20.12.2011
Справа № 2-0-109
2011 р.
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 грудня 2011 року. м.Старобільськ
Суддя Старобільського районного суду Луганської області Зайцев Л.М., розглянувши заяву ОСОБА_1, заінтересована особа: управління Пенсійного фонду України в Старобільському районі Луганській області, про встановлення факту, що має юридичне значення,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до суду з заявою про встановлення факту, що має юридичне значення.
Відповідно до ст. 62 Закону України Про пенсійне забезпечення основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній встановлюється Кабінетом Міністрів України, тобто визначений інший порядок встановлення таких фактів роботи, ніж встановлений у судовому порядку.
Відповідно до п. 20 Порядку Постанови Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 р. № 637 Про затвердження Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній ,- у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні відомості, що визначають право на пенсію на пільгових умовах або вислугу років, установлені для окремих категорій працівників для підтвердження спеціального трудового стажу приймаються уточнюючи довідки підприємств, установ, організацій або їх правонаступників.
Як вбачається з наведеного, встановлення відомостей, що визначають право на пенсію на пільгових умовах судовим рішенням не передбачено законодавством.
Така думка підтверджується ухвалою Верховного Суду України від 15 липня 2009 року, відповідно до якої згідно з Порядком підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 р. № 637 для підтвердження наявного трудового стажу встановлюється інший порядок його підтвердження -органами Пенсійного фонду України.
В судовому засіданні встановлюється лише факт належності документа про трудовий стаж, якщо ім'я, по батькові або прізвище в ньому не збігаються з тими, що зазначені у паспорті або в свідоцтві про народження.
Отже для підтвердження наявного трудового стажу законодавством передбачений не судовий порядок встановлення такого факту, а інший порядок його встановлення.
У зв'язку з вищевикладеним, відповідно до п.1 ч.2 ст.122 ЦПК України суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо заява не підлягає розгляду у судах в порядку цивільного судочинства.
На підставі наведеного, керуючись п.1 ч. 2 ст. 122 ЦПК України, суддя,
УХВАЛИВ:
Відмовити ОСОБА_1 у відкритті провадження у справі за його заявою про встановлення факту, що має юридичне значення.
На ухвалу може бути подана апеляційна скарга до Апеляційного суду Луганської області через Старобільський районний суд протягом п'яти днів з дня її проголошення. У разі, якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Л.М.Зайцев
Суд | Старобільський районний суд Луганської області |
Дата ухвалення рішення | 20.12.2011 |
Оприлюднено | 12.09.2018 |
Номер документу | 76383243 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Старобільський районний суд Луганської області
Зайцев Л. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні