідно з частиною першою статті 116 Господарського процесуального кодексу України (у редакції чинній, на момент виникнення спірних правовідносин) виконання рішення господарського суду провадиться на підставі виданого ним наказу, який є виконавчим документом. Після набрання судовим рішенням законної сили наказ видається за заявою стягувачу чи прокурору, який здійснював у цій справі представництво інтересів громадянина або держави в суді, або надсилається стягувачу рекомендованим чи цінним листом. Накази про стягнення судового збору надсилаються до органів державної виконавчої служби.

Частиною першою статті 117 Господарського процесуального кодексу України (у редакції чинній, на момент виникнення спірних правовідносин) Наказ має відповідати вимогам до виконавчого документа, встановленим Законом України Про виконавче провадження .

Відповідно до частин першої та другої статті 328 Господарського процесуального кодексу України (в ред. чинній з 15.12.2017) суд, який видав виконавчий документ, може за заявою стягувача або боржника виправити помилку, допущену при його оформленні або видачі, чи визнати виконавчий документ таким, що не підлягає виконанню. Суд визнає виконавчий документ таким, що не підлягає виконанню повністю або частково, якщо його було видано помилково або якщо обов'язок боржника відсутній повністю чи частково у зв'язку з його припиненням, добровільним виконанням боржником чи іншою особою або з інших причин.

Так, заявник звернувшись до суду із поданою заявою посилається, як вбачається із самої заяви, на інші причини визнання недійсним, зокрема, ухвалу Вищого адміністративного суду України 10.09.2015, якою скасовано постанови Львівського окружного адміністративного суду від 03.06.2012 та постанову Львівського апеляційного адміністративного суду від 23.01.2013.

Відтак, суд розглянувши вимоги за поданою заявою про визнання виконавчого документа таким, що не підлягає виконанню вважає такі безпідставними та такими, що не підлягають до задоволення, бо не обґрунтовані належними доказами та не підтверджені у встановленому порядку, а містять лише певні суб'єктивні висновки заявника.

Враховуючи наведене, керуючись статтями 18, 234, 326, 328 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд

У Х В А Л И В:

1. У задоволенні заяви філії Львівський державний обласний навчально-курсовий комбінат про визнання виконавчого документа таким, що не підлягає виконанню - відмовити.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.

Ухвала може бути оскаржена у порядку та строки передбачені Господарським процесуальним кодексом України.

Суддя Березяк Н.Є.

СудГосподарський суд Львівської області
Дата ухвалення рішення04.09.2018
Оприлюднено11.09.2018
Номер документу76293490
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —914/2137/13

Ухвала від 12.11.2018

Господарське

Західний апеляційний господарський суд

Кравчук Наталія Миронівна

Ухвала від 23.10.2018

Господарське

Західний апеляційний господарський суд

Кравчук Наталія Миронівна

Ухвала від 04.09.2018

Господарське

Господарський суд Львівської області

Березяк Н.Є.

Ухвала від 27.08.2018

Господарське

Господарський суд Львівської області

Березяк Н.Є.

Ухвала від 18.06.2013

Господарське

Господарський суд Львівської області

Березяк Н.Є.

Ухвала від 29.07.2013

Господарське

Господарський суд Львівської області

Березяк Н.Є.

Ухвала від 27.08.2014

Господарське

Вищий господарський суд України

Демидова A.M.

Ухвала від 01.07.2014

Господарське

Вищий господарський суд України

Овечкін В.Е.

Ухвала від 08.04.2014

Господарське

Господарський суд Львівської області

Березяк Н.Є.

Ухвала від 21.01.2014

Господарське

Вищий господарський суд України

Овечкін В.Е.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні