Ухвала
від 14.09.2018 по справі 921/357/18
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

14 вересня 2018 року м. ТернопільСправа № 921/357/18

          Суддя Шумський І.П. , Державна служба України з безпеки на транспорті (проспект Перемоги, 14, м. Київ) звернулась до Господарського суду Тернопільської області з позовом до ПП "МПК" (вул. Промислова, 3, с. Плотича, Тернопільський район, Тернопільська область) про стягнення 19559 грн. в дохід Державного бюджету України.

Розглянувши позовну заяву б/н від 06.09.2018 (вх. №461 від 12.09.2018) та додані до неї документи суддя встановив, що вона містять ряд недоліків.

1) Позовна заява не містить:

- повного найменування відповідача. У позовній заяві Державною службою України з безпеки на транспорті в якості відповідача зазначено ПП "МПК", що не відповідає вимогам п.2 ч.3 ст. 162 ГПК України якою визначено, що позовна заява повинна містити, зокрема повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін;

Наслідком недотримання позивачем правил викладених ст. 162 ГПК України є постановлення ухвали про залишення позовної заяви без руху (ч.1 ст. 174 цього Кодексу).

2) До позовної заяви не додано:

- документів, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів, що є недотриманням п.1 ч.1 ст. 164 ГПК України.

Частиною 1 статті 172 ГПК України вказано, що позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов'язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.

Належним доказом направлення копії позовної заяви та доданих до неї документів відповідачеві у справі, з дотриманням вимог ст. 172 Господарського процесуального кодексу України, є бланк опису вкладення, який згідно п. 61 Правил надання послуг поштового зв'язку, які затверджені Постановою КМ України №270 від 05.03.2009 (з наступними змінами та доповненнями) заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв'язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв'язку повинен зазначити номер поштового відправлення. За бажанням відправника на примірнику опису, що вкладається до поштового відправлення, вартість предметів може не зазначатися.

Разом з тим, Правилами надання послуг поштового зв'язку, передбачено, що підтвердженням надання послуг поштового зв'язку є документ (розрахунковий документ) встановленої відповідно до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг " форми та змісту (касовий чек, розрахункова квитанція, тощо).

Із наведених норм вбачається, що належним доказом направлення саме копії позовної заяви та доданих до неї документів відповідачеві у справі може бути бланк опису вкладення, завірений відповідним відділенням зв'язку, разом з фінансовим чеком/квитанцією про відправлення.

В якості доказу направлення на адресу відповідача копії позовної заяви (з доданими до неї документами), позивачем додано до позовної заяви лише фіскальний чек від 06.09.2018 ПАТ "Укрпошта". Тобто без опису вкладення.

З врахуванням вищенаведеного, сам лише фіскальний чек не може бути належним доказом надіслання відповідачу копії позовної заяви.

Пунктом 1 частини 1 статті 164 ГПК України вказано, що до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.

Разом з тим, суд вважає за необхідне зазначити, що серед доданих до позовної заяви копій документів містяться такі копії, текст яких не вбачається за можливе прочитати, зокрема товарно-транспортної накладної, договору найму транспортного засобу, посвідчення водія та реєстраційних документів на транспортний засіб.

Таким чином, позовна заява б/н від 06.09.2018 та додані до неї документи, подані без додержання вимог, викладених у ст.ст. 162,164,172 ГПК України, а відтак підлягає залишенню без руху на підставі ст. 174 ГПК України.

В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою (ч.ч.2-4 ст.174 ГПК України).

Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 162,164, 172, 174, 234 ГПК України, суддя господарського суду, -

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву б/н від 06.09.2018 Державної служби України з безпеки на транспорті - залишити без руху.

2. Встановити заявнику строк для усунення недоліків позовної заяви десять днів з дня вручення копії ухвали про залишення позовної заяви без руху.

3. Попередити заявника про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені ч.4 ст.174 Господарського процесуального кодексу України.

4. Ухвала, в порядку ч.2 ст. 235 ГПК України набирає законної сили з моменту її підписання - 14 вересня 2018 року.

5. Ухвала, в порядку ст.255 ГПК України, не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.

Копію ухвали направити Державній службі України з безпеки на транспорті (проспект Перемоги, 14, м. Київ).

Учасники справи можуть отримати інформацію по справі на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб - адресою: https://te.court.gov.ua/sud5022.

          Суддя                                                                                           І.П. Шумський

СудГосподарський суд Тернопільської області
Дата ухвалення рішення14.09.2018
Оприлюднено18.09.2018
Номер документу76444677
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —921/357/18

Судовий наказ від 05.02.2019

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Шумський І.П.

Рішення від 10.01.2019

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Шумський І.П.

Рішення від 10.01.2019

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Шумський І.П.

Ухвала від 13.12.2018

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Шумський І.П.

Ухвала від 06.12.2018

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Шумський І.П.

Ухвала від 15.11.2018

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Шумський І.П.

Ухвала від 15.11.2018

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Шумський І.П.

Ухвала від 25.10.2018

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Шумський І.П.

Ухвала від 26.09.2018

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Шумський І.П.

Ухвала від 14.09.2018

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Шумський І.П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні