Справа № 144/674/17
Провадження № 22-ц/772/1801/2018
Категорія: 23
Головуючий у суді 1-ї інстанції Герман О. С.
Доповідач:Медяний В. М.
УХВАЛА
12 вересня 2018 рокуСправа № 144/674/17м. Вінниця
Апеляційний суд Вінницької області у складі колегії суддів:
головуючого Медяного В.М.,
суддів: Денишенко Т.О., Берегового О.Ю.,
з участю секретаря судового засідання Сніжко О.А.,
учасники справи:
позивач - фермерське господарство Щиглик Валентин Володимирович ,
відповідачі: мале приватне підприємство Фірма Гарант , ОСОБА_3, ОСОБА_4,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду № 4 клопотання представника фермерського господарства Щиглик Валентин Володимирович про витребування доказів у цивільній справі за позовом фермерського господарства Щиглик Валентин Володимирович до малого приватного підприємства Фірма Гарант , ОСОБА_3, ОСОБА_4 про визнання договорів оренди земельних ділянок недійсними,
встановив:
Представник фермерського господарства Щиглик Валентин Володимирович звернувся до суду з клопотанням про витребування доказів. Посилається на те, що у судовому засіданні 23 травня 2018 року після з'ясування всіх обставин справи та перевірки їх доказами ним виявлено, що матеріали справи не містять оригіналів або належно засвідчених копій оскаржуваних договорів оренди землі укладених 3 березня 2015 року між ОСОБА_3 та МПП Фірма Гарант та між ОСОБА_4 та МПП Фірма Гарант , які є предметом розгляду даної справи. Позивач у справі не є стороною даних договорів, тому немає даних договорів або їх копій, а тому 7 серпня 2017 року ним вже подавалося до суду першої інстанції таке клопотання про витребування цих доказів. Однак, дане клопотання розглянуто судом не було.
Апеляційний суд, заслухавши пояснення представника позивача та дослідивши матеріали справи з приводу заявленого клопотання, вважає, що воно підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Відповідно до вимог частин 1,5,6,7 ст. 81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи.
Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.
Суд не може збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи, крім витребування доказів судом у випадку, коли він має сумніви у добросовісному здійсненні учасниками справи їхніх процесуальних прав або виконанні обов'язків щодо доказів, а також інших випадків, передбачених цим Кодексом.
Згідно частин 1,2,3,4,8,10 ст. 83 ЦПК України сторони та інші учасники справи подають докази у справі безпосередньо до суду.
Позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом з поданням позовної заяви.
Відповідач, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, повинні подати суду докази разом з поданням відзиву або письмових пояснень третьої особи.
Якщо доказ не може бути поданий у встановлений законом строк з об'єктивних причин, учасник справи повинен про це письмово повідомити суд та зазначити: доказ, який не може бути подано; причини, з яких доказ не може бути подано у зазначений строк; докази, які підтверджують, що особа здійснила всі залежні від неї дії, спрямовані на отримання вказаного доказу.
Докази, не подані у встановлений законом або судом строк, до розгляду судом не приймаються, крім випадку, коли особа, яка їх подає, обґрунтувала неможливість їх подання у вказаний строк з причин, що не залежали від неї.
Докази, які не додані до позовної заяви чи до відзиву на неї, якщо інше не передбачено цим Кодексом, подаються через канцелярію суду, з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи або в судовому засіданні з клопотанням про їх приєднання до матеріалів справи.
Відповідно до частин 1, 2,3,6-10 ст. 84 ЦПК України учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений у частинах другій та третій статті 83 цього Кодексу. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї.
У клопотанні повинно бути зазначено:
1) який доказ витребовується;
2) обставини, які може підтвердити цей доказ, або аргументи, які він може спростувати;
3) підстави, з яких випливає, що цей доказ має відповідна особа;
4) вжиті особою, яка подає клопотання, заходи для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу.
У разі задоволення клопотання суд своєю ухвалою витребовує відповідні докази.
Суд може уповноважити на одержання таких доказів заінтересовану сторону.
Будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду.
Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов'язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п'яти днів з дня вручення ухвали.
У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом.
Притягнення винних осіб до відповідальності не звільняє їх від обов'язку подати витребувані судом докази.
У разі неподання учасником справи з неповажних причин або без повідомлення причин доказів, витребуваних судом, суд залежно від того, яка особа ухиляється від їх подання, а також яке значення мають ці докази, може визнати обставину, для з'ясування якої витребовувався доказ, або відмовити у його визнанні, або може здійснити розгляд справи за наявними в ній доказами, або, у разі неподання таких доказів позивачем, - також залишити позовну заяву без розгляду.
Згідно положень п. 6 ч. 1 ст. 365 ЦПК України суддя-доповідач у порядку підготовки справи до апеляційного розгляду:
за клопотанням сторін та інших учасників справи вирішує питання про виклик свідків, призначення експертизи, витребування доказів, судових доручень щодо збирання доказів, залучення до участі у справі спеціаліста, перекладача;
Також відповідно до вимог частин 1-3 ст. 367 ЦПК України суд апеляційної інстанції переглядає справу за наявними в ній і додатково поданими доказами та перевіряє законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги.
Суд апеляційної інстанції досліджує докази, що стосуються фактів, на які учасники справи посилаються в апеляційній скарзі та (або) відзиві на неї.
Докази, які не були подані до суду першої інстанції, приймаються судом лише у виняткових випадках, якщо учасник справи надав докази неможливості їх подання до суду першої інстанції з причин, що об'єктивно не залежали від нього.
Таким чином, враховуючи те, що судом апеляційної інстанції встановлено та підтверджується матеріалами справи те, що представником позивача фермерського господарства Щиглик Валентин Володимирович 07 серпня 2017 року до суду першої інстанції подавалося такого змісту клопотання про витребування зазначених доказів, як судом розглянуто не було, а тому апеляційний суд дійшов висновку про його задоволення.
Керуючись ст. ст. 81,83,84, 353,365, 367, 389 ЦПК України,
ухвалив:
Клопотання представника фермерського господарства Щиглик Валентин Володимирович про витребування доказів задовольнити.
Витребувати у ОСОБА_3 оригінал договору оренди земельної ділянки кадастровий номер НОМЕР_2, який укладений 03 березня 2015 року між ОСОБА_3 та малим приватним підприємством Фірма Гарант .
Витребувати у ОСОБА_4 договір оренди земельної ділянки кадастровий номер НОМЕР_1, який укладений 03 березня 2015 року між ОСОБА_4 та малим приватним підприємством Фірма Гарант .
Витребувати у відділі Держгеокадастру у Теплицькому районі Вінницької області, де зберігається, третій примірник оригіналів договору оренди земельної ділянки кадастровий номер НОМЕР_2, який укладений 03 березня 2015 року між ОСОБА_3 та малим приватним підприємством Фірма Гарант та договір оренди земельної ділянки кадастровий номер НОМЕР_1, який укладений 03 березня 2015 року між ОСОБА_4 та малим приватним підприємством Фірма Гарант .
Ухвала касаційному оскарженню не підлягає.
Головуючий : /підпис/ В.М. Медяний
Судді : /підпис/ Т.О. Денишенко
/підпис/ О.Ю. Береговий
Згідно з оригіналом:
Суд | Апеляційний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 12.09.2018 |
Оприлюднено | 14.09.2018 |
Номер документу | 76420792 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Апеляційний суд Вінницької області
Медяний В. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні