Ухвала
від 17.09.2018 по справі 925/153/18
КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

вул. Шолуденка, буд. 1, м. Київ, 04116, (044) 230-06-58 inbox@kia.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

про залишення апеляційної скарги без руху

"17" вересня 2018 р. Справа № 925/153/18

Київський апеляційний господарський суд

суддя: Буравльов С.І.

перевіривши матеріали апеляційної скарги Приватного підприємства Сайт

на рішення Господарського суду Черкаської області від 08.08.2018 р. (повне рішення складено 10.08.2018 р.)

у справі № 925/153/18 (суддя - Васянович А.В.)

за позовом Заступника керівника Уманської місцевої прокуратури в інтересах держави в особі:

1. Регіонального відділення Фонду державного майна України по Черкаській області

2. Державного історико-архітектурного заповідника Стара Умань

до Приватного підприємства Сайт

про зобов`язання повернути майно

ВСТАНОВИВ:

У лютому 2018 року Заступник керівника Уманської місцевої прокуратури звернувся з позовом в інтересах держави в особі Регіонального відділення Фонду державного майна України по Черкаській області та Державного історико-архітектурного заповідника Стара Умань до Приватного підприємства Сайт про зобов'язання відповідача повернути Державному історико-архітектурному заповіднику "Стара Умань" по акту прийому-передачі окреме індивідуально визначене нерухоме майно, що належить до державної власності - приміщення 1-го поверху будинку монастиря Василіанів загальною площею 204,6 кв м, розміщеного за адресою: Черкаська область, м. Умань, вул. Небесної сотні (Радянська), 31.

Ухвалою Господарського суду Черкаської області від 26.02.2018 р. відкрито провадження у справі № 925/153/18, вирішено здійснювати її розгляд за правилами загального позовного провадження та призначено підготовче засідання.

Рішенням Господарського суду Черкаської області від 08.08.2018 р. (повне рішення складено 10.08.2018 р.) у справі № 925/153/18 позов задоволено повністю.

Не погоджуючись із вказаним рішенням, Приватне підприємство Сайт 03.09.2018 р. (згідно відбитку штампу поштового відділення на конверті) за допомогою засобів поштового зв`язку подало апеляційну скаргу, у якій просить скасувати оскаржуване рішення суду та прийняти нове рішення про відмову у задоволенні позовних вимог у повному обсязі.

Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 11.09.2018 р. апеляційну скаргу Приватного підприємства Сайт передано на розгляд колегії суддів у складі: Буравльов С.І. (головуючий суддя (суддя-доповідач)), Андрієнко В.В., Власов Ю.Л.

Відповідно до ч. 3 ст. 258 ГПК України у чинній редакції до апеляційної скарги додаються :

1) довіреність або інший документ, що посвідчує повноваження представника, якщо скарга подана представником і в справі немає підтвердження його повноважень;

2) докази сплати судового збору;

3) докази надсилання копії скарги іншій стороні у справі;

4) докази, що підтверджують дату отримання копії оскаржуваного судового рішення суду першої інстанції, за наявності.

Також відповідно до ст. 259 ГПК України особа, яка подає апеляційну скаргу, надсилає іншим учасникам справи копію цієї скарги і доданих до неї документів, які у них відсутні, листом з описом вкладення.

Відповідно до ч. 1 ст. 41 ГПК України у справах позовного провадження учасниками справи є сторони та треті особи.

У визначених законом випадках прокурор звертається до суду з позовною заявою, бере участь у розгляді справ за його позовами, а також може вступити за своєю ініціативою у справу, провадження у якій відкрито за позовом іншої особи, до початку розгляду справи по суті, подає апеляційну, касаційну скаргу, заяву про перегляд судового рішення за нововиявленими або виключними обставинами (ч. 3 ст. 53 ГПК України). Тобто прокурор також відноситься до кола осіб, що є учасниками справи.

Перевіривши матеріали даної апеляційної скарги, суд зазначає, що до скарги не додано доказів надсилання її копії та доданих документів іншим учасникам справи у розумінні ст. 259 ГПК України.

Убачається, що у якості доказів надсилання копії апеляційної скарги іншим учасникам справи заявником надано лише фіскальні чеки поштового відділення від 03.09.2018 р. При цьому описи вкладення у матеріалах апеляційної скарги відсутні, що унеможливлює встановлення судом факту надсилання Заступнику керівника Уманської місцевої прокуратури, Регіональному відділенню Фонду державного майна України по Черкаській області та Державному історико-архітектурному заповіднику Стара Умань копії саме цієї апеляційної скарги та доданих до неї документів.

Таким чином суд зазначає, що відповідачем не виконано вимог п. 3 ч. 3 ст. 258 ГПК України, ст. 259 ГПК України та не надано суду доказів надсилання копії даної апеляційної скарги іншим учасникам справи листом з описом вкладення.

Також суд вказує на те, що Приватним підприємством Сайт не додано до апеляційної скарги доказів сплати судового збору за її подання.

Частиною 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" закріплено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Частиною 2 наведеної норми встановлені розміри ставок судового збору, зокрема, за подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру судовий збір справляється у розмірі 1 прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

За подання до господарського суду апеляційної скарги на рішення суду, апеляційних скарг у справі про банкрутство, заяви про перегляд судового рішення у зв'язку з нововиявленими обставинами судовий збір справляється у розмірі 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги (підпункт 4 п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" у редакції станом на день подання апеляційної скарги).

З огляду на вищевикладені приписи Закону України Про судовий збір сума судового збору, яка повинна бути сплачена заявником за подання даної апеляційної скарги, становить 2643,00 грн та розраховується наступним чином: 1762,00 грн (сума, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, та становить один розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб у 2017 році) * 150% (при поданні апеляційної скарги) = 2643,00 грн.

Разом з цим, як було зазначено, до апеляційної скарги в порушення п. 2 ч. 3 ст. 258 ГПК України заявником не додано жодних доказів сплати судового збору за її подання, як і не надано доказів звільнення від сплати судового збору.

Окрім цього відповідачем також не додано до апеляційної скарги доказів, що підтверджують дату отримання копії оскаржуваного судового рішення суду першої інстанції. При цьому у матеріалах справи такі докази теж відсутні.

Отже заявником також при зверненні з даною апеляційною скаргою не дотримано і вимог, встановлених п. 4 ч. 3 ст. 258 ГПК України.

Частиною 2 статті 260 ГПК України передбачено, що до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 258 цього Кодексу, застосовуються положення статті 174 цього Кодексу.

У свою чергу частина 1 ст. 174 ГПК України містить положення, відповідно до якого суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

За таких обставин апеляційна скарга Приватного підприємства Сайт на рішення Господарського суду Черкаської області від 08.08.2018 р. підлягає залишенню без руху на основі вищезазначених приписів процесуального законодавства з наступних підстав:

- відсутність доказів сплати судового збору за подання апеляційної скарги у встановлених порядку і розмірі (п. 2 ч. 3 ст. 258 ГПК України);

- відсутність належних доказів, що підтверджують надіслання Заступнику керівника Уманської місцевої прокуратури, Регіональному відділенню Фонду державного майна України по Черкаській області та Державному історико-архітектурному заповіднику Стара Умань копії цієї скарги і доданих до неї документів, а саме описів вкладення (п. 3 ч. 3 ст. 258 ГПК України, ст. 259 ГПК України);

- відсутність доказів, що підтверджують дату отримання копії оскаржуваного судового рішення суду першої інстанції (п. 4 ч. 3 ст. 258 ГПК України).

При цьому суд зазначає, що згідно з ч. 2 ст. 174 ГПК України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою (ч. 4 ст. 174 ГПК України).

Також, як зазначалося вище, заявник просить визнати поважними причини пропуску строку на апеляційне оскарження та поновити цей строк, посилаючись на приписи ч. 2 ст. 256 ГПК України, та вказує на те, що оскаржуване рішення суду першої інстанції отримано Приватним підприємством Сайт 15.08.2018 р.

Відповідно до ч. 1 ст. 256 ГПК України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів, а на ухвалу суду - протягом десяти днів з дня його (її) проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Таким чином, оскільки у даному випадку повне рішення Господарського суду Черкаської області від 08.08.2018 р. складено 10.08.2018 р., заявник мав подати апеляційну скаргу у строк до 30.08.2018 р. включно. Разом з цим дану апеляційну скаргу подано лише 03.09.2018 р., тобто з пропуском процесуального строку.

При цьому відповідачем зазначено, що копію повного тексту оскаржуваного рішення ним отримано 15.08.2018 р., отже строк на апеляційне оскарження може бути поновлено з огляду на приписи п. 1 ч. 2 ст. 256 ГПК України.

Пунктом 1 ч. 2 ст. 256 ГПК України встановлено, що учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Проте в силу того, що скаржником у порушення вимог п. 4 ч. 3 ст. 258 ГПК України не додано до апеляційної скарги доказів, що підтверджують дату отримання копії оскаржуваного судового рішення суду першої інстанції (які також відсутні і у матеріалах справи), апеляційний суд не може встановити поважність причин пропуску процесуального строку на оскарження.

Отже, підсумовуючи викладене, відповідач належним чином не обгрунтував причини пропуску строку на апеляційне оскарження, оскільки не надав суду доказів отримання копії оскаржуваного рішення суду першої інстанції, що унеможливлює належну оцінку доводів заявника.

Відповідно до ч. 3 ст. 260 ГПК України у чинній редакції апеляційна скарга залишається без руху у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 256 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції із заявою про поновлення строку або вказати інші підстави для поновлення строку.

За таких обставин апеляційна скарга Приватного підприємства Сайт на рішення Господарського суду Черкаської області від 08.08.2018 р. підлягає залишенню без руху на основі вищезазначених приписів процесуального законодавства з підстави необґрунтованості заяви про поновлення строку на апеляційне оскарження. Відповідачу слід дотриматися зазначених в цій ухвалі вказівок і надати суду заяву про поновлення строку та, у разі наявності, також надати докази отримання копії оскаржуваного рішення суду.

Одночасно суд звертає увагу скаржника, що відповідно до ч. 4 ст. 260 ГПК України, якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку на апеляційне оскарження будуть визнані неповажними, суд відмовляє у відкритті апеляційного провадження у порядку, встановленому статтею 261 цього Кодексу.

Відповідно до ч. 6 ст. 260 ГПК України питання про залишення апеляційної скарги без руху суддя-доповідач вирішує протягом п'яти днів з дня надходження апеляційної скарги. Питання про повернення апеляційної скарги суд апеляційної інстанції вирішує протягом п'яти днів з дня надходження апеляційної скарги або з дня закінчення строку на усунення недоліків.

Керуючись статтями 174, 234, 256, 258, 259, 260 Господарського процесуального кодексу України, Київський апеляційний господарський суд -

УХВАЛИВ:

1. Апеляційну скаргу Приватного підприємства Сайт на рішення Господарського суду Черкаської області від 08.08.2018 р. у справі № 925/153/18 залишити без руху , надавши скаржнику строк не більше десяти днів з дня отримання копії даної ухвали для усунення недоліків апеляційної скарги, зазначених у її мотивувальній частині .

2. Попередити Приватне підприємство Сайт , що у випадку не усунення у встановлений термін недоліків в частині надання доказів сплати судового збору, доказів надсилання копії скарги іншим учасникам справи та доказів, що підтверджують дату отримання копії оскаржуваного судового рішення суду першої інстанції, дану апеляційну скаргу буде повернуто скаржнику, а у випадку не усунення у встановлений термін недоліків стосовно подання заяви про поновлення строку - у відкритті апеляційного провадження буде відмовлено.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддями та не підлягає оскарженню.

Суддя С.І. Буравльов

СудКиївський апеляційний господарський суд
Дата ухвалення рішення17.09.2018
Оприлюднено18.09.2018
Номер документу76482016
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —925/153/18

Ухвала від 04.03.2019

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Васянович А.В.

Ухвала від 04.03.2019

Господарське

Касаційний господарський суд Верховного Суду

Чумак Ю.Я.

Ухвала від 21.02.2019

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Васянович А.В.

Ухвала від 01.02.2019

Господарське

Касаційний господарський суд Верховного Суду

Чумак Ю.Я.

Постанова від 06.12.2018

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Разіна Т.І.

Ухвала від 15.11.2018

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Разіна Т.І.

Ухвала від 30.10.2018

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Разіна Т.І.

Ухвала від 16.10.2018

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Разіна Т.І.

Ухвала від 17.09.2018

Господарське

Київський апеляційний господарський суд

Буравльов С.І.

Рішення від 08.08.2018

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Васянович А.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні