Справа № 703/4031/16-ц
2/703/34/18
УХВАЛА
про прийняття зустрічної позовної заяви
07 вересня 2018 року Смілянський міськрайонний суд Черкаської області в складі:
головуючого судді Опалинської О.П.
при секретарі Литвин Г.Т.
позивача ОСОБА_1
відповідача ОСОБА_2
представника відповідача ОСОБА_3
розглянувши в залі суду в м. Сміла цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа - житлово-будівельний кооператив Гармонія м. Хмельницький про поділ спільного майна подружжя, -
встановив:
В провадженні Смілянського міськрайонного суду знаходиться цивільна справа за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа - житлово-будівельний кооператив Гармонія м. Хмельницький про поділ спільного майна подружжя.
7 квітня 2017 року позивачем направлено через канцелярію Смілянського міськрайонного суду заяву про збільшення позовних вимог, яка прийнята судом.
В судовому засіданні представник відповідача підтримав подану позивачем через канцелярію Смілянського міськрайонного суду 6 вересня 2017 року зустрічну позовну заяву та просила об'єднати зустрічну позовну заяву з первісним позовом посилаючись на взаємопов'язаність і доцільність їх спільного розгляду, оскільки вони виникають з одних правовідносин.
Позивач та відповідач проти приєднання зустрічної позовної заяви не заперечували, оскільки вимоги зустрічної позовної заяви та первісного позову виникають з одних правовідносин.
Представник третьої особи в судове засідання не з'явився, з невідомих суду причин, хоча про день, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином.
Заслухавши думку учасників процесу, позивача, відповідача та представника відповідача, перевіривши матеріали справи в межах заявленого клопотання, суд приходить до наступного.
Згідно пп.9 п.1 Розділу XIII Перехідних положень ЦПК України в редакції від 15 грудня 2017 року справи у судах першої та апеляційної інстанцій, провадження у яких відкрито до набрання чинності цією редакцією Кодексу, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Відповідно до ч.2 ст.19 ЦПК України, цивільне судочинство у порядку позовного провадження здійснюється за правилами загального та спрощеного провадження. Ці правила визначаються ухвалою суду про відкриття провадження (п.п.4 ч.2ст.187 ЦПК України).
Враховуючи положення ст.ст.19, 274 ЦПК України, суд вважає, що справа повинна розглядатися за правилами загального позовного провадження, зі стадії підготовчого судового засідання.
Згідно з п. 3 ч. 2 ст. 49 ЦПК України відповідач має право подати зустрічний позов у строки, встановлені цим Кодексом.
Відповідно до ч. 2, 3 ст. 193 ЦПК України, зустрічний позов приймається до спільного розгляду з первісним позовом, якщо обидва позови взаємопов'язані і спільний їх розгляд є доцільним, зокрема, коли вони виникають з одних правовідносин або коли задоволення зустрічного позову може виключити повністю або частково задоволення первісного позову. Вимоги за зустрічним позовом ухвалою суду об'єднуються в одне провадження з первісним позовом.
Враховуючи, що вимоги за первісним та зустрічним позовами взаємопов'язані, спільний їх розгляд є доцільним, форма і зміст зустрічної позовної заяви відповідає вимогам, встановленим ст.ст.175, 177 ЦПК України, суд вважає за необхідне прийняти зустрічний позов до спільного розгляду з первісним позовом.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 49, 193, 260, 353 ЦПК України, -
ухвалив:
Прийняти зустрічний позов ОСОБА_2 про поділ спільного майна подружжя до спільного розгляду з первісним позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа - житлово-будівельний кооператив Гармонія м. Хмельницький про поділ спільного майна подружжя.
Копію зустрічної позовної заяви надіслати відповідачу за зустрічним позовом ОСОБА_1, роз'яснивши йому право надати відзив на зустрічний позов відповідно до ст.178 ЦПК України та додати до відзиву докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтується заперечення відповідача.
Також відповідачу за зустрічним позовом необхідно додати до відзиву на зустрічний позов документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву та доданих до нього документів іншим учасникам справи.
Відзив на зустрічний позов подається у строк не більше 15 днів з дня вручення ухвали про прийняття зустрічного позову.
Відповідач має право в цей же строк надіслати позивачу, за наявності - іншим відповідачам, третім особам копії відзиву та доданих до нього документів.
Роз'яснити відповідачу, що в разі ненадання відзиву у встановлений строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.
Позивач має право подати до суду відповідь на відзив протягом 5 днів з дня його отримання.
Відповідач має право подати до суду заперечення протягом 5 днів з дня отримання відповіді на відзив.
Направити учасникам справи копію заяви ОСОБА_1 про збільшення позовних вимог.
Підготовче судове засідання по справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа - житлово-будівельний кооператив Гармонія м. Хмельницький про поділ спільного майна подружжя тв. Зустрічним позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про поділ спільного майна подружжя відкласти.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Головуючий: Опалинська О.П.
Суд | Смілянський міськрайонний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 07.09.2018 |
Оприлюднено | 16.09.2018 |
Номер документу | 76463826 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Смілянський міськрайонний суд Черкаської області
Опалинська О. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні