Справа № 307/2093/17
О К Р Е М А У Х В А Л А
07 вересня 2018 року м. Ужгород
Апеляційний суд Закарпатської області в складі:
головуючого судді - Готри Т.Ю.,
суддів - Бисаги Т.Ю., Собослоя Г.Г.,
при секретарі: Микуляк Є.В.
розглядаючи у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу відповідача ОСОБА_1 на рішення Тячівського районного суду Закарпатської області від 10 жовтня 2017 року в справі за позовом Дем ян ОСОБА_2, Дем ян ОСОБА_3, Дем ян ОСОБА_4, ОСОБА_5, Дем ян ОСОБА_6, Дем ян ОСОБА_2, Дем ян Нуцу ОСОБА_2 до ОСОБА_1, Нижньоапшанської сільської ради Тячівського району Закарпатської області про визнання незаконним і скасування рішення Нижньоапшанської сільської ради,-
в с т а н о в и в :
Рішенням Тячівського районного суду від 10 жовтня 2017 року визнано незаконним та скасовано рішення 21 сесії 6 скликання Нижньоапшанської сільської ради №4 від 12.12.2013 року про надання ОСОБА_1 дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність площею 0,25 га, розташованої по вул.Данілова,16 у с.Нижня Апша, Тячівського району Закарпатської області, з цільовим призначенням для будівництва та обслуговування житлового будинку.
Вказане рішення оскаржив в апеляційному порядку ОСОБА_1.
Ухвалою апеляційного суду Закарпатської області від 02 серпня 2018 року витребувано з Нижньоапшанської сільської ради Тячівського району Закарпатської області земельно-шнурову книгу стосовно спірної земельної ділянки площею 0,15 га, що розташована по вул.Данілова,16 у с.НижняАпша, Тячівського району Закарпатської області, кадастровий номер 2124482401:01:001:0030 для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд.
03.08.2018 року листом №15953/22-ц/777/382/18 на адресу Нижньоапшанської сільської ради Тячівського району Закарпатської області направлено вищезазначену ухвалу апеляційного суду Закарпатської області від 02.08.2018 року для виконання.
Дана ухвала Нижньоапшанською сільською радою отримана 11.08.2018 року, що стверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення (а.с.207).
Однак ухвалу суду від 02.08.2017 року й досі не виконано, внаслідок чого судове засідання по справі, яке було призначено на 07.09.2018р, в черговий раз відкладено. В ухвалі було роз'яснено, що у випадку невиконання зазначеної вимоги судом у відповідності до ч.8 ст.84, ст.143 ЦПК України будуть застосовані заходи процесуального примусу та реагування.
Згідно з частинами 6,7 статті 84 ЦПК України будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду. Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов'язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п'яти днів з дня вручення ухвали.
У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом (частина 8 статті 84 ЦПК України).
Будь-яких відомостей чи відповіді, в тому числі і про неможливість подати витребувані судом докази, до апеляційного суду Закарпатської області також не надходило.
Така неправомірна бездіяльність Нижньоапшанської сільської ради Тячівського району Закарпатської області перешкоджає здійсненню судочинства, фактично унеможливлює суду апеляційної інстанції відправити правосуддя і своєчасно ухвалити судове рішення в даній справі, а також формує негативну громадську думку щодо судової системи, призводить до порушення гарантованих прав людини на розгляд її справи судом упродовж розумного строку.
У відповідності до частини 1 статті 143, частини 2 статті 144 ЦПК України до голови Нижньоапшанської сільської ради Тячівського району Закарпатської області ОСОБА_7 ухвалою апеляційного суду Закарпатської області від 07.09.2018 р було вжито заходи процесуального примусу у вигляді штрафу в розмірі одного прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 1762 грн. Однак застосування до ОСОБА_7 заходів процесуального примусу не звільняє його від виконання обов'язків, встановлених цим Кодексом (частина 2 статті 144 ЦПК України).
Відповідно до частин 1, 2 статті 18 ЦПК України судові рішення, що набрали законної сили, обов'язкові для всіх органів державної влади і органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, посадових чи службових осіб та громадян і підлягають виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, - і за її межами.
Невиконання судового рішення є підставою для відповідальності, встановленої законом, зокрема статті 382 Кримінального кодексу України.
Згідно частини першої статті 258 ЦПК України судовими рішення є ухвали, рішення, постанови, судові накази.
Частиною першою статті 262 ЦПК України передбачено, що суд, виявивши при вирішенні спору порушення законодавства або недоліки в діяльності юридичних осіб, державних чи інших органів, інших осіб, постановляє окрему ухвалу, незалежно від того, чи є вони учасниками судового процесу.
Згідно частини 11 статті 262 ЦПК України окрема ухвала стосовно порушення законодавства, яке містить ознаки кримінального правопорушення, надсилається прокурору або органу досудового розслідування, які повинні надати суду відповідь про вжиті ними заходи у визначений в окремій ухвалі строк.
Встановивши, що неправомірна бездіяльність голови Нижньоапшанської сільської ради Тячівського району Закарпатської області ОСОБА_7, яка полягає у невиконанні судового рішення, що набрало законної сили (ухвали апеляційного суду Закарпатської області від 02 серпня 2018 року), яке є обов'язковим для виконання, вказує на порушення ним законодавства, яке містить ознаки кримінального правопорушення, тому апеляційний суд Закарпатської області вважає за необхідне, у відповідності до вимог частини 11 статті 262 ЦПК України, надіслати зазначену окрему ухвалу прокурору Закарпатської області для надання суду відповіді про вжиті ним заходи у визначений в цій ухвалі строк.
Керуючись ст.262 ЦПК України, апеляційний суд Закарпатської області,-
у х в а л и в:
Окрему ухвалу надіслати прокурору Закарпатської області для надання апеляційному суду Закарпатської області відповіді про вжиті ним заходи у місячний строк з дня отримання цієї ухвали.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення і протягом тридцяти днів може бути оскаржена до Верховного Суду.
Повний текст ухвали складено 12 вересня 2018 року.
Головуюча:
Судді :
Суд | Апеляційний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 07.09.2018 |
Оприлюднено | 14.09.2018 |
Номер документу | 76427132 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Касаційний цивільний суд Верховного Суду
Погрібний Сергій Олексійович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні